Банерна Мережа ЗМІ
СПЕЦКОР::головна Дніпропетровське
інформаційно-аналітичне
інтернет-видання
персональний сайт журналіста Олексія Мазура
Академія Української Преси Життя і Смерть - художньо-аналітичні сторінки Андрія Мазура... [Vox.com.ua] Портал українця Пресса Украины Украинский портАл

головна :: про автора :: "office" :: контакт :: архів-2011 :: архів-2010
коріння дуба, сакури гілля - поетичні сторінки Андрія Мазура
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА, бандюкович - ПОВНА ЖОПА! ЗЕКА - ГЕТЬ!! РЕ-ВО-ЛЮ-ЦІЯ!!! -= СПЕЦКОР =- Повалення леніна - це не вандалізм, а відновлення історичної справедливості. -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на місці Євромайдану мер Куліченко облаштував ярмарок. -= СПЕЦКОР =- Міліція залишила дніпропетровський Євромайдан якраз перед нападом "тітушек". -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на Євромайдан вийшли за різними підрахунками від 500 до тисячі городян. -= СПЕЦКОР =- Азаров сказав, що не боїться ЄвроМайдану. А даремно! -= СПЕЦКОР =- В Януковича язик не повертається сказати слово "українці". Замість цього він вживає "співвітчизники". -= СПЕЦКОР =- Лакейство і "раболєпіє" Януковича не знає меж. -= СПЕЦКОР =- Політика Януковича - це державна зрада і національне приниження українців. -= СПЕЦКОР =-
Пошук на сайті:
метод пошуку: "і" "або"


Гарна вакансія існує тільки півгодини

Законами України „Про зайнятість населення” та „Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” визначено, що безробітним може бути громадянин України, який втратив роботу або не працював зовсім, і звернувся до служби зайнятості за допомогою у пошуку роботи. По закінченні 7 денного пошукового періоду, впродовж якого підходяща робота не знайдена, громадянин визнається безробітним і йому призначається допомога по безробіттю в залежності від наявного страхового стажу (або його відсутності) та рівня заробітної плати за останнім місцем роботи. Треба звернути увагу, що прийом громадян в центрах зайнятості здійснюється тільки в автоматизованому режимі, тобто працівник центру зайнятості дані з паспорта та трудової книжки заносить в інформаційну базу ПЕОМ, і всі призначення здійснюються програмним шляхом.

Призначення, розмір, строк, термін відкладення та скорочення призначених виплат визначені чинним законодавством про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття.

Щодо "права центру зайнятості відстрочення першої виплати" то ця вимога чітко визначена вищевказаним Законом і пов’язана вона з причиною втрати роботи. Законом визначено поняття втрати роботи з незалежних від особи причин або за її власним бажанням. Так якщо трудові відносини припинені за умовами статті 39, статті 41(пункти 1,2,5,6), статті 36 (пункти 1.2,3), статті 38 ( у разі неможливості продовження роботи, а також невиконанням власником умов колективного договору, законодавства про працю) КЗпП України, виплата матеріального забезпечення починається у відповідності зі статтею 22 Закону з 8 дня після реєстрації.

Якщо працівник звільнився за власним бажанням, або з підстав передбачених статтями 37, пунктами 3,4,7,8 статті 40, статтями 41 і 45 КЗпП України то згідно пункту 5 статті 31 Закону виплата призначеного матеріального забезпечення скорочується на 90 календарних днів і у відповідності з пунктом 3 статті 23 починається з 91 дня. Загальна тривалість виплати допомоги по безробіттю застрахованій особі 360 календарних днів, для осіб передпенсійного віку (за 2 роки до настання права на пенсію за віком) - 720 календарних днів.

Щодо порядку виплати призначеного матеріального забезпечення, то виплата здійснюється через установи банків, строки виплат залежать від періодичності відвідувань безробітним центру зайнятості. Нарахування виплат здійснюється щомісячно, по день фактичного відвідування безробітним центру зайнятості.

Відвідування безробітним центру зайнятості регламентується, в основному, періодичністю оновлення вакансій в базі даних центру зайнятості. Якщо особа має робочу спеціальність або зовсім її не має, відвідування центру зайнятості призначається частіше, для спеціалістів, знання та досвід яких мають менший попит на ринку праці - рідше, але не менше одного разу на місяць. Нарахування допомоги по безробіттю здійснюється також автоматично при введенні дати фактичного відвідування безробітним центру зайнятості. До банку подаються відомості про нарахування, безробітні мають пластикові картки і отримують кошти в зручний для них час.

