Банерна Мережа ЗМІ
СПЕЦКОР::головна Дніпропетровське
інформаційно-аналітичне
інтернет-видання
персональний сайт журналіста Олексія Мазура
Академія Української Преси Життя і Смерть - художньо-аналітичні сторінки Андрія Мазура... [Vox.com.ua] Портал українця Пресса Украины Украинский портАл

головна :: про автора :: "office" :: контакт :: архів-2011 :: архів-2010
коріння дуба, сакури гілля - поетичні сторінки Андрія Мазура
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА, бандюкович - ПОВНА ЖОПА! ЗЕКА - ГЕТЬ!! РЕ-ВО-ЛЮ-ЦІЯ!!! -= СПЕЦКОР =- Повалення леніна - це не вандалізм, а відновлення історичної справедливості. -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на місці Євромайдану мер Куліченко облаштував ярмарок. -= СПЕЦКОР =- Міліція залишила дніпропетровський Євромайдан якраз перед нападом "тітушек". -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на Євромайдан вийшли за різними підрахунками від 500 до тисячі городян. -= СПЕЦКОР =- Азаров сказав, що не боїться ЄвроМайдану. А даремно! -= СПЕЦКОР =- В Януковича язик не повертається сказати слово "українці". Замість цього він вживає "співвітчизники". -= СПЕЦКОР =- Лакейство і "раболєпіє" Януковича не знає меж. -= СПЕЦКОР =- Політика Януковича - це державна зрада і національне приниження українців. -= СПЕЦКОР =-
Пошук на сайті:
метод пошуку: "і" "або"


ДОДТРК:
вілкулізація ефіру?
Новини ДОДТРК
Операція "стабілізація"

Перед президентськими виборами Дніпропетровський обласний державний телеканал повністю перетворився на уБлЮТський: глядачі здебільшого вимушені були дивитися на світ, так би мовити, очима Юлії Володимирівни. БЮТівській пропаганді присвячувалися цілі цикли інформаційно-аналітичних, оглядових передач. ТигрЮЛЯ заполонила екрани і царювала там безвилазно.

Нині ж весь ефір - в Партії регіонів і особисто голові ОДА Олександрі Вілкулі.

Голова Дніпропетровської ОДА Олександр Вілкул в рекламному ролику Партії регіонів на Дніпропетровському Державному (51 канал, ДОДТРК)

Левова частина новин інформаційних випусків - про голову ОДА Вілкула і за його участю. "Вілкул побував...", "Вілкул відвідав...", "Вілкул сказав...", "Вілкул заявив...", "Вілкул вважає", "Вілкул прокоментував", "Вілкул... ". І так далі.

Зараз Вілкула часто-густо подають в парі з новоспеченим регіоналом, Дніпропетровським міським головою Куліченком, який після отримання партійного квитка ПР раптово став зразково-показовим мером. Вони нині майже як сіамські близнюки: відкривають лікарні, ремонтують дороги, вшановують ветеранів, будують житло, піклуються про пенсіонерів і т.д. і т.п

Якщо з наближенням президентських виборів обласний державний канал під орудою Віктора Ожогіна все більше підпадав під БЮТівські впливи, але все ж таки зі збереженням в ефірі місця для інших політичних сил, то нині, складається таке враження, що окрім ПР та соратників по коаліції в інформаційному ефірі більше взагалі нікого немає. А якщо і трапляється хтось ще, то це радше виключення з правил. Про критику губернатора-регіонала й казати годі. Про це навіть подумати не можна, не те, що почути чи побачити в ефірі. Все, як в старі добрі "кучмівські часи".

Такими є мої субє'ктивні враження від перегляду ефіру Дніпропетровської ОДТРК. Саме так, скажімо, я б відповів, якби хтось поцікавився моєю думкою з цього приводу як глядача і журналіста.

Генеральний директор Дніпропетровської ОДТРК Валентин Чанглі, звісно, не вважає, що в інформаційних випусках Вілкула забагато. Відповідаючи на висловлені автором цих рядків претензії стосовно "перебору" сюжетів за участю губернатора, він каже, що зазвичай у щоденних новинах голові Дніпропетровської облдержадміністрації присвячено 1-2, буває 3 сюжети. Може колись і справді трапляється більше, але ж що зробиш, якщо Олександр Вілкул настільки активний і заповзятий діяч.

- Ми ж розповідаємо про Олександра Юрійовича не як людину, а висвітлюємо його діяльність як посадовця, - зауважує В.Чанглі. - Що поганого в тім, що ми інформуємо про те, як керівник області займається справами на благо регіону, піклується про вирішення тих чи інших нагальних проблем? Головне, аби результат був, а він якраз і є. Хіба це не заслуговує на висвітлення в телевізійному ефірі, тим більше, що обласна державна телерадіокомпанія зобов'язана це робити за своїм статутом?

Серед основних успішно реалізованих проектів обласного керманича гендиректор ДОДТРК відзначає ремонт дніпродзержинського мосту та відновлювальні роботи на Запорізькому шосе у Дніпропетровську, що майже на 90 % вже завершені. Хоча, зауважує Чанглі, це лише те, що відразу згадалося під час розмови, адже перелік здобутків значно вагоміший. Також він додає дієву участь голови ОДА в штабі з гасіння лісних пожеж під Новомосковськом. За словами Чанглі, Олександр Вілкул був настільки активним, що за ним ледь встигали знімальні групи.

Тож, на переконання очільника ДОДТРК, присутність Вілкула в ефірі телерадіокомпанії прямо пропорційна його енергійній діяльності на посаді голови облдержадміністрації, а тому тут немає нічого поганого.

Валентин Чанглі також відкинув як безпідставні закиди в тім, що він отримав керівну посаду на обласній студії саме завдяки своїм давнім дружнім стосункам з Олександром Вілкулом.

