Банерна Мережа ЗМІ
СПЕЦКОР::головна Дніпропетровське
інформаційно-аналітичне
інтернет-видання
персональний сайт журналіста Олексія Мазура
Академія Української Преси Життя і Смерть - художньо-аналітичні сторінки Андрія Мазура... [Vox.com.ua] Портал українця Пресса Украины Украинский портАл

головна :: про автора :: "office" :: контакт :: архів-2011 :: архів-2010
коріння дуба, сакури гілля - поетичні сторінки Андрія Мазура
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА, бандюкович - ПОВНА ЖОПА! ЗЕКА - ГЕТЬ!! РЕ-ВО-ЛЮ-ЦІЯ!!! -= СПЕЦКОР =- Повалення леніна - це не вандалізм, а відновлення історичної справедливості. -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на місці Євромайдану мер Куліченко облаштував ярмарок. -= СПЕЦКОР =- Міліція залишила дніпропетровський Євромайдан якраз перед нападом "тітушек". -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на Євромайдан вийшли за різними підрахунками від 500 до тисячі городян. -= СПЕЦКОР =- Азаров сказав, що не боїться ЄвроМайдану. А даремно! -= СПЕЦКОР =- В Януковича язик не повертається сказати слово "українці". Замість цього він вживає "співвітчизники". -= СПЕЦКОР =- Лакейство і "раболєпіє" Януковича не знає меж. -= СПЕЦКОР =- Політика Януковича - це державна зрада і національне приниження українців. -= СПЕЦКОР =-
Пошук на сайті:
метод пошуку: "і" "або"


Реформа медицини має розпочинатися з вентиляції:
як будівель медзакладів, так і управлінських кадрів

"Будем живы - не помрем!"

Тему нестерпних для пацієнтів умов перебування в коридорах консультативної поліклініки обласної лікарні ім. Мечникова автор матеріалу неодноразово піднімав у своїх попередніх публікаціях.

Через неналежну вентиляцію (якщо вона взагалі передбачена проектом реконструйованої будівлі, на відкриття якої приїжджали тодішній президент з прем'єркою і якою так пишається обласне керівництво, не кажучи вже про адміністрацію медичного закладу) люди страждають від неймовірної спеки і задухи. Ну просто немає чим дихати. І влітку, і взимку.

Єдина вентиляція у коридорах, завжди переповнених нужденними - відкриті вікна. Це дає можливість хоч якогось надходження свіжого повітря. Але ж це не вихід! По-перше, відкритих вікон не вистачає на весь коридорний простір, по-друге, ті відвідувачі, що перебувають біля вікон, опиняються на протягах; по-третє, температура за вікнами влітку ледь не під сорок, а взимку перед відчиненим вікном довго не всидиш, бо дуже холодно.

Та й взагалі, хіба ця проблема у третьому тисячолітті має вирішуватися у такий спосіб? Невже не очевидно, що така ситуація категорично неприпустима для сучасного медичного закладу і є знущанням над пацієнтами? Що, адміністрація поліклініки чи лікарні цього не розуміє?

Під час одного з відвідувань закладу випала нагода звернутися з цими претензіями безпосередньо до заступника головного лікаря обласної лікарні по поліклініці К.К. Духовенко та почути її коментарі.

Перебуваючи у своєму кабінеті, який розташований на першому поверху поліклініки, Катерина Карпівна слухала про неймовірну задуху в коридорах так, ніби йшлося про якусь іншу будівлю, а не про підвідомчу їй.

Вислухавши претензію, вона зателефонувала у відповідну службу і поцікавилась, що там з вентиляцією, в якому вона стані і чи здійснюється над системою належний контроль. Їй відповіли, і керівниця переказала, що з вентиляцією, виявляється, все гаразд, вона ефективно функціонує і нею опікуються.

І все. От тобі і вирішення проблеми. Вентиляцію, при якій в коридорах немає чим дихати, названо ефективною. Принаймні, так прийнято вважати керівництвом закладу.

Так само, до речі, вирішують економічні проблеми в країні президент Янукович і його уряд. Вони просто називають економіку стабільною і все. А що там насправді з нею відбувається, які її реальні показники і в яке глибоке "тар-тарари" вона летить, це вже не суттєво. Економіку "вєлєно" вважати стабільною за будь-яких форс-мажорів.

Стиль керівництва поліклініки абсолютно ідентичний. Люди непритомніють від задухи, потом стікають, медичними картками, як віялами обмахуються, а Духовенко - по цимбалах. Вентиляція ефективна. Це ж треба! Не кожен так зуміє, а от Катерина Карпівна змогла. Таким сумним і безперспективним для пацієнтів є підсумок десятків років її роботи в галузі медицини.

