Банерна Мережа ЗМІ
СПЕЦКОР::головна Дніпропетровське
інформаційно-аналітичне
інтернет-видання
персональний сайт журналіста Олексія Мазура
Академія Української Преси Життя і Смерть - художньо-аналітичні сторінки Андрія Мазура... [Vox.com.ua] Портал українця Пресса Украины Украинский портАл

головна :: про автора :: "office" :: контакт :: архів-2011 :: архів-2010
коріння дуба, сакури гілля - поетичні сторінки Андрія Мазура
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА, бандюкович - ПОВНА ЖОПА! ЗЕКА - ГЕТЬ!! РЕ-ВО-ЛЮ-ЦІЯ!!! -= СПЕЦКОР =- Повалення леніна - це не вандалізм, а відновлення історичної справедливості. -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на місці Євромайдану мер Куліченко облаштував ярмарок. -= СПЕЦКОР =- Міліція залишила дніпропетровський Євромайдан якраз перед нападом "тітушек". -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на Євромайдан вийшли за різними підрахунками від 500 до тисячі городян. -= СПЕЦКОР =- Азаров сказав, що не боїться ЄвроМайдану. А даремно! -= СПЕЦКОР =- В Януковича язик не повертається сказати слово "українці". Замість цього він вживає "співвітчизники". -= СПЕЦКОР =- Лакейство і "раболєпіє" Януковича не знає меж. -= СПЕЦКОР =- Політика Януковича - це державна зрада і національне приниження українців. -= СПЕЦКОР =-
Пошук на сайті:
метод пошуку: "і" "або"


Дніпропетровські письменники не підтримали аферистів

З повідомлень ЗМІ читачі напевно в курсі того, як окремі члени Національної Спілки письменників України під орудою Наталії Околітенко, виконуючи замовлення Адміністрації Президента та рухомі власними нереалізованими амбіціями, спробували усунути незручного для влади Володимира Яворівського з керівної посади НСПУ. Абсолютна більшість спільчан не підтримала авантюрні дії заколотників. Про категоричне несприйняття й засудження вчиненого заявили й дніпропетровські письменники.

В бесіді з газетярем голова обласної організаціїї Спілки письменників - Леся Степовичка - процитувала постанову Ради НСПУ “Про зміцнення єдності й недопущення розколу в НСПУ” від 4 листопада 2003р. В ній, зокрема, говориться:

“З високих кабінетів виконавчої влади на адресу НСПУ, письменників, в тому числі опозиційних народних депутатів, все частіше лунають командні окрики й вимоги “не лізти” в політику.

Дійшло до того, що з ініціативи й на вимогу облдержадміністрацій в областях республіки взялися проводити збори письменницьких організацій, перед якими було поставлене двоєдине завдання - виявити недовіру голові НСПУ, депутату ВР Яворівському, й проголосувати за позачерговий з’їзд з метою переобрання керівника Спілки. Адміністративний тиск, дезінформація, залякування, обіцянки фінансової підтримки - ці методи спрацювали лише в кількох областях.

Зазнавши очевидної невдачі в своїх домаганнях, Адміністрація Президента України на чолі з В. Медведчуком пішла найпростішим більшовицьким шляхом: за командою згори, в супроводі представників облдержадміністрацій до Києва було звезено кілька десятків письменників. До них прилучили учасників форуму творчої молоді і 29 жовтня на території урядового санаторію “Пуща-Озерна” провели так звані “збори” НСПУ, які проголосили себе з’їздом й обрали нове керівництво спілки без відома самої спілки. Самозваний оргкомітет зібрав на свою акцію жалюгідну кількість амбіційних або ж дезорієнтованих літераторів, які не мали делегатських повноважень від облорганізацій й не могли приймати жодних рішень...

Ніхто не може змінити керівництво спілки, якщо такого рішення не прийме її повноважний з’їд. Ніхто не повинен переступати закон і мораль. Президія не визнає збори групи письменників з’їздом НСПУ, а значить, не визнає їх рішень, як таких, що суперечать Статуту НСПУ.

Організатори а-ля більшовицького двірцевого перевороту не обмежились проведенням нелегітимного зборища. В ніч з 2 на 3 листопада була здійснена спроба захопити приміщення НСПУ в Києві на вул. Банковій, 2. Група невідомих людей, кілька з них - у міліцейській та камуфляжній формі, увірвались у будинок, виламавши двері запасного входу. Лише своєчасне втручання письменників і народних депутатів в розгортання бандитської акції стали на заваді штурмовикам в досягненні мети. Без сумніву, ця нічна спецоперація була продовженням провокаційного зборища в урядовому санаторії й мала завершити ініційований й організований Адміністрацією Президента процес зміни керівництва НСПУ та привласнення офісу спілки - прекрасної пам’ятки архітектури, що давно вже приваблює олігархів.”
У заяві Рада виступила категорично проти втручання в діяльність НСПУ й констатувала незаконність і глибоку аморальність вчиненого. Прийнятим рішенням організатори “путчу” - Н. Околітенко, О. Кононенко, Р. Ковал, Ю. Каплан - виключені з членів НСПУ за грубе порушення Статуту й деструктивну діяльність, спрямовану на розкол Спілки.

