Банерна Мережа ЗМІ
СПЕЦКОР::головна Дніпропетровське
інформаційно-аналітичне
інтернет-видання
персональний сайт журналіста Олексія Мазура
Академія Української Преси Життя і Смерть - художньо-аналітичні сторінки Андрія Мазура... [Vox.com.ua] Портал українця Пресса Украины Украинский портАл

головна :: про автора :: "office" :: контакт :: архів-2011 :: архів-2010
коріння дуба, сакури гілля - поетичні сторінки Андрія Мазура
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА, бандюкович - ПОВНА ЖОПА! ЗЕКА - ГЕТЬ!! РЕ-ВО-ЛЮ-ЦІЯ!!! -= СПЕЦКОР =- Повалення леніна - це не вандалізм, а відновлення історичної справедливості. -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на місці Євромайдану мер Куліченко облаштував ярмарок. -= СПЕЦКОР =- Міліція залишила дніпропетровський Євромайдан якраз перед нападом "тітушек". -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на Євромайдан вийшли за різними підрахунками від 500 до тисячі городян. -= СПЕЦКОР =- Азаров сказав, що не боїться ЄвроМайдану. А даремно! -= СПЕЦКОР =- В Януковича язик не повертається сказати слово "українці". Замість цього він вживає "співвітчизники". -= СПЕЦКОР =- Лакейство і "раболєпіє" Януковича не знає меж. -= СПЕЦКОР =- Політика Януковича - це державна зрада і національне приниження українців. -= СПЕЦКОР =-
Пошук на сайті:
метод пошуку: "і" "або"


Від пілотного проекту медичної реформи не страждають лише таргани
Про добровільно-примусові внески
і повзучу нечисть в ЦРЛ Дніпропетровського району

Головному лікарю КЗ
«Дніпропетровська центральна районна лікарня»
Дніпропетровської обласної ради»
Гардецькій Л.В.
49108, м. Дніпропетровськ,
вул. Холодильна, 60

Копія: голові Комітету Верховної Ради України
з питань охорони здоров’я
Бахтєєвій Т.Д.
01008, м. Київ-8, вул. М. Грушевського, 5

Копія: міністру охорони здоров’я України
Богатирьовій. Р.В.
м. Київ, 01601, вул. Грушевського, 7

Про добровільно-примусові внески
і тарганів в ЦРЛ Дніпропетровського району

Наступного дня після відвідин 8 квітня ЦРЛ Дніпропетровського району, я звернувся на «гарячу лінію» ГУОЗ області з низкою запитань.

Зокрема, цікавився, чи входить зроблений мною в лікарні рентген шийно-грудного відділу хребта, за який я заплатив 50 гривень, до переліку платних послуг, які надаються в комунальному закладі. До того ж, знімок так і лишився на екрані монітора комп’ютера і не був виданий мені на руки. Виходить, я заплатив за саму послугу. То чи є вона офіційно платною?

В отриманому листі за підписом головного лікаря КЗ «Дніпропетровська ЦРЛ» ДОР» Л.В. Гардецької (виконавець – Синчук, тел. 724 16 02) читаю відповідь:

«08.04.2013 года Вам по направлению врача невропатолога проведена рентгенография шейно-грудного отдела позвоночника на аппарате КЦУ (компьютерно-цифровая установка). Результаты этого исследования по желанию пациента выдаются на руки в электронном виде. Такой просьбы от Вас не поступало. В кассе больницы имеются чеки на внесенные Вами суммы благотворительных взносов».

По-перше, де тут відповідь на поставлене мною питання щодо наявності чи відсутності рентгену в переліку платних послуг, що надаються комунальним закладом?

Відтак повторюю це запитання і додаю до нього наступні:

Хто складає і затверджує перелік платних послуг в лікарні комунальної форми власності, який зазвичай вивішується в закладі біля каси на першому поверсі? На підставі яких законів та нормативних актів це робиться? За якими критеріями одні послуги зараховуються до платних, а інші – ні? А чому б тоді не зробити платними всі послуги, які надаються лікарнею, вивісивши прайс-лист?

