Банерна Мережа ЗМІ
СПЕЦКОР::головна Дніпропетровське
інформаційно-аналітичне
інтернет-видання
персональний сайт журналіста Олексія Мазура
Академія Української Преси Життя і Смерть - художньо-аналітичні сторінки Андрія Мазура... [Vox.com.ua] Портал українця Пресса Украины Украинский портАл

головна :: про автора :: "office" :: контакт :: архів-2011 :: архів-2010
коріння дуба, сакури гілля - поетичні сторінки Андрія Мазура
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА, бандюкович - ПОВНА ЖОПА! ЗЕКА - ГЕТЬ!! РЕ-ВО-ЛЮ-ЦІЯ!!! -= СПЕЦКОР =- Повалення леніна - це не вандалізм, а відновлення історичної справедливості. -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на місці Євромайдану мер Куліченко облаштував ярмарок. -= СПЕЦКОР =- Міліція залишила дніпропетровський Євромайдан якраз перед нападом "тітушек". -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на Євромайдан вийшли за різними підрахунками від 500 до тисячі городян. -= СПЕЦКОР =- Азаров сказав, що не боїться ЄвроМайдану. А даремно! -= СПЕЦКОР =- В Януковича язик не повертається сказати слово "українці". Замість цього він вживає "співвітчизники". -= СПЕЦКОР =- Лакейство і "раболєпіє" Януковича не знає меж. -= СПЕЦКОР =- Політика Януковича - це державна зрада і національне приниження українців. -= СПЕЦКОР =-
Пошук на сайті:
метод пошуку: "і" "або"


Юлія МОСТОВА: "Журналістика в Україні вмирає"
ПРЕС-КЛУБ

Своїми тривогами за долю журналістської професії в Україні заступник головного редактора видання "Дзеркало тижня" поділилася з дніпропетровськими колегами на прес-клубі в обласній філії НСЖУ. Ю. Мостова поремствувала з приводу того, що останнім часом журналіст дедалі більше перетворюється на піарника, який стоїть на службі у конкретного замовника. Журналістика в Україні вмирає - вважає Юлія Володимирівна і пояснює:

- Існує дуже велика різниця між розвідником і контррозвідником. Така само різняться журналіст і піарник. Журналіст - це шпигун від суспільства у владі. Він не має права приховувати інформацію, яку там видобуває. Журналіст повинен озброювати суспільство інформацією, здатною допомогти людям зробити вибір, жити, розвиватися. Піарник - це зовсім інша річ, адже в нього абсолютно протилежні завдання - закрити об'єктивну інформацію від громадськості, якої б сфери вона не торкалася. Так от, на жаль, саме піар і замінив в Україні журналістику.

Це відбулося якраз на тлі радісних реляцій з приводу перемоги в Україні свободи слова - зауважує Ю. Мостова.

На її думку, адміністративна цензура, розквіт якої в країні прийшовся на 1998-2004 рр. (темники, чіткі установки щодо визначення тем та людей, про яких можна говорити, а про яких - ні, і як саме це слід робити) - вже пішла у небуття. Та замість неї прийшла інша цензура - доларова. Отже спочатку, як висловилась Мостова, було рівняння на Леніна, потім - на Кучму, а зараз - на Франкліна, який зображений на стодоларовій купюрі.

Такий стан речей Мостова вважає найбезчеснішим, адже при адмінцензурі журналісти ще могли виправдовуватися страхом втратити роботу, зараз же голвним мотиваційним чинником у багатьох співробітників ЗМІ стала їхня ненажерливість і тільки. І криза тут - ні до чого.

Через те, що нині до керівництва країни прийшли представники бізнесу першої хвилі, тобто надзвичайно заможні люди, відбулася певна попсалізація суспільства, і знизився рівень вимог до засобів масової інформації, а це спричинило їхню професійну декваліфікацію - ділиться своїми міркуваннями Мостова.

На думку замредактора газети, журналісти, які бажають шукати ексклюзивну інформацію, зараз є рідкістю, а журналістське розслідування - вимираючим жанром, що можна розцінити як трагедію.

