Банерна Мережа ЗМІ
СПЕЦКОР::головна Дніпропетровське
інформаційно-аналітичне
інтернет-видання
персональний сайт журналіста Олексія Мазура
Академія Української Преси Життя і Смерть - художньо-аналітичні сторінки Андрія Мазура... [Vox.com.ua] Портал українця Пресса Украины Украинский портАл

головна :: про автора :: "office" :: контакт :: архів-2011 :: архів-2010
коріння дуба, сакури гілля - поетичні сторінки Андрія Мазура
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА, бандюкович - ПОВНА ЖОПА! ЗЕКА - ГЕТЬ!! РЕ-ВО-ЛЮ-ЦІЯ!!! -= СПЕЦКОР =- Повалення леніна - це не вандалізм, а відновлення історичної справедливості. -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на місці Євромайдану мер Куліченко облаштував ярмарок. -= СПЕЦКОР =- Міліція залишила дніпропетровський Євромайдан якраз перед нападом "тітушек". -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на Євромайдан вийшли за різними підрахунками від 500 до тисячі городян. -= СПЕЦКОР =- Азаров сказав, що не боїться ЄвроМайдану. А даремно! -= СПЕЦКОР =- В Януковича язик не повертається сказати слово "українці". Замість цього він вживає "співвітчизники". -= СПЕЦКОР =- Лакейство і "раболєпіє" Януковича не знає меж. -= СПЕЦКОР =- Політика Януковича - це державна зрада і національне приниження українців. -= СПЕЦКОР =-
Пошук на сайті:
метод пошуку: "і" "або"


БЮТівець Святослав Олійник однаково симпатизує
Андруховичу і Януковичу
Знай "наших"!

Народний депутат від БЮТСвятослав Олійник

Цей уБлЮТок проголосував за РЧФ в Криму, бо боявся,
що замість росіян на їхній базі могли з'явитися… американці

А ще він вважає, що "харківський пакт" Януковича-Мєдвєдєва поліпшить фінансовий стан… фермерських господарств районів, за територією яких він закріплений як депутат, а тому повністю виправдовує політичні поступки заради економічного зиску - так Святослав Олійник пояснив свою мотивацію в голосуванні 27 квітня.

Вслід за моїм інтерв'ю з директором дніпропетровської Мистецької агенції "Арт-Вертеп" Тимофієм Хом'яком, де він щосили виправдовував співпрацю з депутатом ВР від БЮТ Святославом Олійником, а також голосування нардепа по РЧФ, на одному з регіональних сайтів - віснику небайдужих городян "Дніпроград" - з'явилося інтерв'ю з самим народним обранцем.

З матеріалу, який сприймається продовженням піднятої теми, зокрема можна довідатися про те, що позиція депутата стосовно РЧФ була озвучена ним ще у жовтні минулого року в інтерв'ю російській газеті "Комерсант" . Політик акцентує, що не є прихильником того, "коли якісь не до кінця зрозумілі ідеологічні питання (виділено мною- О.М) завдають конкретну шкоду реальним секторам нашого життя" і пояснює:

"- Я працюю в окрузі - це Синельникове, Синельниківський, Межівський, Васильківський, Покровський райони Дніпропетровської області. Там багато фермерських господарств, працівники яких - прості українці - щомісяця, щотижня ставили мені одні й ті самі питання: чому для нас закрилися ринки збуту? Чому Росія більше не купує у нас сільгосппродукцію? Чому вона купує її у Казахстані, а не у нас? Відповідь проста: тому, що через певне політичне протистояння були введені штучні ввізні квоти. За останні п'ять років держава увійшла в такий формат відносин з Росією, коли наша офіційна позиція, в тому числі щодо ЧФ, призвела до адекватних дій в економічній сфері з боку Росії. Наслідок цього - абсолютно конкретне погіршення економічної ситуації <…>.