І це позиція, зауважте, не деспотичного директора заводу, не начальника-самодура фірми, яким подобається знущатися з робітників та персоналу, а заступниці головного лікаря по поліклініці - медика, який перед усе мав би турбуватися за здоров'я та самопочуття хворих. Оце так "стабільність" - найвищого ступеню, що в економіці, що в медицині.

Вентиляції немає, натомість плазмові екрани з демонстраційними роликами про поліклініку, про те, яка вона пречудова, і стенди зі світлинами - якою "какою" будівля була до реконструкції, і якою "цяцею" стала після - на кожному поверсі.

Та візьміть продайте ці плазми і на виручені кошти зробіть нормальну вентиляцію! Забезпечте спочатку елементарне, вирішіть нагальні проблеми, а вже потім у плазми будете гратися!

- Плазмові екрани - це подарунок закладу, а подарунки не продаються, - відповідає на це досвідчена Духовенко.

З такими підходами тут не лише коридори, але й кадри потрібно вентилювати. Причому негайно. От з чого має починатися реформа, а не з "оптимізації" мережі медзакладів, яка на практиці обертається лишень закриттям лікарень, що тільки віддаляє людей від медичних послуг чи взагалі робить їх недоступними.

Не кожному пацієнту вдасться пережити таку реалізацію пілотного проекту реформи, що запроваджується на Дніпропетровщині як в одному з регіонів, обраних базовими для небезпечного експерименту. Чергова новація олігархічного режиму в рамках побудови "України для людей" загрожує людськими смертями. Бо все, що ці горе-реформатори не навигадують, працює виключно "на убой" простих, нещасних, знедолених українців.

Ще одна не вирішувана проблема поліклініки - величезні черги й нумерація талончиків.

Власникам більших номерків, дуже не до вподоби, коли під час їхнього довготривалого очікування під кабінетом, туди раптово приходять люди з куди меншими номерами черги, вимагаючи безперешкодного й негайного, згідно з правилами прийому, потрапляння до лікаря.

І ці питання були поставлені мною в кабінеті К.К. Духовенко.

Начальниця сказала, що нумерація талончиків була введена спеціально для пацієнтів з віддалених районів, щоби вони могли відвідати всіх лікарів протягом одного візиту, а не їздили до поліклініки знов і знов.

Все це було б здорово, якби на практиці не виходило, що саме така категорія пацієнтів в підсумку і опиняється чи не найбільш постраждалою. Сидять, бідні, під кабінетами і нарікають на цю систему, жаліючись один одному, що ніяк не можуть потрапити на прийом бодай до одного лікаря та обурюючись тими, хто приходить до черги значно пізніше, але з куди меншими, швидшими номерами.

- Повірте, кращої системи не існує, - говорить Духовенко, - як ми тільки не пробували, а все одно поверталися до неї.

Кращої не існує? Якось не дуже віриться, особливо враховуючи те, що для Духовенко й вентиляція яка є - "повний ніштяк". А може все таки існує? Тільки комусь чогось не вистачає для вирішення проблеми, а керувати все одно хочеться. Бо вже звикли і не уявляють, як таке цінне крісло без них обійдеться.

От якби ж то спробувати - "без них", але з вентиляцію.
03.08.2011


Читай також:


"Доктор твоего тела"
Емоційно лабільна медицина.
Про черги і "добровільні" внески пацієнтів
в поліклініці ДОКЛ ім. Мечникова

В консультативній поліклініці Дніпропетровської обласної лікарні ім. Мечникова, яку через хворобу на цукровий діабет маю відвідувати кожен рік для проходження планового обстеження, мені подобаються всього три речі: >>>


Міністерство охорони здоров'я
"Мой номер 245...
пришел в больничку я опять"

Поліклініка обласної лікарні ім. Мечникова
як була "концтабором" для пацієнтів, так ним і залишається

Проблеми зі здоров'ям знову змусили мене звернутися до консультативної поліклініки обласної лікарні ім. Мечникова. Цього разу до цукрового діабету додалося загострення остеохондрозу та міжреберна невралгія. А ще незрозумілої природи болі внизу шиї. Ніби хтось руками горло стискає, дихати стає важко, виникає відчуття наявності там стороннього предмету, чогось, що хочеться проштовхнути. В очах мерехтить. >>>


Медицина без черг як персональний привілей
(Продовження "Особливостей національної медицини")

Судячи з останніх відвідин обласної поліклінічної лікарні ім. Мечникова для проходження УЗД, до мого візиту медики ретельно підготувалися. Вочевидь, далися взнаки попередні публікації, розміщені на власному персональному сайті, низці інших та розіслані електронною поштою до обл- та Мінздраву. >>>


Особливості національної медицини
(Продовження "Концтабору ім. Мечникова")

Невиліковний недуг в умовах нашої совкової медицини стає для хворого справжнім вироком. Нещасна людина автоматично перетворюється на об'єкт постійного знущання з боку медичного персоналу. Вічний пацієнт отримує від медиків роль цапа-відбувайла за невідомо яку провину... Парадокс, але факт: здоровій людині проходити такі щорічні обстеження точно було б не під силу. В неї не вистачило б на це ані фізичних, ані моральних, ані часових ресурсів. >>>


КОНЦТАБІР ім. МЕЧНИКОВА
СТОП совковій медицині!
СТОПКОМ
Олексій Мазур для "СТОПКОМ"


Обласне "гестапо" ім. Мечникова-ІІ
"Играй, невеселая песня моя!"

