Банерна Мережа ЗМІ
СПЕЦКОР::головна Дніпропетровське
інформаційно-аналітичне
інтернет-видання
персональний сайт журналіста Олексія Мазура
Академія Української Преси Життя і Смерть - художньо-аналітичні сторінки Андрія Мазура... [Vox.com.ua] Портал українця Пресса Украины Украинский портАл

головна :: про автора :: "office" :: контакт :: архів-2011 :: архів-2010
коріння дуба, сакури гілля - поетичні сторінки Андрія Мазура
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА, бандюкович - ПОВНА ЖОПА! ЗЕКА - ГЕТЬ!! РЕ-ВО-ЛЮ-ЦІЯ!!! -= СПЕЦКОР =- Повалення леніна - це не вандалізм, а відновлення історичної справедливості. -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на місці Євромайдану мер Куліченко облаштував ярмарок. -= СПЕЦКОР =- Міліція залишила дніпропетровський Євромайдан якраз перед нападом "тітушек". -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на Євромайдан вийшли за різними підрахунками від 500 до тисячі городян. -= СПЕЦКОР =- Азаров сказав, що не боїться ЄвроМайдану. А даремно! -= СПЕЦКОР =- В Януковича язик не повертається сказати слово "українці". Замість цього він вживає "співвітчизники". -= СПЕЦКОР =- Лакейство і "раболєпіє" Януковича не знає меж. -= СПЕЦКОР =- Політика Януковича - це державна зрада і національне приниження українців. -= СПЕЦКОР =-
Пошук на сайті:
метод пошуку: "і" "або"


Євросоюз стане ближче до України

Як відомо, 1 травня 2004 р. простір ЕС буде значно розширено: до 15 країн теперішніх членів Евросоюзу приєднаються ще 10. Серед них і одна з найближчих сусідок нашої держави - Польща, з якою Україна підтримує тісні контакти у різних сферах міждержавних відносин, що з кожним роком дедалі поглиблюються. "Україна і Польща в геокультурному просторі Європи, що розширюється: можливості та перспективи співпраці" - такою була тема Круглого столу, що відбувся минулої п'ятниці в Києві у посольстві Республіки Польща ( "ЛИЦА" делегували туди свого кореспондента, відгукуючись на люб'язне запрошення, яке надійшло до редакції з амбасади Rzeczypospolitej Polskej w Kijowie).

Протягом заходу, в якому взяли участь польскі й українські науковці: політологи, культурологи, соціологи, філософи, керівники інститутів, дослідницьких центрів, засобів масової інформації та інші, було детально обговорено й проаналізовано широкий спектр питань геополітичної, соціо-культурологічної тематики. У своєму виступі проф. Силезького університету в м. Катовіце Юзеф Хабер, серед іншого, підкреслив, що розширення ЄС поряд з політичними аспектами містить в собі й соціально-культурні, адже цей процес сприятиме активізації спілкування між народами.

- Європейська культура - це сукупність національних культур народів континенту, - зазначив Ю. Хабер, - захист яких є одним з головних завдань державних інституцій. Визнання національного культурного спадку за частину європейської культури є важливим кроком до усвідомлення, наскільки суттєвою частиною загальноєвропейської культури є кожна субкультура. Надзвичайно великої ваги набуває у зв'язку з цим захист національних мов як основного носія культурної спадщини. Мова виступає головним інструментом передачі знань і традицій, шана до неї є обов'язковим і неодмінним чинником успішних взаємовідносин між європейськими народами....Українська та польська культури протягом тривалого часу тісно співіснували, взаємозбагачуючи одна одну. Цей позитивний процес і зараз у розвитку.

Президент Центру соціальних досліджень "Софія" Андрій Єрмолаєв, говорячи про основні геополітичні стратегії у світлі розширення ЄС, найбільш оптимальним й ефективним шляхом геокультурного розвитку для Європи визначив діалог та взаємопроникнення культур.

Керівник Інституту відкритої політики Максим Стріха, порівнюючи за цілою низкою історичних соціально-культурних, ментальних й географічних ознак європейькі перспективи України й Росії, наголосив, що в нашої держави вони є найбільш виразніші. Науковець висловив жаль з приводу того, що через невизначеність зовнішньо-політичного курсу Україна й досі вимушена стояти на роздоріжжі, зволікаючи час.

Директор відділення Міжнародного інституту гуманітарних та політичних досліджень в Україні Володимир Малінкович, наголосивши на неприпустимості ігнорування Україною російського фактору, все ж таки висловив сумнів у доцільності й можливості розвитку євразійського вектору для України. За словами політолога, події в Росії призвели до заміни системи корумпованої демократії на авторитаризм:

- … Россия выбрала авторитарный режим, сегодня - это очевидно, - констатує В. Малінкович, - и с тех пор как она пошла этим путем, Украине нет никаких оснований говорить о своем участии в каких-либо евразийских пространствах. Украине безусловно следует двигаться только в направлении Европы, сохраняя при этом экономическое партнерство с Россией, без которого нам попросту не выжить. Но если мы идем в Европу, столь ли уж важно ориентироваться сегодня на страны центральной либо восточной Европы, на так называемые славянские корни? Культурные связи следует, конечно, сохранить, а вот политические, по моему мнению, следует активизировать непосредственно с политическим центром Европы, а именно - с западными, преимущественно романо-германскими государствами. Вряд ли следует рассчитывать, что Польша станет локомотивом, двигающим нашу страну в Европу. По очень многим параметрам Украина будет конкурентом Польши в Европейском пространстве.

Впродовж дискусії щодо євразійського вектору, науковці, зокрема, зазначали, що за поглиблення співробітництва з Росією найактивніше виступають якраз представники олігархії, тіньового капіталу, для бізнесу яких вихід України з такої економічної зони матиме згубні наслідки.

Водночас на заході було відзначено, що проєвропейські орієнтації та устремління є поширеними в основному серед еліти українського суспільства і майже відсутні серед широкого загалу. Згідно із наведеною статистикою лише 1 % українців ідентифікує себе європейцями, до трьох відсотків вважають себе громадянами Світу, а від 20 до 30 % - жителями колишнього СРСР.

Зі всіх сил хочеться вірити, що ці дані мають значну похибку, бо невже ж ми з вами, шановні співвітчизники, такі недоумкуваті?:: СПЕЦКОР :: СВОБОДА - ЗДОБУТОК ХОРОБРИХ! :: Дніпропетровське інформаційно-аналітичне Інтернет-видання "СПЕЦКОР" потребує інвестицій для подальшого розвитку: покращення матеріально-технічної бази й створення штату співробітників. Цей сайт є результатом індивідуальних творчих, матеріальних, технічних й організаційних зусиль автора. Створення відповідних умов для діяльності команди однодумців дозволить "СПЕЦКОРУ" вийти на якісно новий рівень, що значно сприятиме реалізації патріотичної місії Інтернет-видання. Бізнесмени з Україною в серці, відгукніться! "СПЕЦКОР" розраховує на вашу допомогу. Тел: 8 066 449-70-21 е-маil: spetskor@ukr.net :: СВОБОДУ НЕ СПИНИТИ! :: СПЕЦКОР ::
Архіви статей: 2011  2010  2009  2008  2007  2006  2002-2005
© Олексій Мазур 2002-2013
© Веб-дизайн, Андрій Мазур 2002-2013
Всі права захищені. Використання матеріалів СПЕЦКОР дозволяється
за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на СПЕЦКОР.

Украинская Баннерная Сеть

Warning: require_once() [function.require-once]: Unable to access /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Warning: require_once(/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php' (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64