Далі моделюємо ситуацію таким чином: цей флот на підставі міжнародних угод стоїть тут до 2017 року. Йому ще стояти й стояти, і буквально сьогодні нічого не зміниться. Якщо там стоїть військова база, то треба бути наївною людиною, щоб думати, що після виведення флоту на цьому місці виникне, наприклад, пляж. Я не думаю, що так може бути, оскільки, в будь-якому разі, це - військова точка. Я ставлю сам собі питання: чи є в Україні український флот, який міг би там стояти? Його немає. Більше того, чи можемо ми його за сім років побудувати? Теж не можемо. Ми за п'ять років поки що не побудували дороги й лікарні. І якщо зараз десь шукати гроші - то я не був би прихильником ідеї вкладання їх в будування військових потужностей за рахунок соціальної інфраструктури. І тоді виникає третя відповідь на це питання: може, за всіма цими гаслами щодо виведення ЧФ РФ стоїть інтерес якоїсь іншої держави, яка хоче поставити там свій флот, наприклад, американський?

- Це погано? - цікавиться кореспондент.

- Ви подивіться на Грузію. Там домінували антиросійські настрої, які врешті-решт призвели до того, що просто не стало частини країни! Ніхто не допоміг Грузії, і країна сьогодні немає перспективи для сталого розвитку.

Моя точка зору, безумовно, є дискусійною, але якщо хтось під гасла про незалежність, та ще й за іноземні гроші, намагається звільнити це місце від російського флоту і віддати його американському, для мене є очевидним, що це потягне розвал країни, оскільки частина України ніколи не примириться з тим, що там стоятиме американський флот.

Де критерій, щоб знайти мудре рішення? Ключовою в даному випадку має бути думка людей, які там живуть. Зараз всі партії, які зібралися й мітингують проти цих угод, не мають суттєвої підтримки населення у Криму. Це теж є певною мірою відповідь на те, чи щирі їхні сьогоднішні тези про те, що флоту там не повинно було бути. Виходить, що багато з тих, хто сьогодні декларує свої дії як захист Криму, не помічають і нехтують думкою тих людей, які там живуть. Хіба це правильно? Чи дійсно в даному випадку справжньою метою є суспільне благо, чи щось інше - рейтинги, спекуляція, протистояння, інтереси іншої держави.

Я вважаю, що якщо вже ЧФ знаходиться на цій території історично і є складовим елементом сучасної історії, то нехай він там і стоїть, а ми за це краще отримаємо конкретні економічні вигоди.

- Тобто Ви вважаєте, що в принципі припустимо поступатися політичними позиціями заради економічної вигоди?

- Так! Економічна вигода - це теж політика, оскільки, врешті-решт, якщо ми спробуємо раціонально проаналізувати, де межа між політикою і економікою, то дуже швидко заплутаємося. Економіка, рівень соціального життя - це є в першу чергу політика. Від цього залежить, чи хочуть у нас жити люди, чи приїдуть вони отримати українське громадянство, чи будуть стояти черги в консульствах інших країн, як я це бачив в українському консульстві у Санкт-Петербурзі, де щоденно десятки українських громадян стоять у черзі, щоб здати українське громадянство? Для мене це результат п'ятирічного сповідування, скажімо так, антиросійської (чи проамериканської) позиції. Ми конкретно руйнували економічне життя, нехтували історичними зв'язками великої кількості людей, які живуть на Сході і Півдні нашої країни, через якісь достатньо спірні політичні та ідеологічні позиції.

- Заміна російського флоту на американський - про це, до речі, крім Вас не говорить жоден політик, навіть з урядових - то, на Вашу думку, розкол. А те, що відбувається зараз, хіба не є розколом?

- Я почав з того, що в сучасній українській політичній риториці багато лицемірства. Якщо ви хочете забрати звідти російський флот, дайте спочатку відповідь на питання, який флот ви хочете там поставити, щоб ми знову не боролися за кота в мішку.

