Банерна Мережа ЗМІ
СПЕЦКОР::головна Дніпропетровське
інформаційно-аналітичне
інтернет-видання
персональний сайт журналіста Олексія Мазура
Академія Української Преси Життя і Смерть - художньо-аналітичні сторінки Андрія Мазура... [Vox.com.ua] Портал українця Пресса Украины Украинский портАл

головна :: про автора :: "office" :: контакт :: архів-2011 :: архів-2010
коріння дуба, сакури гілля - поетичні сторінки Андрія Мазура
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА, бандюкович - ПОВНА ЖОПА! ЗЕКА - ГЕТЬ!! РЕ-ВО-ЛЮ-ЦІЯ!!! -= СПЕЦКОР =- Повалення леніна - це не вандалізм, а відновлення історичної справедливості. -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на місці Євромайдану мер Куліченко облаштував ярмарок. -= СПЕЦКОР =- Міліція залишила дніпропетровський Євромайдан якраз перед нападом "тітушек". -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на Євромайдан вийшли за різними підрахунками від 500 до тисячі городян. -= СПЕЦКОР =- Азаров сказав, що не боїться ЄвроМайдану. А даремно! -= СПЕЦКОР =- В Януковича язик не повертається сказати слово "українці". Замість цього він вживає "співвітчизники". -= СПЕЦКОР =- Лакейство і "раболєпіє" Януковича не знає меж. -= СПЕЦКОР =- Політика Януковича - це державна зрада і національне приниження українців. -= СПЕЦКОР =-
Пошук на сайті:
метод пошуку: "і" "або"


Чи буде покарання для "ТERRAристів"?
Повертаючись до надрукованого

Торговельний центр <Тerra> на 12 кварталі

У замітці "Звіряче побиття на площі перед торговельним центром "ТERRA" СПЕЦКОР розповів жахливу історію про вчинений людьми в уніформі - співробітниками однієї з охоронних структур міста - кривавий самосуд над молодим чоловіком. Троє в чорному та двоє в зеленому камуфляжі серед білого дня на стоянці перед супермаркетом били молодика кулаками й ногами, заломивши жертві руки за спину.

Цю історію СПЕЦКОР переповів зі слів свідків. Пізніше, зв'язавшись з правоохоронними органами, зокрема сектором зв'язків з громадськістю міського УМВС, журналіст отримав підтвердження інциденту. Щоправда, головна провина в ньому покладалася саме на побитого, позаяк він був напідпитку, що в результаті і призвело до конфлікту з охоронцями.

Громадянина 1986 р.н. доставили у райвідділок, а після бесіди з батьками відпустили під їхню розписку, в якій ті поручилися за явку сина в міліцію.

У журналіста залишилися питання щодо адекватності застосування з боку охоронців засобів фізичного впливу та міри їхньої відпоідальності за це. Адже вони не лише нейтралізували розбишаку, що входить в їхні службові обов'язки, але й тривалого часу по-звірячому, не без насолоди били його на очах у перехожих.

При цьому міліція відмовлялася повідомити, звідки ці охоронці, тобто, яку структуру представляють, а адміністрація "Тери" категорично не визнавала в уніформістах своїх, наголошуючи, що в них всі охоронці в цивільному.

Днями історія отримала своє продовження.

Один із свідків, який тоді і викликав міліцію, написав заяву на ім'я начальника Бабушкінського РВ Анатолія Кривобока, в якій на підставі частини 2 статтї 34 Конституції України та ст. 9 Закону України "Про інформацію" просив відповісти на питання:

- наскільки були з'ясовані всі обставини інциденту та чи залишилася в живих жертва;

- чи були притягнуті до відповідальності представники охоронної структури міста, які взялися чинити кривавий самосуд;

- як називається структура, де працюють охоронці?

Очевидець також висловлював свою готовність давати свідчення задля притягнення до відповідальності осіб, котрі вчинили привселюдну розправу.

Написану заяву в Бабушкінському райвідділі спочатку не хотіли приймати. Працівниця канцелярії при ознайомленні з першими рядками відразу прокоментувала: "Раз били, значит, заслужил. Так ему и надо!" і відіслала до чергової частини.

Майор міліції Р. Бондар, що чергував у райвідділі, доручив співробітниці перевірити за комп'ютерною базою даних, чи зареєстрований випадок, про який йдеться. Десь за півгодини, запевняючи, що 01.03.2010 в районі ТЦ "ТЕРА" на 12 кварталі не зафіксовано жодного подібного інциденту, вартовий порядку намагався повернути папірець заявнику. При цьому зауважив, що в тому самому місці зареєстроване щось за 05.03.2010, але подія різниться з наведеною в принесеній заяві.