При цьому вона порівнює численні ток-шоу на політичну тематику з "нагієвськими вікнами": якщо раніше не було прямих ефірів, то нині це стало модою, але в таких дебатах суспільству ніхто не допомагає розбиратися, де звучить правда, а де - брехня. Журналісти, за Мостовою, як "санітари лісу", повинні нести за це відповідальність і надавати інформацію, яка б сприяла глядачеві розпізнавати зерна від полови. Нині ж журналісти справляють враження звичайних спостерігачів за тим, хто кого "перегавкає".

Журналісти, втративши свою відповідальну місію, пішли на повідку у політиків - робить висновок Мостова.

Якщо раніше політики старого гарту розпочинали свій день з читання серйозної преси, якісних мас-медій, то нині ті, які називаються представниками нової школи, починають і закінчують переглядом "Таблоїду" на "УП" - навіть не самою "Українською правдою" - констатує журналіст "Дзеркала тижня".

Ще однією важливою проблемою сучасної журналістики Юлія Мостова вважає невиконання функції приходу в політику нових облич.

- Навколо лише ті, яких прийнято вважати найрейтинговішими, що функціонують за принципом "чем темнее ночь, тем ярче звезды", - говорить Мостова. - В той же час всі кажуть про необхідність появи нових облич. Але що ж для цього робимо ми, журналісти? Мені здається, що насправді дуже мало. Тому що не виявляємо тих перлин, самородків, які вижили і залишилися в нашій країні.

Це завдання видається Мостовій особливо актуальним в світлі тих серйозних поранень, яких, за її словами, зазнала українська нація: з розстріляним поколінням у 20-х роках минулого століття був ушкоджений ген совісті; вбивство людей, які чогось досягли працею на землі, завдало руйнації гену працелюбства; з загибеллю в Другій світовій війні воїнів-сміливців (незалежно від того, хто в якій армії воював), що не ховаючись за чиїсь спини йшли на кулі - в українцях захитався ген відваги; потім були зіпсовані гени мови та самоідентифікації - радянська система витравлювала їх концтаборами, тюрмами та божевільнями. А далі - тих, хто був на 5 см. вище за інших у своїх інтелектуальних чи управлінських якостях - висмикували до Москви. Чергову хвилю втрат Україна зазнала з відкриттям кордонів.

- От наскільки важливо, щоб в нинішній Україні могли прокладати собі дорогу і вибиратися на поверхню ті самородки, хто живе не категоріями грошової винагороди і лояльності, а мають свої принципи, переконання, розум, стратегічне бачення, відповідальність, професійність. Але дуже мало хто в цьому зацікавлений. На мій погляд, ми, журналісти, повинні вміти знаходити таких людей, бо вони ж таки є і зараз пербувають десь на другому, третьому, четвертому чи якихось ще рівнях. Ці люди так потрібні країні.

З іншого боку, продовжує Мостова, люди, які займаються рейтингами, сигналізують: якщо з екранів зникають старі обличчя, то в каналів падає популярність. Так от журналісти мають знайти форму, за якою нові обличчя були б цікавими для тієї публіки, якій вони їх відкривають.

- А як взагалі цим людям пробитися в медіа, де секунда реклами коштує 1000$? - задається питанням Юлія Мостова. - Це величезна рідкість, коли на телебаченні трапляються непроплачені сюжети. В мене питання: як людині, яка не розікрала країну і не продалася олігархам, достукатися до суспільства через наші медіа? Такої можливості не існує. Всі кажуть: "криза - потрібно заробляти".
/далі буде, матеріал в процесі підготовки/
17.09.2009

Читай також:

"Україна, яку ми втрачаємо. Свобода слова проти української державності?"
/Народна правда, один з проектів "УП"/
Внутрішньо-політична ситуація в країні й те, як вона відображається в публічних дискусіях політиків на голубих екранах, все більше наводить на тривожні припущення, що Україну немов навмисно, ніби на відпрацювання отриманого звідкись замовлення, вперто й цілеспрямовано підштовхують на шлях стратегічної національної поразки, за якою - суцільна руїна.
(У лютому 2009р. ця стаття, розміщена автором на "Народній правді", була визначена редакцією "НП" кращою поточною публікацією і занесена в рубрику "вибір редакції". У такому статусі матеріал перебував до кінця травня.)

