Банерна Мережа ЗМІ
СПЕЦКОР::головна Дніпропетровське
інформаційно-аналітичне
інтернет-видання
персональний сайт журналіста Олексія Мазура
Академія Української Преси Життя і Смерть - художньо-аналітичні сторінки Андрія Мазура... [Vox.com.ua] Портал українця Пресса Украины Украинский портАл

головна :: про автора :: "office" :: контакт :: архів-2011 :: архів-2010
коріння дуба, сакури гілля - поетичні сторінки Андрія Мазура
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА, бандюкович - ПОВНА ЖОПА! ЗЕКА - ГЕТЬ!! РЕ-ВО-ЛЮ-ЦІЯ!!! -= СПЕЦКОР =- Повалення леніна - це не вандалізм, а відновлення історичної справедливості. -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на місці Євромайдану мер Куліченко облаштував ярмарок. -= СПЕЦКОР =- Міліція залишила дніпропетровський Євромайдан якраз перед нападом "тітушек". -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на Євромайдан вийшли за різними підрахунками від 500 до тисячі городян. -= СПЕЦКОР =- Азаров сказав, що не боїться ЄвроМайдану. А даремно! -= СПЕЦКОР =- В Януковича язик не повертається сказати слово "українці". Замість цього він вживає "співвітчизники". -= СПЕЦКОР =- Лакейство і "раболєпіє" Януковича не знає меж. -= СПЕЦКОР =- Політика Януковича - це державна зрада і національне приниження українців. -= СПЕЦКОР =-
Пошук на сайті:
метод пошуку: "і" "або"


Пропорційна система - вимога часу

На шпальтах газети Дніпропетровського обласного об'єднання прфспілок "Позиція" (де автор сайту праціює на посаді кореспондента), як і в багатьох інших українських ЗМІ, чи то друкованих, чи то електроних, ведеться обговорення політичних реформ, запропонованих Президентом Л.Д. Кучмою. Серед тем для дискусій - перехід від змішаної виборчої системи до пропорційної, тобто до виборів за партійними списками. В одному з номерів газети під заголовком "Партии - за пропорциональную систему, а общество?" (дивись "Позицію" № 35 від 20 вересня) автор, відзначаючи деякі переваги пропорційної системи, все ж таки висловлює свої сумніви, щодо готовності самих партій та суспільства в цілому до подібних політичних перетворень.

Наприклад, один з аргументів такий: "В области, по данным управления внутренней политики облгосадминистрации, действуют 400 районных парторганизций, в которых насчитывается 55 тыс. членов, и около 300 городских численностью 120 тыс. человек. Итого - 175 тыс. партийцев, что составлет около 5 % населения области. Что говорить, не густо… Переходу к пропорциональной избирательной системе должны, на мой взгляд, предшествовать качественные изменения в деятельности партструктур, расширение их массовости, внесение серьезных изменений в действующее законодательство, препятствующих созданию партий-однодневок, политорганизаций, служащих "крышей" для нечистоплотных дельцов и откровенного криминалитета." - пише автор.

Безумовно, кількість членів - вагомий показник для партій, проте, слід зазначити, він не є вирішальним. Для того, аби проголосувати за ту чи іншу партію, громадянину зовсім не обов'язково вступати до неї. Здобуті на виборах голоси - ось головне мірило успішності політичної організації. Звісно, задля досягнення мети партія повинна мати відповідний організаційний ресурс, але ж кількість членів не можна розцінювати основним показником її авторитету серед суспільства. Врешті решт партійна ідеологія, програма, те, з чим виступає, що пропонує парторганізація, - це також є певного роду продукт, розрахований на масове споживання. Але ж для того, аби купляти, приміром, курку, зовсім не обов'язково вступати в якесь агрооб'єднання. Можливо порівняння спрощене, та все ж таки… Щодо "партий-однодневок", то відрізнити їх від інших для українських виборців (не слід їх недооцінювати) не становить особливих труднощів. Під час виборів такі утворення, зазвичай, попитом не користуються. Прийняти закон, який би прешкоджав чи унеможливлював їх створення, можливо, було б не зайвим, проте, по-перше, за якими критеріями такі партії визначатимуться на стадії реєстрації в Мінюсті, по-друге, як раз вибори (якщо вони відбуваються у відповідності до вимог демократії) й покликані дати найбільш адекватну оцінку впливовості політичної сили. Після них така партія повинна "вмерти". Якщо цього не станеться, то її вже важко назвати "однодневкой" (тобто такі питання вирішуватимуться цілком природньо). То в чому ж тоді проблеми? До речі, саме пропорційна система, вибори за партійними списками покладуть край існуванню таких партій якнайшвидше.

