Банерна Мережа ЗМІ
СПЕЦКОР::головна Дніпропетровське
інформаційно-аналітичне
інтернет-видання
персональний сайт журналіста Олексія Мазура
Академія Української Преси Життя і Смерть - художньо-аналітичні сторінки Андрія Мазура... [Vox.com.ua] Портал українця Пресса Украины Украинский портАл

головна :: про автора :: "office" :: контакт :: архів-2011 :: архів-2010
коріння дуба, сакури гілля - поетичні сторінки Андрія Мазура
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА, бандюкович - ПОВНА ЖОПА! ЗЕКА - ГЕТЬ!! РЕ-ВО-ЛЮ-ЦІЯ!!! -= СПЕЦКОР =- Повалення леніна - це не вандалізм, а відновлення історичної справедливості. -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на місці Євромайдану мер Куліченко облаштував ярмарок. -= СПЕЦКОР =- Міліція залишила дніпропетровський Євромайдан якраз перед нападом "тітушек". -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на Євромайдан вийшли за різними підрахунками від 500 до тисячі городян. -= СПЕЦКОР =- Азаров сказав, що не боїться ЄвроМайдану. А даремно! -= СПЕЦКОР =- В Януковича язик не повертається сказати слово "українці". Замість цього він вживає "співвітчизники". -= СПЕЦКОР =- Лакейство і "раболєпіє" Януковича не знає меж. -= СПЕЦКОР =- Політика Януковича - це державна зрада і національне приниження українців. -= СПЕЦКОР =-
Пошук на сайті:
метод пошуку: "і" "або"


"В гостях у Шустера". Нотатки телеглядача

Цієї п'ятниці, 24 квітня, у Савіка Шустера українців закликали забути про свою національність, а праві радикали захищали не стільки українських патріотів, скільки російськомовних слов'янських расистів.

Не знаю кому як, а мені від чергового випуску "в гостях у Шустера" стало дуже сумно.

Цього разу огидні враження справило те, як:

1. Українці Віталій Кличко і Анатолій Гриценко щосили відхрещувалися від своєї національності, демонструючи в такий спосіб "найвищий пілотаж" малоросійства і закликали всіх співвітчизників брати з них приклад.

2. В унісон з Гриценком та Кличком закликав українців забути свою національність і пан Червоненко, але при цьому він "чомусь" не адресував аналогічного заклику - відхреститися від свого етнічного походження та забути іудейське коріння - до євреїв.

Навпаки, Євгена Альфредовича дуже розгнівала поведінка української делегації на антирасистському форумі в Женеві, яка не вийшла з зали, як це зробило чимало представників європейських країн та США під час антисемітської промови президента Ірана.

Із зауваженням щодо не вповні адекватної реакції української делегації, яка просиділа й навіть продрімала відверто антисемітські випади та заперечення Голокосту, можна погодитись.

Приміром, чи сподобалося б нам, якби хтось так само на якомусь представницькому міжнародному форумі взявся заперечувати наш Голодомор?

Інша річ, як би це не було прикро, але доводиться констатувати, що на відміну від Ізраїля, де жодному єврею, що цілком природно й зрозуміло, ніколи не спаде на думку заперечувати Голокост, голодний геноцид мільйонів українців в Україні заперечують наші ж, язик не повертається їх такими називати - співвітчизники, яких, до речі, на передачах у Шустера ніколи не бракує. Ось в чому наш національний сором і ганьба!

Можливо, саме тому, коли на міжнародних конференціях трапляється щось подібне в бік України, то залишити залу не поспішають не те що представники інших держав, але й самі українці. Одначе це – окрема невичерпна тема.

Продемонстроване Червоненком неподобство полягає в тім, що цей український громадянин протестує проти образи євреїв, тобто визнає скривдження й зневагу за національним фактором щодо своїх кревних братів, і в той же час заперечує можливість прояву національних почуттів українцями, виступаючи взагалі проти права говорити вголос про українство як етнічне походження.

Іншими словами, виходить, що називатися євреями як в Україні, так і світі й відстоювати свою національну позицію - можна і почесно, а от українцями навіть в рідній державі - ні, бо то вже, за Червоненком, щось ненормальне та аморальне?

Українцям пропонують розчинитися в політичній нації за назвою країни без дозволу на згадку про своє ЕТНІЧНЕ коріння. Чому? Що тут поганого, коли людина пишається тим, що є українцем і за громадянством, і по крові? Хіба хтось заважає громадянам України інших національностей мати гордість за своє етнічне походження? Чому ж українець має приховувати власну національну ідентичність?

