Банерна Мережа ЗМІ
СПЕЦКОР::головна Дніпропетровське
інформаційно-аналітичне
інтернет-видання
персональний сайт журналіста Олексія Мазура
Академія Української Преси Життя і Смерть - художньо-аналітичні сторінки Андрія Мазура... [Vox.com.ua] Портал українця Пресса Украины Украинский портАл

головна :: про автора :: "office" :: контакт :: архів-2011 :: архів-2010
коріння дуба, сакури гілля - поетичні сторінки Андрія Мазура
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА, бандюкович - ПОВНА ЖОПА! ЗЕКА - ГЕТЬ!! РЕ-ВО-ЛЮ-ЦІЯ!!! -= СПЕЦКОР =- Повалення леніна - це не вандалізм, а відновлення історичної справедливості. -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на місці Євромайдану мер Куліченко облаштував ярмарок. -= СПЕЦКОР =- Міліція залишила дніпропетровський Євромайдан якраз перед нападом "тітушек". -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на Євромайдан вийшли за різними підрахунками від 500 до тисячі городян. -= СПЕЦКОР =- Азаров сказав, що не боїться ЄвроМайдану. А даремно! -= СПЕЦКОР =- В Януковича язик не повертається сказати слово "українці". Замість цього він вживає "співвітчизники". -= СПЕЦКОР =- Лакейство і "раболєпіє" Януковича не знає меж. -= СПЕЦКОР =- Політика Януковича - це державна зрада і національне приниження українців. -= СПЕЦКОР =-
Пошук на сайті:
метод пошуку: "і" "або"


"Дніпропетровський біло-блакитний"

Повний стабілізець

Голові Державного комітету
телебачення і радіомовлення України
п. Курдіновичу О.В.
громадянина України,
члена НСЖУ,
Інтернет-блогера,
автора сайту «Спецкор»
http://spetskor.dp.ua/
Мазура О.М.

Звернення

З приходом на Дніпропетровську обласну державну телерадіокомпанію нового керівництва (гендиректор – депутат облради від Партії регіонів Валентин Чанглі) її ефір втратив всі, бодай найменші ознаки політичного плюралізму. ДОДТРК перетворилася на рупор виключно правлячої Партії регіонів.

Інформаційне наповнення Дніпропетровського Державного каналу стало нестерпно сервільним, кондовим, совковим. Негативні зміни, які відбулися, викликають асоціації з подорожжю на машині часу в добу СРСР до перебудови, тільки замість керівної КПСС – Партія регіонів.

Чому з ефіру обласного державного ТБ безслідно зникли політичні ток-шоу за участю представників різних політичних сил, зокрема тих, хто являє сьогоднішньому режиму Януковича реальну ідеологічну опозицію? Куди дівалися дискусії на актуальні теми сьогодення? На яких підставах право обміну думками з поточної ситуації в країні та області на ДОДТРК мають лише представники місцевої влади та партійного активу ПР?

У випусках новин вже дістали однотипні сюжети про відкриття осередками Партії регіонів дитячих майданчиків. В цих та інших сюжетах, які мають всі ознаки політичної джинси, під час репортажу з місця події в кадрі постійно майорять партійні прапори ПР. Самі випуски новин являють собою нарізку сюжетів з рапортами обласних і міських керманичів про свою успішну діяльність.

Левову частину складають сюжети з головами ОДА та облради регіоналами Олександром Вілкулом та Євгеном Удодом, а також посадовими особами міської адміністрації такої ж партійної належності. Вони переходять з однієї новини в іншу. Події на Дніпропетровщині та в обласному центрі висвітлюються виключно їхніми коментарями і оцінками.

Випуски новин вже неможливо дивитися. Від них так і тхне брежнівщиною, чи, по-сучасному – «вілкулівщиною».

Якщо раніше кольорова гамма рухомого рядочку новин змінювалася в залежності від пори року, то з приходом на посаду гендиректора регіонала В. Чанглі вона стала стабільно біло-голубою: білі букви на голубому фоні. Теж символічна річ. А чому б не виконати рядочок не в партійних кольорах ПР, а в національних – синьо-жовтих?

Так само можна було б оформити і логотип ДОДТРК – літеру «D» у верхньому лівому куту екрану. Вертикальну риску, приміром, зробити жовтою, а дугоподібну – синьою.

