Банерна Мережа ЗМІ
СПЕЦКОР::головна Дніпропетровське
інформаційно-аналітичне
інтернет-видання
персональний сайт журналіста Олексія Мазура
Академія Української Преси Життя і Смерть - художньо-аналітичні сторінки Андрія Мазура... [Vox.com.ua] Портал українця Пресса Украины Украинский портАл

головна :: про автора :: "office" :: контакт :: архів-2011 :: архів-2010
коріння дуба, сакури гілля - поетичні сторінки Андрія Мазура
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА, бандюкович - ПОВНА ЖОПА! ЗЕКА - ГЕТЬ!! РЕ-ВО-ЛЮ-ЦІЯ!!! -= СПЕЦКОР =- Повалення леніна - це не вандалізм, а відновлення історичної справедливості. -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на місці Євромайдану мер Куліченко облаштував ярмарок. -= СПЕЦКОР =- Міліція залишила дніпропетровський Євромайдан якраз перед нападом "тітушек". -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на Євромайдан вийшли за різними підрахунками від 500 до тисячі городян. -= СПЕЦКОР =- Азаров сказав, що не боїться ЄвроМайдану. А даремно! -= СПЕЦКОР =- В Януковича язик не повертається сказати слово "українці". Замість цього він вживає "співвітчизники". -= СПЕЦКОР =- Лакейство і "раболєпіє" Януковича не знає меж. -= СПЕЦКОР =- Політика Януковича - це державна зрада і національне приниження українців. -= СПЕЦКОР =-
Пошук на сайті:
метод пошуку: "і" "або"


Міліцейський Шелест вночі
"Наркомани на городі!"

"Ругаешься, шумишь, выпивший - админнаказание!"
Колишній генеральний прокурор України,
народний депутат
Святослав Піскун.
/ШУСТЕР-live, ТРК "Україна", 12.05.2010/

Черговий дніпропетровського міського відділу міліції № 7 лейтенант Шелест одноосібно скасовує законодавчу норму про заборону розпиття спиртних напоїв в громадських місцях, а коли йому телефонують зі скаргами на порушення спокою і тиші в нічний час, вичитує громадян за те, що наважилися його потурбувати. Відтак ті, що потерпають від галасливої компанії бешкетників у пізню пору, звертаючись до вартових порядку, самі ризикують наразитися на образи і протоколи.

Проблема, про яку йтиметься, а саме - неможливість заснути від галасливих компаній п'яничок у дворі - не є ексклюзивною для якоїсь конкретної адреси. Це досить поширене явище в українських містах і містечках. Але в даному випадку історія з викликом міліції до порушників спокою набула настільки абсурдних і потворних форм, що важко піддається осмисленню, бо вона зайшла далеко за межу як закону, так і здорового глузду.

Галасливі посиденьки у спільному для декількох багатоквартирних будинків дворі в робітничому мікрорайоні по вулиці Героїв Сталінграда на 12 кварталі давно є традиційними. Вони відбуваються тут вдень і вночі. Одна компанія зміняє іншу. Учасники ледь не цілодобових свинств на лавках за столиком просто неба відрізняються віковою категорією і статтю, але всі однаково нестримні в емоціях.

Свої застілля вони не мислять без пива та горілки під нехитру закуску, співів, бурхливого з'ясування стосунків, гучного сміху, а буває, й істерик з надривним плачем. Періодично з місця безупинного "свята життя" роздається передзвін порожньої скляної тари, яка цілими батареями складується під столом. Коли ж її стає надто багато, її розкидають по дворі, через що земля та асфальт усіюються уламками скла. Фізіологічні потреби ця публіка справляє тут же, під деревами.

Якщо вдень їхній гамір розчиняється у вуличному шумі міста, то вночі він стає нестерпним, бо пронизує все навколо, цілковито заповнюючи собою темряву. Через це неможливо заснути, або якщо це вдалося зробити в перервах між бенкетами, то неминуче прокидаєшся, щойно за столик всядеться наступна зміна.

Кількість звернень з цього приводу як письмових, так і усних до найближчого відділку міліції за всі роки існування проблеми давно сягнула сотні.

Міняються чергові, дільничні, начальники відділення, але гаряча точка залишається такою, як і була.