Гендиректор каже, що на ДОДТРК він вів дві програми, присвячені висвітленню діяльності обласної влади, зокрема виступав куратором напрямку співпраці з облрадою, коли її очолював Вілкул-старший. Ці передачі подобалися посадовцю і він рекомендував їх для перегляду своєму апарату і в районах. Знайомство ж з народним депутатом Олександром Вілкулом сталося пізніше.

Отже з відповіді випливає, що якщо у призначенні і мав місце "фактор Вілкула", то не стільки Олександра, скільки його батька?

Серед поставлених мною питань було і таке, яке торкалося кольорової гами рухомого рядочку новин - білі літери на блакитному тлі. Чи не навмисно це зроблено, аби додатково підкреслити лояльність Партії регіонів, адже раніше за заведеною традицією кольори стрічки змінювались в залежності від пори року. Влітку, приміром, фон по якому рухалися білі букви був зеленим, а взимку - синім, одначе віднедавна динамічний рядочок став стабільно біло-блакитним.

Валентин Чанглі відповів, що тут немає жодного політичного нюансу, За його словами, таке поєднання кольорів є ідеальним для телебачення з технічної точки зору, адже ця гама є найспокійнішою, найзручнішою для людського ока і унеможливлює будь-які дефекти чи викривлення у зображенні.

Не вбачає гендиректор нічого крамольного і в рекламному ролику, що транслюється в ефірі ДОДТРК, де проголошується, що на відміну від попередньої влади, яка несла собою лише руйнацію і хаос, нинішньою в країні вже встановлено стабільність. Про що цей ролик? Чи можна назвати ситуацію в країні стабільною? Хіба ця реклама добросовісна? Наскільки вона правдива? Чи можна вважати відповідальним рішення про її розміщення в ефірі? Чи не спеціально такий ролик створений для того, аби вводити глядача в оману, зомбувати його, навіюючи потрібну установку?

На це Валентин Чанглі сказав, що висловлена в запитанні позиція - це одна точка зору, а от він, приміром, думає інакше і в багатьох аспектах згоден з роликом, бо вважає, що стабільність в певних речах таки встановлюється. Один з її проявів він вбачає у відсутності постійних чвар й суперечок між президентом та прем'єр-міністром, а єдність владної команди сприяє і стабільності в країні.

Протягом бесіди я закликав гендиректора не забувати про наявність в області відмінних від Партії регіонів оцінок і позицій та радив для дотримання балансу в інформаційних сюжетах звертатися й до представників опозиційних політичних сил і громадських організацій.

Зі свого боку Валентин Чанглі запевнив, що ефір Дніпропетровської державної облдержтелерадіокомпанії залишається відкритим для тих, кому є що сказати й пред'явити реальні результати своєї діяльності, а не лише гасла повикрикувати.

Це, на його думку і відрізняє нинішню редакційну політику від сповідуваної попереднім керівництвом, яке вказувало, кого, скільки і в якому контексті - позитивному чи негативному - показувати.
17.08.2010Читай також:

Точка кипения

"Точка кипения" Загіда Краснова
"Если б всю собрать мочу
И использовать умело...
Можно солнце обоссать
Вот тогда бы - заКипело!"

У понеділок, 2 серпня в ефірі муніципального 34 каналу Дніпропетровська відбулася прем'єра передачі "Точка кипения", яку підготувала група журналістів, що вже тривалого часу працює на депутата міськради від Блока Лазаренка, лідера "Громадської сили" Загіда Краснова. >>>


Совкове ТелеБачення
СТБ – "Совєцьке ТелеБачення"
Поки ти вдома

Ледь не в кожній програмі СТБ - відтворення радянської атмосфери та стирання української ідентичності. >>>


Новини Дніпропетровського Державного

Символом оновлених новин на Дніпропетровському Державному
став завмерлий годинник. Час зупинився?

Нотатки телекритика

Днями потрапив мені до рук "Днепр вечерний" за минулу п'ятницю, 18 грудня (№ 189). З великим інтересом ознайомився зі статтею "О новых новостях и "собачьих ушках", присвяченою оновленню інформаційного ефіру дніпропетровської ОДТРК. Своїми думками стосовно констатованих кореспондентом друкованого видання "изменений на государственном канале со знаком плюс" в інтерв'ю ділилася співробітниця Дніпропетровського Державного, головний редактор творчого об'єднання інформаційних і спортивних програм Юлія Чікіндіна: >>>


Дніпропетровський Державний:
"шило" на "мило"?

Зі зміною керівництва ДОДТРК одні кричущі явища змінилися іншими, не менш кричущими. Канал і до ротації було дуже важко називати "Державним", а нині він все більше перетворюється на Дніпропетровський "уБлЮТський". >>>
"Дорогим-любим катам
від вдячних нащадків замордованих жертв
"
Олексій Мазур, для "Телекритики" 21-07-2009
Олексій МАЗУР для ТелеКритики

…Як пояснити те, що на "Приват ТБ" вже давно нормою стало всіляко демонструвати зневажливе ставлення до теми Голодомору й насміхатися з президента Ющенка за те, що її піднімає та постійно опікується нею? Хіба можна уявити, приміром, ситуацію, коли б в Ізраїлі якийсь недоумок почав закидати президенту те, що національний лідер ну надто вже переймається Голокостом? Як би це було сприйнято? Чи знайшов би після цього такий моральний покидьок місце для себе в суспільстві? Що б зробила з цим мерзотником хвиля всенародного обурення?