- А якщо ми не хочемо ставити там жоден флот? Якщо ми нарешті хочемо дотриматися того, що записано в Конституції: Україна позаблокова держава, на її території не можуть розташовуватись іноземні військові бази? Чому не можна дочекатись 2017 року і дати можливість ЧФ залишити нашу територію?

-Я думаю, що це наївна позиція. Як прагматик я в це не вірю. Не буде пляжу на місці військової бази. Військова база може змінитися, або звільнитися лише під іншу військову базу.

- В Балаклаві, де була стоянка підводних човнів, наразі музей. Там водять екскурсії, демонструють її у тому числі американським туристам...

- Коли у світі припиняться насильство і війни, на місці всіх військових баз, можливо, будуть музеї. Але сьогодні, на жаль, реальність інша <…>.

- То чому ж в Криму більше люблять росіян, аніж українців? Чи не є це наслідком перебування там ЧФ та русифікації: російські телеканали ведуть свою пропаганду, а українського впливу на Крим немає...

- Я не думаю, що це так. В Криму люблять туристів, які платять гроші. А звідки приїхали ці туристи - це другорядне питання. В той же час так історично складалося, що певна територія нашої країни в більшості своїй російськомовна, багато людей там російського походження, які свого часу були переселені. Так само, як предки багатьох наших інших співвітчизників свого часу жили в Австро-Угорській імперії та Речі Посполитій. Цілком природно, що люди не хочуть забувати свого історичного походження, і до цього потрібно мати повагу. Таку саму повагу і толерантність, яку ми, мешканці російськомовної частини, маємо до шанування УПА на Західній Україні. Коли мене запитували, в тому числі журналісти вашого видання, як я ставлюсь до УПА, до вшанування їх пам'яті, я відповідав так само: "з повагою настільки, наскільки з повагою я ставлюся сьогодні до тих людей, які цінують пам'ять своїх предків" <...>

- А чи була взагалі потреба з прагматичної точки зору підписувати щось саме зараз, та ще й на 25 років? Адже Ви самі говорите, що до 2017 року флот стоїть і хай би собі стояв?

- У будь-якому разі, одразу після завершення президентських виборів подібна угода була б укладена. Вона могла би відрізнятися умовами, терміном перебування, але по суті була б аналогічною. Будь-який президент після Ющенка (який відкрито відстоював американські інтереси) пішов би на подібну угоду, тільки різниця могла бути в тому, що це могло би видаватися за "велику перемогу в дружніх стосунках з РФ", а іншому варіанті це видається за "зраду і здачу національних інтересів".

- Чи означає це голосування, що ви залишаєте БЮТ і чи маєте Ви намір увійти в коаліцію?

- Я вже неодноразово пояснював: ми (я та група інших моїх колег, які мають схожу точку зору) не йдемо в жодну коаліцію, не зважаючи на те, що після рішення Конституційного суду така можливість є абсолютно правовою. З політичних міркувань я на сьогодні не бачу необхідності йти в коаліцію, брати участь у тому, що робить Уряд, чи, скажімо в кадрових формуваннях. На відміну від багатьох моїх колег, які, наприклад, голосують за кадрові питання, будучи сьогодні основними спікерам БЮТу. Крім того, моє голосування щодо ЧФ зовсім не означає, що я підтримую діючу владу у всіх її діях. В питаннях щодо ЧФ моє голосування в повній мірі відповідає моїй особистій позиції, яка ще півроку тому була висловлена публічно і в той час не була предметом будь-якої критики".
/кінець цитати/

Отже, національні інтереси країни, її територіальна цілісність, що підривається угодами по РЧФ, для народного обранця, як випливає з інтерв'ю, є "не до кінця зрозумілими ідеологічними питаннями". Вся ж небезпека російського сепаратизму в Криму та відчайдушна, запекло-агресивна антиукраїнська діяльність підтримуваних Москвою українофобських організацій, з точки зору депутата Верховної Ради - історична закономірність, яку слід сприймати за даність і проти якої даремно виступати.

