Банерна Мережа ЗМІ
СПЕЦКОР::головна Дніпропетровське
інформаційно-аналітичне
інтернет-видання
персональний сайт журналіста Олексія Мазура
Академія Української Преси Життя і Смерть - художньо-аналітичні сторінки Андрія Мазура... [Vox.com.ua] Портал українця Пресса Украины Украинский портАл

головна :: про автора :: "office" :: контакт :: архів-2011 :: архів-2010
коріння дуба, сакури гілля - поетичні сторінки Андрія Мазура
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА, бандюкович - ПОВНА ЖОПА! ЗЕКА - ГЕТЬ!! РЕ-ВО-ЛЮ-ЦІЯ!!! -= СПЕЦКОР =- Повалення леніна - це не вандалізм, а відновлення історичної справедливості. -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на місці Євромайдану мер Куліченко облаштував ярмарок. -= СПЕЦКОР =- Міліція залишила дніпропетровський Євромайдан якраз перед нападом "тітушек". -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на Євромайдан вийшли за різними підрахунками від 500 до тисячі городян. -= СПЕЦКОР =- Азаров сказав, що не боїться ЄвроМайдану. А даремно! -= СПЕЦКОР =- В Януковича язик не повертається сказати слово "українці". Замість цього він вживає "співвітчизники". -= СПЕЦКОР =- Лакейство і "раболєпіє" Януковича не знає меж. -= СПЕЦКОР =- Політика Януковича - це державна зрада і національне приниження українців. -= СПЕЦКОР =-
Пошук на сайті:
метод пошуку: "і" "або"


Припиніть паскудство в українському телеефірі!
(Доповнено 20.04.2009)

"Поглузуй з Президента", "Скажи, що Віктор Андрійович неадекватний", "Кажучи про Ющенка, покрути пальцем біля скроні", "Пожартуй над отруєнням Глави держави", "Постав Гаранту діагноз", - схоже, під такими неофіційними девізами нині проходять чимало з популярних ток-шоу всеукраїнських телеканалів, учасники яких - представники українського політикуму, експерти й аналітики ніби змагаються один з одним, хто більше спаплюжить Президента, найдотепніше покепкує з нього, найдошкульніше вколить, образить, принизить. Від них намагаються не відставати й деякі ведучі та хронікери, єхидненько підсміюючись, а то й додаючи своїх епіграм на адресу Ющенка у тому ж руслі задля підсилення ефекту ганебного дійства.

Щось подібне сталося й в ефірі "Шустер-live", 15 квітня (з повтором наступного ранку) за участю незмінного ведучого, хронікерів - Євгена Кисельова, Мустафи Найєма, Михайла Вінницького та запрошених - депутатів ВР Леоніда Грача (КПУ) і Володимира Яворівського (БЮТ), а також політичного аналітика Вадима Карасьова.

Цього разу в ролі заспівувача виступив комуніст. Червоного грача неабияк розвеселило бажання Ющенка… ще раз ковтнути діоксин - так він зрозумів для себе фразу Президента, висмикнувши її з контексту інтерв'ю Глави держави російському "Комерсанту".

Для кращого розуміння телеглядачами про що йдеться Шустер навів конкретну цитату з інтерв'ю Президента:

"Я ніколи не був і не буду хохлом, ніколи не був малоросом і ніколи ним не буду. Якщо мені потрібно буде другу дозу діоксину прийняти, я це зроблю, не відмовлюся. У мене п'ятеро дітей, і я хочу, щоб у мене була можливість сказати їм "я передав вам Україну кращою, ніж я її отримав".

Проте й зачитавши цей уривок, судячи з реакції Шустера, він все одно радше був налаштований підтримати жартівливий настрій Грача, ніж пояснивши, про що саме і в якому контексті говорить Віктор Ющенко, припинити безпідставне обсміювання Президента.

Савік Шустер

"Добрий" гумор від наведеної фрази розділили й інші учасники передачі, котрим стало набагато веселіше, ніж до того.

Отже виходить, що як для Грача, так і Шустера з компанією, важке отруєння Ющенка та його страждання від завданої хвороби є досить доречним приводом для жартів й глузувань.