Олена Фроляк

Ай-сі-ті-вічці Олені Фроляк шкода Леніна
Малоросійство української телевізійної еліти

Їй не подобається українське ТБ і натомість - дуже симпатичні російське телебачення та російські ведучі, зокрема, вона в захваті від Дмитра Кисельова (того, що працював на ICTV за часів Кучми) й Леоніда Парфьонова, а своїм ідеалом вважає Тетяну Міткову. >>>


Євген Кисельов

"Домой, Євген, пора домой!"
Россия для русских

19 листопада на сайті "Телекритика" відбудеться чат-конференція з шеф-редактором і ведучим програми "Велика політика" на телеканалі "Інтер" Євгеном Кисельовим: "Роль ЗМІ у виборчій кампанії, етика висвітлення скандальних тем". Редакція спеціалізованого на висвітленні медійної тематики видання запрошує своїх відвідувачів та всіх бажаючих ставити запитання вже зараз, надсилаючи їх на поштову скриньку letter.tk@gmail.com. Користуючись нагодою, направив на вказану адресу і свої. Якщо "пройдуть", то тоді можна розраховувати на відповіді самого Кисельова, а як ні (чи то через невідповідність темі, чи ще за якимись причинами), то так запитаннями і залишаться: >>>


"Передам по радіо: "Прощай, рідна Батьківщино!"
Післямова для України

Шкода, що все відбувається саме так, а не інакше. Дуже прикро. Складається враження, ніби десь на якомусь етапі розвитку стався страшенний збій, що пустив під укіс гідне майбутнє України: європейське за соціально-політичними та економічними стандартами і в той же час - наповнене яскравим самобутнім, глибоко національним змістом. >>>


Жінка з косою ...і шилом
Обласною студією ТБ блукає привид жінки з косою... і шилом
На ДОДТРК бояться повернення Шилової, очікуючи його вже найближчим часом

Про це автор сайту дізнався від співробітників Дніпропетровської ОДТРК, куди зателефонував, аби висловити свої чергові претензії щодо низького професійного рівня журналістів, які останнім часом з'явилися на обласній студії державного телебачення, а також донести своє обурення русифікацією ефіру, що дедалі набирає обертів з приходом на канал нового керівництва. >>>Обласне державне телебачення віншує енкаведистів
Про "Засекреченную любовь" гендиректора Дніпропетровської ОДТРК
Віктора Ожогіна до радянських спецслужб

"СПЕЦКОР" вже наголошував у своїх публікаціях на тому, що зі зміною керівництва Дніпропетровської ОДТРК одні кричущі явища були замінені іншими, не менш кричущими. З огляду на це, така кадрова ротація була схарактеризована заміною "шила" на "мило". Так от, чим далі - тим гірше. Останні події взагалі шокують. >>>

Віктор Ожогін і шеф-редактор <Телекритики> Наталія Лігачова


Очільник МЗС України Петро Порошенко

Телевізійний міністр закордонних справ
Петро Порошенко - теленарцис?

Що не ввімкни "ящик" ввечері, на 5-ому каналі - добре знане, ледь не на весь екран, обличчя Петра Олексійовича. А от у його попередника - патріотичного очільника зовнішньополітичного відомства України пана Володимира Огризка не було свого телеканалу і достойник не мав можливості регулярно спілкуватися з телевізійною аудиторію. >>>Інформаційне упокорення України.
"Говорит и показывает Москва"

Український погляд
Олексій Мазур, для УІС
Русские <Солдати>

...Ось чому на нашій території немає російських літаків і танків - бо Росії це й не потрібно, адже вона повсякденно і цілодобово здійснює бомбардування української національної свідомості та завдає руйнівних обстрілів по нашій ментальності й ідентичності з голубих екранів, радіоприймачів і газетних шпальт. Неприятель давно проник і хазяйнує на нашій території. >>>


А ты мне в Новый год от сосны! А ты мне в Новый год от сосны! А ты мне в Новый год от сосны!

Пульс громадянського спротиву України

Агітпроп від "сеньйора Потапа"
Олексій Мазур для айдану
Пульс громадянського спротиву

Кремлівський агітпроп від уБлЮТка Потапа Кремлівський агітпроп від уБлЮТка Потапа Кремлівський агітпроп від уБлЮТка Потапа

Загід Краснов

"ТелеЗагідка" на 5-ому
"Между строк" про Загіда Краснова

Поява на регіональних частотах 5 каналу в Дніпропетровську місцевої телепередачі "Между строк" з ведучою Анастасією Староскольцевою відродила порочну практику перешкоджання трансляції програм всеукраїнського мовника. В даному разі йдеться про російськомовні новини 5 каналу, що йдуть о 19:00. >>>


Левый берег - грязный берег

"Левый берег" - грязный берег

Віднедавна, пов'язую це з наближенням виборчої кампанії, попри моє бажання став отримувати у свою поштову скриньку за адресою проживання газету Юго-востока Украины "Левый берег", що є проектом Київського Інституту проблем управління ім. Горшеніна, очолюваного Костем Бондаренком. >>>


Дніпропетровськ - Москва: Інтернет- REGі
Російська компанія-реєстратор доменних імен в зоні RU/SU "REG.RU"
відповідає на лист "СПЕЦКОРА"

З'ясовучи обставини появи та функціонування в мережі Інтернет клона власного персонального сайту - "slavutichsp.ru", зареєстованого акредитованим реєстратором доменних імен "REG.RU", автор електронного видання "СПЕЦКОР" звернувся з листом до московського офісу цієї компанії і незабаром отримав відповідь: >>>


Особливості національного ефіру-у-у

Закадрові начитування тексту кореспондента 5 каналу Олексія Братущака у власних репортажах та в інших інформаційних сюжетах (приміром, при наведенні цитат, озвучуванні висловлювань політиків тощо) сплутати з аналогічним доробком його колег дуже важко-о-о, точніше - просто неможливо-о-о. А все - через притаманну Олексію й досить примітну манеру говорити-и-и. >>>