Ніякої небезпеки від Росії він не помічає, вважаючи ці загрози перебільшеними і натомість - боїться міфічної американської бази, можливість появи якої в Севастополі сам собі навіяв.

Навіть якщо уявляти неможливе, то з'явись ці "кляті Янки" (до речі, чи може хтось назвати бодай одну більш-менш логічну причину, за якою це б було їм потрібно і вигідно, враховуючи геополітичні та військові фактори?), вони б ні за що не осідали б в Криму, не залишалися б тут після служби і в жодному разі не вели б антиукраїнської діяльності, проголошуючи Севастополь містом "американської слави" та закликаючи його приєднати до США разом зі всім півостровом.

Тобто їхня присутність не стала б настільки дестабілізуючим для української держави фактором, якою завжди була і є російська присутність.

Навряд чи б так сильно ризикували городяни і несанкціонованим перевезенням бойових ракет по вулицям міста, а також випадковими обстрілами мирних жителів, як це неодноразово траплялося з РЧФ.

Хоча… зачекайте, про що це я? Чи є взагалі бодай найменший смисл фантазувати на тему, лише вдумайтесь, можливості появи в Севастополі… американської бази? Чи не в самої Наталії Михайлівни, лідерки ПСПУ, підхопив Олійник цю політичну "вітрянку"? Яким чином та наскільки тісно він міг з нею контактувати, щоб підхопити таку заразу?

Ще один прояв політичної "вітрянки" Святослава Олійника - закиди Ющенку в проамериканській політиці. А як тоді оцінювати Януковича з його урановою ініціативою, якою він розчулив Барака Обаму на саміті з ядерної безпеки у Вашингтоні? Навіть такий "проамериканський" президент як Віктор Андрійович за всі роки свого правління не зробив подібної люб'язності Америці, на яку відважився Віктор Федорович у перші ж дні перебування в статусі глави держави. А все тому, що Ющенко мислив в першу чергу саме українськими національними інтересами. І саме їх мав понад усе, а не чиїсь інші, зокрема американські чи російські.

Дивно, що Олійник не скористався під час інтерв'ю нагодою вчергове дорікнути Президенту Ющенку занадто частим підняттям теми Голодомору, як це депутат полюбляв частенько робити в ефірі ток-шоу на центральних каналах.

Свого часу Олійник разом зі своїм напарником Валерієм Писаренком та поводирем Андрієм Портновим дружно закидали Ющенку альянс з Януковичем проти Тимошенко, викриваючи підступні задуми ворогів Юлії Володимирівни. Одначе, виявляється, не таким страшним вийшов Віктор Федорович, як його малювали. Принаймні, достатньо милим, щоб головному юристу Блоку зміняти на нього саму Леді Ю. В такому політичному кульбіті свого шефа Олійник теж не побачив нічого такого. Сказав, що все в порядку, все нормально, немов так і повинно було статися.

І взагалі щось якось підозріло давно не чути від Святослава Олійника навіть слова доброго на адресу Юлії Володимирівни… А яким же соловейком він був до виборів, як гарно і без кінця щебетав.

Не менш оригінальним виглядає і ставлення Святослава Олійника до УПА - він шанує Повстанську Армію не як учасницю національно-визвольних змагань, не як героїчний символ жертовної боротьби за незалежність і яскравий приклад української військової звитяги, а толерує повстанців настільки, "наскільки з повагою ставиться сьогодні до тих людей, які цінують пам'ять своїх предків". Причому відповідь дається в контексті згадки про наявність в Україні людей різного етнічного походження, зокрема "російського, які свого часу були переселені. Так само, як предки багатьох наших інших співвітчизників свого часу жили в Австро-Угорській імперії та Речі Посполитій. Цілком природно, що люди не хочуть забувати свого історичного походження, і до цього потрібно мати повагу".

