Банерна Мережа ЗМІ
СПЕЦКОР::головна Дніпропетровське
інформаційно-аналітичне
інтернет-видання
персональний сайт журналіста Олексія Мазура
Академія Української Преси Життя і Смерть - художньо-аналітичні сторінки Андрія Мазура... [Vox.com.ua] Портал українця Пресса Украины Украинский портАл

головна :: про автора :: "office" :: контакт :: архів-2011 :: архів-2010
коріння дуба, сакури гілля - поетичні сторінки Андрія Мазура
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА, бандюкович - ПОВНА ЖОПА! ЗЕКА - ГЕТЬ!! РЕ-ВО-ЛЮ-ЦІЯ!!! -= СПЕЦКОР =- Повалення леніна - це не вандалізм, а відновлення історичної справедливості. -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на місці Євромайдану мер Куліченко облаштував ярмарок. -= СПЕЦКОР =- Міліція залишила дніпропетровський Євромайдан якраз перед нападом "тітушек". -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на Євромайдан вийшли за різними підрахунками від 500 до тисячі городян. -= СПЕЦКОР =- Азаров сказав, що не боїться ЄвроМайдану. А даремно! -= СПЕЦКОР =- В Януковича язик не повертається сказати слово "українці". Замість цього він вживає "співвітчизники". -= СПЕЦКОР =- Лакейство і "раболєпіє" Януковича не знає меж. -= СПЕЦКОР =- Політика Януковича - це державна зрада і національне приниження українців. -= СПЕЦКОР =-




Пошук на сайті:
метод пошуку: "і" "або"


Пропорційна система: «за» і «проти»

Дніпропетровський Центр соціальних технологій «PR простір» провів круглий стіл за участю науковців, представників державних органів влади, керівників місцевих осередків політичних партій, громадських діячів, журналістів, політоглядачів, темою якого стало «Нове законодавство про вибори до представницьких органів влади». Протягом заходу була детально проаналізована затверджена пропорційна модель, висловлені думки щодо її плюсів й мінусів, переваг й недоліків у порівнянні із мажоритарною, змішаною моделями, зроблено прогнози щодо впливу виборів за партійними списками на соціально-політичну сферу держави.

Керівник інформаційно-аналітичних проектів Центру Андрій Денисенко, акцентував на низці позитивних, на його погляд, аспектів, що містить в собі прийнята модель виборів.

Зокрема, він відзначив, що вибори за партійними списками неодмінно сприятимуть зростанню ролі партій, політичній структуризації суспільства, визначенню ідеологічних симпатій електорату.

На переконання доповідача, пропорційна система має прискорити темпи політичної освіти та соціалізації українського народу.

При функціонуванні такої виборчої моделі неминуче загостриться конкуренція партійних брендів, програм, ідеологій, започаткується реальний діалог між партіями та суспільством. Неодмінно посиляться роль і вплив політичних сил, що виступають на чітких ідеологічних засадах.

- Таким чином, створюватимуться передумови для виправлення диспропорцій у політичній системі, яка є, адже ні для кого не секрет, що сьогодні у Верховній Раді, взагалі у політичній сфері країни, велику роль, непропорційну, до речі, своєму реальному електоральному впливові, відіграють так звані політичні дахи тих чи інших фінансово-промислових угруповань, - говорить А. Денисенко. - Цю диспропорцію наочно ілюструє різниця між результатами минулих парламентських виборів за партійними списками та на одномандатних округах. Щоправда, для швидшого виправлення цієї диспропорції слід було залишити старий відсотковий бар'єр - 4%. Його зменшення до 3% збільшує можливості проходження до ВР через маніпулювання електоральними настроями за допомогою мас-медіа деідеологізованим бізнес-проектам, як, наприклад, «Партія зелених» формату 98 року, чи то «Команда озимого покоління» - 2002 р.

Із запровадженням пропорційної системи, наголошує промовець, політична партія як така перетвориться на повноцінну виборчу машину, стане єдиним, по суті, легітимним інструментом формування представницьких органів влади як центральних, так і місцевих.

Утвердження пропорційної системи стане вирішальним кроком до створення в Україні єдиного інтегрованого політичного класу, що включатиме в себе не лише адміністративні, бізнесові еліти, як нині, але й партійну бюрократію. Це дозволить перейти від постійного протистояння до діалогу між цими трьома складовими політичного процесу.

Великим й однозначним плюсом прийнятої моделі Андрій Денисенко вважає єдиний принцип формування як Верховної, так і місцевих рад. Це сприятиме розвитку регіональних відділень партій, надасть можливість місцевим партійним організаціям одержати відповідні важелі задля реального впливу на формування місцевої політики.

- Зрозуміло, що запровадження пропорційної виборчої моделі передбачалося в контексті політичної реформи, яка на сьогодні не є завершеною, - зауважує доповідач. - Невідомо, чи залишиться ця виборча система у такому вигляді, як зараз, якщо реформа зазнає фіаско.

Як найбільш проблемні й дискусійні А. Денисенко назвав такі аспекти пропорційної системи, як імперативний мандат, закритість партійних списків, відсутність регіональних списків на виборах до ВР.

- Врешті-решт існує таке питання, особливо актуальне для органів місцевого самоврядування - чи не призведе перехід від однієї системи до іншої до дискретності еліт, дестабілізації регіонального розвитку, - розмірковує аналітик. - Ці моменти є також надзвичайно важливими.

Андрій Денисенко підкреслив, що прийнята пропорційна модель не є ідеальною, але в сучасних українських реаліях, з його точки зору, є кращою за попередню й більш прогресивною, прийнятною для держави.

читати далі>>>



:: СПЕЦКОР :: СВОБОДА - ЗДОБУТОК ХОРОБРИХ! :: Дніпропетровське інформаційно-аналітичне Інтернет-видання "СПЕЦКОР" потребує інвестицій для подальшого розвитку: покращення матеріально-технічної бази й створення штату співробітників. Цей сайт є результатом індивідуальних творчих, матеріальних, технічних й організаційних зусиль автора. Створення відповідних умов для діяльності команди однодумців дозволить "СПЕЦКОРУ" вийти на якісно новий рівень, що значно сприятиме реалізації патріотичної місії Інтернет-видання. Бізнесмени з Україною в серці, відгукніться! "СПЕЦКОР" розраховує на вашу допомогу. Тел: 8 066 449-70-21 е-маil: spetskor@ukr.net :: СВОБОДУ НЕ СПИНИТИ! :: СПЕЦКОР ::
Архіви статей: 2011  2010  2009  2008  2007  2006  2002-2005
© Олексій Мазур 2002-2013
© Веб-дизайн, Андрій Мазур 2002-2013
Всі права захищені. Використання матеріалів СПЕЦКОР дозволяється
за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на СПЕЦКОР.

Украинская Баннерная Сеть

Warning: require_once() [function.require-once]: Unable to access /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Warning: require_once(/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php' (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64