У вищезгадуваній статті було заторкнуто тему формування партійних списків. Критичні зауваження стосувались замаленької кількості в них представників Дніпропетровщини :"…Днепропетровская область стала очень плодородным электоральным полем для ведущих партий Украины, не получив взамен соответствующего количества мест, а значит, и влияния на принимаемые парламентом судьбоносные решения."

З цього приводу, звичайно, можна сумувати, але ж не забуваймо, що парламент, пред усе, законодавчий орган, де формується й визначається загальнодержавна політика. В першу чергу саме від цього й залежатиме життєдіяльність регіонів, як складових єдиного державного організму. Кожна область має свої особливості, специфіку, проте вирішення існуючих регіональних проблем не можливе без розв'язання їх на всеукраїнському рівні.

Партія складає свій список з числа найбільш достойних і ,слід розуміти, вважає його оптимальним. Тож наявність достатньої кількості вихідців з того чи іншого регіону, - справа партійної стратегії. Це в свою чергу сприятиме розвитку й регіональних політичних еліт.

"Какими бы государственниками не были нынешние народные избранники, многие из них (на этом, по крайней мере, этапе) куда более деятельно отстаивают интересы своих регионов. Преимущественно это, конечно, касается мажоритарщиков" - таке спостереження автора додаткових очок мажоритарникам не додає. Виходить, що якраз саме вони є головними продуцентами так званої "местечковости", коли вузькорегіональні інтереси затьмарюють загальнодержавні. Хотілося б, аби до парламенту потрапляли люди значно ширшого світогляду.

"Мажоритарщики… хоть как-то связаны с тем округом, где набрали большинство голосов, со своими избирателями. У "списочников" такая связь практически отсутствует…".

Можна навести багато яскравих прикладів, коли обрання депутата ставало чи не єдиним фактом, який поріднював його з округом після виборів. Щодо партій, то їм при пропорційній системі від виборця не сховатися. Сучасні українські реалії засвідчують, що вибори саме на мажоритарних округах стають справжнім полігоном для випробування різноманітних найбрудніших виборчих технологій. Іншими словами, мажоритарна система в нінішніх умовах, містить у собі набагато більше можливостей для маніпулювання волевиявленням та голосами виборців, ніж вибори за партійними списками. Цей висновок є зрозумілим й таким, що не потребує додаткових пояснень навіть для людей, сказати б, не дуже обізнаних в політиці, не кажучи вже про фахівців справи.

На користь пропорційної системи виступає й такий важлиий фактор, як відповідальність партій пред виборцями. "Эта система (пропорциональная) способствует политической структуризации общества и конкретно парламента, повышению ответственности партий за их деятельность." - ось з цією тезою справді важко не погодитись. В разі незадовільної оцінки громадянами діяльності партії, вона ризикує втратити свою впливовість, авторитет, ба, навіть більше того, зійти з політичної арени (чи то на деякий час, чи то назавжди). Ціна прорахунків для партій є дуже високою. Адже втрачене, можливо, доведеться надолужувати роками, а то й десятиліттями.

Вибори за партійними списками, як вже було зазначено вище, максимально сприятимуть структуризації парламенту. Відтак, сформувати більшість й уряд стане набагато легше.:: СПЕЦКОР :: СВОБОДА - ЗДОБУТОК ХОРОБРИХ! :: Дніпропетровське інформаційно-аналітичне Інтернет-видання "СПЕЦКОР" потребує інвестицій для подальшого розвитку: покращення матеріально-технічної бази й створення штату співробітників. Цей сайт є результатом індивідуальних творчих, матеріальних, технічних й організаційних зусиль автора. Створення відповідних умов для діяльності команди однодумців дозволить "СПЕЦКОРУ" вийти на якісно новий рівень, що значно сприятиме реалізації патріотичної місії Інтернет-видання. Бізнесмени з Україною в серці, відгукніться! "СПЕЦКОР" розраховує на вашу допомогу. Тел: 8 066 449-70-21 е-маil: spetskor@ukr.net :: СВОБОДУ НЕ СПИНИТИ! :: СПЕЦКОР ::
Архіви статей: 2011  2010  2009  2008  2007  2006  2002-2005
© Олексій Мазур 2002-2013
© Веб-дизайн, Андрій Мазур 2002-2013
Всі права захищені. Використання матеріалів СПЕЦКОР дозволяється
за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на СПЕЦКОР.

Украинская Баннерная Сеть

Warning: require_once() [function.require-once]: Unable to access /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Warning: require_once(/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php' (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64