Банерна Мережа ЗМІ
СПЕЦКОР::головна Дніпропетровське
інформаційно-аналітичне
інтернет-видання
персональний сайт журналіста Олексія Мазура
Академія Української Преси Життя і Смерть - художньо-аналітичні сторінки Андрія Мазура... [Vox.com.ua] Портал українця Пресса Украины Украинский портАл

головна :: про автора :: "office" :: контакт :: архів-2011 :: архів-2010
коріння дуба, сакури гілля - поетичні сторінки Андрія Мазура
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА, бандюкович - ПОВНА ЖОПА! ЗЕКА - ГЕТЬ!! РЕ-ВО-ЛЮ-ЦІЯ!!! -= СПЕЦКОР =- Повалення леніна - це не вандалізм, а відновлення історичної справедливості. -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на місці Євромайдану мер Куліченко облаштував ярмарок. -= СПЕЦКОР =- Міліція залишила дніпропетровський Євромайдан якраз перед нападом "тітушек". -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на Євромайдан вийшли за різними підрахунками від 500 до тисячі городян. -= СПЕЦКОР =- Азаров сказав, що не боїться ЄвроМайдану. А даремно! -= СПЕЦКОР =- В Януковича язик не повертається сказати слово "українці". Замість цього він вживає "співвітчизники". -= СПЕЦКОР =- Лакейство і "раболєпіє" Януковича не знає меж. -= СПЕЦКОР =- Політика Януковича - це державна зрада і національне приниження українців. -= СПЕЦКОР =-
Пошук на сайті:
метод пошуку: "і" "або"


Журналісти відвойовують свої права

В червні цього року в Києві відбувся Форум журналістів України “Правовий самозахист”, організаторами якого виступили Інститут масової інформації (ІМІ), Комітет Верховної Ради України та Громадська Рада з питань свободи слова та інформації. Головними темами обговорення й детального аналізу на заході, в якому взяли участь представнки мас-медіа зі всієї країни, стали: перешкоджання законній професійній діяльності журналістів та способи протидії цьому, недотримання чинного законодавства щодо гарантії права на інформацію, необгрунтовані судові позови до ЗМІ й журналістів та кримінальні справи, захист від економічного тиску.

- Ми будемо успішними тоді, коли дозріємо розуміння, що необгрунтований позов проти окремого журналіста водночас є позовом проти всіх журналістів, - зазначив зокрема у своєму виступі голова профільного Комітету ВР Микола Томенко.

- Прийшов час відвойовувати свою професію, - наголосив відомий журналіст (до недавнього часу голова незалежної медіа-профспілки, а нині шеф-редактор інформаційних програм ТРК “Експрес-інформ”) Андрій Шевченко, - сьогодні є реальний шанс для того, аби переломити ситуацію й перейти в наступ. За останні півроку журналісти здобули серйозні перемоги: це і парламентські слухання, і ухвалення в результаті слухань закону про цензуру, який Комітет ВР з питань свободи слова та інформації відстояв всупереч активному спротиву як відкритому, так і підкилимному. Все це зняло питання про те, чи є сьогодні в Україні цензура, був намічений шлях, як нам вибиратися з цієї ситуації, з того болота, в якому ми опинилися. Так само я вважаю перемогою міжнародну підтримку професії. Переконаний, тверезе розуміння наших проблем за кордоном допоможе країні якнайшвидше повернути собі чесне ім’я. Нашою перемогою є також й створення незалежної медіа-профспілки, яка в майбутньому може стати сильною підтримкою для журналістів, принаймні, фундамент закладено. Тішитися з успіхів було б дуже наївно, ситуація залишається доволі складною. З’являються нові, кричущі приклади порушення свободи слова, попереду - непочатий край роботи. Останні півроку у нас ходовими були слова протест, страйк, непокора, зараз нашими прапорами мають стати колективна угода, Закон, профспілка. Півроку тому Україну накрила хвиля журналістських бунтів, тепер її має змінити хвиля виграних судових позовів, підписаних документів, журналістської солідарності. Сьогодні тут зібрались люди, які ведуть боротьбу за кожен клаптик свободи, які ризикують, з них інколи сміються і дивуються, але в них вистачає сили продовжувати боротьбу, бо вони розуміються на тому, заради чого це роблять.

