Банерна Мережа ЗМІ
СПЕЦКОР::головна Дніпропетровське
інформаційно-аналітичне
інтернет-видання
персональний сайт журналіста Олексія Мазура
Академія Української Преси Життя і Смерть - художньо-аналітичні сторінки Андрія Мазура... [Vox.com.ua] Портал українця Пресса Украины Украинский портАл

головна :: про автора :: "office" :: контакт :: архів-2011 :: архів-2010
коріння дуба, сакури гілля - поетичні сторінки Андрія Мазура
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА, бандюкович - ПОВНА ЖОПА! ЗЕКА - ГЕТЬ!! РЕ-ВО-ЛЮ-ЦІЯ!!! -= СПЕЦКОР =- Повалення леніна - це не вандалізм, а відновлення історичної справедливості. -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на місці Євромайдану мер Куліченко облаштував ярмарок. -= СПЕЦКОР =- Міліція залишила дніпропетровський Євромайдан якраз перед нападом "тітушек". -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на Євромайдан вийшли за різними підрахунками від 500 до тисячі городян. -= СПЕЦКОР =- Азаров сказав, що не боїться ЄвроМайдану. А даремно! -= СПЕЦКОР =- В Януковича язик не повертається сказати слово "українці". Замість цього він вживає "співвітчизники". -= СПЕЦКОР =- Лакейство і "раболєпіє" Януковича не знає меж. -= СПЕЦКОР =- Політика Януковича - це державна зрада і національне приниження українців. -= СПЕЦКОР =-
Пошук на сайті:
метод пошуку: "і" "або"


Марія Бурмака виконує авторські пісні й,
незважаючи на чудові зовнішні дані,
не роздягається у відеокліпах

Заслужена артистка України Марія Бурмака, уродженка Харкова, починала з гри на гітарі. Вона відмінно володіє інструментом й чимало композицій виконує, акомпонуючи собі під час виступів. Музику й тексти пісень пише сама. Співає - лише українською.

Оригінальне поєднання стилів м’якої альтернативи, world music та унікального голосу, а також власний репертуар роблять співачку надзвичайно самобутньою й неповторною, такою, що дуже вирізняється на тлі інших виконавців. Її концерти - це енергетика “живого виконання”, найкращі сесійні музики країни, виважена, мовою професіоналів, концепція звуку, використання екзотичних інструментів, поєднання актуальних сучасних тенденцій з елементами джазу, фолку й акустичної поп-музики. Також здобутком Марії цілком слушно вважають інтелігентний компроміс між українським менталітетом та сучасною світовою поп-музикою.

Серед основних віх творчого й життєвого шляху: гран-прі на фестивалі “Червона рута” 89 р. - тоді вона стала наймолодшим лауреатом, потім - великі гастролі Україною, США, Канадою; випускає диски: 92 р. в Канаді - “Марія” (в Україні був виданий лише через 5 років); 93 р. в Україні - “Лишається надія”; після цього Марія виходить заміж, народжує дитину; працює в Києві на телебаченні (до речі, зараз вона успішно закінчує аспірантуру інституту журналістики); 96 року бере участь у фестивалі в австралійській Аделаїді, що проводить всесвітньо відомий музикант Пітер Гебріел, повертаючись звідти, зустрічає в аеропорту Варшави іншу зірку - Стінга - й обмінюється з ним дисками; у 2000 році збирає гурт музикантів, випускає нові альбоми - “Міа”, “Різдвяний”, “Марія Бурмака-лайф”; минулого року дає великий сольний концерт у Жовтневому Палаці.

Серед цікавих подій останнього року - виступ на урочитостях в резиденції американського посла на день Незалежності США. Марійці довірили надзвичайно відповідальну й почесну для кожного співака місію - виконання національних гімнів США й України.

Зараз у Марії - черговий тур рідною країною. Минулої суботи співачка дала концерт в одному з нічних клубів Дніпропетровська.

Під час спілкування з журналістами перед виходом на сцену, співачка, серед іншого, зазначила, що її виступи мають успіх як в західній, так й, всупереч деяким побоюванням, в центральній Україні - “на ура!”, приміром, пройшли концерти в Черкасах, Кіровограді.

