Банерна Мережа ЗМІ
СПЕЦКОР::головна Дніпропетровське
інформаційно-аналітичне
інтернет-видання
персональний сайт журналіста Олексія Мазура
Академія Української Преси Життя і Смерть - художньо-аналітичні сторінки Андрія Мазура... [Vox.com.ua] Портал українця Пресса Украины Украинский портАл

головна :: про автора :: "office" :: контакт :: архів-2011 :: архів-2010
коріння дуба, сакури гілля - поетичні сторінки Андрія Мазура
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА, бандюкович - ПОВНА ЖОПА! ЗЕКА - ГЕТЬ!! РЕ-ВО-ЛЮ-ЦІЯ!!! -= СПЕЦКОР =- Повалення леніна - це не вандалізм, а відновлення історичної справедливості. -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на місці Євромайдану мер Куліченко облаштував ярмарок. -= СПЕЦКОР =- Міліція залишила дніпропетровський Євромайдан якраз перед нападом "тітушек". -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на Євромайдан вийшли за різними підрахунками від 500 до тисячі городян. -= СПЕЦКОР =- Азаров сказав, що не боїться ЄвроМайдану. А даремно! -= СПЕЦКОР =- В Януковича язик не повертається сказати слово "українці". Замість цього він вживає "співвітчизники". -= СПЕЦКОР =- Лакейство і "раболєпіє" Януковича не знає меж. -= СПЕЦКОР =- Політика Януковича - це державна зрада і національне приниження українців. -= СПЕЦКОР =-
Пошук на сайті:
метод пошуку: "і" "або"


Як Валід Арфуш і компанія пісню "запІсЯлі".
А з нею і все "Євробачення" в Україні
Валід Арфуш
"What's going on?"
/Linda Perry, "4 NON Blondes"/

Про те як ліванський "папараці" Валід Арфуш пісню "запісяль" можна було дізнатися з його синхрону в інформаційному випуску "Нового каналу". Призначений новою владою заступником генерального директора Національної телекомпанії України, член журі українського відбору на "Євробачення - 2010" мовив про запис нової пісеньки для "Aльоші" - переможниці національних відбіркових змагань.

Виявляється та, з якою співачка з Запоріжжя Олена Кучер (її справжнє ім'я) здобула путівку в Осло - "To be free" ("Бути вільним") - після ретельного аналізу, була визнана журі та юристами такою, що не відповідає вимогам ЕВU (European Broadcasting Union - Європейська мовна спілка). Ніби-то формальною причиною для цього стало розповсюдження пісні задовго до відбіркового конкурсу в мережі Інтернет - піратське, як заявляє прес-служба Першого каналу, її розміщення на комерційному сайті amazon.com ще 2008 року. Згідно ж з умовами "Євробачення" конкурсна пісня до 1 жовтня 2009 року не повинна мати до комерції жодного стосунку.

Відтак виникла гостра потреба пошуку нової пісні, всі необхідні документи на яку Україна має оформити і передати до цієї п'ятниці. Якщо не вийде вкластися у зазначений період, то за кожний новий день до 29 березня НТКУ нараховуватиметься пеня. В інформаційному ж сюжеті "Нового каналу" від 23 березня Валід Арфуш спішив заспокоїти публіку, мовляв, хвилюватися не слід, позаяк нова пісня вже, як він сказав, "запісяна". Знайшовся поліглот ліванський.

Це, що називається, за офіційною версією. Хоча є й інші припущення.

Альошина пісня виглядає абсолютною копією композиції американської співачки Лінди Перрі, що була написана як саунд-трек «Knock Me Out» до кінострічки "Ворон 2: місто ангелів" і стала класикою готської субкультури. (Один з інших всесвітньо відомих хітів співачки та очолюваної нею жіночої рок-команди "4 NON Blondes" є пісня "What's going on?"). Все один до одного. Ті ж самі акорди. Мало того, що звичайному, сказати б, пересічному вуху композиції не відрізнити, так на очевидну ідентичність двох пісень вказують професійні музиканти. Як взагалі в Арфуша совісті вистачало категорично заперечувати плагіат, коли все свідчить не те, що про деякі спільні риси, а повну тотожність пісень.

Уявляєте, приносить зараз хтось мелодію, скажімо, "Червоної рути" і каже, що автор саме він. А якщо і є якась схожість, то це тільки здається. Чи, наприклад, подає за власну "Весна прийде, весна вгамує" ВВ.