"Русский стиль" українського телеефіру"
/Українська правда/
Здається в жодній іншій країні розвинутої демократії її інформаційний простір не працює проти власної ж держави та національних інтересів так, як це відбувається в Україні.

"Сталін- Live ". Радянський фашизм"
/МАЙДАН/
Комуно-совковий ренесанс в Україні та стрімка її радянізація продовжилася початком кампанії з реабілітації сталінізму. Старт "відбілювання вождя народів" відбувся на шустерівській "свободі", у п'ятницю, 8 травня.

"Ера" Росії в Україні"
/СПЕЦКОР/
Зачистка" чи то правильніше сказати ліквідація українського телерадіопростору триває. Черговим й досить знаковим етапом російської наступальної кампанії на український ефір стала поява на хвилях популярної серед широкої слухацької аудиторії радіостанції "Ера-fm" її спільного проекту з російською державною радіокомпанією "Голос Росії". В Україні на часі громадянська кампанія спротиву російській інформаційній експансії задля захисту національного телерадіопростору! "НІ!" російській окупації українського ефіру!

"Дорогим-любим катам від вдячних нащадків замордованих жертв"
Олексій Мазур, для "Телекритики" 21-07-2009
…Як пояснити те, що на "Приват ТБ" вже давно нормою стало всіляко демонструвати зневажливе ставлення до теми Голодомору й насміхатися з президента Ющенка за те, що її піднімає та постійно опікується нею? Хіба можна уявити, приміром, ситуацію, коли б в Ізраїлі якийсь недоумок почав закидати президенту те, що національний лідер ну надто вже переймається Голокостом? Як би це було сприйнято? Чи знайшов би після цього такий моральний покидьок місце для себе в суспільстві? Що б зробила з цим мерзотником хвиля всенародного обурення?


Червона джин$а: "Вack in USSR"!
"НІ!" джин$і!

15 вересня червона джин$а на дніпропетровських телеканалах продовжилась відео звітами про створення Блоку Лівих Сил на чолі з лідером КПУ. Примітна деталь: тексти репортажів абсолютно ідентичні, але при цьому, зауважте, "чомусь" різняться прізвищами їхніх "авторів". >>>

34 канал 11 канал Приват ТБ Дніпро


ПРИВАТ ТБ = НКВД ТБ

Червона джинса:
"кушать подано", жрітє, товаріщі!

Тема "комуністичної джинси", піднята автором цих рядків в минулій публікації, днями набула свого продовження. 9 вересня в ефірі дніпропетровських 11-го та 9-го ("Приват ТБ Дніпро") каналів був продемонстрований сюжет про відкриття в Донецьку пам'ятника генералу Ватутіну - захід, який відбувся за ініціативи КПУ і зібрані нею кошти. >>>


А ТБ влаштовує комуністична "джинса"? Замість новин

У середу, 2 вересня в інформаційних випусках регіональних дніпропетровських каналів - "9 канал" ("Приват ТБ Дніпро") та "11 канал" - був показаний один і той же сюжет, присвячений першому дню роботи 5-ої сесії Верховної Ради VI скликання, в якому глядачеві пропонувалося подивитися на події в парламенті та оцінити загалом поточну політичну ситуацію в країні очима КПУ - з точки зору ідеології і програми партії. >>>


Вікторія Шилова

В.Шилова пішла. Нарешті

Тепер вже колишня ген директорка ДОДТРК В.Шилова віддячила радикальним українським націоналістам за надану їй підтримку обіцянкою піти в політику… до Сергія Тігіпка. >>>Олег ТЯГНИБОК Вікторія/Віталія ШИЛОВА

Тягнибок + Шилова = ?

Дивно і незрозуміло, але факт: Тягнибок став на захист Шилової. Чого б це? Може, лідер "Свободи" тепер і за… "слов'янську єдність", і російську мову як другу державну?>>>
"Дніпропетровський Державний" чи АНТИдержавний?