- Україна - це велика єдина країна, й всі міста - наші, українські, - наголосила вона.

Серед причин замалої присутності сучасних україномовних пісень в теле- радіоефірі, співачка, зокрема, назвала низьку технічну якість кінцевого продукту:

- Коли програмні директори говорять, що українська музична продукція не витримує конкуренції, то це, певною мірою, так і є. Для того, аби робити якісну музику, зводити й мікшувати все як належить - потрібні великі витрати. Проте, все ж таки, є українські команди, творчі одиниці, які працюють на високому професійному рівні.

Пролунало запитання:“Чи не доречніше було б, для того, аби завоювати популярність в Україні, особливо східній, випустити спочатку російськомовний альбом, записаний у Москві?”

- “ВВ”, “Океан Ельзи”, інші, - всі вони україномовні й досить успішні, - відповідає Марія Бурмака. - Отже можна бути популярними, випускаючи україномовні диски. Але, фактично, вони мають “розкрутку” за російською схемою. Як це не прикро звучить, але така прекрасна група як “Океан Ельзи” почала розкручуватися в Україні, як проект з Москви. З приводу російської мови. Є приклади, коли виконавці переходять на російську й втрачають свою індивідуальність, своє лице. Щодо мене, то я не можу писати на іншій мові, аніж якою спілкуюся, на якій відчуваю, - це по-перше, а по-друге - ми ж живемо в Україні! Пам’ятаєте Гашека, його бравого солдата Швейка, коли в того запитують, “чого він розмовляє чеською?”, він відповідає:”Бо я - чех!”. Я - українка! Хочу, аби прийшов такий час, коли така моя принципова позиція вже нікого б не дивувала.

Журналісти також поцікавились політичними уподобаннями співачки.

- Не може не викликати шани й поваги людина, яка любить своє, рідне українське, яка обізнана в історії Батьківщини, яка не нехтує мовою, яка розмовляє однією з тобою мовою, та ще й гарно при цьому виглядає. І ти розумієш, що отакими повинні бути справжні українці. Через це мені імпонує Віктор Ющенко. Мені було дуже приємно, коли він відвідав мій концерт. Але, знов таки, мистецтво - поза політикою. На моїх виступах були люди абсолютно різних політичних уподобань. Коли вони виходили й дарували мені квіти, я була розгублена й не знала, що їм казати у відповідь. І водночас я дуже цьому раділа. До речі, тур мій - зовсім не політичний. Якщо я співаю українською - це не значить, що це - політика.

Щодо інших уподобань співачки, окрім музичних й політичних, то безумовно, головним з них є восьмирічна донька Ярина, яка пішла шляхом мами й зараз навчається на другому курсі по класу гітари.

Концерт у Дніпропетовську пройшов вдало. Підготовкою візиту до нашого міста опікувався “Арт-проект “Вертеп”, де керівником - лідер музичо-співочого Гурту мандрівних дяків “Вертеп” - Тимофій Хом’як.:: СПЕЦКОР :: СВОБОДА - ЗДОБУТОК ХОРОБРИХ! :: Дніпропетровське інформаційно-аналітичне Інтернет-видання "СПЕЦКОР" потребує інвестицій для подальшого розвитку: покращення матеріально-технічної бази й створення штату співробітників. Цей сайт є результатом індивідуальних творчих, матеріальних, технічних й організаційних зусиль автора. Створення відповідних умов для діяльності команди однодумців дозволить "СПЕЦКОРУ" вийти на якісно новий рівень, що значно сприятиме реалізації патріотичної місії Інтернет-видання. Бізнесмени з Україною в серці, відгукніться! "СПЕЦКОР" розраховує на вашу допомогу. Тел: 8 066 449-70-21 е-маil: spetskor@ukr.net :: СВОБОДУ НЕ СПИНИТИ! :: СПЕЦКОР ::
Архіви статей: 2011  2010  2009  2008  2007  2006  2002-2005
© Олексій Мазур 2002-2013
© Веб-дизайн, Андрій Мазур 2002-2013
Всі права захищені. Використання матеріалів СПЕЦКОР дозволяється
за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на СПЕЦКОР.

Украинская Баннерная Сеть

Warning: require_once() [function.require-once]: Unable to access /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Warning: require_once(/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php' (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64