В розмовах про українців як політичну націю нічого поганого немає - все правильно, проте чи можна забувати про її найбільшу етнічну складову, а тим більше - ігнорувати сам факт її наявності? Чому під визначенням "політична нація" розуміють обов'язкову нівеляцію національної компоненти?

Україна багатонаціональна держава - факт, але ж це розмаїття має природно проявлятися. То як же це стане можливим, якщо багатьох дратує навіть те, що українець пвідкреслює, що він українець за походженням, а не лише за країною проживання? Це ж ніяк не позбавляє права бути повноправним українським громадянином - українцем - представників інших національностей: росіян, євреїв, греків, угорців тощо. Ніхто ж їм, національним меншинам, не пропонує забути про своє етнічне походження (та й чи погодилися б вони самі?), то чому така пропозиція надходить саме до українців? В чому проблеми?

Громадяни України різних національностей є гідними, достойними складовими української політичної нації, що являє собою яскраву різнобарвну мозаїку. Тож ці національні особливості слід берегти і примножувати, а не всіляко, по-радянськи нівелювати та старанно розмивати їх, особливо при цьому тиснучи саме на головний елемент мозаїчної композиції - український етнічний.

3. Голова НСПУ Володимир Яворівський зробив зауваження одному з учасників передачі, "антифашисту", що той, на відміну від чомусь названих письменником "українськими патріотами" російськомовних "січовиків" з Одеси, говорить українською.

Чого це, мовляв, той розмовляє державною, якщо, бачите, "справжні українські патріоти" - російськомовні. Чи не спеціально це "антифашист" робить, аби тільки видаватися "патріотом", - запитував український письменник.

Чи не здається це питання щонайменше дивним: голова Спілки письменників України запитує в людини, чому вона розмовляє українською? І чи це не для того, аби дискредитувати "українських патріотів", які не знають українську і не вміють нею розмовляти. З нашим письменником - все нормально?

На що Володимир Олександрович отримав гідну відповідь: "антифашист" у масці сказав, що однаково володіє українською й російською і послуговується ними, коли вважає за потрібне.

На відміну від "одеських патріотів", той дійсно продемонстрував повагу до української, принаймні, засвідчивши своє володіння нею, а не нехтував мовою, як "січовики".

4. Право-радикальні діячі намагалися надати побутовій сутичці, звичайній хуліганській розбірці політичного, ба навіть більше, національного забарвлення - "українців вбивають через те, що вони українці." До такого висновку про характер інциденту, без жодного применшення всієї його трагедійності в людському аспекті, спонукають як продемонстровані в ефірі матеріали, так і їхнє обговорення опонуючими сторонами.

5. Відомий своїми надрізкими антисемітськими й відверто расистськими публічними заявами і публікаціями в Інтернеті син видатного українського кінорежисера, теж члена партії "Свобода" Юрія Іллєнка - Андрій - захищав, як виявилось, не стільки українського патріота, скільки російськомовного футбольного фаната, що за схильність до хуліганства стояв на обліку в міліції, й одночасно - слов'янського расиста, підтвердженням чому стала відео плівка з інтерв'ю самого загиблого, де він розповідає про свої політико-ідеологічні й расові уподобання.

6. Зграя "ідеологічних" побратимів Максима Чайки, вшановуючи пам'ять свого загиблого товариша, пройшлася маршем вулицями міста, скандуючи російськомовні типово скінхедські "речівки" загрозливого змісту, та демонструючи нацистські привітання "зік хайль" під державними прапорами України.

Переконаний, антисемітизм і расизм, не кажучи вже про панславізм, (туди ж - і членство у футбольному фан-клубі та облік в міліції за хуліганство на расовому грунті) ще не є підставою для однозначного зарахування носіїв подібних поглядів в число щирих українських патріотів, навіть якщо при цьому вони називаються "січовиками" й готові як, загиблий Максим Чайка, день і ніч боронити "Україну для білих" від "нашестя" різнокольорових та інших не слов'ян.