Відповідна тональність, взята по відношенню до Глави держави, в процесі бесіди неодноразово отримувала "гідне" продовження. Зокрема, Грач дозволив собі висловитися про марні сподівання на те, що "Президента посетит ум".

Не обійшлося і без традиційних для комуністів докорів Ющенку за підняття ним теми Голодомору, НАТО, УПА…

Такі закиди спонукали голову Національної спілки письменників України зробити обережну спробу (так щоб не розгнівати його БЮТівське керівництво) трохи захистити Президента.

Яворівський сказав, що якраз підтримує Віктора Андрійовича і вдячний йому за намагання відродити національну пам'ять українського народу. Але сказавши це, відразу продовжив закидом, що політика Ющенка в даному напрямку, мовляв, не досить активна, не достатньо національна.

"Чия б корова мичала", Володимире Олександровичу…

Невже ви хотіли сказати, що політика вашого БЮТу, де ви годуєтесь, є більш національною? Оце так розсмішили… Цікаво, в чому, по-вашому, і як це проявляється?

Чи не у фактичній підтримці російської окупації грузинської території, що випливає з суті зайнятої БЮТом позиції стосовно російсько-грузинського серпневого конфлікту?

Чи може в укладених вашою Юлею вкрай невигідних, кабальних, зрадницьких по відношенню до України, газових контрактах, що загрожують банкрутством Нафтогазу та втратою української ГТС?

Чи у відмові прем'єрки від подальшої євроатлантичної інтеграції України, щоб, як вона мотивувала, не дай, Боже, розсваритися з Росією?

Чи в голосах 49 БЮТівців, які виявилися вирішальними, за відставку патріотичного міністра закордонних справ України Володимира Огризка - лишень за те, що український дипломат поставив російського хама-посла на місце?

Хочете сказати, що ваша "національна" політика проявилася у поверненні на посаду голови Держкомархіву товаришки Гінзбург? Адже уряд вашої Юлі фактично дав на це згоду, відмовившись від подальшого оскарження відновлення комуністки на цій посаді - та повернула собі крісло очільниці установи через суд. До речі, чи не вашим, Влодимире Олександровичу, тобто бютівським, був той суддя?

Чи ваша і вашої Юлі "правильна" національна політика полягала в гАлАсуванні фракції БЮТ за святкування 90-річчя заснування українського комсомолу? Так, голосувала не вся фракція - лише третина, але яка (!) - на чолі з самим її керівником та іншими провідниками, а також низкою далеко не останніх персон в біло-червоній табелі про ранги.

Лише вдумаймося в цей факт: завдяки БЮТівським голосам дата заснування "комуністичного союзу молоді" фактично виплила з небуття на державний рівень! "Комсомольцям" відкрито дорогу до студій державного телебачення та навіть люб'язно надано для проведення урочистостей головний палац країни - "Україна"!

Чи може ваша і Юлина національна політика в тім, аби фракцією БЮТу в Полтавській міській раді блокувати рішення щодо встановлення пам'ятника гетьману Івану Мазепі? Через це УНП навіть виступила з офіційною заявою, в якій зажадала від БЮТу припинення антиукраїнської діяльності!

Або ж ваша і Юлина національна правильна політика в не стільки антиющенківських, скільки антиукраїнських й антилюдських статтях партійного видання Дніпропетровської обласної організації ВО "Батьківщина", де Президенту інкримінують Голодомор, пропонують стерти Майдан і стають на захист пам'ятників Леніну від зносу? (Детальніше про це - в "Батьківщині" уБлЮТків")

Цей перелік можна продовжити і багатьма іншими ганебними фактами.

Вам не соромно, пане чи вірніше буде сказати "товаришу" Яворівський?

А ще, замість того, аби дорікати Ющенкові недостатньо активною й послідовною національною політикою, прочитали б краще статтю Сергія Лещенка на УП про "кадрові каруселі" вашої улюбленої Юлі, де журналіст розкриває всю підноготну "національно-патріотичної" кадрової політики "госпожи" Тимошенко.

Противно дивитися, як ви тепер, ніби той цуцик, крутитеся навколо неї на "задніх лапах". Сором і ганьба - розкрити себе за останні півроку в такому негативі, як це відбулося з вами.