Ситуацію врятувало лише апелювання до розміщеної в Інтернеті статті та посилання на підтвердження інциденту речницею відділу взаємодії з громадськістю міськуправління, що містилося в матеріалі, розповсюдженому автором на сайтах "СПЕЦКОР", "Майдан" та "Народна правда".

Тоді майор зареєстрував заяву, видавши талон-повідомлення за номером 234 від 19.03.2010.

Талон-повідомлення

За два тижні міліція надіслала відповідь, в якій повідомила про відмову в порушенні карної справи проти... побитого п'ятьма охоронцями молодика через, як випливає з Постанови, затвердженої начальником Бабушкінського райвідділу полковником міліції Кривобоком, малозначимість скоєного порушником діяння, внаслідок чого воно не являє собою великої суспільної небезпеки.

Зокрема, в отриманому за підписом начальника документі йшлося:

Відповідь Кривобока

Як бачимо, Кривобок прямо називає людей, які затримали, а потім жорстоко відгамселили молодика, "працівниками охорони ТЦ "Тера". Це полковник міліції щось наплутав чи адміністрація торговельного центру брехала, відрікаючись від своїх охоронців?

В Постанові про відмову в порушенні кримінальної справи, яка, до слова, чомусь виконана недержавною мовою, міліція викладає свою версію інциденту, цитую:

"17.03.2010 в Бабушкинский РО из прокуратуры Бабушкинского района поступил материал по заявлению гр. Карлюгина Е. Н. и гр. Хомяк С. П., просившие (замість "просивших" - прим. авт.) принять меры к гр. Вдову Э.П., 1986 г.р., который 01.03.2010 г. около 10:30 ч., повредил автомобиль "Исузу" гос. номер АА 5579 ІМ, принадлежащий ДТФ МКП г. Днепропетровска и причинили (про кого йдеться в слові "причинили"? Може слід розуміти "причинил"? - прим. авт.) телесные повреждения гр. Хомяк С.П.

В ходе разбирательства было установлено, что конфликт между гр. Хомяк С.П. и гр. Вдов Э.П. произошел на почве внезапно возникших личных неприязненных отношениях (вочевидь у особи, яка писла цей текст особисті неприязні відносини з граматикою і відмінками. Чи міліціонерам такі знання, як і володіння державною мовою, зовсім необов'язкові? - прим. авт.) , т.е. присутствует причинно следственная связь, общественный порядок в ходе конфликта нарушен не был, а значит в действиях последнего отсутствует состав преступления предусмотренного ч. 1 ст. 296 УК Украины.

При этом гр. Хомяк С.П. предоставил в органы милиции предоставила (так все-таки: "предоставил" чи "предоставила"? В процесі подання документів гр. Хомяк змінив (-ла) стать? Чи він (вона) так виглядає, що по ньому (ній) не зрозуміти, якої ж людина статі? - прим. авт.) акт СМЭ № 678 от 01.03.2010 г. в котором указано, что телесные повреждения причиненные ей (до речі, у вступній частині Постанови вказується чоловіче ім'я і по-батькові гр. Хомяк, то чому тоді, відносно цієї особи вжитий росіський займенник "ей"? Цей Хомяк виглядає суцільною загадкою. Є певні питання і щодо адекватності стану людини, що писла цей текст - капітана міліції Шматкова Д.В - прим. авт.) относятся к категории легких, т.е. в действиях гр. Вдов Э.П. присутствует состав преступления предусмотренного ст. 125 УК Украины, но на основании ст. 27 УПК Украины, данные уголовные дела возбуждаются не иначе как по заявлению потерпевшего и предварительное следствие по данным делам не проводится.

Принимая во внимание тот факт, что администрация ДТФ МКП г. Днепропетровска в органы дознания документов указывающих на размер причиненного материального ущерба не предоставила, то в действиях гр. Вдов Э.П. формально присутствуют признаки состава преступления предусмотренного ч. 1 ст. 194 УК Украины, но в силу своей малозначительности данное деяние не представляет большой общественной опасности.

Учитывая вышеизложенное, руководствуясь ст. 97, 99 УПК Украины, на основании ч. 2 ст. 11 УК Украины,

ПОСТАНОВИЛ (капітан міліції Шматков - прим. авт.):

1. В возбуждении уголовного дела по признакам ч. 1 ст. 296 и ч. 1 ст. 194 УК Украины на основании ст. 6 п. 2 УПК Украины - отказать, о принятом решении сообщить заявителю.

2. Копию Постановления направить прокурору Бабушкинского района.