"Дзеркало тижня" - не проктологічний ляльковий театр"
СПЕЦ-цитати від Юлії Мостової

Заступник головного редактора "Дзеркала тижня" Юлія Мостова про: непристойну пропозицію, яку отримала від Януковича в серпні 2004 року; Помаранчеву революцію; душевну бесіду з масштабною людиною - Павлом Лазаренком; проктологічний ляльковий театр; журналістський гонор та свою зарплату, від якої Юлії Володимирівні смішно, адже вона вважає, що 16 тис. гривень для журналіста її кваліфікації - замало. >>>


Кремлівська куртизанка Юлія Тимошекно

Тимошенко на Дніпропетровському Державному:
в студію - зі своїм "самоваром"

уБлЮТський ефір

18 вересня на Дніпропетровській ОДТРК відбувся прямий ефір за участю прем'єр- міністра України Юлії Тимошенко. >>>


Юлія Мостова

Юлія МОСТОВА: "Журналістика в Україні вмирає"
ПРЕС-КЛУБ

Своїми тривогами за долю журналістської професії в Україні заступник головного редактора видання "Дзеркало тижня" поділилася з дніпропетровськими колегами на прес-клубі в обласній філії НСЖУ. Ю. Мостова поремствувала з приводу того, що останнім часом журналіст дедалі більше перетворюється на піарника, який стоїть на службі у конкретного замовника. >>>


Червона джин$а: "Вack in USSR"!
"НІ!" джин$і!

15 вересня червона джин$а на дніпропетровських телеканалах продовжилась відео звітами про створення Блоку Лівих Сил на чолі з лідером КПУ. Примітна деталь: тексти репортажів абсолютно ідентичні, але при цьому, зауважте, "чомусь" різняться прізвищами їхніх "авторів". >>>

34 канал 11 канал Приват ТБ Дніпро


Ілліча і компанію послали "на..."

Дніпропетровська організація Української Народної партії розпочала раніше анонсовану безстрокову серію акцій за демонтаж тоталітарної символіки - "Геть пам'ятники катам!". Перший пікет відбувся в обласному центрі в понеділок, 14 вересня на центральній площі міста, біля пам'ятника "іллічарі". >>>


ПРИВАТ ТБ = НКВД ТБ

Червона джинса:
"кушать подано", жрітє, товаріщі!

Тема "комуністичної джинси", піднята автором цих рядків в минулій публікації, днями набула свого продовження. 9 вересня в ефірі дніпропетровських 11-го та 9-го ("Приват ТБ Дніпро") каналів був продемонстрований сюжет про відкриття в Донецьку пам'ятника генералу Ватутіну - захід, який відбувся за ініціативи КПУ і зібрані нею кошти. >>>


А ТБ влаштовує комуністична "джинса"? Замість новин

У середу, 2 вересня в інформаційних випусках регіональних дніпропетровських каналів - "9 канал" ("Приват ТБ Дніпро") та "11 канал" - був показаний один і той же сюжет, присвячений першому дню роботи 5-ої сесії Верховної Ради VI скликання, в якому глядачеві пропонувалося подивитися на події в парламенті та оцінити загалом поточну політичну ситуацію в країні очима КПУ - з точки зору ідеології і програми партії. >>>Наталія Сівак

Пікантні подробиці Наталії Сівак
на "Дніпропетровському Державному"

Чи обов'язково ліфчику телеведучої Наталії Сівак ставати надбанням
глядацької аудиторії "Дніпропетровського Державного"?

В передачах Наталії Сівак "Твій стиль", які являють собою нарізки з російськомовних рекламних роликів і україномовних підводок до них пропагується елітний стиль життя, недоступний для пересічних українців: одяг, біжутерія, коштовні прикраси, ювелірні вироби, престижні салони, бутіки, центри дозвілля і відпочинку. Сюжети детально інформують про фірми, підприємства і організації, продукцію і послуги, що ними надаються, а також їхні адреси, контактні телефони. >>>


"Свобода" заВ.Шивіла

Лідер ВО СВОБОДА Олег Тягнибок

Олег Тягнибок в інтерв'ю телефоном "Дніпропетровському антиДержавному":
"Ви себе зарекомендували як патріотичний канал, як український канал. Ви на правильній дорозі. Ваші передачі завжди були актуальні, зорієнтовані в національному руслі. Так що правда за вами і ви обов'язково переможете!"
Вже "перемогли" ...


Олег ТЯГНИБОК Вікторія/Віталія ШИЛОВА

Тягнибок + Шилова = ?

Дивно і незрозуміло, але факт: Тягнибок став на захист Шилової. Чого б це? Може, лідер "Свободи" тепер і за… "слов'янську єдність", і російську мову як другу державну?>>>


11 канал: "Майдан - не "наш" формат"

Автор сайту поцікавився в головреда інформаційного мовлення 11 каналу Бориса Васильєва, що той мав на увазі, коли в ефірі прграми "Сандень" сказав, що "Майдан - не "наш" формат". Що значить не "наш" і чому "неформат"? >>>


Комуно-совковий ренесанс в Україні та стрімка її радянізація продовжилася початком кампанії з реабілітації сталінізму

"Сталін-Live". Радянський фашизм
Пульс громадянського спротиву України
Олексій Мазур для "Майдану"


Ера Росії в Україні

"Ера" Росії в Україні

"Зачистка" чи то правильніше сказати ліквідація українського телерадіопростору триває. Черговим й досить знаковим етапом російської наступальної кампанії на український ефір стала поява на хвилях популярної серед широкої слухацької аудиторії радіостанції "Ера-fm" її спільного проекту з російською державною радіокомпанією "Голос Росії". >>>


"В гостях у Шустера"
Нотатки телеглядача

Цієї п'ятниці, 24 квітня, у Савіка Шустера українців закликали забути про свою національність, а праві радикали захищали не стільки українських патріотів, скільки російськомовних слов'янських расистів. >>>


Українська правда про <русский стиль>
ПРО "РУССКИЙ СТИЛЬ" українського телеефіру
Олексій Мазур для УП >>>


В українському ефірі українським глядачам нав'язуються неукраїнські підходи, оцінки, світоглядні позиції

Припиніть паскудство в українському телеефірі!