Про дієвість письмових заяв з підписами жителів свідчить такий епізод. Декілька років тому з Бабушкінського райвідділу надійшов лист, в якому повідомлялося, що задля вирішення проблеми міліція планує провести загальні збори мешканців прилеглих будинків. Все ніби добре і слушно, якщо не враховувати той смішний факт, що послання надійшло на два тижні пізніше за дату, на яку міліцією був призначений спец-захід. Отже, ніхто його і не збирався проводити. Вартові порядку відписалися, наскільки їм вистачило фантазії і почуття гумору.

В наявності останнього в міліціонерів з міськвідділу № 7 люди, які вчергове потерпали від галасливої компашки за столиком у дворі, мали нагоду переконатися, коли обіцяний з хвилини на хвилину екіпаж ППС, прибув за дві-три години після виклику. До того часу п'янички самі від себе втомилися і розійшлися, а виснажені безсонною ніччю нарешті поснули. Одначе відійшовши у світ Морфею, були відразу ж пробуджені дзвінком у двері. З порогу міліціонери з єхидною посмішкою на вустах запитали:

- Викликали? Ми приїхали. А де ж ті, що вам спати не дають? Подивіться: у дворі нікого немає і тиша навколо…

Ну не 12-й, а суцільний "95 квартал".

Звертає на себе увагу наступна деталь. Кількість виїздів нарядів на місце пригоди за весь час приблизно дорівнює кількості невиїздів. Але ж навіть приїжджаючи, міліція обмежується лишень усними зауваженнями і з відчуттям виконаного обов'язку їде геть. А компанія, як сиділа, так і продовжує сидіти. Відтак користь від виклику - нульова. За цей час бешкетників можна було всіх перештрафувати, а когось й посадовити, вирішивши в такий спосіб проблему. Одначе до протоколів ніколи не доходило.

Парадокс, але якщо такі і писалися - то виключно на тих… хто викликав міліцію. Скаржники кожного разу детально розповідали про відсутність в них судимостей, де народилися, як вчилися, чим займаються зараз. В той же час на дворі галасливі розваги тривали.

Коли ж запитували, чому складаєте протокол в квартирах, а не на вулиці за столиком, чули у відповідь:

- Такий порядок.

Єдиним міліціонером, від якого люди отримували дієву допомогу, був на той час старший лейтенант, а нині майор - Олег Бєсов. Той ввічливо поводився з добропорядними громадянами, завжди реагуючи на їхні звернення, і, будучи суворо-грізним до правопорушників, знаходив на них засоби впливу. Після його виховної роботи у дворі встановлювався порядок на два-три тижні. Правоохоронець справляв враження такого собі квартального шерифа в найкращому смислі слова.

На жаль, його давно перевели на іншу дільницю в районі. З тих пір на тутешніх пияк управи немає.

Котрий за ліком рецидив стався минулого тижня. Він припав на чергування лейтенанта Шелеста. Слід зауважити, що останнім часом саме йому випадає приймати виклики зі згадуваного місця пригод. І це чомусь стало нервувати правоохоронця - і чим далі, тим дужче.

Тієї ночі, десь між першою і другою годинами, екіпаж ППС приїжджав двічі. У прем'єрний виїзд міліціонери зробили зауваження бешкетникам, не виходячи з машини - кинули декілька фраз, відкривши дверцята і поїхали. Компашка почала гудіти ще більше, ніж до того. Природно, довелося викликати повторно.

На цьому етапі Шелест почав проявляти незрозуміле своїм походженням роздратування, що поступово переростало в гнів. Міліціонер спілкувався на підвищених тонах, висуваючи безпідставні претензії. Одначе таки знову направив екіпаж.

Прибулі міліціонери, теж неабияк роздратовані повторним викликом, використовуючи ненормативну лексику, повели з порушниками спокою куди більш змістовну бесіду.

- Почему нас уже второй раз сюда вызывают, а? Нам что, делать нечего? - виховували своїх підопічних вартові порядку. - Или вы - старые пердуны и уже оглохли? А ну - в машину!.. Или вас поднимать?

Хтось почав проситися, що більше не буде, бо вже йде додому.

- Нет, мы в первый раз вас отпустили, по-человечески, - наполягали правоохоронці. - Но вы ж по-хорошему не понимаете! Подъем!

І двох таки забрали.

Після цього послідувало три, а то й чотири дні затишшя, яке було перервано вніч з 11-ого на 12-те травня.

Близько другої години ночі довелося знову дзвонити в міліцію, а там… знову Шелест. Як же достойнику було не вибухнути! Щойно почув, звідки телефонують, відразу ж перейшов на крик:

- Вы опять?! Со своими оскорблениями?! Уличаете меня во всех земных грехах?!