"СОГЛАСЕН"
Нач. СУИМ Бабушкинского РО
майор милиции Семенов А.В.

УИМ Бабушкинского РО
капитан милиции Шматков Д.В."

/кінець цитати/

Але чи є це відповіддю на поставлені в заяві свідка пригоди питання? Аж ніяк!

Ніхто не збирається виправдовувати молодика напідпитку чи знімати з нього відповідальність за скоєне, але, хто ж в цій ситуації є більш постраждалим і винним? Молодий чоловік, що скоїв, згідно з наведеними міліцією висновками "малозначительное деяние", яке "не представляет большой общественной опасности", чи охоронці, які привселюдно вчинили над порушником кривавий самосуд?

П'ятеро в уніформі насолоджувалися розправою над жертвою, міцно тримаючи їй заламані за спиною руки. В своїй екзекуції вони перетворилися з вартових порядку на катів, що були не в силах відмовитися в задоволенні чимдужче познущатися над людиною. Не в змозі припинити катування, вони били так, що мимоволі виникали питання, чи залишиться взагалі той молодик в живих? А якщо житиме, то чи не стане калікою?

Ось про що була заява очевидця - абсолютно сторонньої людини, що випадково опинилася в цей час біля "Тери". Згадувана співробітниця Бабушкінського райвідділу ніяк не могла второпати, кому й яке може бути діло до того, хто кого б'є, якщо справа не стосується ані близьких, ані родичів? Оригінальна логіка працівниці органів, чи не так? Міліціонерші ніяк невтямки, що всі двоногі перед усе - люди, які й мають залишатися людьми за будь-яких обставин.

Відтак свідок, не задовлений відповіддю від районного начальника Кривобока, написав скаргу тепер вже до обласного управління міліції, в якій, зокрема, зазначає:

"...Моє звернення стосувалося того, чи залишилася жертва в живих і як покарані, якщо встановлені ті, котрі за "малозначительное деяние" продемонстрували публічний прецедент саме "большой общественной опасности".

Від першого березня Бабушкінським РВ узаконена "мера фізичного впливу" (читай відповідь Кривобока - прим. авт.) служителів охорони порядку на людей у випадку "внезапно возникших личных неприязненных" відчуттів, що проявлятиметься нелюдською агресією на площах? І це при констатації факту, що "общественный порядок не был нарушен" жертвою. А як щодо виконавців самосуду, чого, власне, і торкалося звернення до Бабушкінського райвідділу.

Начальник РВ, випереджаючи всеукраїнський рівень, вже ввів на території окремо взятого Бабушкінського району всупереч діяючої Конституції України другу державну мову, затверджуючи не Постанову, а "Постановление".

А може таки щодо самосуду буде інша Постанова?"

Скаржник бідкається, чи зрозуміють його в обласному управлінні? Як ще і якою мовою слід написати та скільки разів повторити, аби міліція нарешті зрозуміла заяву чи скаргу саме так, як вона написана? Чому ж так туго йде процес, що заважає і чого бракує?

Подивимось, якою буде відповідь від обласного міліцейського начальства.
06.04.2010


Ваш коментар:
e-mail:

Warning: file() [function.file]: Unable to access ./comments/cart_1270.txt in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/art_1270.php on line 205

Warning: file(./comments/cart_1270.txt) [function.file]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/art_1270.php on line 205


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/art_1270.php on line 208


:: СПЕЦКОР :: СВОБОДА - ЗДОБУТОК ХОРОБРИХ! :: Дніпропетровське інформаційно-аналітичне Інтернет-видання "СПЕЦКОР" потребує інвестицій для подальшого розвитку: покращення матеріально-технічної бази й створення штату співробітників. Цей сайт є результатом індивідуальних творчих, матеріальних, технічних й організаційних зусиль автора. Створення відповідних умов для діяльності команди однодумців дозволить "СПЕЦКОРУ" вийти на якісно новий рівень, що значно сприятиме реалізації патріотичної місії Інтернет-видання. Бізнесмени з Україною в серці, відгукніться! "СПЕЦКОР" розраховує на вашу допомогу. Тел: 8 066 449-70-21 е-маil: spetskor@ukr.net :: СВОБОДУ НЕ СПИНИТИ! :: СПЕЦКОР ::
Архіви статей: 2011  2010  2009  2008  2007  2006  2002-2005
© Олексій Мазур 2002-2013
© Веб-дизайн, Андрій Мазур 2002-2013
Всі права захищені. Використання матеріалів СПЕЦКОР дозволяється
за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на СПЕЦКОР.

Украинская Баннерная Сеть


Warning: require_once() [function.require-once]: Unable to access /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Warning: require_once(/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php' (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64