Банерна Мережа ЗМІ
СПЕЦКОР::головна Дніпропетровське
інформаційно-аналітичне
інтернет-видання
персональний сайт журналіста Олексія Мазура
Академія Української Преси Життя і Смерть - художньо-аналітичні сторінки Андрія Мазура... [Vox.com.ua] Портал українця Пресса Украины Украинский портАл

головна :: про автора :: "office" :: контакт :: архів-2011 :: архів-2010
коріння дуба, сакури гілля - поетичні сторінки Андрія Мазура
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА, бандюкович - ПОВНА ЖОПА! ЗЕКА - ГЕТЬ!! РЕ-ВО-ЛЮ-ЦІЯ!!! -= СПЕЦКОР =- Повалення леніна - це не вандалізм, а відновлення історичної справедливості. -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на місці Євромайдану мер Куліченко облаштував ярмарок. -= СПЕЦКОР =- Міліція залишила дніпропетровський Євромайдан якраз перед нападом "тітушек". -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на Євромайдан вийшли за різними підрахунками від 500 до тисячі городян. -= СПЕЦКОР =- Азаров сказав, що не боїться ЄвроМайдану. А даремно! -= СПЕЦКОР =- В Януковича язик не повертається сказати слово "українці". Замість цього він вживає "співвітчизники". -= СПЕЦКОР =- Лакейство і "раболєпіє" Януковича не знає меж. -= СПЕЦКОР =- Політика Януковича - це державна зрада і національне приниження українців. -= СПЕЦКОР =-
Пошук на сайті:
метод пошуку: "і" "або"


Расцвела буйным цветом малина, разухабилась разная тварь...

Підозрювані мешканцями багатоповерхівки у причетності до наркоторгівлі цілодобово бешкетують у дворі, створивши там чи не офіс просто неба, де обговорюють плани, обмінюються “поточною документацією”, вирішують суперечки (буває й мордобоєм), брутально лаються, влаштовують вечірки зі всіма атрибутами галасливого дійства аж до ранку та й далі. Міліція на звернення громадян майже не реагує. Ця обставина наводить людей на думку про зацікавленість правоохоронців в діяльності “офісу”.

Від такої біди мешканці будинку № 138 по вул. Героїв Сталінграда обласного центру потерпають не один рік. Обіцянки-цяцянки про вирішення проблеми вони чули від “головного міліціонера” 12 кварталу Володимира Івановича Морара, тодішнього дільничного В’ячеслава Івановича Горбачова та інших високих та не дуже міліцейських чинів. Проте ситуація не лише не змінюється на краще, а навпаки, дедалі погіршується. Чергове загострення відбулося днями.

В ніч з 28 на 29 липня галаслива компанія правопорушників бешкетувала з шансоном у власному виконанні на всю горлянку та вживанням спиртних напоїв з другої ночі до сьомої ранку. Жителі терпіли і зателефонували до місцевого відділку міліції під кінець “концерту”.

- А чого ж ви терпіли? - запитав черговий, що назвався Кабаченком, - треба було раніше звертатися, ми б приїхали...

- Скільки разів ми до вас не зверталися, то ви завжди відповідаєте, що немає машини, або пального, або людей.

- От як раз зараз немає нічого з того, що ви перелічили, а вночі - все було. Звертайтеся до вашого дільничного.

Наступної ночі незамовлений концерт повторився. Вимушені слухачі знову зателефонували до відділку. Було це близько півп’ятої ранку.

- Добре, виїжджаємо, - обрадували втративших сон і спокій.

Відділок розташований максимум в трьох хвилинах їзди від місця правопорушення. Не було машини ні за 10, ні за 20, ні за 40 хв.

“Може щось по дорозі трапилося?”, - занепокоїлись викликачі і перездвонили.

- Невже не приїхали? - перепитали в міліції, - вже повинні були приїхати. Чекайте.

Коли терпець урвався і стало зрозумілим, що правоохоронці таки не приїдуть, до відділку зателефонували втретє:

- Де ж обіцяний вами наряд? За цей час можна пішки прийти і повернутися.

- Які до мене претензії? - почувся незадоволений голос, - це не я приймав ваш виклик і взагалі я щойно прокинувся!

- Як “прокинулись”, хіба ви не на чергуванні?..

Виявилося, що всі попередні перемовини були не більше ніж “прикол” з боку вартових правопорядку: машина і не повинна була виїхати, оскільки... її не було, як, власне, і наряду.