- …?! Успокойтесь, пожалуйста. Кто вас оскорбляет? - відповідали йому. - Чем и как? Что по-вашему является оскорблением - обращение с просьбой принять меры к правонарушителям?

З цього місця слова Шелеста записані на плівку:

- …Милиция приехала, наказала, через полчаса они опять шумят, ну что мы сделаем? Мы ж не можем убивать их, понимаете? И сажать их за это - мы не сажаем, вы что, не понимаете?! Вы каждый раз меня учите, обзываете, говорите о том, что мы неправильно выполняем свою работу. В прошлый раз, когда я высылал сотрудников дважды, когда они забрали этих людей для протоколов…так вот этот же экипаж и сейчас работает. А ведь они тоже люди. Они тоже злятся на вас, понимаете?!

- На меня? А за что же на меня-то злиться?

- …Потому что вы постоянно… втихаря наблюдаете и никогда ничего не хотите сказать, где вы, из какой квартиры, что как… чтоб подойти с вами побеседовать...

- Со мной?

- Ну да!

- О чем? Вы что, ни разу не убеждались, что вас не зря сюда вызывают? Потому что всегда есть веская причина! Так о чем со мной беседовать? Разве это я нарушаю порядок, а не те, что за столиком во дворе? Я не понимаю, какие ко мне могут быть претензии? Но если вы так настаиваете на моем адресе, то вот он (скаржником були названі прізвище, ім'я та по-батькові, номер будинку і квартири - прим. авт.).

- Хорошо, я понял, - роздратовано продовжував Шелест. - Что сегодня происходит?

- То же самое, что всегда.

- Что происходит всегда - я не знаю! - продовжував Шелест, ніби вперше отримує такий виклик, хоча на початку розмови сам висловив своє бурхливе незадоволення щодо чергового звренення з відомого йому приводу.

- Буйство! Распитие спиртных напитков…

- Это не запрещено!

- Как это? В общественных местах с нарушением ночного спокойствия?

- Как конкретно нарушается общественное спокойствие?

- Выкрики, ссоры…

- То есть шумят, а что еще они делают?!

- Не дают спать.

- Не дают спать. Так, я понял. Компания молодых людей?

- С окна квартиры не видно. Голоса задорные.

- Хорошо, я принял ваш вызов.

Отже, як послухати Шелеста, то виходить, що перед тим як зателефонувати до міліції з приводу порушення спокою в нічний час у громадському місці особами, що розпивають спиртні напої, - слід добряче подумати, чи варто це робити. Чи сподобається цей дзвоник ясновельможному і надзвичанйо вразливому Шелесту? Чи не розгніває він його та співробітників ППС?

Перебуваючи на нічному чергуванні, Шелест злиться, що його турбують, закликаючи до виконання службових обов'язків - приборкання розбишак. Міліція гнівається, коли її викликають до правопорушників і робить винними тих, хто звертається з цим до неї. Де це бачено? Що за абсурд? Оце так "прошелестів".

І звісно, це ж не опозиціонерів після мітингів з українськими прапорами серед білого дня хапати. Тут якісь п'яниці о другій годині ночі галдять, то хіба можна їх чіпати? Нехай собі роблять, що хочуть - "распитие спиртных напитков не запрещено!".

Та й як же від телевізора у відділі відірватися? Скільки ж всього пропустиш за час виїзду. Судячи з фону, на якому говорить Шелест - "ящик" завжди включений. Якщо ж слухавку довгенько ніхто не бере, а потім на тому кінці дроту ніщо не фонить, то значить всі відпочивають - як можна переривати цей "священний сон"?

Тому напевно й зляться, бо і телевізор хочеться подивитися та й поспати не гріх. Щодо бешкетників за столиком - "что мы можем с ними сделать?". А повторні викликлики взагалі сприймаються за нечуване нахабство. Ті, хто так роблять, за логікою міліціонерів, самі заслуговують на складання щодо них протоколу. Оце так "правоохоронці".
12.05.2010


Читай також:

Торговельний центр <Тerra> на 12 кварталі

Чи буде покарання для "ТERRAристів"?
Повертаючись до надрукованого

У замітці "Звіряче побиття на площі перед торговельним центром "ТERRA" СПЕЦКОР розповів жахливу історію про вчинений людьми в уніформі - співробітниками однієї з охоронних структур міста - кривавий самосуд над молодим чоловіком. Троє в чорному та двоє в зеленому камуфляжі серед білого дня на стоянці перед супермаркетом били молодика кулаками й ногами, заломивши жертві руки за спину. >>>