Яка суть ховається за цим формулюванням і чи є в ньому взагалі якийсь смисл? Виходить, що Святослав Олійник поважає упівців… лише як предків тих, що живуть на Західній Україні? Він "шанує" УПА абсолютно безвідносно до того, з ким і за що вона боролася, тобто не зважає на ідеологічну складову і суть явища. Так само можна поважати будь-яких жителів на будь-яких територіях світу. Але хіба в ТОМУ шана УПА?

Окрема тема - грузинська, яку злегка зачіпає Олійник. В його словах чітко простежується логіка, за якою не варто бути вже настільки незалежною країною, нескоримою і непоступливою Росії, бо за це можна гірко поплатитися. Тож Грузія, за Олійником, сама винувата, бо, слід розуміти, догралася.

Це теж досить показово, бо така ж сама психологія і схема взаємин застосовується ним і до українсько-російських відносин. Його послухати, то виходить, що найбільш вигідною для будь-яких країн у відносинах з Росією позицією є плазування на колінах. І якщо випадає можливість здавати політичний інтерес заради нехай навіть і удавано-примарного економічного зиску, то треба негайно користуватися нагодою. Звідки ж в українського депутата таке раболєпіє перед "старшим" братом? Де він цього набрався? Чи не на факультеті психології Санкт-Петербурзького державного університету, де він минулого року здобув другу вищу освіту?

І як слід розуміти його безапеляційне твердження, що Грузія втратила можливості для сталого розвитку. Чому це? Звідки така інформація? На чому ґрунтується? Чи в розумінні Олійника "без Росії" це і значить апріорі "без перспектив"? Так він Олійник чи Олейников?

Протягом інтерв'ю депутату поставили пряме питання: "… Щоб повернутися і закінчити з 27 квітня. То Ви самі голосували, чи ні?

- Скажімо так: я свідомо віддав свій голос в тих умовах, в яких можливо було це зробити в тій ситуації".

В перекладі на українську це значить, що Олійник визнав, що він свідомо проголосував за пролонгацію РЧФ не персонально, як того вимагає закон, а в інший спосіб.

Це значить, що випускник юридичного факультету Дніпропетровського державного університету, який отримав диплом фахівця за спеціальністю "правознавство", колишній заступник прокурора Дніпропетровська, народний депутат України від БЮТ, голова підкомітету з питань кримінально-процесуального законодавства Комітету ВРУ з питань правосуддя, юрист і адвокат Святослав Олійник визнав, що свідомо пішов на порушення Закону, бо не голосував особисто, як належить.

Чи таке брутальне порушення Конституції для депутата з юридичною освітою - нічого не варта дрібниця? Якщо такий правовий нігілізм сповідує законник Олійник, то чого ж вимагати від інших його колег по парламенту - секретарок, масажисток, водіїв, спортсменів, представників криміналітету? Що можна казати про них, якщо порушує закон той, хто за фахом і покликанням має стояти на його варті.

Ще одна цікава деталь. Чи не обмовився Святослав Олійник у фразі, що "У будь-якому разі, одразу після завершення президентських виборів подібна угода була б укладена. Вона могла би відрізнятися умовами, терміном перебування, але по суті була б аналогічною. Будь-який президент після Ющенка (який відкрито відстоював американські інтереси) пішов би на подібну угоду, тільки різниця могла бути в тому, що це могло би видаватися за "велику перемогу в дружніх стосунках з РФ", а іншому варіанті це видається за "зраду і здачу національних інтересів"?

Чи не означає це визнання того, що підписання такого договору виношувала, (а в БЮТі про це знали) і Юлія Тимошенко, одночасно запевняючи на публіці, зокрема під час зустрічей з виборцями на Західній Україні, що вона проти пролонгації терміну перебування РЧФ в Криму? Слова про "велику перемогу" - саме з її арсеналу. Бо так само вона характеризувала свої газові домовленості від 19 січня 2009 року.

