Банерна Мережа ЗМІ
СПЕЦКОР::головна Дніпропетровське
інформаційно-аналітичне
інтернет-видання
персональний сайт журналіста Олексія Мазура
Академія Української Преси Життя і Смерть - художньо-аналітичні сторінки Андрія Мазура... [Vox.com.ua] Портал українця Пресса Украины Украинский портАл

головна :: про автора :: "office" :: контакт :: архів-2011 :: архів-2010
коріння дуба, сакури гілля - поетичні сторінки Андрія Мазура
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА, бандюкович - ПОВНА ЖОПА! ЗЕКА - ГЕТЬ!! РЕ-ВО-ЛЮ-ЦІЯ!!! -= СПЕЦКОР =- Повалення леніна - це не вандалізм, а відновлення історичної справедливості. -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на місці Євромайдану мер Куліченко облаштував ярмарок. -= СПЕЦКОР =- Міліція залишила дніпропетровський Євромайдан якраз перед нападом "тітушек". -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на Євромайдан вийшли за різними підрахунками від 500 до тисячі городян. -= СПЕЦКОР =- Азаров сказав, що не боїться ЄвроМайдану. А даремно! -= СПЕЦКОР =- В Януковича язик не повертається сказати слово "українці". Замість цього він вживає "співвітчизники". -= СПЕЦКОР =- Лакейство і "раболєпіє" Януковича не знає меж. -= СПЕЦКОР =- Політика Януковича - це державна зрада і національне приниження українців. -= СПЕЦКОР =-
Пошук на сайті:
метод пошуку: "і" "або"


Як "Небайдужі" в Дніпропетровську крамниці відчиняли

У середу, 24 червня, об 11.00 в центрі міста Громадський рух "Не будь байдужим!" провів свою чергову акцію "Бізнес зустрічає українською".

Рух відомий своїми яскравими та оригінальними акціями із залученням українських зірок до популяризації рідної мови й культури. Так само, як і попередні, цей захід покликаний привернути увагу та підсилити сфери використання української. Метою цієї акції є спонукати бізнес до простого, проте дуже поширеного в цивілізованих країнах кроку - зустрічати клієнтів рідною мовою.

Дніпропетровські активісти "Не будь байдужим!" пройшлися однією з центральних вулиць міста, пропонуючи власникам та адміністраторам крамниць, кав'ярень, салонів, офісів замінити таблички "Открыто-Закрыто" на рідніші українській душі та оку "Відчинено-Зачинено" власного (громадського руху "НББ") виробництва.

Перед тим, як завітати до нашого міста,"Небайдужі" провели такі акції в Черкасах та Харкові.

- Як вас зустрічали в офісах, коли ви пропонували свої таблички? - поцікавився СПЕЦКОР у речника Громадського руху "Не будь байдужим!" Єгора Туренка.

- Захід пройшов дуже успішно, - говорить Єгор. - В Черкасах нам вдалося обміняти 25 табличок, в Харкові - 30. В першому місті ми отримали всього дві відмови, в Харкові - чотири. Зустрічали нас привітно. Все минулося без ексцесів.

СПЕЦКОР: А потім ви не перевіряли, не дивилися, чи висять ваші таблички? Вони так і залишилися на дверях й після акції?

- В Харкові ми спеціально пройшлися по цих адресах наступного дня, - розповідає Туренко,- переважно таблички висіли: зняли одну чи дві. В Черкасах таку перевірку здійснив один дуже допитливий журналіст: виявилося, що знову на російську замінили одну табличку.

СПЕЦКОР: Ви якось обираєте офіси, чи ходите навмання, зазираючи в будь-який, що трапиться ?

- Ми заходимо в будь-які офіси, магазини, аптеки - у всі підряд. Єдине що, за досвідом, отриаманим в Черкасах і Харкові , знаємо, що магазини "Адідас" і "Рібок" не міняють таблички, оскільки це їм забороняє корпоративний стиль.