Отже можна констатувати, що співробітники відділку отримують зарплату за спання на робочому місці, жарти про “виїжджаємо, незабаром будемо” або за розтлумачення, що тут нікого і нічого немає. В чому ж користь і функція такого нічного чергування?

Зважаючи на по-сучасному відремонтовані міліцейські офіси з модерновою оргтехнікою, здається, ніби ніяких особливих проблем з пальним та засобами пересування не повинно бути. А якщо вони і є, то чи гідно перекладати їх на городян, які потребують негайної допомоги? Чому б в таких випадках не згадати висловлювання міністра МВС Миколи Білоконя, що “не реагування на звернення громадян - найтяжчий злочин” та не прикласти максимум зусиль для виконання службових обов’язків, за що, по суті, держава і утримує правоохоронців.

Немає машини - сідай в громадський транспорт, немає транспорту - зупиняй особистий чи будь-який інший, в крайньому випадку - пройдись пішки, а якщо потрібно - то й пробіжись для підтримки належної фізичної форми! Це - нормальні, логічні дії сумлінного правоохоронця. Від вартового порядку, який спить на службі чи відповідає “я - не я і хата не моя” - немає ніякої користі. Такі одиниці явно зайві, їх треба негайно позбуватися, виправляючи вкрай абсурдну ситуацію.

Але повернімося до ночі з 29 на 30 липня.

Не знайшовши спільної мови з місцевими міліціонерами, жителі будинку зателефонували на “02”. Лише тоді, через певний проміжок часу, справа зрушила з мертвої точки. У дворі з’явилася машина охоронної структури “Крок”. Проте компанія знайшла спільну мову з міліціонерами напрочуд швидко. Люди бачили, як один з сімох-вісьмох гуляк дістав з кишені якийсь документ, що змусив “кроківців” поїхати назад під вигуки з боку веселої через край компанії: “Гей, начальник, дай з автомату стрільнути!”.

Після цього веселуни жваво обговорили епізод з появою “Крока”.

- Я домовився з “мусорами”, підійшов до них, показав - вони заспокоїлись, - вголос хизував “герой”.

Через деякий час у двір заїхала темно-синя іномарка, з номера якої запам’ятали: “05-95АВ”. “Бригада”, як змогла, завантажилася в авто і поїхала.

О сьомій годині прийшов дільничний Валерій Миколайович Сірченко і взяв для протоколу свідчення, пообіцявши навести порядок, запевнивши в тому, що ситуація обов’язково буде взята під контроль.

Контроль тривав близько години. О восьмій іномарка повернулася на те ж саме місце, з тими ж учасниками, до яких згодом приєдналися і нові. З багажника вони дістали ящики пива “Балтика” та пляшки горілки і з, здається, потроєним ентузіазмом продовжили бенкет.

На столі поруч зі скляною тарою були барсетки, мобілки, компактдиски, папери. Чоловіки - здебільшого у розквіті сил, окремі - потужної чи надпотужної статури, з металевими прикрасами на шиях. Тобто - сама класика. Були серед них і жінки.

Порожні пляшки відкидалися куди попало, ті, що не розбивалися, забиралися бомжами, які зійшлися на вже звичну для них точку. Натуральні потреби організму компанія справляла тут же у дворі, під деревами.

У якості потерпілого від “всеношної”, що продовжилась ранком, обдзвонювати інстанції почав автор матеріалу, який до того підписав і протокол свідчень. В міліції 12 кварталу, за номером 96-05-14 відповіли, що машини немає і не буде, а без неї до місця пригоди їм, незважаючи на близькість, не дістатися.

На “02” взяли трубку після кільканадцятої спроби додзвонитися. Вислухавши нарешті скаргу, обіцяли вжити заходи, чого так і не відбулося.

“СПЕЦКОР” звернувся до начальника Бабушкінського РВВС Сергія Олександровича Бордюга. Він вже знав ситуацію у найдрібніших деталях і спрямував мене до начальника сьомої міліцейської частини Вадима Віталійовича Лісунова. Той щиро поспівчував, записав номер іномарки, дав телефон старшого дільничного, рекомендувавши його контактною особою при виникненні проблемних моментів у майбутньому. При цьому, як початковий засіб вирішення проблеми галасливих компаній, назвав знищення столу з лавами, де вони збираються. До речі, а якщо вони збиратимуться у під’їзді?