По-друге. Щодо результатів рентгенологічного дослідження, які, виявляється, видаються пацієнту на руки в електронному вигляді за його бажанням. А звідки я про це міг знати, якщо про такий сервіс мене ніхто не поінформував? Ані усно – про це словом не обмовилися лікарі-рентгенологи; ані письмово – табличкою чи стендом з відповідним написом в самому кабінеті або ж перед його дверима? Чому пацієнтам ніхто не говорить про таку можливість? Якби мені сказали, я б неодмінно скористався нею.

По-третє. Жодних благодійних внесків я не робив. Бо мені ніде ніхто не казав, що вони благодійні, а значить добровільні, від яких можна утриматися. Сума, яку я мушу сплатити за рентген, звучала як імператив, як обов’язкова умова отримання медичної послуги. За внесені кошти, не знаючи, що вони добровільні і благодійні, я розписався в журналі кабінету. Але жодного чеку на руки я не отримував. То хотілося б подивитися на чеки. А якщо ці кошти адміністрація закладу називає благодійними, то я, дізнавшись про це, відмовляюся від внесків і хочу отримати їх назад, адже не був попереджений, що вони добровільні і робляться за бажанням пацієнта.

На "гарячій лінії" я також зазначив про платність послуг УЗД. Суми залежать від статусу пацієнта. При цьому лікар-сонолог оцінює платіжну спроможність клієнтів на власний розсуд, за виглядом відвідувачів.

У листі від ЦРЛ мені відповідають:

«24.10.2012 Вам было проведено УЗ исследование брюшной полости бесплатно».

А от моїй мамі обстеження в лікарки Орел Ю.М. 21.11.2012 коштувало 20 гривень. Причому спочатку сонолог вимагала з неї вдвічі більшу суму. Запитання: УЗД теж входить до переліку платних послуг лікарні? Якщо моя мати не хотіла давати гроші, а вимушена була зробити це, зменшивши затребувану суму, то чи можна назвати цей внесок благодійним, навіть якщо на нього і є касовий чек?

До речі. У зверненні на "гарячу лінію" я ще згадав про витребувані з мене 10 гривень за ЕКГ серця. Чому у відповіді ЦРЛ немає ані рядочку про «добровільні» внески в цьому кабінеті? Причому за них я точно ніде не розписувався. Тому прошу повернути мені і цю суму. Як і моїй матері її 20 гривень. А задля уникнення непорозумінь та запобігання подібним випадкам у майбутньому пропоную перед всіма кабінетами, де у пацієнтів поліклініки ЦРЛ вимагають гроші, розмістити стенди з інформацією про виключно благодійний характер всіх внесків до каси медичного закладу, які кожен бажаючий здійснює на добровільних засадах. При цьому обов’язково зазначити, що відмова від внесків не означає недоступність тієї чи іншої медичної послуги, процедури, дослідження.

Наступним моїм запитанням, озвученим на "гарячій лінії", був телефон у кабінеті ендокринолога – він спарений з отоларингологічним стаціонаром. Це триває багато років і створює великі незручності як для пацієнтів, так і лікарів. Навіщо лору чийсь діабет, а ендокринологу – чиїсь вуха, горло або носи? Скільки це триватиме? Невже лікарня не може провести окремі телефонні лінії, як в один, так і в інший кабінети?

Просигналізував я на "гарячу лінію" і про неналежний санітарний стан в приміщеннях поліклініки ЦРЛ. Зокрема, вів мову про кабінет ВТЕК № 25. Він кишить тарганами. Вони там повсюди: на підлозі, стінах, столах, шафах, стелі. Ця нечисть ледь по головах співробітниць не лазить, вповзаючи в одне вухо і виповзаючи з іншого. На що отримав відповідь:

«В консультативно-диагностической поликлинике регулярно проводится дезинфекция, тараканов в помещениях нет».