"Поглузуй з Президента", "Скажи, що Віктор Андрійович неадекватний", "Кажучи про Ющенка, покрути пальцем біля скроні", "Пожартуй над отруєнням Глави держави", "Постав Гаранту діагноз", - схоже, під такими неофіційними девізами нині проходять чимало з популярних ток-шоу всеукраїнських телеканалів. (Доповнено 20.04.2009) >>>СПЕЦКОР

представляє:

телеведучу, члена НСЖУ, автора і керівника соціального проекту "Знайдемо вихід!" на Першому Національному, радника Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі

Наталія Розинська
Наталію РОЗИНСЬКУ

Голову моральної комісії

Василь Костицький
Василя КОСТИЦЬКОГО

а також низку народних депутатів України


у ФОТО-кліпі на тему однойменної пісні
"Наутілуса Помпіліуса"

Альбом КНЯЗЬ ТИШИНЫ
СТРИПТИЗ:ХАОС В ЕФІРІ
Доктор Хаус & Борис Васильєв:
хто з них хто?

Борис Васильєв? Доктор Хаус?
Праворуч - Доктор Хаус, ліворуч - головред інформаційного
мовлення 11 каналу, телеведучий Борис Васильєв... Чи навпаки?
Здається, аби розібратися потрібно проводити "Сандень"
.
>>>
СПЕЦКОР

представляє:

Ведучий "Свободи слова" на ICTV Андрій КУЛІКОВ
та Прем'єр-міністр України Юлія ТИМОШЕНКО

"ПОЦЕЛУИ"
/ ВИА ГРА/

"Направляй меня своею рукой, заслони собою от полнолуния...
...Я готова быть ведомой тобой, чем выше любовь, тем ниже поцелуи"


Ваш коментар:
e-mail:

[02.12.2010 17:46:39 genadiikompromat@mail.ru] Сміттярі на лімузинах Генадий Компромат Що спільного у Дніпропетровська і Неаполя? Здавалося б, що крім мережі генделиків швидкого харчування з умовно-італійською назвою, з цією географічною місциною нас не поєднує нічого, навіть жодне з 13 “міст-побратимів” Дніпра не має італійської “прописки”. Втім, це лише на перший погляд. Насправді зв’язок між цими двома містами кожен дніпропетровець може на власні очі спостерігати просто щодня. Що спадає на думку пересічному мешканцю, коли він чує слово “Італія”? Перше, природно, це – знаменита італійська піца. А слідом – не менш знаменита італійська мафія. Перед очима одразу спливають постаті Віто Корлеоне або Аль Капоне. Напруживши пам’ять, дніпропетровець згадає, що наприкінці 2008 італійський Неаполь на весь світ прогримів своєю “сміттєвою кризою”, до якої була причетна та ж таки мафія, яка контролює збирання та зберігання відходів, перешкоджаючи будівництву заводів з переробки сміття. Ми поки що у смітті не потонули (дякувати богу!), проте наявністю мафіозних угрупувань, які контролюють, зокрема, і “сміттєву” галузь, Дніпропетровськ не обділений. Щоправда, виглядають дніпропетровські мафіозі зовсім не так привабливо і романтично, як кіношні герої: ну не Марлони вони у нас, і не Пачини. Проте, за жорстокістю та цинічністю методів “наші” “їхнім” не поступаються. Сидячи у просторих владних кабінетах, дніпропетровські дони в іграшки не граються: одними з найприбутковіших їх “бізнесів” є видобування піску, гранітів та утилізація будівельного сміття. Наше сміття – їхні гроші Дніпропетровські звалища – абсолютно структурований і надзвичайно прибутковий нелегальний бізнес. В цьому переконані всі. Достатньо кинути оком на упорядкованість та організацію сміттярок: це і шлагбауми, і солдати, які збирають гроші з кожної машини, яка заїздить на територію сміттєзвалища, і відповідна робота з залучення нових “клієнтів”, і напрацьована система знижок та гарантій. Попри те, що тема незаконних звалищ сотні разів порушувалась на апаратних нарадах різних рівнів, роздавались відповідні доручення ліквідувати нелегальні об’єкти, вони досі функціонують і навіть адмініструються. Всі зусилля екологічної інспекції, природоохоронної прокуратури та інших компетентних органів є безрезультатними. Екологи та природоохорнці пишуть скарги в прокуратуру та в міліцію, останні навіть влаштовують показові затримання – облави. Втім, крім декількох дрібних порушників, зазвичай в тенета правоохоронців не потрапляє ніхто. Основний потік машин вирушає до балок-звалищ з настанням темряви. Тоді й втомлені від проведеної вдень роботи з відшукування та знешкодження злодіїв міліціянти сплять, та й ризик потрапити на очі місцевому люду – менший. Звичайно, що за бажання правоохоронні органи без надзвичайних зусиль могли би вирахувати та затримати організаторів нелегального сміттєбізнесу. Але дивним чином міліція зосереджена лише на поверхневому розслідуванні. Чому так? Куди вивозяться будівельні відходи і кому належать найбільші у Дніпропетровську звалища? Розплутати клубочок взялися активісти молодіжного руху - «Дніпропетровщина без Ментокрила(Ступака І.І.)». “Драстуйте, я ваша криша!” Почалося все у 2006 році, пригадують Дніпропетровські підприємці та колишні порядні міліціанти, з якими вдалося поспілкуватися нашим активістам. За відсутності у місті легалізованого звалища будівельних відходів, вони були змушені шукати можливість вивозити будівельний брухт, якого у вщент заставленому кранами Дніпропетровську ставало дедалі більше. Так виникли звалища в Аптекарській балці, на вул. Казакова – за домовленістю з розташованим там гаражним кооперативом, підрядники вивантажували в балці грунт, тим самим виконуючи певні протизсувні роботи під будівництво гаражів. Аж раптом на території балки з’явився невідомий досі вдягнений у “зонівську” куфайку чолов’яга, який заявив, що тепер кожна машина, яка заїздить на територію, мусить сплачувати йому певну суму: ЗІЛ – 50 гривень, КАМАЗ – 100 гривень. Цим нахабою виявився такий собі Олександр Семеняка (він же Вакуленко, Вакула, Свал, Вухо, Царь....), який, за даними кримінальної хроніки, у різних статусах проходив за цілою низкою кримінальних справ і має три терміни “відсидки”. До того ж Олександр - це людина Михайла Кашляка, який у Дніпропетровську представляє інтереси Сухаря. Підприємцям не залишалось нічого іншого, як платити, адже з’ясувалося, що “директор” у балки з’явився непростий: в друзях у нього водились впливові міліціянти – керівництво Жовтневого райвідділу. Переконатися у цьому вони змогли вже незабаром: всі влаштовуванні комунальними службами та іншими органами аж до обласного УБЕЗу, УБОЗу та СБУ облави на нелегальних сміттярів закінчувались тим, що хлопці з Жовтневого райвідділу, які приїздили на виклик, заарештовували машину з ґрунтом і нібито забирали її до райвідділу. Втім, за найближчим рогом “порушника” відпускали. На той час першим замом начальника Жовтневого райвідділу Олександр Черняк (який згодом фігурував у справі по затриманню Донецьким УБОЗом чотирьох співробітників міліції). Саме він забезпечував “правову” підтримку Семеняці в його “бізнесі”. З появою “директора” на звалищі почала діяти чітка схема збору данини: для кожного підприємства, яке вивозило сміття, були навіть розроблені спеціальні талончики, за якими вони мали право вивозити в балку будівельне сміття. Основними клієнтами Семеняки були великі контори, зокрема фірми: ТОВ «УМБ-7» відомого в Дніпропетровську бізнесмена Більцана Костянтина - наближеного до самого Ступака І.І., та “СіМ” (або “БіМ” – будівництво і механізація) – один з підрядників фірми “Рубікон-Трейдинг”, яка здійснювала демонтаж “Дитячого світу”, “Башт”, “Слов\'янки”. Увесь грунт та будівельне сміття з цих об’єктів утилізовувалось на нелегальних звалищах Дніпропетровська за безпосереднього кришування Семеняки. Падйом ні па-дєцкі Бізнес виявився прибутковим: якщо спочатку Саша Семеняка власноруч збирав гроші за в\'їзд на сміттярку, то незабаром на території виникла спеціальна сторожова будочка, а збір грошей був покладений на найманців – осіб без постійного місця проживання. Вони ж, побічно, визбирували в привезеному смітті для шефа металобрухт, папір – все, що можна було здати і отримати додатковий прибуток. Вже за кілька місяців Олександр Вакуленко перевзув кирзачі на нормальне взуття, а куфайку змінив на цивільний одяг. Прикупив він і засіб пересування: спочатку це був не новий Опель-Вектра, але дуже швидко він змінив її на Ауді А4, а потім – на новеньку темного кольору Хонду CRV(АЕ 0900 СК). Сміттєбізнес дозволив заповзятливому колишньому зеку поліпшити і житлові умови: з орендованої “двушки” він з родиною перебрався в шикарну чотирикімнатну квартиру в новобудові на Коробова. Тож “бізнес” розширювався: слідом за звалищем на вул. Казакова виникли звалища на вулиці Мільмана, в Аеропорту (в старих Кайдаках), на Водійській, на Телевізійній – щонайменше шість великих звалищ, не рахуючи більш дрібних об’єктів. Розробка нових місць для сміттєвої корпорації відбувалася дуже просто: містом нишпорили помічники Семеняки, які відслідковували, куди ж у Дніпропетровську вивозять сміття, щоб потім виставити на місці стихійного звалища свого “адміністратора”. Працювали по секторах: один відповідав за Жовтневий і Бабушкінський райони, інший – за Красногвардійський, Лівий берег тощо. Криша в золотих погонах З тими підприємцями, які не погоджувалися платити данину, працювали правоохоронці. В Жовтневому районі виховною роботою керував відомий вже нам Черняк, в інших районах також були “свої” міліціонери, які забезпечували здирникам прикриття. В тісній співпраці з Семенякою помічені були також окремі працівники відділу екологічної міліції міського управління МВС, зокрема Анатолій Лук’янчук та Володимир Дмитренко. Для громадськості вони створювали видимість активної роботи по боротьбі з незаконним вивезенням сміття, але фактично – покривали бригаду Семеняки за грошову винагороду. Пан Лук’янчук неодноразово розводив руками на зустрічах з журналістами, мовляв, зупинити незаконні дії з засмічування балок – неможливо, всі дії екологічної міліції виявляються неефективними. Можна лише уявити, як потішалися учасники злочинного угрупування, коли бачили в телевізорі свого спільника, який чесними очима дивився в телекамери і скаржився на невловимих злочинців. Якщо вірити легкому на язик «Вакулі», який любить похизуватися своїми високими покровителями та їхньою всемогутністю, то існує чітка система «грошозаготівлі». Виглядала вона приблизно так: найманці на звалищах збирали данину з водіїв машин, щовечора передаючи їх Семеняці, наступною сходинкою, з його слів, був Андрій Щербак (працівник відділу “К” Служби безпеки України який придбав LEXUS RX 300 АЕ 0064 СМ), за яким слідував його колишній начальник Олександр Македонський. Своїм найвищим патроном Олександр Семеняка називає нікого іншого, як Ментокрила (Івана Івановича Ступака) — нинішнього заступника голови облдержадміністрації з координації правоохоронних органів, голову Дніпропетровської міської організації Партії регіонів, а за сумісництвом і громадської організації “Закон і честь”. Ступак, чий вплив на Дніпропетровщині значно посилився після перемоги Віктора Януковича і призначенням на пост голови облдержадміністрації