Єдиним, хто в цій передачі поводив себе достойно й намагався, реагуючи на закиди зліва, справа і з центру, захистити Президента, прокоментувати його позицію, ведучи розмову по суті проблем був Вадим Карасьов.

Натомість, як засвідчує практика, особлива, можна навіть сказати підкреслена шана і повага з боку ведучих у таких програмах демонструється до спеціальних гостей з Москви: Затуліна, Жириновського, Митрофанова, Рогозіна, Маркова та інших одіозних політиків з Білокам'яної.

Російські імпер-шовіністи - завжди найбажаніші гості вітчизняного телеефіру, де їм, на відміну від українського Президента, - "слава и почет"! Їх хлібосольно зустрічають і в Шустера, і на ICTV, і на "Інтері". Грішать подібною гостинністю до ворогів України й інші телеканали.

От і маємо, що кремлівські держиморди на українських телеекранах поводяться, як в себе вдома і ведуть розмову, немов "баріни" повчають своїх холопів, у даному випадку в ролі останніх - українська аудиторія. А в студіях їм за це віддячують теплими оплесками, а потім і результатами голосування на підтримку почутих повчань-звинувачень на адресу України та її Президента у неправильній з точки зору і по відношенню до "старшого брата" політиці.

Нічого не скажеш - огидні, принизливі для національної гідності українців видовища, від яких так і тягне запустити в екран чимось важким і міцним...- щоб разом з телевізором всю студію вщент рознесло.

Чи не спеціально для нав’язування російських соціально-політичних, національно-культурних й історичних стандартів в Україні та наведення «русского порядка» в українських мізках захаращують подібними неподобствами український телепростір?

В той же час якраз саме патріотична українська і політична, і культурна, і наукова еліта часто-густо ігнорується цими програмами, її ніби не помічають, і тому вона залишається упослідженою, в стабільному стані "поза грою" на своєму ж, українському полі. Складається враження, що на участь в згаданих програмах тих, чиє мудре, просякнуте любов'ю до України і глибоким партіотизмом, державницьке слово могло б зігріти серця, освітлити душі українців, виступити дороговказом, дати правильні орієнтири суспільству, надихнути та окрилити, - накладене суворе табу.

Чи можна, приміром, пригадати, коли останнього разу на "Шустер-live" та їм подібним були, скажімо, Євген Сверстюк, Мирослав Попович, Іван Драч, Дмитро Павличко, Оксана Забужко, Іван Малкович, Левко Лук'яненко, Володимир Огризко, Сергій Грабовський, Степан Хмара, Юрій Рубан, Володимир Цибулько, Олександр Палій або ж Юрій Костенко, Іван Заєць, Ярослав Кендзьор, Андрій Парубій, Лілія Григорович, Ольга Герасим'юк, Олег Тягнибок, Богдан Бенюк, Ірина Фаріон та багато інших. От з яким складом учасників хотілося б почути-побачити розмови, дискусії а то й гострі суперечки з приводу української минувшини, сьогодення й майбуття країни.

Замість цього на екрани витягають всякий комуно-совковий непотріб який, захлинаючись слиною, з вилупленими очима починає гарчати про неадекватність Ющенка, про те, як він "задовбав" Україну "своїм" Голодомором, УПА, НАТО, про те, наскільки Україна завинила перед Росією євроатлантичними прагненнями, вшануванням національних героїв та всім, чим тільки можна, іншими словами - своєю НЕЗАЛЕЖНІСТЮ, самим фактом існування як суверенної держави з самостійною внутрішньою й зовнішньою політикою!

Згадується, приміром, момент, коли Євген Кисельов під час ефіру у Шустера в одній з передач взяв і "ничтоже сумняшеся" скасував етнічну складову Голодомору, сказавши, чого, мовляв, педалювати українську тему, якщо від голоду гинули всі - не лише українці, то які ж підстави вважати це злочином саме проти українців?

Ведучий з легкістю неймовірною дозволив собі, ніби між іншим, торкнутися надзвичайно чутливої для українців теми, озвучивши свій висновок як істину в останній інстанції. Нічого не скажеш, дуже «люб ’ язно» і «коректно» повівся росіянин по відношенню до України і українців.