- Повседневная практика отечественных средств массовой информации не может не свидетельствовать о наличии над ними давления, цензуры, контроля со стороны государства, - відзначила Наталка Лігачова з Інтернет-видання “Телекритика”. - Нельзя говорить об отсутствии в стране цензуры, когда не подлежат критике ряд высокопоставленных лиц, начиная с Президента... Однако на СМИ, идентифицирующих себя как оппозиционные, лежит огромная ответственность в части профессионального подхода в подаче материала: критика должна быть предельно объективной, не выходящей за рамки законодательных норм.

- Рівень правової обізнаності серед журналістів за останні роки значно зріс, - констатувала Марія Самбур (ІМІ), - Якщо журналісти не навчаться захищатися самостійно, ніхто цим не займатиметься. Сучасне українське законодавство надає нам достатньо можливостей для захисту.

Форум засвідчив, що проблеми, з якими стикаються незалежні, чи, скажімо, непровладні, а точніше, непідвладні видання, є досить типовими: відмова типографій від друку видання, залякування, судове переслідування, ненадання акредитації в органах державної влади, накладання на ЗМІ фантастичної суми штрафів за буцімто заподіяну публікаціями моральну шкоду якомусь можновладцю (як же ж вони себе дорого цінуують), арешт тиражів примірників, розбійні напади на приміщення редакції чи окремих журналістів тощо. Особливо прикро, що такі випадки далеко непоодинокі й давно набули ознак добре відлагодженої й організованої системи. Присутні на Форумі колеги з різних регіонів ділились один з одним не лише своїм гірким досвідом у цій сфері, але й прецедентами вдалого, тобто успішного для “опального” видання, розв’язання існуючих проблем, подолання перешкод. Зокрема, головний редактор чернівецької газети “Час” Петро Кобевко навів приклад, як рішуча й безкомпромісна солідарна позиція колег по перу врятувала його видання від закриття.

Учасники Форуму прийняли резолюцію, в якій звертаються до відповідних органів влади із пропозиціями активізувати роботу з розкриття злочинів, скоєних проти журналістів, передовсім, вбивств Георгія Гонгадзе та Ігоря Александрова; провести службову перевірку щодо безпідставних відмов в порушенні кримінальних справ за фактами перешкоджання професійній діяльності журналістів і вжити заходів реагування відповідно до законодавства; забезпечити безперешкодний доступ та отримання інформації в органах центральної та місцевої влади, необхідної журналістам для виконання своєї професійної діяльності; Верховному Суду узагальнити практику розгляду судами справ за позовами про захист честі, гідності та ділової репутації, у яких відповідачами виступають ЗМІ або журналісти, і рекомендувати судам більш зважено підходити до визначення розмірів відшкодування моральної шкоди засобами масової інформації та журналістами з урахуванням останніх змін до законодавства України та відповідної практики Європейського Суду з прав людини.

Також вирішено перетворити Форум на постійно діючий орган самоорганізації працівників ЗМІ, шляхом проведення зборів для обговорення актуальних проблем діяльності журналістів в Україні. Наступний такий захід має відбутися у вересні.

Серед тих, хто проголосував за прийняття резолюції, був і ваш покірний слуга.

З виступів під час Форуму

Олег Ляшко, головний редактор газети “Свобода”:

-... Головне - триматися, не опускати руки, навіть тоді, коли на тебе “наїзджають” і не домовлятися з ними... Ні з тими, ні з тими: ні з порошенками, ні з ющенками, ні з тимошенками, ні з кучмами, ні з васильєвими. Треба бути самим собою. В цьому запорука відсутності проблем. На мене не може “наїхати” ні Васильєв, ні Тимошенко, бо знають, що я ні на кого не працюю. А коли ти починаєш на когось працювати, то цілком логічно, що протилежна сторона починає застосовувати свої засоби для нівелювання сил. Нехай “Експрес-інформ”, “ВВ” та всі інші навчаться самі заробляти гроші, а не отримувати їх у, відповідно, порошенків, тимошенків і так далі. А коли влада знає, що гроші, за які виходить та чи інша так звана опозиційна газета, зароблені на відмиванні ПДВ та підробках декларацій, то спокійно вона дивитись на це не буде. Згадайте, що сталося з “Правдою України”? Бо ця газета виходила на кошти Лазаренка. Де газета “Свобода”? Вона виходить, з нею все гаразд, бо існує вона на гроші, які сама собі заробляє...