СПЕЦКОР: Але ж в Україні всі вивіски мають бути виконані державною мовою, хіба ні?

- Це питання ми вже взяли на замітку і думаємо звертатися до їхніх центральних офісів з тим, аби вони вирішили його централізовано, - зазначає "небайдужий".

СПЕЦКОР: Що ж, успіхів вам в Дніпропетровську.

- Спасибі.

Одначе, як засвідчили подальші події, в місті на Дніпрі акція пройшла не так гладенько, як в Черкасах та Харкові, наразившись на низку проблемних моментів.

Далеко не у всіх крамницях і офісах, куди завітали активісти руху, їхні пропозиції обміняти російську табличку "Открыто/Закрыто" на українську "Відчинено/Зачинено", знаходили відгук і підтримку. В низці випадків свою відмову від такої заміни мотивували: невідповідністю пропонованих табличок стилю і дизайну закладу; відсутністю адміністратора, в компетенції якого приймати рішення з заміни вивіски або ж, відмовляючись міняти російськомовну табличку на українську, погоджувалися вивішувати дві таблички поряд.

Самі організатори по ходу акції в Дніпропетровську оцінювали її успішність як "50 на 50".

СПЕЦКОР вважає за доречне додати, що реалізація акції в Дніпроптеровську, попри всю креативність і нагальність, залишає бажати значно кращого ще й з огляду на її "масштабність": 25 табличок (вірніше спроб замінити табличку, які часто-густо виявлялися не такими успішними, як хотілося) для такого мегаполіса - менше ніж краплина в морі. Їх мало бути хоча б в два, а то й чотири-п'ять разів більше!

До того ж, для підвищення резонансу й покращення результату подібні акції повинні бути не одноразовими, а періодично повторюваними заходами: одна хвиля, друга, третя. Залишається тільки жалкувати з приводу вкрай обмежених фінансових ресурсів для реалізації надзвичайно потрібного і корисного для України задуму.

УВАГА! Зроблений на місці події фоторепортаж подається в патріотично-гумористичному форматі та авторській інтерпретації СПЕЦКОРА, тож далеко не всі репліки головних діючих осіб звучали саме так, як написано під світлинами. Абсолютно ідентичні тому, що відбувалося під час акції - лише самі фото.

Єгор Туренко
Фахівець у зв'язках з громадськістю ВГО "Не будь байдужим!"
Єгор Туренко розповідає місцевим журналістам про суть акції:

Єгор Туренко
"Розумієте, ми пропонуємо обміняти російськомовні таблички на україномовні...

Єгор Туренко
... ми ж бо в Україні живемо. Ну то якого, вибачайте, біса тут російськомовні висять...
Я маю на увазі таблички"


Табличка "Відчинено" в руках красуні сповіщає не про відкриття модельної агенції, а старт в Дніпропетровську акції "Бізнес зустрічає українською". На світлині - Координатор дніпропетровського представництва "Не будь байдужим!" Надія Кууск

Надія Кууск
"Не вірите? Та кажу ж вам: ніяка я не модель, а просто небайдужа...

Надія Кууск
...ось... На чому я зупинилась? А, ви мене про таблички питали?

Надія Кууск
Це наші таблички...

Надія Кууск
Ми їх самі виготовили, гарні вийшли, чи не правда?

Надія Кууск
"Ну дивіться, той знову за своє... Ні, повторюю, не з модельної агенції, а з громадського руху
"Не будь байдужим!". Ви мене з кимось переплутали. От причепився..."


"Перша адреса - магазин "КОТОN"


"Агов, чи є хто-небудь вдома? А ну виходьте - справа до вас є одна..."


Єгор Туренко: "Заходити чи не заходити..."
"Не бійся, Єгоре, йди собі, а ми тут на тебе чекатимемо. Якщо раптом щось - гукнеш!"