Розміщена на моєму персональному сайті стаття про нестерпні умови перебування пацієнтів в обласній консультативній поліклініці лікарні ім. Мечникова викликала певний резонанс. Можливо, додатково цьому посприяло і те, що автор розіслав свій матеріал електронною поштою до низки інстанцій: в саму лікарню, Головне управління охорони здоров'я дніпропетровської облдержадміністрації, а також Мінздрав України. >>>


Дніпропетровське обласне консультаційно-поліклінічне
"гестапо" ім . Мечникова

"Док-тор, тво-е-го, те-е-ела, док-тор, тво-е-го те-е-ела..."

Як хворий на цукровий діабет І типу (інсулінозалежний) проходжу щорічне планове обстеження в обласній лікарні. Цього тижня перед госпіталізацією, згідно з визначеною процедурою, відвідав нещодавно відбудоване консультаційно-поліклінічне відділення обласної лікарні ім. Мечникова. Враження від візиту до відкритої з неабиякою помпою поліклініки, що подавали за гордість обласної медицини, - найжахливіші. Блиск і лоск сучасних апартаментів закладу дуже контрастує як з умовами перебування в ньому пацієнтів, так і якістю сервісу, що надається: організація робочого процесу, як і раніше, залишає бажати, м'яко кажучи, значно кращого. >>>


Українська правда про легеневу чуму української політики
про ЛЕГЕНЕВУ ЧУМУ УКРАЇНСЬКОЇ ПОЛІТИКИ
Олексій Мазур для УП

У реанімації обласної лікарні помер молодий лікар,
хворий на цукровий діабет

смерть маленької Людини
з великої літери

Напередодні він повернувся з поїздки до Москви. Щойно прибув додому, раптово відчув себе зле й зліг з високою температурою. Зроблені аналізи засвідчили критичний стан організму, що стрімко погіршувався. Термінова госпіталізація та вжиті заходи інтенсивної терапії виявилися безрезультатними. Медика врятувати не вдалося. Його життя обірвалося на четвертий день перебування в реанімації. >>>


Глюкометр. Прилад для вимірювання рівня глюкози в крові

Викликай "Швидку", щойно впадеш в кому. До того - зарано

Лікар швидкої допомоги, прибувши на виклик, образився на хворого діабетом,
що той і досі не в комі

"...Тю, блядь... На хрена я тогда сюда приехал?!", - обурився медик, коли увійшов до помешкання і побачив, що хворий на цукровий діабет, до якого його викликали, ще не втратив свідомість, а сидить на дивані, оклигуючи від чергового, і цього разу дуже гострого нападу гіпоглікемії - специфічного стану, що виникає через різке падіння рівня глюкози в крові і може призвести до втрати свідомості та коми. >>>


Ваш коментар:
e-mail:

Warning: file() [function.file]: Unable to access ./comments/cart_1444.txt in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/art_1444.php on line 298

Warning: file(./comments/cart_1444.txt) [function.file]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/art_1444.php on line 298


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/art_1444.php on line 301


:: СПЕЦКОР :: СВОБОДА - ЗДОБУТОК ХОРОБРИХ! :: Дніпропетровське інформаційно-аналітичне Інтернет-видання "СПЕЦКОР" потребує інвестицій для подальшого розвитку: покращення матеріально-технічної бази й створення штату співробітників. Цей сайт є результатом індивідуальних творчих, матеріальних, технічних й організаційних зусиль автора. Створення відповідних умов для діяльності команди однодумців дозволить "СПЕЦКОРУ" вийти на якісно новий рівень, що значно сприятиме реалізації патріотичної місії Інтернет-видання. Бізнесмени з Україною в серці, відгукніться! "СПЕЦКОР" розраховує на вашу допомогу. Тел: 8 066 449-70-21 е-маil: spetskor@ukr.net :: СВОБОДУ НЕ СПИНИТИ! :: СПЕЦКОР ::
Архіви статей: 2011  2010  2009  2008  2007  2006  2002-2005
© Олексій Мазур 2002-2013
© Веб-дизайн, Андрій Мазур 2002-2013
Всі права захищені. Використання матеріалів СПЕЦКОР дозволяється
за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на СПЕЦКОР.

Украинская Баннерная Сеть


Warning: require_once() [function.require-once]: Unable to access /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Warning: require_once(/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php' (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64