Світлана Шевченко, “Діловий Переяслав” (Київська обл.):

- ... На цьому Форумі мав бути присутнім і наш головний редактор, але сталося так, що на нього було вчинено напад. Двоє негідників напали на нього із загорнутими в газету палицями. Мабуть він був би забитий на смерть, якби не втручання випадкових перехожих. Злочинці втекли, міліція не може їх знайти. Творчий колектив газети впевнений, що злочин скоєно на замовлення і пов’язано це лише із професійною діяльністю постраждалого. Правоохоронці ж, замість того, аби врахувати думку редакції, роблять обшуки в помешканнях працівників газети, висувають абсолютно нелогічні версіі й мотиви нападу...

Олексій Александров, син загиблого журналіста Ігоря Александрова, головного редактора телекомпанії “ТОР” м. Слов’янськ (Донецька обл.):

- ...Расследование убийства моего отца так и стоит на месте. 7 июля 2003г. исполнится два года со дня его гибели. Прошу присутствующих проявить журналистскую солидарность и, по возможности, повлиять на соответствующие органы с целью сдвинуть расследования с этой мертвой точки...

“Преса і влада: хроніка протистояння”, видання ІМІ, Київ 2003р.:

“Радянське керівництво ніколи не приховувало відрази до свободи преси, тому радянські цензори працювали відкрито і були легально об’єднані в єдину структуру, названу Главлітом. В Україні, керівництво якої на словах проголошує відданість чеснотам демократії, легальна пряма цензура відсутня. Натомість, присутня непряма цензура - ситуація, коли факт політичного тиску приховується під будь-яким іншим приводом”.

“Приборкання незалежного від влади бізнесу є ноу-хау українського авторитаризму.

Власність - основа свободи у демократичному суспільстві, вона ж є основою рабства у суспільстві авторитарному. Механізм поневолення приватною власністю простий, але ефективний. Влада штучно створює умови, коли виконання всіх законів бізнесовими структурами призводить до їх швидкого банкрутства. Однак “під ковпак”, як правило, потрапляють лише економічні структури, запідозрені у зв’язках з опозицією. У цьому сенсі контроль над опозиційними ЗМІ нічим не відрізняється від державного контролю над іншими суб’єктами українського бізнесу. Перед українськими законами всі рівні, але, ті, хто пов’язаний з опозиційними структурами, виявляється найрівнішими.” (Сергій Таран, віце-президент Інституту масової інформації).:: СПЕЦКОР :: СВОБОДА - ЗДОБУТОК ХОРОБРИХ! :: Дніпропетровське інформаційно-аналітичне Інтернет-видання "СПЕЦКОР" потребує інвестицій для подальшого розвитку: покращення матеріально-технічної бази й створення штату співробітників. Цей сайт є результатом індивідуальних творчих, матеріальних, технічних й організаційних зусиль автора. Створення відповідних умов для діяльності команди однодумців дозволить "СПЕЦКОРУ" вийти на якісно новий рівень, що значно сприятиме реалізації патріотичної місії Інтернет-видання. Бізнесмени з Україною в серці, відгукніться! "СПЕЦКОР" розраховує на вашу допомогу. Тел: 8 066 449-70-21 е-маil: spetskor@ukr.net :: СВОБОДУ НЕ СПИНИТИ! :: СПЕЦКОР ::
Архіви статей: 2011  2010  2009  2008  2007  2006  2002-2005
© Олексій Мазур 2002-2013
© Веб-дизайн, Андрій Мазур 2002-2013
Всі права захищені. Використання матеріалів СПЕЦКОР дозволяється
за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на СПЕЦКОР.

Украинская Баннерная Сеть

Warning: require_once() [function.require-once]: Unable to access /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Warning: require_once(/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php' (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64