Тобто, з точки зору адміністрації лікарні, вони мені примарилися? Але ж в мене немає галюцинацій. Я хворію на діабет, але до таких розладів ще не доходило. Ну що ж, якщо так, то нехай в того, хто про це написав, буде стільки негараздів в особистому житті та його родичів, скільки в лікарні повзає «відсутніх» тарганів. Якщо їх справді немає, то ані виконавець листа, ані її близькі та рідні нічим не ризикують.

І ще одне. З якого такого дива у листі-відповіді на поставлені питання я читаю про те, що:

«Вы состоите на «Д» учете у эндокринолога: Д-з: Сахарный диабет 1 тип тяжелая форма, лабильное течение. Дистальная полинейропатия ІІ степени. Универсальная диабетическая микроангиопатия сосудов нижних конечностей., ишемия ІІ ст. Диабетическая нефропатия ІІІ степени».

А хіба я про це запитував? Ні. Вирішили мені нагадати? Невже думаєте, що я міг забути про свою хворобу, від якої, як і супутніх проблем, мені страждати все життя, що лишилося? Так, у мене – діабет і я знаю, на обліку в якого доктора я перебуваю. А у вас що? Як називається ваша хвороба, чим вона лікується і чи лікується взагалі?

Принагідно, хочу висловити подяку прем’єру Азарову за чергове «покращення на краще»: після його обіцянки знизити ціни на медикаменти для діабетиків, тест-смужки до глюкометра "Аку-Чек актив" з 175 гривень стрибнули в аптеках до 205 грн. Хотів би почути коментар з цього приводу від МОЗу, якому теж надсилаю копію листа.

Судячи з переможних реляцій екс-голови Дніпропетровської облдержадміністрації, а нині віце-прем’єра Олександра Вілкула, чиновників МОЗу та обласного ГУОЗу про запроваджений на Дніпропетровщині медичний експеримент, пілотний проект з реформування галузі проводиться надзвичайно успішно. І це попри хвилі громадського протесту, незважаючи на вий, плач і стогін людей. Ви їх не чуєте? Чи не позакладало вам вуха? Не бачите жертв вашого медичного геноциду, як тих тарганів під своїм носом? Ну то ще побачите і почуєте. Тільки не кажіть, що вас не попереджали.
06.05.2013


Читай також:


Анатолій Кінах
"Я сошла с ума,
я сошла с ума...."

Що у Кінаха болить?

Анатолій Кінах на прийомі в доктора. Сцена в кабінеті. Місце події - консультативна поліклініка. Медичний комунальний заклад. >>>Україна для генералів
Символом турботи обласної лікарні ім. Мечникова про ветеранів став депутат-регіонал в генеральських погонах

Цієї травневої пори відвідувачів Дніпропетровської обласної клінічної лікарні ім. Мечникова зустрічає білборд з сивочолою людиною у генеральському мундирі. Обабіч нього - двоє молодих лікарів: чоловік і жінка. Всі троє - з георгіївськими стрічками. >>>


Доктор Петрунін
"Українська правда" перетворилася на...
"Ізраїльську брехню"?

ЛЕХАІМ!

Олексій Мазур (Дніпропетровськ, Україна) - Димитрій Петрунін (Натанія, Ізраїль)   -
3(!) : 0. Такою за станом на сьогодні є співвідношення виграних судів на користь українського журналіста. Дві перемоги були здобуті в суді першої інстанції, в даному випадку - столичному Шевченківському, одна - в Київському Апеляційному. >>>Ця зухвала, нахабна, цинічна, брехлива медицина
Про головне ендокринологічне стерво Дніпропетровської області
з декомпенсованою совістю та істинно лабільною мораллю

Відповідь Головного управління охорони здоров’я облдержадміністрації на звернення до профільного Комітету Верховної Ради щодо хамської поведінки головної ендокринологині Дніпропетровської області Катерини Маляр - племінниці депутата ВР кількох скликань, одного з рекордсменів по міжфракційним переходам, бувшого директора «Укрзолота» Сергія Чукмасова - вражає своїм безмежним цинізмом, зухвалістю й нахабством. >>>


Медичний рекет. Про здирництво ескулапів
"Только шелковое сердце,
шелковое сердце..."