В купі полови ефіру чергової "свободи Шустера" можна було віднайти й кілька раціональних зерен:

1. Висловлено претензії щодо антиукраїнського змісту передач та розпалювання в них міжнаціональної ворожнечі на адресу одеського каналу "АТВ", власником якого є лідер партії "Родіна" Ігор Марков й відсутність дієвої реакції на ці негідні прояви з боку влади, прокуратури, СБУ, Нацради з питань телебачення й радіомовлення. Ось чому слід було приділити більшу увагу, а то й весь п'ятничний випуск "Шустер-live";

2. Зауваження лідера громадського руху "За Україну" В'ячеслава Кириленка у відповідь на висловлену Кличком позицію щодо національного фактору. Уславлений боксер так наполягав на професійності людини, як основному критерії її оцінки, заперечуючи одночасно будь-яке значення національної ознаки, що Кириленко запитав в спортсмена, а чи не соромиться той називатися українським спортсменом? Чи не забуває Віталій про рідну країну, коли виходить на ринг? Є ж англійські спортсмени, німецькі, американські, то який кримінал вважатися українськими? Кириленко поремствував, що так може дійти до того, що українців почнуть соромити називатися українцями. Чи не підпаде так під крамолу сама національність, - обурювався політик.

Що й казати, на рингу Кличко виглядає куди переконливішим, ніж на подібних ток-шоу.

Взагалі, при перегляді програми склалося враження, що переважна більшість її учасників виявилася неготовою для всебічного і глибокого обговорення поставленої теми, в студії відчувався брак спеціалістів відповідного фаху. Дуже не вистачало представників правозахисного руху, органів охорони порядку, церков, релігійних конфесій, філософів, етнографів, культурологів, етнопсихологів та інших експертів.

Відтак думки запрошених політиків, що прийшли аби вчергове і не важливо з якого приводу засвітитися, часто-густо виглядали поверховими й суперечливими як з точки зору національної етики, так і елементарного здорового глузду.

В результаті кінцевий телевізійний продукт вийшов якимсь гливким, таким, що не підлягає споживанню. В підсумку був отриманий напівфабрикат з чималою кількістю неїстівних, шкідливих для організму компонентів. То яка ж може бути користь від такого блюда?
25.04.2009

Читай також:

Українська правда про <русский стиль>
ПРО "РУССКИЙ СТИЛЬ"

"УП" надрукувала запропонований автором персонального сайту "СПЕЦКОР" матеріал "Русский стиль" українського телеефіру". >>>


В українському ефірі українським глядачам нав'язуються неукраїнські підходи, оцінки, світоглядні позиції

Припиніть паскудство в українському телеефірі!

"Поглузуй з Президента", "Скажи, що Віктор Андрійович неадекватний", "Кажучи про Ющенка, покрути пальцем біля скроні", "Пожартуй над отруєнням Глави держави", "Постав Гаранту діагноз", - схоже, під такими неофіційними девізами нині проходять чимало з популярних ток-шоу всеукраїнських телеканалів. (Доповнено 20.04.2009) >>>


Ваш коментар:
e-mail:

Warning: file() [function.file]: Unable to access ./comments/cart_1006.txt in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/art_1006.php on line 209

Warning: file(./comments/cart_1006.txt) [function.file]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/art_1006.php on line 209


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/art_1006.php on line 212


:: СПЕЦКОР :: СВОБОДА - ЗДОБУТОК ХОРОБРИХ! :: Дніпропетровське інформаційно-аналітичне Інтернет-видання "СПЕЦКОР" потребує інвестицій для подальшого розвитку: покращення матеріально-технічної бази й створення штату співробітників. Цей сайт є результатом індивідуальних творчих, матеріальних, технічних й організаційних зусиль автора. Створення відповідних умов для діяльності команди однодумців дозволить "СПЕЦКОРУ" вийти на якісно новий рівень, що значно сприятиме реалізації патріотичної місії Інтернет-видання. Бізнесмени з Україною в серці, відгукніться! "СПЕЦКОР" розраховує на вашу допомогу. Тел: 8 066 449-70-21 е-маil: spetskor@ukr.net :: СВОБОДУ НЕ СПИНИТИ! :: СПЕЦКОР ::
Архіви статей: 2011  2010  2009  2008  2007  2006  2002-2005
© Олексій Мазур 2002-2013
© Веб-дизайн, Андрій Мазур 2002-2013
Всі права захищені. Використання матеріалів СПЕЦКОР дозволяється
за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на СПЕЦКОР.

Украинская Баннерная Сеть


Warning: require_once() [function.require-once]: Unable to access /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Warning: require_once(/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php' (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64