Також звертає на себе увагу катастрофічна одноманітність пропонованої телеглядачам концертної програми. У вихідні дні обідньої пори ідуть безкінечні повтори виступів тих самих естрадних виконавців, переважну більшість з яких складають російські співаки й гурти. А де ж українські? Чому в ефірі ДОДТРК прописалися представники російського шоу-бізнесу? А якщо ж програма почасти і розбавляється чимось вітчизняним, то в основному шансоном Гаріка Кричевського.

Але ж не всі ж на Дніпропетровщини пройшли тюремні університети. Може президенту Януковичу та багатьом іншим членам його біло-блакитної команди і було б приємно прослухати всоте чи у двохсоте «Мой номер 245, на телогреечке печать» або щось на зразок цього, але ж в області осіб, які різного часу відбували покарання у вигляді позбавлення волі – поки абсолютна меншість. То скільки ж можна Дніпропетровському Державному отруювати глядачів цим блатняком, нав’язуючи несмак і кримінальну вульгарщину?

Чи російська естрада та інші «гаріки» є особистими уподобаннями гендиректора ДОДТРК? Що хочу, те і ставлю? То нехай би слухав у себе вдома чи в робочому кабінеті, а не захаращував такою музичною чортівнею державний ефір.

***

В отриманому від Держкомтелерадіо листі (від 10.08.2011 № 4206/17/3) за підписом заступника голови комітету Д.В. Кравченка, надається така відповідь:

«…В телевізійному ефірі ДОДТРК крім заходів, здійснених представниками Партії регіонів, висвітлюються також заходи й інших політичних сил України – «Фронту Змін», ВО «Свобода», партії «Сильна Україна», Комуністичної партії України тощо.
Спеціальні теле- та радіопрограми Дніпропетровської ОДТРК мають на меті висвітлення та аналіз найважливіших суспільно-політичних подій регіонального і загальнодержавного значення, вміщують коментарі політологів, істориків, соціологів, політиків, лідерів та активістів громадських і профспілкових організацій, народних депутатів України та депутатів місцевих рад, зокрема – «Тема дня», «Формат 1:1», «За і Проти», «Аналітичний огляд», «Служба інформаційного порятунку»,
Приміром, 22.01.11 у програмі «За і Проти», транслювався виступ Є. Жадана, депутата дніпропетровської міської ради, голови дніпропетровської обласної організації партії «Сильна Україна» та А. Павелка, депутата дніпропетровської міської ради, голови дніпропетровської обласної організації партії «Фронт Змін».
13.03.11 у програмі «Аналітичний огляд» пролунали коментарі Ю. Єханурова (представника партії «Наша Україна»), В. Пинзеника, міністра фінансів України уряду Ю. Тимошенко. 01.04.11 в ефір вийшла програма «За і проти» за участю С. Ткаченка – депутата дніпропетровської міської ради (фракція КПУ). 16.04.11 програма «Аналітичний огляд» надала коментар народного депутата України Ю. Ключковського (фракція НУ-НС).
11.06.11 у програмі «Аналітичний огляд» був коментар народного депутата України Н. Королевської (фракція БЮТ). 16.06.11 гостем програми «Актуальне інтерв’ю був народний депутат України І. Кириленко (фракція БЮТ).
07.07.11 телекомпанія висвітлювала роботу 44 з’їзду КПУ. 20.06.11 у програмі «Актуальне інтерв’ю» був виступ народного депутата України В. Каплієнка (фракція БЮТ). 29.06.11 у «Новинах» був розміщений сюжет про створення та підняття найбільшого прапору України за участю представників опозиційних політичних сил.
19.07.11 програма «Актуальне інтерв’ю» за участю народного депутата України Н.Королевської (фракція БЮТ). 19.07.11 у програмі «Новини» висвітлювалась прес-конференція заступника голови партії «Сильна Україна» О. Кужель.
21.07.11 програма «Тема дня» розмістила виступ заступника голови Дніпропетровської обласної організації ВО. «Свобода» Ю. Якуби».

З огляду на те, як скрупульозно перераховується кожна дата, ризикну припустити, що наведений перелік випадків присутності в ефірі ДОДТРК представників НЕ від Партії регіонів, є повним і вичерпним за весь поточний рік. Не набагато довшим він би був і за останні півтора роки – період правління в країні Януковича та діяльності на обласній студії державного телебачення нового керівництва на чолі з депутатом облради від ПР Валентином Чанглі.