Звіряче побиття на площі перед торговельним центром "ТERRA"
Люди в уніформі вчинили кривавий самосуд над молодим чоловіком

Цей жахливий, дикунський випадок стався в понеділок, 1 березня, близько 11 години на площі перед торговельним центром "Теrrа" ("супермаркет "Varus"), що на 12 кварталі. >>>


Дніпропетровськ - Москва: Інтернет- REGі
Російська компанія-реєстратор доменних імен в зоні RU/SU "REG.RU"
відповідає на лист "СПЕЦКОРА"

З'ясовучи обставини появи та функціонування в мережі Інтернет клона власного персонального сайту - "slavutichsp.ru", зареєстованого акредитованим реєстратором доменних імен "REG.RU", автор електронного видання "СПЕЦКОР" звернувся з листом до московського офісу цієї компанії і незабаром отримав відповідь: >>>


slavutichsp.ru - російськомовний клон СПЕЦКОРА

Кібер-злочинність: атака клонів
До сорокаріччя Інтернету: хто і навіщо клонував мій персональний сайт?

Кіберзлочинці вирішили пограти в "кошки-мышки" з Дніпропетровським і Московським УБЕЗами одночасно. Поки що в Інтернет-хуліганів це виходить досить успішно. >>>


Анатолій Науменко

"Заслужена" людина заслужено "сидить"
Міліцейський начальник каже, що "величезного професіонала і людину з великої літери" затримали законно, бо таки було за що

Начальник ГУМВС України в Дніпропетровській області Анатолій Науменко вважає арешт заступника гендиректора Дніпропетровської ОДТРК Віктора Агапова абсолютно виправданим і законним кроком. На сьогодні разом з ним затримано і керівника фірми, за посередництва якої, як сказав генерал-майор міліції, «відмивалися гроші» - йдеться про виявлені правоохоронними органами зловживання при проведенні тендера і закупівлі нового обладнання для студії державного ТБ. Головний міліціонер області також піддав критиці ДОДТРК за репортажі, зроблені про марганецькі події. Він розцінив ці матеріали необ’єктивними й такими, що розпалюють міжнаціональну ворожнечу. >>>


ДИКІ ТАНЦІ З МЕНТАМИ під горілку, наркотики і шансон

Відгукуючись на проголошений днями в.о. міністра внутрішніх справ Юрієм Луценком "хрестовий похід" проти наркоторгівлі та заклик головного міліціонера країни до широких народних мас взяти посильну участь в цій кампанії, СПЕЦКОР, бажаючи в міру своїх сил посприяти боротьбі з дурман-зіллям, сигналізує правоохоронним органам про одну таку проблемну ділянку в межах окремо взятого двору. Щоправда, робить він це далеко не вперше. Може цього разу міліція таки відреагує належним чином. >>>


Ваш коментар:
e-mail:

Warning: file() [function.file]: Unable to access ./comments/cart_1292.txt in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/art_1292.php on line 354

Warning: file(./comments/cart_1292.txt) [function.file]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/art_1292.php on line 354


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/art_1292.php on line 357


:: СПЕЦКОР :: СВОБОДА - ЗДОБУТОК ХОРОБРИХ! :: Дніпропетровське інформаційно-аналітичне Інтернет-видання "СПЕЦКОР" потребує інвестицій для подальшого розвитку: покращення матеріально-технічної бази й створення штату співробітників. Цей сайт є результатом індивідуальних творчих, матеріальних, технічних й організаційних зусиль автора. Створення відповідних умов для діяльності команди однодумців дозволить "СПЕЦКОРУ" вийти на якісно новий рівень, що значно сприятиме реалізації патріотичної місії Інтернет-видання. Бізнесмени з Україною в серці, відгукніться! "СПЕЦКОР" розраховує на вашу допомогу. Тел: 8 066 449-70-21 е-маil: spetskor@ukr.net :: СВОБОДУ НЕ СПИНИТИ! :: СПЕЦКОР ::
Архіви статей: 2011  2010  2009  2008  2007  2006  2002-2005
© Олексій Мазур 2002-2013
© Веб-дизайн, Андрій Мазур 2002-2013
Всі права захищені. Використання матеріалів СПЕЦКОР дозволяється
за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на СПЕЦКОР.

Украинская Баннерная Сеть


Warning: require_once() [function.require-once]: Unable to access /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Warning: require_once(/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php' (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64