Отже, підсумовуючи: з наведеного матеріалу дізнаємося, що депутат Олійник "коаліцію тушканчиків" - схвалює; вердикт КС з цього приводу вважає цілком законним; перехід Андрія Портнова на службу до Януковича - підтримує; свою картку для персонального волевиявлення у ВР в порушення Конституції - віддає; за зрадницький до України "харківський пакт" Януковича-Мєдвєдєва, нехай і в незаконний, неприродний спосіб - голосує, акцентуючи на тому, що це його свідома позиція і давнє переконання.

Цілий "джентльменській набір". Так з ким же ми маємо справу в особі Святослава Олійника: з добродієм чи пройдисвітом? Законником чи авантюристом? З патріотом чи ворогом України? Здається, відповіді на поставлені питання - цілком очевидні.

Таким є внесок дніпропетровського БЮТу в зраду національних інтересів України, про яку тепер вже з імпровізованих трибун на вуличних мітингах говорить сама Юлія Тимошенко. Оце так підібрала кАманду... Перед тим як претендувати на роль провідниці української опозиції, їй би спочатку в своїх лавах порядок навести, розібратися кого ж таки ВОНА "а"чолює, яких цінних кадрів об'єднала навколо себе.
травень 2010


Читай також:


Арт-Вертеп

Котлети "по-Тимофіївськи"
під "Цинамоном"

Отакої!

Директор Дніпропетровської Мистецької Агенції "Арт-Вертеп" Тимофій Хом'як засуджує нинішню владу як антиукраїнську, але в той же час не збирається відмовлятися від співпраці з депутатом Святославом Олійником (БЮТ), який проголосував за "харківський пакт" Януковича-Медвєдєва щодо продовження перебування РЧФ в Криму. >>>


Андрухович + "Карбідо" = "Цинамон"
Дніпропетровськ стане єдиним містом центрально-східної України, що матиме честь приймати один з найоригінальніших проектів 2010 року!

«Цинамон» поєднує в собі поезію, музику та відео. Тексти Юрія Андруховича зі збірки «Екзотичні птахи та рослини» у виконанні автора завдяки музикантам з польського гурту «Karbido», отримали несподівану музичну форму. Вона є поєднанням досконалої стриманості традиційного радіо-спектаклю з енергетикою пост-року. >>>

Юрій Андрухович,<Цинамон>


Ваш коментар:
e-mail:

Warning: file() [function.file]: Unable to access ./comments/cart_1317.txt in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/art_1317.php on line 266

Warning: file(./comments/cart_1317.txt) [function.file]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/art_1317.php on line 266


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/art_1317.php on line 269


:: СПЕЦКОР :: СВОБОДА - ЗДОБУТОК ХОРОБРИХ! :: Дніпропетровське інформаційно-аналітичне Інтернет-видання "СПЕЦКОР" потребує інвестицій для подальшого розвитку: покращення матеріально-технічної бази й створення штату співробітників. Цей сайт є результатом індивідуальних творчих, матеріальних, технічних й організаційних зусиль автора. Створення відповідних умов для діяльності команди однодумців дозволить "СПЕЦКОРУ" вийти на якісно новий рівень, що значно сприятиме реалізації патріотичної місії Інтернет-видання. Бізнесмени з Україною в серці, відгукніться! "СПЕЦКОР" розраховує на вашу допомогу. Тел: 8 066 449-70-21 е-маil: spetskor@ukr.net :: СВОБОДУ НЕ СПИНИТИ! :: СПЕЦКОР ::
Архіви статей: 2011  2010  2009  2008  2007  2006  2002-2005
© Олексій Мазур 2002-2013
© Веб-дизайн, Андрій Мазур 2002-2013
Всі права захищені. Використання матеріалів СПЕЦКОР дозволяється
за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на СПЕЦКОР.

Украинская Баннерная Сеть


Warning: require_once() [function.require-once]: Unable to access /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Warning: require_once(/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php' (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64