А Ви, власне, хто такий, «господін» Кисельов, щоб робити з цього приводу свої однозначні і безапеляційні «умозаключєнія»? Ми вас про це просили? Якого дідька заліз ли у таку далеку для вашої російської національної свідомості й абсолютно чужу для неї тему?

Чи, слід розуміти, такою є ваша, "господа ведущие", вдячність за надану можливість працювати вільними журналістами в українському ефірі? І у вас ще вистачає совісті насміхатися над Президентом Ющенком, перемога якого і забезпечила справжній тріумф свободи слова й демократії в країні? От для чого ви тепер використовуєте не вами виборену свободу слова, але яка вам стала у пригоді для подальшої реалізації себе в журналістській професії.

Якщо так, то може, повернулися б кожен туди, звідки приїхав? І спробували б не тут - у нас, в Україні, а там - в себе, пожартувати над мєдвєдєвим, покепкувати над путіним, поглузувати з затуліна, "поприколюватися" з багатьох інших, не менш колоритних персонажів. Чи надовго б вас вистачило? Чим і наскільки швидко це все б закінчилося?

Інша річ - Україна. Тут вам нічого не загрожує, а значить, ви собі дозволяєте все, чого тільки не забажаєте?

І ще один не менш важливий аспект.

В тому числі і через таких от ведучих, "братів-росіян", з українського телепростору витісняється українська мова. Вони ж бо, запрошуючи російських гостей, буває, прямо закликають всіх учасників програми переходити на російську, як це неодноразово траплялося у Шустера - аби їхнім співвітчизникам був зрозумілий предмет бесіди. А наші, чорт їх забирай, малороси залюбки виконують ці забаганки. Чого це? З якої ласки?

Безумовно, в даному разі перш за все на претензії заслуговують самі українці, що не реагують на такі мовні диверсії адекватно, даючи їм належну відсіч. Але негідна місія ведучих в тім, що саме вони спонукають українських учасників розмовляти російською, спеціально пропонуючи їм відповідні умови, навмисно ставлячи у певні рамки.

Що це, як не атака на українську мову в українському ж ефірі?

Та й як воно виглядає з морально-етичного боку, коли заради конкретного московського гостя на російську має переходити вся українська студія?

Що за неподобства і чому вони мають відбуватися в Україні? Ким і кому дано право насаджувати в Україні подібний "рускій стіль" - мовний, світоглядний, ментальний? Український ефір і без того запаскуджений всілякою вітчизняною чортівнею, тим більше не повинно там бути місця для російської!

Отже, свобода слова на таких ток-шоу часто-густо виходить однобокою, з гарантованою перевагою антиукраїнського елементу (як доморощеного, так і чужеземного) у кількісному складі запрошених, гостей студії, головних учасників передач. Відтак в українському ефірі українським глядачам нав'язуються неукраїнські підходи, оцінки, позиції.

Здається, в жодній іншій країні розвинутої демократії її інформаційний простір не працює проти власної ж держави та національних інтересів так, як це відбувається в Україні. Ці передачі благополучно продовжують трудитися на остаточну поразку національної ідеї, невтомно прокладаючи п'ятій колоні пряму дорогу до влади, до тотального поневолення України - логічного завершення російської окупації українського інформаційного телерадіопростору.

Мустафа Найєм

Продовження теми й обговорення її - на "Народній правді" /УП/.

Один з Інтернет-проектів <Української Правди> З коментарів відвідувачів "НП":

"Не погоджуюсь! Ви упереджено сприймаєте ці вкрай важливі для нашого хворого суспільства передачі. Вони завжди нагадують нам хто є хто..."

***

"Що поробиш пане Олексію, прем'єрка надала приклад відповіді на такі жарти – "Хі-хі" (С) Юлія Тимошенко. Чого ж можна очікувати від промосковських нахаб."

***

"Шустер настільки явно сьогодні працює на Тимошенко, що не помітити це – треба добре попрацювати над собою."