Олександра Вілкула, і до того не пас задніх, попрацювавши першим заступником начальника облуправління СБУ, начальником обласної міліції та заступником по облраді у її голови Вілкула-Старшого. Нічого дивного, що при молодому губернаторі, який не має великого адміністративного досвіду, Іван Іванович відчув себе “не першою, але й не другою людиною” в області, і з усією енергією заходився розробляти нові й старі “хлібні теми”. Іван Іванович нам ще відомий з теми про дніпропетровських маніяків де впав обличчям в лайно. Взагалі, ніхто з учасників цього злочинного ланцюжка не приховує причетність до сміттєсправи свого найвищого покровителя, навіть навпаки — відвертий демонстраж влади і безкарності є поки що непереможною зброєю. Адже загальновідомо, що Анатолій Лук’янчук, Андрій Щербак та Олександр Македонський є наближеними до Ступака людьми, та й сам Семеняка відверто хвалькує своїм “доном”. Задля більшого ефекту під час “залучення” нових “клієнтів”, він посилається на високопоставлених правоохоронців на рівні області: заявляє про наявність особистих стосунків із високопоставленими членами ступаківського угруповання — Віктором Троценком (один з керівників ГО” Закон і честь”, заступник начальника штабу УМВС України в Дніпропетровській області в 2007-2008 роках), Віктором Бабенком (начальник ГУ МВС України в Дніпропетровській області, керівник ГО ”Закон і честь”, він же – кум Івана Ступака), Валерієм Мазаном (перший заступник начальника ГУ кримінальної міліції в області) та представляється довіреною особою самого Івана Ступака – доречі відомого нам як психічно хвора людина. СТУПАК І.І. неофіційно знаходиться на обліку у декількох відомих невропатологів та психіатрів Дніпропетровщини. У разі, якщо підприємці не бажають коритися і платити за виставленими бандою рахунками – саме проблемами з правоохоронними органами та порушенням проти них кримінальних справ погрожує непокірним Сашко Вакула. Сашко порожняк не жене Про те, що ці погрози не є порожніми вигуками, свідчить той факт, що абсолютна більшість тих, до кого Семеняка звернувся по добровільну сплату “податку” за виставленими ним тарифами, змушені погоджуватися на ці умови і щомісяця передавати до кишені “капітана” енну суму грошей. З тими ж, хто відмовляється підкоритися здирникові, справді починають “працювати” правоохоронні органи. За даними нашої редакції, одним з таких строптивих підприємств, яке поставило під сумнів реалістичність висловлених вічно п’яним “довіреним обличчям” керівника міської ПР погроз, став Любимівський гранітний кар’єр. Втім, після тижня “роз’яснювальної роботи”, яку на підприємстві провело Управління по боротьбі з організованою злочинністю, керівництво різко змінило думку. Як говорять керівники великих підприємств та олігархи Дніпропетровщини - Ступак І.І. дав дуже багато повноважень і керівнику Дніпропетровського обласного УБЕЗу відомому хабарнику та шуту – Іванову Юрію Володимировичу. Хто задіяв у цій справі, яка є повністю в компетенції УБЕЗу, працівників УБОЗу та здійснив «маски - шоу» з десантуванням бійців підрозділу, атракціоном “фізіями на капот”, блокуванням роботи кар’єру та іншими невід’ємними атрибутами – невідомо, втім докази виявилися більш, ніж переконливими – гроші потекли до кишені Семеняки, а на підприємстві з’явилися “охоронні символи” – календарики із зображеннями лідера ГО “Закон і честь”. Ці безневинні сувеніри слугують певним знаком для правоохоронних органів, так би мовити – чеком про сплату. Іншим прикладом є сумний досвід Дніпропетровського політика та успішного бізнесмена – Загіда Краснова, який відмовився платити Ступаку І.І. данину. Зараз як всім відомо бізнес порядного бізнесмена та політика Загіда Краснова перебуває в складному становищі. Всі пророчі слова пана Семеняки справдились. Це звучить дико, однак колишній зек, людина з відверто кримінальним минулим і не менш кримінальним сьогоденням таки має певний містичний зв’язок із правоохоронними органами Дніпропетровщини. Звалище – то не тільки цінний \"бабуляс\", а й 3-4% рейтингу партії Взагалі, громадська діяльність є не гіршою ширмою для свавілля, аніж міліцейська ксива. На додачу до всього, вона дозволяє донам виглядати для суспільства отцями-благодійниками і відводить від них зайві підозри. Як розповів нам один з “ветеранів” сміттєвого промислу, кожне нелегальне звалище має свій “термін життя”. Зазвичай, він становить від одного до двох років (залежно від активності “адміністраторів”) – далі сміття банально нема куди складувати. Тож “тримачі” залишають звалище і переходять на інший, заздалегідь підібраний об’єкт. В нашому випадку організатори цього бізнесу змогли витиснути зі сміттярки максимум прибутку: закінчення функціонування звалища припиняє приносити гроші, натомість починає давати піар-дивіденти. Прикладом є Севастопольський парк, вулиця Мільмана та деякі інші об’єкти, де на місці звалищ ГО “Закон і честь” за ті ж самі “податки” з підприємців облаштувало парки, алеї та дитячі майданчики, якими Іван Ступак з однопартійцями хизуються на телебаченні та у ЗМІ. Наразі, як стало відомо нашим активістам, різні підприємства сплачують капо від 100 тисяч гривень до кількох мільйонів. Куди йдуть зібрані Вакулою для боса гроші? Можливо, саме у такий спосіб наповнюється партійна каса провладної Партії регіонів? А можливо, ці гроші йдуть на фінансування виборчої кампанії самого Івана Ступака, який, попри домовленість діючого мера Івана Куліченка з керівництвом ПР, все ж розглядається як один з реальних претендентів на посаду міського голови Дніпропетровська від силового крила регіоналів? Така ситуація виявляє досить непривабливе обличчя біло-блакитної влади та, зокрема, команди губернатора Дніпропетровщини Олександра Вілкула, за спиною якого його заступник Іван Ступак у досить сумнівний спосіб “координує діяльність правоохоронних органів” та забезпечує “чисто донецький” імідж місцевих регіоналів. Наразі серед підприємців області вже пішов поголос про те, що анонсована владою “команда проффесіоналів” не лише закрутила фіскальні гайки, збільшивши у кілька разів податкове навантаження, але також впроваджує тіньове, “кримінальне оподаткування” бізнесу. Під прикриттям “сильної влади”, яка вибудувала жорстку вертикаль, сконцентрувавши в одних руках виконавчу, представницьку владу та силові структури, активізувалися різного роду співучасники - кримінальні ділки, які облаштовують свої оборудки та наповнюють власні кишені, бравуючи календариками(ГО “Закон і честь”, яку очолює особисто ментокрил) зі світлими ликами своїх донів. З часів бравого комісара Каттані мафія змінилася і в самому Неаполі, й у нашій країні. Нині нас грабують не гобліни з ножами та стволами в руках, а цілком пристойні на вигляд особи з бездоганними біографіями та анкетами, з дипломами престижних заморських університетів та коледжів у кишенях костюмів від Версаччі, Армані або якогось іншого короля високої моди. І сидять ці гламурні грабіжники не у брудних бандитських \"малинах\", а у авторитетних державних структурах, у затишних кабінетах з вельми солідними вивісками на дверях. І носять пишні титули державних мужів, а не наколки \"злодіїв у законі\". Награбовані у народу скарби ці \"кабінетні пірати\" уже не закопують під дубами у темному лісі , а виставляють на показ, хизуючись награбованим та власним нахабством. Вони не бояться ні Закону, ні Влади, бо самі є Владою і у них під контролем Закон. У деяких – на додачу ще й Честь, зареєстрована Мін’юстом. Тільки от з Країною у них не склалося. Чи може з мізками. Якщо італійські боси і їх підлеглі капо переживають за те, щоб бізнес ішов вдало, щоб країна багатшала ї їх статки весь час зростали за рахунок збільшення ринку, нашим доморощеним Джовані – аби урвати тут і зараз. А далі – хоч сміття не викидайся. Словничок Бос, дон або хрещений батько (англ. boss)— голова родини. Отримує відомості про будь-яку «справу», вчинену кожним членом родини. Бос обирається голосуванням капо. Консіл’єрі (англ. consigliere)— радник родини, людина, якій бос може довіряти й до порад якого прислухається. Він служить посередником при вирішенні спірних питань, виступає посередником між босом і підкупленими політичними, профспілковими або судовими діячами або виконує роль представника родини на зустрічах з іншими родинами. Капореджиме (англ. caporegime), капо, або капітан — голова «команди», або «бойової групи» (що складається із «солдатів»), який відповідає за один або кілька видів кримінальної діяльності в певному районі міста й щомісяця віддає босові частину доходів, одержуваних із цієї діяльності («засилає частку»). У родині звичайно 6—9 таких команд, і в кожній з них — до 10 солдатів. Капо підпорядковується самому босові. Солдат (англ. soldier)— самий молодший член родини, якого «увели» у родину, по-перше, оскільки він довів для неї свою корисність, а по-друге, за рекомендацією одного або декількох капо. Після обрання солдат зазвичай попадає в ту команду, капо якої його рекомендував. Співучасник (англ. associate)— ще не член родини, але вже людина, наділена певним статусом. Він звичайно виконує функції посередника при угодах із продажу наркотиків, виступає в ролі підкупленого представника профспілки або бізнесмена й ін. Коли з\'являється «вакансія», один або кілька капо можуть рекомендувати корисного співучасника в солдати.