Єгор Туренко: "Мені сказали, що зараз адміністратора покличуть.
Не знаю, який він з себе, зараз подивимось, може і сам впораюсь. Я трохи це вмію."


Адміністратор з "КОТОNа" так і не вийшов. Вочевидь злякався. Замість нього, дізнавшись про акцію, підійшла жіночка з сусідньої крамниці і сама попросила табличку. "Нашу нещодавно вкрали, і зараз в нас взагалі ніякої немає", - призналася вона.


Дядько з ювелірного салону: "Ой, та не знаю я, ребята, у нас вроде как своя табличка висит...
и менять ее как-то не хочется". Єгор: "Та дивіться, яка в нас гарна. Давайте поміняємось, ми ж кращу пропонуємо. Що ви як той, чесне слово..."


"Ми її отут зараз пришпандьоримо..."


Дядько: "Не-а, пусть все-таки наша старая остается - с "открыто".
Так для местных понятней."


Єгор: "Та не хвилюйтеся, якщо ви прочитали і зрозуміли, про що йдеться, то й всі інші зрозуміють".
Дядько: "Че, в натуре?"


Дядько: "А вы меня не нае..., извиняюсь, не обманываете? Точно поймут?".
Єгор: "Слово даю - чесне небайдуже..."


Дядько: "Ладно, так и быть, беру."


Дядько: "Спасибо, класный ты пацан, Егор!"


Єгор: "Хто б сумнівався! Ну, тоді згода?" Дядько: "По рукам, чувак! Заходи, если что."


"Дівчатка, дивіться - "Студія взуття"! Мерщій сюди!"


Впорядниця крамниці: "...Щоправда, наша "студія" примітна не тільки взуттям,
а й мабуть вже самі здогадуєтесь чим ще, вірніше ким."


"О, а ти, дівчинко, з якої "студії"? Бачу, теж нівроку!"
Надія Кууск: "Цього ще тільки не вистачало! Та не зі студії я - просто "небайдужа". Вже задовбалася повторювати. Ви краще на хлопців гляньте, є тут такі активісти - мало не "покажеться". Ось один - стоїть ззаду, регоче". Господарка студії: "Вже бачу. Таких я зазвичай відразу помічаю..."


Надія Кууск: "Якщо одного не вистачить...
тобто я хотіла сказати однієї - таблички, то ось вам про всяк випадок друга".


Хтось з журналістів: "Обережно, колеги, це ж відверта джинса, пішли звідси!"


Власник: "Че такое! Че надо, я не понял? Только вчера от ИванИваныча приходили - бабки просили.
Я все отдал. Все! Слышите, нема больше у меня! Ничего нема!"


"Та не понтуйся так, ми лишень табличку обміняти хочемо - вашу російську на нашу - українську." Власник: "И все, что ли? Обалдеть и не встать. А я-то думал... Мама родная. Та запросто, ребятки, всего и делов-то!"


"Не, ну эти, от ИванИваныча - в натуре задрали уже. Нема от них житухи никакой: все им, гадам, мало, блин, никак не нажрутся, мать их так... А вашу табличку, ребятки, я повешу. Обязательно повешу. Хотя с гораздо большим удовольствием я бы знаете кого, это самое, повесил? Не скажу, а то они меня первее, гады..."


"Уже повесил, ребятки! Видите, я за базар отвечаю! Пусть повисит cебе..."


"А це вам подаруночок від нас! Брошура "Зроби подарунок Україні - Переходь на українську!"
Власник: "Вот спасибо. Мне, правда, подарочки эти, особенно те, которые меня заставляют делать, уже вот где сидят, но за брошурку - спасибо, ребята. Обязательно почитаю."