Рівень заробітної плати визначає роботодавець, значна кількість робочих місць пропонується з рівнем заробітної плати, яка не набагато перевищує мінімальну заробітну плату. Як правило, високий рівень заробітної плати пропонується для висококваліфікованих спеціалістів та робітників, а кваліфікаційний рівень безробітних часто не відповідає вимогам роботодавців. Це проблема суспільства, проблема системи освіти, а не однієї лише служби зайнятості.

Статистика стверджує, що гарна вакансія існує тільки півгодини. Ми працюємо з тими вакансіями, що нам надають роботодавці, немає у нас в “схованці” інших, особливих, що зберігаються для “потрібних” людей. Зазвичай, наявність вакансій на час пропонування безробітному уточнюється. Але безробітний, отримавши направлення, не завжди в той же день відвідує роботодавця, а через декілька годин, а тим більше днів вакансія вже може бути зайнята.

Одним із найважливіших завдань служби зайнятості являється навчання безробітних техніці пошуку роботи. Відпрацьована методика проведення семінарів, які проводяться в центрах зайнятості щомісячно без обмеження учасників, безробітним надається вся можлива інформація. А що стосується плану пошуку роботи, то це - одна із складових його успіху. Безробітний методично відпрацьовує всі можливі варіанти, це активізація його власних зусиль з пошуку роботи.

На теперішній час серед безробітних має широкий попит можливість отримати кошти для організації підприємницької діяльності у вигляді одноразової виплати призначеної допомоги по безробіттю у розмірі річної її суми. Період отримання безробітним матеріальних виплат заноситься до трудової книжки безробітного та зараховується до загального трудового стажу ( стаття 4 Закону України "Про зайнятість населення"). Згідно чинної законодавчої бази, зокрема пункту 6.15 Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності, затвердженої наказом КМУ від 20.11.2000 р. № 307 працівники служби зайнятості зобов’язані внести до трудової книжки безробітного відомості про призначення матеріальних виплат, звідси вимога до безробітного надати трудову книжку при знятті його з обліку.

Щодо роздутості служби. Через обласну службу щорічно проходить більш 200 тис. осіб ( це фіксується в базі даних Єдиної інформаційно - аналітичної системи служби зайнятості України). Навантаження на одного фахівця служби в місяць складає більше 100 осіб. До речі, близько 40% фахівців служби - це колишні безробітні.

Служба зайнятості виконує роль виконавчої дирекції Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, законодавчо це закріплено Законом України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”. І всі питання, пов'язані з видатковою частиною бюджету - в компетенцієї Правління Фонду, обраного на основі трипартизма, контроль за діяльністю якого здійснює Наглядова рада. На різні види соціальної допомоги безробітним витрачається більш 80% усіх надходжень Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Сьогодні Державна служба зайнятості проводить широкомасштабну рекламну компанію, головна мета якої - заявити про своє існування, і запропонувати якісні соціальні послуги, що у такому обсязі не зможе жодне кадрове агентство. Можна сперечатися про підбір акторів, але треба в цій рекламі почути заклик - “Знайдемо роботу разом!” - це законодавчо закріплена ідеологія служби. Ми посередники між роботодавцем і продавцем робочої сили, сприяємо у працевлаштуванні через різноманітний спектр соціальних послуг, передбачених законодавством. Але ми нічого не зробимо без бажання самої людини.

Заступник начальника інспекції по додержанню законодавства про зайнятість населення Дніпропетровського обласного центра зайнятості В. Курій:: СПЕЦКОР :: СВОБОДА - ЗДОБУТОК ХОРОБРИХ! :: Дніпропетровське інформаційно-аналітичне Інтернет-видання "СПЕЦКОР" потребує інвестицій для подальшого розвитку: покращення матеріально-технічної бази й створення штату співробітників. Цей сайт є результатом індивідуальних творчих, матеріальних, технічних й організаційних зусиль автора. Створення відповідних умов для діяльності команди однодумців дозволить "СПЕЦКОРУ" вийти на якісно новий рівень, що значно сприятиме реалізації патріотичної місії Інтернет-видання. Бізнесмени з Україною в серці, відгукніться! "СПЕЦКОР" розраховує на вашу допомогу. Тел: 8 066 449-70-21 е-маil: spetskor@ukr.net :: СВОБОДУ НЕ СПИНИТИ! :: СПЕЦКОР ::
Архіви статей: 2011  2010  2009  2008  2007  2006  2002-2005
© Олексій Мазур 2002-2013
© Веб-дизайн, Андрій Мазур 2002-2013
Всі права захищені. Використання матеріалів СПЕЦКОР дозволяється
за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на СПЕЦКОР.

Украинская Баннерная Сеть

Warning: require_once() [function.require-once]: Unable to access /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Warning: require_once(/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php' (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64