- Я щаслива, що Дніпропетровська облдержадміністрація не повелася так зухвало й грубо, як це було в ряді областей, - говорить пані Леся. - Нам не нав’язували ніяких зборів, позицій, взагалі не втручалися в наше життя. З іншого боку, я дуже здивувалася, побачивши на самозваному з’зді (я там була як член Президії від групи В. Яворівського) своїх дніпропетровських колег. Це були Віктор Савченко, Олександра Кравченко, Олесь Завгородній і Наталя Кривенко. Те, що це збіговисько - авантюра, було зрозуміло з самого початку: туди з’їхалися 70 письменників, а решта - невідомі, позаспільчанські люди. Від земляків я дізналася, що вони в індивідуальному порядку були запрошені управліннями з соціально-культурних питань та внутрішньої політики облдержадміністрації взяти участь у форумі творчої молоді. Але форум і так званий “з’їзд” проходили у різних місцях - за 40 км один від одного. Я запитала, чому вони тут, а не на форумі? Вони розгубилися. До того ж, чому на молодіжний форум були запрошені люди пенсійного віку? У нас є значно молодші літератори. Потім я зустріла на “з’їзді” зовсім невідомих мені дніпропетровських молодих поетів й поетес. Вони не лише не члени спілки, але й не члени наших літературних об’єднань - нашу талановиту молодь ми знаємо в обличчя. Ця група супроводжувалася представниками вищеназваних управлінь. Чому ж я, як голова правління облорганізації, нічого не знала про цю делегацію? Хотілося б почути відповідні роз’яснення.

- Якою є офіційна процедура обрання голови НСПУ?

- В Статуті написано, що вищим органом є з’їзд, що скликається раз у 5 років. Останній такий захід відбувся у жовтні 2001 р. Обрання проходило дуже бурхливо, в два етапи. На керівництво претендували три кандидатури: Іван Драч, Анатолій Погрібний і Володимир Яворівський. З перевагою всього в 10 голосів переміг Яворівський. Але ж в тому і полягає одна з засад демократії, коли меншість підкоряється волі більшості. Це, власне, й сталося. Безумовно, Яворівський не може подобатися й задовільняти всіх абсолютно. Але те, що він політизує спілку (це одне з висунутих проти нього звинувачень) - брехня. Він ніколи не закликав нас ні на які мітинги. Та й серед самих письменників є люди різних ідеологічних орієнтацій, політичних уподобань. Кожен сам обирає, якою дорогою й з ким йому йти. Часи, коли всі йшли разом з комуністичною партією, давно минули. Письменники - вільні в своєму виборі. Взагалі у нас, у письменників, одна партія, її назва - Україна.

- Якщо б виникла необхідність у висловленні недовіри Яворівському, як би це можна було зробити легітимно, у відповідності із Статутом?

- Слушне запитання. Яворівський, як будь-яка людина, не є ідеалом. Він може помилятися. Якби письменники справді захотіли висловити недовіру, то це мало бути так. Згідно Статуту за скликання позачергового з’їзду треба зібрати підписи половини складу письменників плюс один голос, а всього нас в Україні -1834. Тоді ці списки винесли б на розгяд Ради - органу, що діє між з’їздами. Після відповідної перевірчої процедури Рада мала б призначити дату проведення позачергового з’їзду. Є інший шлях. НСПУ має 27 облорганізацій. За проведення позачергового з’їзду на своїх зборах повинні висловитись більше половини обласних осередків. На цьому ж псевдоз’їзді було сказано, що 15 обласних організацій надіслали відповідні протоколи. Але й це брехня. Насправді з усієї України було надіслано 4 таких документи - з Ужгороду, Сум, Полтави, здається, Донецька...

- Яворівському закидають невдале розпорядження майном НСПУ, підозрюють у махінаціях...

- Бунтівні письменники наслали на Спілку КРУ. Комісія працює вже другий тиждень й не може ні до чого придертися. Бухгалтерія ведеться прозоро, чисто й порядно.

- Якої ви думки щодо творчого доробку письменників Наталі Околітенко, Романа Коваля - провідників “повстанців”? До речі останній, здається, й досі очолює ультра-праву партію Державна Самостійність України?