Між тим, довготривалі спостереження мешканців будинку, якими вони обмінюються між собою, не наважуючись офіційно про це заявити, дають підстави підозрювати цілодобових гуляк у незаконному промислі, в тому числі торгівлі наркотиками.

На свіжому повітрі вони і цілодобово, і майже цілий рік, за виключенням днів, коли злива або сильний мороз, тобто вони ніде не зайняті, а достаток їхній невпинно зростає. До слова - ця іномарка з’явилася у дворі нещодавно (раніше бував зелений “Москвич”).

Головна їхня “робота”, здається, полягає у зустрічах та спілкуванні. При цьому вони щось отримують від “гостей”, передають їм і учасники оборутки миттєво розходяться. Вимушених спостерігачів не полишає відчуття постійної “движухи” у дворі, неспинного та неприхованого протиправного процесу. Люди відчувають психологічний дискомфорт: тут відбувається щось протизаконне, але визначити, що саме і в яких обсягах - не в їхній компетенції.

Насторожує наступна деталь. Того ж ранку, 30 липня темно-синя іномарка після виїзду з двору будинку № 138 була помічена біля місцевого міліцейського відділку. Чи не відразу після цих відвідин правопорушники повернулися з ящиками питва продовжувати бенкет?

Цікаво дізнатися, який документ було пред’явлено співробітникам “Кроку”, що миттєво розвернуло їх на 180 градусів і після цього іномарка відбула до квартального відділку.

***

Маючи стійку тенденцію, ситуація повторилася на третю ніч. Цього разу міліція приїжджала двічі. Не з першого разу і не без застосування сили, їй таки вдалося приборкати випивох. Після цього залишок ночі пройшов на диво спокійно.

Випадок яскраво засвідчив, що наші правоохоронці потребують постійної стимуляції до практичних дій, тобто виконання своїх службових обов’язків - не “заводяться” вони ні з першого, ні з другого разів. Та чи викорінена проблема? А що, як процесу “виховання” були піддані не головні діючі особи? Громадськість рішуче вимагає наведення повного порядку навіть в такому глухому, забутому владою мікрорайоні, як 12 квартал.

Хотілося б, аби міліція нарешті вдалася до здійснення безпосередньої своєї функції з захисту правопорядку. Вона дійсно буває ефективною.

Згадаймо оперативну реакцію правоохоронців на заходи регіональної акції “За Україну без Кучми”, до висвітлення яких був причетний і автор. До цього в місті не було прикладів такої концентрації міліції з широким спектром її підрозділів - людей і техніки. Тоді нестача пального чи некомплект нарядів не стали на перешкоді. І все це лише для того, аби неправовими методами приборкати виступи купки місцевих активістів акції. Міліція чергувала вдень і вночі біля можливих місць зібрань опозиції, демонструючи свою міць, силу і потужність.

Досить бути сильними лише в репресіях проти інакомислячих! Міліцію очікує багато роботи на вулицях та у дворах, потопаючих у темряві. Коли ж нарешті настане час взятися до активних дій задля повернення до себе поваги народу, який так втомився від знахабнілих подонків і тварюк, що зухвало відчувають себе господарями життя.:: СПЕЦКОР :: СВОБОДА - ЗДОБУТОК ХОРОБРИХ! :: Дніпропетровське інформаційно-аналітичне Інтернет-видання "СПЕЦКОР" потребує інвестицій для подальшого розвитку: покращення матеріально-технічної бази й створення штату співробітників. Цей сайт є результатом індивідуальних творчих, матеріальних, технічних й організаційних зусиль автора. Створення відповідних умов для діяльності команди однодумців дозволить "СПЕЦКОРУ" вийти на якісно новий рівень, що значно сприятиме реалізації патріотичної місії Інтернет-видання. Бізнесмени з Україною в серці, відгукніться! "СПЕЦКОР" розраховує на вашу допомогу. Тел: 8 066 449-70-21 е-маil: spetskor@ukr.net :: СВОБОДУ НЕ СПИНИТИ! :: СПЕЦКОР ::
Архіви статей: 2011  2010  2009  2008  2007  2006  2002-2005
© Олексій Мазур 2002-2013
© Веб-дизайн, Андрій Мазур 2002-2013
Всі права захищені. Використання матеріалів СПЕЦКОР дозволяється
за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на СПЕЦКОР.

Украинская Баннерная Сеть

Warning: require_once() [function.require-once]: Unable to access /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Warning: require_once(/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php' (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64