З офіційної відповіді Держкомтелерадіо випливає, що представники НЕ Партії регіонів за 7 місяців 2011 року були в ефірі ДОДТРК аж... 12 (!) разів. Порахуйте, скільки це виходить в середньому на місяць. А ще зважте на "опозиційність" КПУ і "Сильної України". То що ж залишається опозиції, яка сукупно користується ніяк не меншою народною підтримкою, ніж діюча влада, чий рейтинг тане на очах, наближаючись до критичної межі?

А тепер порівняйте наведені дані з тим, скільки в ефірі обласного державного телебачення кожного дня присутня Партія регіонів. Це абсолютно неспівставні величини. Одначе і в Комітеті, і на обласному ТБ вважають таке співвідношення нормальним.

Отримана відповідь примітна своєю вражаючою нікчемністю, звичною для стиля біло-блакитних «стабілів». Це все одно що заперечуючи смерть абсолютно виснаженої людини від голоду, казати: «Та ні, небіжчик отоді зернятка подзьобав, потім отам трохи травички поїв, а он бачите – надщерблена кора дерева, і це у їжу пішло. Так що було чим харчуватися, а значить вважати причиною смерті голод немає ніяких підстав».

За прапорами Партії регіонів навколо чергової облаштованої нею дитячої пісочниці – такі однотипні сюжети в новинах стали справжнім трендом сезону – в ефірі ДОДТРК не видно навіть натяків на наявність в політичному просторі країни та області інших політичних сил, незгодних з курсом «партії та уряду».

«Щодо випусків новин, то телеканал позиціонує себе як «канал добрих новин». Редакційна політика телеканалу передбачає висвітлення, перш за все позитивної, об’єктивної інформації про розвиток Дніпропетровщини».

А це як розуміти? Тобто негативні новини апріорі матимуть проблеми з потраплянням до ефіру ДОДТРК? Хто дав право на таку сегрегацію інформації та її фільтрування за критеріями позитивності чи негативності? Це взагалі нонсенс, а надто, коли йдеться про випуски новин. Як взагалі можна застосовувати до повідомлень представлені оцінки?

Якщо новина не добра, чи недостатньо добра, то вона не для іформаційного випуску ДОДТРК? І це пишуть нібито серйозні люди, які вважаються спеціалістами в медійній справі і отримують з державного бюджету гроші за свою професійну діяльність? Так це державне телебачення чи «В гостях у казки»? В якій дурній бошці якого стабілу народився такиий редакційний принцип формування новин?

Та й що вважати добрими і недобрими новинами? Для значної частині народу України, яка дедалі збільшується, недоброю новиною є кожна, яка стосується діяльності президента-рецидивіста Януковича та його уряду, бо що не день, то нові наступи на національну ідентичність, на соціально-економічні, політичні і культурні права українців, повернення України до радянських часів, віддалення її від правових, демократичних стандартів європейської цивілізації.

«…Дніпропетровська телерадіокомпанія з задоволенням популяризує творчість вітчизняних виконавців. Кожного дня на каналі виходить музична передача з кліпами тільки українських музикантів, є збірні концерти: «Шлягер-парад», «Золоті пісні року»; До Дня Незалежності планується до трансляції гала-концерт «Обіймись, Україно!».

До речі, як розуміти останнє? Що значить «Обіймись, Україно!»? З ким? Це державне свято країни, то з ким вона має обійматися з цієї нагоди? Може сама з собою? Якби, скажімо, йшов заклик до громадян - «обйміться, українці» - то ніяких крамольних запитань не виникло б, а так – чортзна що. Знову «по-стабільному» вийшло, ну просто «Зашебісь, Україно!».

«Також в ефір виходять сольні концерти українських виконавців Катерини Буженської, Володимира Гришка, Яна Табачника, Павла Зіброва і багатьох інших, в тому числі і Гарика Кричевського, який має високі рейтинги у телеглядачів».

А що, відбувалися якісь заміри? ДОДТРК проводила з цього приводу соціологічні опитування серед глядацької аудиторії? Якщо так, то назвіть, будь ласка, терміни дослідження, вікові й кількісні параметри аудиторії.