- Прізвище Околітенко, скажемо прямо, маловідоме. Наш класик Павло Загребельний висловився так: “Сиджу я, дивлюсь телевізор, бачу - група невідомих мені людей, озлоблених, подекуди й бездарних, хоче привласнити те майно, до якого вони не докладалися, адже це майно придбане на вирахунки з гонорарів Гончара, Рильського, Тичини й інших. За цим майном - колосальна праця українських письменників. В нашій обласній організацїї НСПУ про Околітенко взагалі ніхто ніколи не чув. Це київська письменниця, що зараз працює в журналах “Женщина” і “Натураліст”, за фахом - біолог, написала вісім чи десять творів на біологічні теми. Це - дуже специфічний уклін. Вона не є харизматичною особистістю, до того ж з косноязичною мовою, говорить суржиком. Особистіть - непереконлива й невиразна. Щодо Романа Коваля... Він публіцист, але дозволяє собі надто грубі випади й дуже дивно, що саме Коваль, який стоїть на крайньо-радикальних позиціях, звинувачує Яворівського в політизації. Та де ж і як він нас політизував, я не розумію?.. Взагалі, якщо взяти політичний спектр Дніпропетровської організації, то у нас є парочка сталіністів, яким за 80 років, є комуністи, есдеки, радикали, але ж ніхто нікому не нав’язується...

- А хто переважає?

- А ніхто! Спілка письмеників - це не політичний гурток. Ми не за цим принципом формуємось. Ми об’єднані любов’ю до літератури.

- З якою політичною силою ви пов’язуєте свої надії на покращення ситуації в Україні, зокрема в літературній галузі?

- Особисто я пов’язую свої сподівання з наявністю у ВР критичної маси культурних людей, які б, серед іншого, розуміли, що все згниє, лише слово - нетлінне. Воно єдине залишається навіки!

Своїми думками з означеного конфлікту поділилися й інші дніпропетровські письменники:

- Я був дуже здивований останніми подіями, - говорить Григорій Бідняк, член НСПУ. - Про них я дізнався від мого колеги, письменника-сатирика Володимира Луценко, то я подумав, що він жартує. Але виявилось, що він говорив цілком серйозно. Все, що відбулось (мається на увазі псевдоз’їзд), було зроблено настільки неграмотно, нелегітимно. Вважаю, що наша обласна організація повинна провести збори для того, аби висловити свою позицію з цього приводу.

- Обов’язково проведемо! - зауважує пані Леся.

- Всі ми були просто шоковані цим збіговиськом, - під’єднується відповідальний секретар ДО НСПУ В. Луценко. - Зараз, мені здається, письменники постали перед вибором. Він залежить від порядності, позиції щодо майбутнього України. Це ті критерії, які визначають тебе не лише як письменника, а особистість взагалі. Радує те, що дніпропетровські письменники в цій ситуації в абсолютній своїй більшості повели себе гідно, достойно. У нас в організації, як в будь-якій здоровій формації, тим більш творчій, є чвари і суперечки. Але в головному - ми єдині. Ми залишились на чесній, принциповій позиції. Дай Боже, аби ми й надалі підтримували високе реноме письменника.

- Наша сучасна влада не зуміла організувати процеси, які б дали можливість розвиватися державі, - висловлює свою думку письменник Ярослав Тринчук, який не є членом НСПУ й завітав до своїх колег зі Спілки у гості, - маю на увазі економічні, політичні, культурні аспекти. Вона абсолютно втратила авторитет серед народу. Для того, аби зберегтися, вона спирається на силу. Так діяли всі авторитарні або диктаторські режими. Випадок зі спілкою письменників засвідчує, наскільки ця влада є нікчемною, бездарною, не здатною організувати навіть елементарне. Таке можна сказати про всі щаблі влади - від Кучми й до останнього його “шнурка”. Для того, аби навести в державі лад, потрібен талант. Та куди ж їм, нікчемам... Слава Богу, що, за всіма ознаками, вони вже доживають свого кінця!

P.S. Рішенням Печерського районного суду столиці вибори новоспеченої голови правління НСПУ Н. Околітенко визнано незаконними, такими, що суперечать Статуту письменницької спілки. Наші вітання!:: СПЕЦКОР :: СВОБОДА - ЗДОБУТОК ХОРОБРИХ! :: Дніпропетровське інформаційно-аналітичне Інтернет-видання "СПЕЦКОР" потребує інвестицій для подальшого розвитку: покращення матеріально-технічної бази й створення штату співробітників. Цей сайт є результатом індивідуальних творчих, матеріальних, технічних й організаційних зусиль автора. Створення відповідних умов для діяльності команди однодумців дозволить "СПЕЦКОРУ" вийти на якісно новий рівень, що значно сприятиме реалізації патріотичної місії Інтернет-видання. Бізнесмени з Україною в серці, відгукніться! "СПЕЦКОР" розраховує на вашу допомогу. Тел: 8 066 449-70-21 е-маil: spetskor@ukr.net :: СВОБОДУ НЕ СПИНИТИ! :: СПЕЦКОР ::
Архіви статей: 2011  2010  2009  2008  2007  2006  2002-2005
© Олексій Мазур 2002-2013
© Веб-дизайн, Андрій Мазур 2002-2013
Всі права захищені. Використання матеріалів СПЕЦКОР дозволяється
за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на СПЕЦКОР.

Украинская Баннерная Сеть

Warning: require_once() [function.require-once]: Unable to access /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Warning: require_once(/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php' (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64