***

"Автору +. Свобода слова має служити Свободі, а не для піару тих, хто нашу Свободу і спалив би, і втопив би, повісив і розстріляв."
17.04.2009

Читай також:

"Передам по радіо: "Прощай, рідна Батьківщино!"
Післямова для України

Шкода, що все відбувається саме так, а не інакше. Дуже прикро. Складається враження, ніби десь на якомусь етапі розвитку стався страшенний збій, що пустив під укіс гідне майбутнє України: європейське за соціально-політичними та економічними стандартами і в той же час - наповнене яскравим самобутнім, глибоко національним змістом. >>>
Частина ІІІ: Майбутнє.net
ЧАСТИНА - ІІI

МАЙБУТНЄ. NET

(перші дві частини дивись тут)

Дипло"мать твою"!

Про ноту українського Міністерства закордонних справ стосовно образливих, відверто хамських висловлювань російського посла Черномирдіна на адресу керівництва держави та України загалом, вперше дізнався з випусків телевізійних новин.
Звернув увагу на те, що українські канали неодмінно супроводжували це повідомлення коментарями й відгуками з боку російських офіційних осіб - депутатів держдуми РФ, зокрема Костянтина Затуліна, представників профільних комітетів, відповідних служб і відомств. Мимоволі складалося таке враження, що без наявності їхніх гнівних рецензій нота нашого МЗС виходила якоюсь ніби і не вповні легітимною, не самодостатньою, не повноцінною, такою, що неодмінно потребує російських резолюцій. >>>


ШИЛОВА, ЗАБИРАЙСЯ ГЕТЬ!

Так відреагували в обласній філії НСЖУ на останні події навколо Дніпропетровської ОДТРК. Серед висловлених на адресу гендиректорки телерадіокомпанії, депутата облради від Блоку Лазаренка В.Шилової звинувачень - розпалювання в державному ефірі міжнаціональної ворожнечі й расової нетерпимості та вкрай низький професійний рівень. Медійники також гостро скритикували владу за ігнорування їхніх численних звернень та заяв щодо неприпустимості перебування профнепридатної, цинічно-зухвалої й вульгарної В.Шилової на керівній посаді обласної студії державного телебачення. >>>


В.Шилова: губернатор почав викликати мене до себе на ковдру…

В.Шилова… на ковдрі у губернатора,
або
Перевірка на "в.шивість"

Про виклики на "ковдру" до губернатора довірливо, "по секрету всему свету" повідала сама ж гендиректорка Дніпропетровської ОДТРК, депутат облради від Лазаренка, голова комісії з питань зв'язків з громадськістю та ЗМІ Вікторія Шилова в телефонному інтерв'ю одному з дніпропетровських телеканалів. Так вона коментувала останні події на очолюваній нею обласній телерадіокомпанії. >>>


Ваш коментар:
e-mail:

Warning: file() [function.file]: Unable to access ./comments/cart_1000.txt in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/art_1000.php on line 357

Warning: file(./comments/cart_1000.txt) [function.file]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/art_1000.php on line 357


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/art_1000.php on line 360


:: СПЕЦКОР :: СВОБОДА - ЗДОБУТОК ХОРОБРИХ! :: Дніпропетровське інформаційно-аналітичне Інтернет-видання "СПЕЦКОР" потребує інвестицій для подальшого розвитку: покращення матеріально-технічної бази й створення штату співробітників. Цей сайт є результатом індивідуальних творчих, матеріальних, технічних й організаційних зусиль автора. Створення відповідних умов для діяльності команди однодумців дозволить "СПЕЦКОРУ" вийти на якісно новий рівень, що значно сприятиме реалізації патріотичної місії Інтернет-видання. Бізнесмени з Україною в серці, відгукніться! "СПЕЦКОР" розраховує на вашу допомогу. Тел: 8 066 449-70-21 е-маil: spetskor@ukr.net :: СВОБОДУ НЕ СПИНИТИ! :: СПЕЦКОР ::
Архіви статей: 2011  2010  2009  2008  2007  2006  2002-2005
© Олексій Мазур 2002-2013
© Веб-дизайн, Андрій Мазур 2002-2013
Всі права захищені. Використання матеріалів СПЕЦКОР дозволяється
за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на СПЕЦКОР.

Украинская Баннерная Сеть


Warning: require_once() [function.require-once]: Unable to access /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Warning: require_once(/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php' (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64