Олексій Мазур для айдану

Під українську вишиванку та Петриківський розпис на Дніпропетровському обласному державному телебаченні українцям нав'язують ідею так званого "славянского единства" з Росією. [14-06-2009 17:50]


НСЖУ: В.Шилова - ворог української журналістики

Гендиректорка Дніпропетровської ОДТРК Вікторія Шилова потрапила у список ворогів української журналістики

У ПЕРЕДДЕНЬ ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ ЗАХИСТУ СВОБОДИ СЛОВА - 3 ТРАВНЯ - НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА ЖУРНАЛІСТІВ УКРАЇНИ ОПРИЛЮДНЮЄ СПИСОК ПОСАДОВЦІВ, ЩО ЧИНЯТЬ СПРОТИВ СУСПІЛЬНО ЗНАЧУЩІЙ РОБОТІ ЗМІ. ЦЕЙ ГАНЕБНИЙ ПЕРЕЛІК ПІСЛЯ ОГОЛОШЕННЯ В УКРАЇНІ НСЖУ ПЕРЕДАЄ ДО МІЖНАРОДНОЇ ФЕДЕРАЦІЇ ЖУРНАЛІСТІВ, РАДИ ЄВРОПИ, ЄВРОПАРЛАМЕНТУ Й ІНШИХ СТРУКТУР. >>>


ШИЛОВА, ЗАБИРАЙСЯ ГЕТЬ!

Так відреагували в обласній філії НСЖУ на останні події навколо Дніпропетровської ОДТРК. Серед висловлених на адресу гендиректорки телерадіокомпанії, депутата облради від Блоку Лазаренка В.Шилової звинувачень - розпалювання в державному ефірі міжнаціональної ворожнечі й расової нетерпимості та вкрай низький професійний рівень. Медійники також гостро скритикували владу за ігнорування їхніх численних звернень та заяв щодо неприпустимості перебування профнепридатної, цинічно-зухвалої й вульгарної В.Шилової на керівній посаді обласної студії державного телебачення. >>>


В.Шилова: губернатор почав викликати мене до себе на ковдру…

В.Шилова… на ковдрі у губернатора,
або
Перевірка на "в.шивість"

Про виклики на "ковдру" до губернатора довірливо, "по секрету всему свету" повідала сама ж гендиректорка Дніпропетровської ОДТРК, депутат облради від Лазаренка, голова комісії з питань зв'язків з громадськістю та ЗМІ Вікторія Шилова в телефонному інтерв'ю одному з дніпропетровських телеканалів. Так вона коментувала останні події на очолюваній нею обласній телерадіокомпанії. >>>


Ваш коментар:
e-mail:

Warning: file() [function.file]: Unable to access ./comments/cart_1107.txt in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/art_1107.php on line 300

Warning: file(./comments/cart_1107.txt) [function.file]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/art_1107.php on line 300


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/art_1107.php on line 303


:: СПЕЦКОР :: СВОБОДА - ЗДОБУТОК ХОРОБРИХ! :: Дніпропетровське інформаційно-аналітичне Інтернет-видання "СПЕЦКОР" потребує інвестицій для подальшого розвитку: покращення матеріально-технічної бази й створення штату співробітників. Цей сайт є результатом індивідуальних творчих, матеріальних, технічних й організаційних зусиль автора. Створення відповідних умов для діяльності команди однодумців дозволить "СПЕЦКОРУ" вийти на якісно новий рівень, що значно сприятиме реалізації патріотичної місії Інтернет-видання. Бізнесмени з Україною в серці, відгукніться! "СПЕЦКОР" розраховує на вашу допомогу. Тел: 8 066 449-70-21 е-маil: spetskor@ukr.net :: СВОБОДУ НЕ СПИНИТИ! :: СПЕЦКОР ::
Архіви статей: 2011  2010  2009  2008  2007  2006  2002-2005
© Олексій Мазур 2002-2013
© Веб-дизайн, Андрій Мазур 2002-2013
Всі права захищені. Використання матеріалів СПЕЦКОР дозволяється
за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на СПЕЦКОР.

Украинская Баннерная Сеть


Warning: require_once() [function.require-once]: Unable to access /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Warning: require_once(/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php' (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64