Завідувач кардіологічним відділенням 15-ої міської лікарні Дніпропетровська встановив таксу за перебування в стаціонарі і не відпускає пацієнтів поки ті не розрахуються. >>>


Сергій Чукмасов
"Не брат я тебе,
гнида черножопая!"

(х/ф"Брат", РФ)

Сергій Чукмасов посміявся
над хворими на діабет

Некоректний жарт дніпропетровського депутата кількох попередніх скликань, політика й бізнесмена прозвучав в прямому ефірі Ера-fm. Примітно, що Сергій Чукмасов доводиться рідним дядьком головній ендокринологині Дніпропетровської області Катерині Маляр, про яку "СПЕЦКОР" розповів в статті "КАТерина Мегерівна". >>>


Замголовлікаря ДОКЛ ім. Мечникова Юрій Скребець
дякує журналісту за об'єктивність і виважений стиль

Впродовж теми "КАТерини Мегерівни"

"Вдячний Вам за те, що прислали статтю. Відверто кажучи, не сподівався на це. І ще відвертіше - не намагався б сам шукати її на блогах. Тому що не хотілося читати про себе "фашист у білому халаті" тощо. Але був приємно здивований Вашим об'єктивним висвітленням розмови зі мною. Навіть не виникло бажання висловлювати будь-яке незадоволення. Виважений стиль, майже всі цитати точні. Жодного порушення законів жанру. І ще - вражаюча оперативність". >>>Лікуй - не лікуй,
все одно буде... те саме

КАТерина Мегерівна

Головний ендокринолог області Катерина Юріївна Маляр - не ПІБ, а пісня. Правда, гарно звучить? Та й сама вона майже лялечка. А яка ж лагідна, люб'язна, чуйна, хоч до рани прикладай. Не лише інсуліном й крапельницями, а самим поглядом чарівним, словом ласкавим лікує. Ох і пощастило ж діабетикам Дніпропетровщини мати таку заступницю, благодійницю, борчиню за кращі здоров'я і долю хворих на нестерпно солодке життя. >>>


Ваш коментар:
e-mail:

Warning: file() [function.file]: Unable to access ./comments/cart_1512.txt in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/art_1526.php on line 326

Warning: file(./comments/cart_1512.txt) [function.file]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/art_1526.php on line 326


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/art_1526.php on line 329


:: СПЕЦКОР :: СВОБОДА - ЗДОБУТОК ХОРОБРИХ! :: Дніпропетровське інформаційно-аналітичне Інтернет-видання "СПЕЦКОР" потребує інвестицій для подальшого розвитку: покращення матеріально-технічної бази й створення штату співробітників. Цей сайт є результатом індивідуальних творчих, матеріальних, технічних й організаційних зусиль автора. Створення відповідних умов для діяльності команди однодумців дозволить "СПЕЦКОРУ" вийти на якісно новий рівень, що значно сприятиме реалізації патріотичної місії Інтернет-видання. Бізнесмени з Україною в серці, відгукніться! "СПЕЦКОР" розраховує на вашу допомогу. Тел: 8 066 449-70-21 е-маil: spetskor@ukr.net :: СВОБОДУ НЕ СПИНИТИ! :: СПЕЦКОР ::
Архіви статей: 2011  2010  2009  2008  2007  2006  2002-2005
© Олексій Мазур 2002-2013
© Веб-дизайн, Андрій Мазур 2002-2013
Всі права захищені. Використання матеріалів СПЕЦКОР дозволяється
за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на СПЕЦКОР.

Украинская Баннерная Сеть


Warning: require_once() [function.require-once]: Unable to access /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Warning: require_once(/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php) [function.require-once]: failed to open stream: No error: 0 in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php' (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64