Можливо в цій ситуації журі все ж таки зметикувало: якщо в Україні пісня пройшла, то на самому Євробаченні в Осло - скандалу точно не уникнути. Тому й заходилися шукати для юного дарування новий репертуар.

Як би там не було, а по факту пісенної ротації виникає наступне питання. "Євробачення" - пісенний конкурс. Найголовніше в ньому - пісня. Якщо Альоша виборола собі дорогу на Євробачення "своєю" - "To be free", а її (пісню) зняли з конкурсу, визнавши невідповідною умовам ЕBU, то чому б тоді не віддати першість тій виконавиці, яка здобула друге місце, з вже готовою піснею, до якої немає жодних претензій. Тим більше, що глядацькі симпатії в даному випадку розділилися між першим і другим місцем порівну і долю переможниці вирішувало журі. Одначе в підсумку було прийняте рішення, яке засвідчило цілковиту формальність найголовнішого критерію у відборі: якщо так легко і просто замінювати одну пісню іншою, то навіщо проводити самі пісенні змагання? Та й чого тоді варті голоси глядачів, якщо ними, виходить, можна без найменших проблем знехтувати? Замість конкурсу - одні маніпуляції.

Чому Alyoshа обов'язково має залишитися в статусі переможниці, що б навколо конкурсу і самої неї не відбувалося? І навіть після скандального зняття пісні - вона на п'єдесталі. Які підстави в арфушів "сделЯть" саме так, а не інакше?

До того ж, якщо співачка прийшлася до смаку у виконанні однієї пісні, це зовсім не означає, що вона буде настільки ж гармонійною і успішною та сподобається тій самій публіці, співаючи щось інше. Отже конкурс цілковито дискредитований. Можна твердо констатувати його повний провал, абсолютну профанацію ідеї. Ось чим відзначилась нова інтернаціональна команда-"проФФесіоналів" "Першого Національного" на пару з заступницею глави адміністрації президента-рецидивіста Ганною Герман, яка очолювала оргкомітет "Євробачення-2010", без кінця наголошуючи про проведення чистого і прозорого відбіркового туру заради торжества справедливості. І що ж вийшло в результаті? До чого доборолися?

Колись "помаранчевій владі" дорікали, що та без ніякого конкурсу відрядила на Євро бачення-2005 "Ґринджоли". Але ж, по-перше, регламентом пісенного єврофоруму не визначається формат національних відбіркових змагань. Кого захотіли - тих і запустили. А по-друге, пісня була настільки самобутньою й актуальною, що, принаймні, в плагіаті її ніхто, ні з якого боку не міг запідозрити. Щоправда, Європа нас тоді не оцінила. Шкода, одначе "пролетіти" як фанера над Парижем, можна з будь-якою піснею, як би і хто її не відбирав.

Цього ж року національний відбір на Євробачення перетворився на суцільний гармидер. На НТКУ вже наклали штраф за прострочення так званого "дедлайну" в подачі заявки, оскільки офіційний термін підтвердження участі в конкурсі сплив 22 березня. Василь Лазарович, в якого відняли здавалося б, вже здобуту путівку на Євробачення, заявляє про наміри подати на телекомпанію в суд і вимагати компенсації в сто тисяч доларів. Переможниці закидають плагіат. Згодом її пісню знімають через формальну невідповідність правилам "Євробачення". Отже в результаті маємо скандал на скандалі. І це ще не вечір, в даному випадку - не Осло.

До слова, Лазаровича теж оцінювало не менш професійне журі. Шановані, знані, відомі фахівці. Чи не виходить так, що їхня компетентна думка не пройшла тільки тому, що не узгодили її з Ганною Герман та Валідом Арфушем? Та й взагалі, наскільки далеко і широко простягається вплив і повноваження заступниці глави президентської адміністрації? Прямо таки віце-президент з широкого кола загальних питань. Чи може в принципі бути така галузь, куди вона не встромить свого гостренького носика?

А може, пані Герман й сама заспівати не проти? Якраз і випробувати свої таланти є добра нагода - Євробаченя-2010. Заради ж підвищення шансів взяла б і свого улюбленого "ВікторФедоричаЯнуковича" прихопила. Досвід пісенних виступів з великих сцен в нього вже є - чули, як співав на мітингах перед своїми шанувальниками. Проходило "на ура!".