«Щоденно транслюється українська «Топ-десятка» найпопулярніших музичних виконавців. Щоп’ятниці в ефірі виходить музична передача, в якій надається можливість всім обдарованим музикантам-початківцям проявити свій талант.
Цілком природно, що кожен глядач має свої власні музичні вподобання, тому державна телерадіокомпанія при підборі музичних програм намагається максимально задовольнити інтереси різних категорій своєї телеаудиторії.»

Обдаровані музиканти-початківці проявляють свої таланти щоп’ятниці ввечорі, а каті бужинські, яни табачники, гарики кричевські і компанія – щовихідних. Записи їхніх концертів йдуть обідньої пори по безкінечному колу повторів.

Повний «стабілізець». Його остання стадія, що в концертах , що в новинах.
18.08.2011


Читай також:

Олксандр Вілкул
"Если друг ты мне, тогда
поцелуй меня сюда"

/народне/

Если вдруг губернатор - друг...

От що значить, якщо голова облдержадміністрації є для журналіста другом. Причому давнім чи, як нині модно в плані політкоректності казати - "стабільним". Свого часу, про теплі, приязні відносини з нинішнім очільником області Олександром Вілкулом заслужений журналіст України, адвокат і ведучий "найскандальнішої" (самоназва) передачі на регіональному телебаченні "Губернскіє хронікі" Борис Філатов сам довірливо повідав глядачам. >>>

Губернские хроники


Держкомтелерадіо відроджує в Україні губернії.
Табачники "рулят"

Грязь Москви

Держкомтелерадіо не сприймає аргументів про неприпустимість наявності в українському державному ефірі передач, в назвах яких є російські імперські географічні архаїзми, що засвідчують колоніальний статус України. Називання української області «губернією» та тиражування такої дефініції за посередництва державного ефіру в телевізійному відомстві вважають цілком прийнятним. Це випливає з відповіді Комітету (лист від 03.02.2011 № 581/17/3), яку автор сайту отримав на своє звернення: >>>


Голова Дніпропетровської ОДА Олександр Вілкул в рекламному ролику Партії регіонів на 51 каналі (ДОДТРК)

ДОДТРК: вілкулізація ефіру?
Операція "стабілізація"

Якщо з наближенням президентських виборів обласний державний канал під орудою Віктора Ожогіна все більше ставав проБЮТівським, але все ж таки зі збереженням в ефірі місця для інших політичних сил, то нині, складається таке враження, що окрім ПР в ефірі взагалі більше нікого немає. А якщо і трапляється хтось ще, то це радше виключення з правил. Про критику губернатора й казати годі. Цього навіть уявити не можна, не те, що почути чи побачити в ефірі. Все, як в старі добрі "кучмівські часи"... На запитання СПЕЦКОРА відповідає гендиректор ДОДТРК Валентин Чанглі. >>>


Ваш коментар:
e-mail:

Warning: file() [function.file]: Unable to access ./comments/cart_1448.txt in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/art_1448.php on line 272

Warning: file(./comments/cart_1448.txt) [function.file]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/art_1448.php on line 272


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/art_1448.php on line 275


:: СПЕЦКОР :: СВОБОДА - ЗДОБУТОК ХОРОБРИХ! :: Дніпропетровське інформаційно-аналітичне Інтернет-видання "СПЕЦКОР" потребує інвестицій для подальшого розвитку: покращення матеріально-технічної бази й створення штату співробітників. Цей сайт є результатом індивідуальних творчих, матеріальних, технічних й організаційних зусиль автора. Створення відповідних умов для діяльності команди однодумців дозволить "СПЕЦКОРУ" вийти на якісно новий рівень, що значно сприятиме реалізації патріотичної місії Інтернет-видання. Бізнесмени з Україною в серці, відгукніться! "СПЕЦКОР" розраховує на вашу допомогу. Тел: 8 066 449-70-21 е-маil: spetskor@ukr.net :: СВОБОДУ НЕ СПИНИТИ! :: СПЕЦКОР ::
Архіви статей: 2011  2010  2009  2008  2007  2006  2002-2005
© Олексій Мазур 2002-2013
© Веб-дизайн, Андрій Мазур 2002-2013
Всі права захищені. Використання матеріалів СПЕЦКОР дозволяється
за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на СПЕЦКОР.

Украинская Баннерная Сеть


Warning: require_once() [function.require-once]: Unable to access /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Warning: require_once(/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php' (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64