Цей заклад з тих, де до акції громадського руху залишилися абсолютно байдужими


Патріотам на замітку - в "Шанті" ігнорують українську


Відмовилися шанувати державну мову і в "ПреZенті"


Більш толерантними до української виявилися в "Джинсовому центрі"


Хазяйка крамниці - жінка на ім'я Євгенія - погодилася на заміну таблички
без найменшого спротиву і навіть з задоволеннямУрочистий момент


Було "открыто" - стало "відчинено"


Це той випадок, коли різниця може і невелика, але дуже суттєва


Такі таблички мають бути на всіх торговельних закладах міста


Слава Україні! "Небайдужим" слава!

Організатори акції розраховують, що вона спонукатиме бізнес до широкого вжитку української у сфері обслуговування. Працівник центрального офісу "Не будь байдужим!" Єгор Туренко вважає, що Україна готується до напливу туристів, і в цих умовах важливо запам'ятатися іноземним гостям власне Україною.

Коли люди вирушають, наприклад, до Франції, то очікують на знайомство з французькою культурою, а не італійською. А мова привітання дає туристам відчуття автентичності. Користуватись своєю мовою - це ознака цивілізованої країни, коли всі громадяни, незалежно від роду діяльності, поважають та шанують свою самобутність. Бо це насамперед - повага до себе, без якої не можна бути успішним, добиватися рівності та поваги від інших цивілізованих держав.

На думку організаторів українські та європейські цінності мають бути першочерговими для тих бізнесменів, які тверезо дивляться в майбутнє.

Координатор дніпропетровського представництва "Не будь байдужим!" Надія Кууск переконана, що зустрічаючи іноземців та своїх городян саме українською, ми перш за все привчаємо до самоповаги самих себе, адже людині, яка розуміє, чому варто поважати та шанувати своє, не потрібно пояснень, чому не можна давати хабарів, кидати сміття під ноги, палити кнопки в ліфті.

***

Громадський рух "Не будь байдужим!" - Всеукраїнська незалежна позаполітична організація, що ставить на меті розбудову цивілізованої та самодостатньої країни. Гасло руху: "Зробимо країну Україною!".

ВГО "Громадський рух "Не будь байдужим!" уже упродовж чотирьох років організовує регулярні культурно-мистецькі акції у різних містах України. Це проекти:

- літературні - "Куди подівся Дон Хозе?", "Укрмова - суперкльова!";

- музично-інтерактивний - "Зроби подарунок Україні! Переходь на українську!";

- клубно-музичний - "Ремікс 482".

"Небайдужі" виступали з акціями вже у тридцятьох містах України. В заходах руху беруть участь зірки шоу- та модельного бізнесу, спорту, науки, літератури (Оксана Забужко, Ірина Мерлені, Оксана Караванська, Василь Вірастюк, Олександр Ярмола ("Гайдамаки"), Олег Скрипка, Фагот та Фозі (ТНМК).

У Дніпропетровську "Не будь байдужим!" організовував рок-концерт "Зроби подарунок Україні! Переходь на українську!" та конкурс творів серед школярів "Хто для мене Іван Мазепа?". В рамках конкурсу творів цінними призами було нагороджено одного супер-призера, що отримав 1 000 грн., 6 призерів та 84 фіналіста з Дніпропетровщини.
24.06.2009

Читай також:

ДЕРЖКОМТЕЛЕРАДІО
визнало зауваження СПЕЦКОРА слушними

Як повідомили автору персонального сайту у відділі зв’язків з громадськістю та ЗМІ Держкомтелерадіо України, його стаття "Потому что я - русская!" була розглянута керівництвом Комітету. Зауваження СПЕЦКОРА щодо неприпустимості нехтування українською мовою окремими співробітниками державної установи в спілкуванні з особами, які до неї звертаються, визнано слушними. >>>


"Потому что я - русская!"