З підбором репертуару, видається, теж проблем не буде. Один табачник - той, що в міністерстві за текст візьметься: або сам напише чи організує колектив авторів; а інший - той, що з акордеоном, відповідний мотивчик підбере. За день впораються. Вочевидь це буде щось з тюремного шансону, що найбільш близьке душі нинішнього УРКАаїнського президента. Бережись, "Європо для людей" - урки йдуть!

P.S. В підсумку, як стало відомо, Альоша поїде в Осло з наспіх "напісяною", користуючись термінололгією заступника гендиректора НТКУ Валіда Арфуша, піснею "Sweet People".

"У рекордно короткий термін творча команда співачки створила нову пісню. Цілу ніч понеділка автори не виходили зі студії, і вже о третій годині ночі Alyosha почала писати пісню "Sweet People". Після цього три дні тривав процес з вдосконалення та аранжування музичного твору", – повідомляє офіційний сайт Першого Національного. - Щоб не розчаровувати глядачів, які голосували за Олену 19 березня, автори прагнули максимально передати енергетику та змістове наповнення від попередньої пісні. Та вже в процесі створення зрозуміли – мають абсолютно новий і більш цікавий хіт із глобальним змістом".

Перший інтерНаціоанльний

І на цьому "спасибі". От "розумники". Тобто, класичний варіант того "за що боролися на те й напоролися". Ну і "конкурс" провели. "В Європу – через жопу", не інакше... Та й хіба може буди по-іншому з такою командою? ЕBU я таке "Євробачення" на "Першому ІНТЕРнаціональному".

"...And so I cry sometimes
When I'm lying in bed
Just to get it all out
What's in my head
And I am feeling a little peculiar
And so I wake in the morning
And I step outside
And I take a deep breath and I get real high
And I scream from the top of my lungs
What's going on?

And I say, hey hey hey hey
I said hey, what's going on?"

/"What's going on?" Linda Perry, "4 NON Blondes"/
24.03.2010


Читай також:


ПОРА!
ЧАС ЗБИРАТИ МАЙДАН!
Українська інформаційна служба. http://ukrpohliad.org
Український погляд
Олексія Мазура

Перші ж дні правління Януковича розвіюють сподівання тих, хто розраховував на корегування новообраним президентом свого курсу, на пом'якшення радикально проросійської виборчої риторики та провадження хоча і помірковано-стриманої та все ж проукраїнської політики <...> Хіба можна назвати сформований прИзидентом-рецидивістом уряд українським, а ці призначення - від любові до України та заради об'єднання нації? Та цей кабмін більше заслуговує на визначення айнзац-команди, створеної спеціально для знищення України, демонтажу державності й національного суверенітету, інтелектуального, культурного й морального приниження українців.


Ваш коментар:
e-mail:

Warning: file() [function.file]: Unable to access ./comments/cart_1264.txt in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/art_1264.php on line 182

Warning: file(./comments/cart_1264.txt) [function.file]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/art_1264.php on line 182


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/art_1264.php on line 185


:: СПЕЦКОР :: СВОБОДА - ЗДОБУТОК ХОРОБРИХ! :: Дніпропетровське інформаційно-аналітичне Інтернет-видання "СПЕЦКОР" потребує інвестицій для подальшого розвитку: покращення матеріально-технічної бази й створення штату співробітників. Цей сайт є результатом індивідуальних творчих, матеріальних, технічних й організаційних зусиль автора. Створення відповідних умов для діяльності команди однодумців дозволить "СПЕЦКОРУ" вийти на якісно новий рівень, що значно сприятиме реалізації патріотичної місії Інтернет-видання. Бізнесмени з Україною в серці, відгукніться! "СПЕЦКОР" розраховує на вашу допомогу. Тел: 8 066 449-70-21 е-маil: spetskor@ukr.net :: СВОБОДУ НЕ СПИНИТИ! :: СПЕЦКОР ::
Архіви статей: 2011  2010  2009  2008  2007  2006  2002-2005
© Олексій Мазур 2002-2013
© Веб-дизайн, Андрій Мазур 2002-2013
Всі права захищені. Використання матеріалів СПЕЦКОР дозволяється
за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на СПЕЦКОР.

Украинская Баннерная Сеть


Warning: require_once() [function.require-once]: Unable to access /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Warning: require_once(/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php' (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64