Банерна Мережа ЗМІ
СПЕЦКОР::головна Дніпропетровське
інформаційно-аналітичне
інтернет-видання
персональний сайт журналіста Олексія Мазура
Академія Української Преси Життя і Смерть - художньо-аналітичні сторінки Андрія Мазура... [Vox.com.ua] Портал українця Пресса Украины Украинский портАл

головна :: про автора :: "office" :: контакт :: архів-2011 :: архів-2010
коріння дуба, сакури гілля - поетичні сторінки Андрія Мазура
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА, бандюкович - ПОВНА ЖОПА! ЗЕКА - ГЕТЬ!! РЕ-ВО-ЛЮ-ЦІЯ!!! -= СПЕЦКОР =- Повалення леніна - це не вандалізм, а відновлення історичної справедливості. -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на місці Євромайдану мер Куліченко облаштував ярмарок. -= СПЕЦКОР =- Міліція залишила дніпропетровський Євромайдан якраз перед нападом "тітушек". -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на Євромайдан вийшли за різними підрахунками від 500 до тисячі городян. -= СПЕЦКОР =- Азаров сказав, що не боїться ЄвроМайдану. А даремно! -= СПЕЦКОР =- В Януковича язик не повертається сказати слово "українці". Замість цього він вживає "співвітчизники". -= СПЕЦКОР =- Лакейство і "раболєпіє" Януковича не знає меж. -= СПЕЦКОР =- Політика Януковича - це державна зрада і національне приниження українців. -= СПЕЦКОР =-
Пошук на сайті:
метод пошуку: "і" "або"


А ТБ влаштовує комуністична "джинса"?

У середу, 2 вересня в інформаційних випусках регіональних дніпропетровських каналів - "9 канал" ("Приват ТБ Дніпро") та "11 канал" - був показаний один і той же сюжет, присвячений першому дню роботи 5-ої сесії Верховної Ради VI скликання, в якому глядачеві пропонувалося подивитися на події в парламенті та оцінити загалом поточну політичну ситуацію в країні очима КПУ - з точки зору ідеології і програми партії.

Нав'язуваний телеглядачеві комуністичний погляд на перший сесійний день у ВР полягав у синхронах виступу з парламентської трибуни лише (і більше нікого) лідера компартії Петра Симоненка, висвітленні озвучених ним ініціатив та реакції на ці першовересневі тези фракцій парламенту, відповідними закадровими акцентами і коментарями, що лунали з вуст кореспондента.

Отже, найголовнішою і єдиною діючою особою репортажу, показаного декількома місцевими телеканалами, став Петро Симоненко і очолювана ним Компартія.

Відсутність в продемонстрованому репортажі альтернативних думок і поглядів на події у ВР та країні, а також відповідного маркування інформаційного сюжету, що йшов у випусках новин як рекламного, дозволяла ідентифікувати його замовним, таким, що є прихованою політичною рекламою або ж "джинсою".

За проясненням ситуації звернувся до редакції "Приват ТБ". В бесіді з компетентною і відповідальною особою дізнався, що згаданий сюжет не був зроблений власними кореспондентами, а надійшов на телеканал з Києва і був розміщений в ефірі кількох місцевих телеканалів за домовленістю /згодою/ з їхнім найвищим керівництвом.

Вислухавши мої аргументи, на тому кінці дроту погодилися зі слушністю звинувачень у проявленому цим сюжетом некоректному ставленні до глядача й навіть визнали репортаж таким, що порушує телевізійне законодавство України: "Якщо цей сюжет йшов у новинах і ніяк не був позначений, що йде на правах реклами, то це - неподобство і потрібно розбиратися".

У відділі новин 11 каналу також почув солідарність з моїми оцінками сюжету.

"Але ж погодьтесь, не нам же самим подавати на себе до суду, правда?" - запитали там, сповістивши принагідно про візит в найближчому часі - з дня на день - до Дніпропетровська самого Петра Симоненка.

До речі, практика демонстрації подібних вище наведеному сюжетів на місцевому телебаченні є звичайною буденністю. Часто-густо ті чи інші події, що відбуваються як в місті, так і країні оцінюються виключно з точки зору саме тієї ж політсили або організації, яка одночасно виступає і головним актором, і замовником конкретного інформаційного сюжету про влаштоване нею дійство. Експертні оцінки і думки, що входять у протиріччя з позицією замовників сюжету, зрозуміло, сценаріями таких репортажів не передбачаються.

А, приміром, на "Дніпропетровському Державному" першого вересня, у вечірньому випуску новин були показані один за одним три сюжети поспіль, в яких головними героями виступали народні обранці різних рівнів від Блоку Юлії Тимошенко. Зокрема, глядачі побачили, як дарували телевізори у школи депутати від БЮТ: Верховної ради - Гарегін Арутюнов, облради - Людмила Падалко, міськради - Анаіда Арзуманова. "Всьо чьотко!", всім кому потрібно було відзначитися, зробили це в найкращому вигляді, а Батьківщина, як і належить, дізналася імена своїх героїв. Честь і слава!

Це, до слова, ще одна дуже примітна деталь: телевізійна розповідь про державні чи професійні свята або інші пам'ятні дати на регіональних каналах дуже часто ведеться виключно через висвітлення участі в урочистостях лідерів або представників тієї чи іншої політичної сили, громадської організації та їхньої матеріальної допомоги закладу, установі, спеціально підібраним для проявів позірної благодійності людям.

При цьому в замовному сюжеті у титрах обов'язково зазначать, яку конкретну силу представляє той чи інший достойник. В нерекламних сюжетах, знятих журналістами, сказати б,"без запрошення", ті ж самі постаті фігурують "простими" депутатами (ВР, обл- міськ -ради) без визначення їхньої належності до конкретної фракції, політичного Блоку, партії.
03.09.2009

Ваш коментар:
e-mail:

Warning: file() [function.file]: Unable to access ./comments/cart_1096.txt in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/art_1096.php on line 108

Warning: file(./comments/cart_1096.txt) [function.file]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/art_1096.php on line 108


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/art_1096.php on line 111


:: СПЕЦКОР :: СВОБОДА - ЗДОБУТОК ХОРОБРИХ! :: Дніпропетровське інформаційно-аналітичне Інтернет-видання "СПЕЦКОР" потребує інвестицій для подальшого розвитку: покращення матеріально-технічної бази й створення штату співробітників. Цей сайт є результатом індивідуальних творчих, матеріальних, технічних й організаційних зусиль автора. Створення відповідних умов для діяльності команди однодумців дозволить "СПЕЦКОРУ" вийти на якісно новий рівень, що значно сприятиме реалізації патріотичної місії Інтернет-видання. Бізнесмени з Україною в серці, відгукніться! "СПЕЦКОР" розраховує на вашу допомогу. Тел: 8 066 449-70-21 е-маil: spetskor@ukr.net :: СВОБОДУ НЕ СПИНИТИ! :: СПЕЦКОР ::
Архіви статей: 2011  2010  2009  2008  2007  2006  2002-2005
© Олексій Мазур 2002-2013
© Веб-дизайн, Андрій Мазур 2002-2013
Всі права захищені. Використання матеріалів СПЕЦКОР дозволяється
за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на СПЕЦКОР.

Украинская Баннерная Сеть


Warning: require_once() [function.require-once]: Unable to access /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Warning: require_once(/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php' (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64