...Впродовж розмови у секретарки заступника Голови Держкомтелерадіо України О.В. Курдіновича раптово скінчився запас української і вона перейшла на російську.
Зробив їй з цього приводу зауваження, нагадавши про обов'язок володіти державною мовою.
Замість того, аби повинитися, перепросити за те, що, займаючи таку посаду, не володіє в достатній мірі й на належному рівні українською, секретар пішла в атаку і видала "залізний" аргумент - перейшла на російську, тому що вона, бачите, "русская".
А це нічого, що я - українець! І прагну аби зі мною на моїй рідній землі спілкувалися українською! Якщо я звертаюся державною, то мені і відповідайте такою, тим більше, що телефоную якраз до державної установи.
- А вы что, не понимаете по-русски? - запитала "русская". >>>


Не байдужі до Мазепи

У Дніпропетровську презентовано всеукраїнський культурний проект Громадського руху "Не будь байдужим!" - "Мазепа. Made in Ukraine", який передбачає низку мистецьких і просвітницьких заходів, покликаних відкрити новий погляд на видатного українця й реалізується за сприяння інформаційних партнерів - журналів "Український тиждень" та "Однокласник". >>>


Зліва направо: редактор відділу "Країна і подорожі" журналу "Український тиджень" Ігор Кручик, історик і журналіст Сергій Пархоменко-Багряний, координатор Громадського руху "Не будь байдужим!" в Дніпропетровську Надія Кууск.


Я НЄ РУСКІЙ, Я - УКРАЇНЕЦЬ!

"Дніпропетровськ, не будь байдужим! Переходь на українську!" - з таким закликом звернулися до дніпропетровців відомі українські рок-музиканти - учасники Громадського руху "Не будь байдужим!". Успішні музики на власному прикладі доводять, що українська - це актуально, креативно й просто суперово!

У суботу, 16 лютого, громадський рух "Не будь байдужим!" презентував у Дніпропетровську акцію "Зроби подарунок Україні! Переходь на українську!". Відомі українські музиканти задалися метою популяризувати українську мову, закликаючи співвітчизників до переходу у спілкуванні на рідну та допомагаючи практичними порадами людям, які хочуть це зробити, але їм заважає певний психологічний бар'єр. >>>

Зліва направо: виконавчий директор журналу "Український тиждень" Роман ЧИГРИН, Андрій ТИМЧУК ("ФлайzZzа"), Сергій ФОМЕНКО ("Мандри"), Сергій ПРИСЯЖНИЙ ("Мотор'ролла"), виконавчий директор Громадського руху "Не будь байдужим!" Оксана ЛЕВКОВА.
Ваш коментар:
e-mail:

Warning: file() [function.file]: Unable to access ./comments/cart_1056.txt in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/art_1056.php on line 514

Warning: file(./comments/cart_1056.txt) [function.file]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/art_1056.php on line 514


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/art_1056.php on line 517


:: СПЕЦКОР :: СВОБОДА - ЗДОБУТОК ХОРОБРИХ! :: Дніпропетровське інформаційно-аналітичне Інтернет-видання "СПЕЦКОР" потребує інвестицій для подальшого розвитку: покращення матеріально-технічної бази й створення штату співробітників. Цей сайт є результатом індивідуальних творчих, матеріальних, технічних й організаційних зусиль автора. Створення відповідних умов для діяльності команди однодумців дозволить "СПЕЦКОРУ" вийти на якісно новий рівень, що значно сприятиме реалізації патріотичної місії Інтернет-видання. Бізнесмени з Україною в серці, відгукніться! "СПЕЦКОР" розраховує на вашу допомогу. Тел: 8 066 449-70-21 е-маil: spetskor@ukr.net :: СВОБОДУ НЕ СПИНИТИ! :: СПЕЦКОР ::
Архіви статей: 2011  2010  2009  2008  2007  2006  2002-2005
© Олексій Мазур 2002-2013
© Веб-дизайн, Андрій Мазур 2002-2013
Всі права захищені. Використання матеріалів СПЕЦКОР дозволяється
за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на СПЕЦКОР.

Украинская Баннерная Сеть


Warning: require_once() [function.require-once]: Unable to access /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Warning: require_once(/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php' (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64