:: СПЕЦКОР :: СВОБОДА - ЗДОБУТОК ХОРОБРИХ! :: Дніпропетровське інформаційно-аналітичне Інтернет-видання "СПЕЦКОР" потребує інвестицій для подальшого розвитку: покращення матеріально-технічної бази й створення штату співробітників. Цей сайт є результатом індивідуальних творчих, матеріальних, технічних й організаційних зусиль автора. Створення відповідних умов для діяльності команди однодумців дозволить "СПЕЦКОРУ" вийти на якісно новий рівень, що значно сприятиме реалізації патріотичної місії Інтернет-видання. Бізнесмени з Україною в серці, відгукніться! "СПЕЦКОР" розраховує на вашу допомогу. Тел: 8 066 449-70-21 е-маil: spetskor@ukr.net :: СВОБОДУ НЕ СПИНИТИ! :: СПЕЦКОР ::
Архіви статей: 2011  2010  2009  2008  2007  2006  2002-2005
© Олексій Мазур 2002-2013
© Веб-дизайн, Андрій Мазур 2002-2013
Всі права захищені. Використання матеріалів СПЕЦКОР дозволяється
за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на СПЕЦКОР.

Украинская Баннерная Сеть


Warning: require_once() [function.require-once]: Unable to access /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Warning: require_once(/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php' (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64