Банерна Мережа ЗМІ
СПЕЦКОР::головна Дніпропетровське
інформаційно-аналітичне
інтернет-видання
персональний сайт журналіста Олексія Мазура
Академія Української Преси Життя і Смерть - художньо-аналітичні сторінки Андрія Мазура... [Vox.com.ua] Портал українця Пресса Украины Украинский портАл

головна :: про автора :: "office" :: контакт :: архів-2011 :: архів-2010
коріння дуба, сакури гілля - поетичні сторінки Андрія Мазура
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА, бандюкович - ПОВНА ЖОПА! ЗЕКА - ГЕТЬ!! РЕ-ВО-ЛЮ-ЦІЯ!!! -= СПЕЦКОР =- Повалення леніна - це не вандалізм, а відновлення історичної справедливості. -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на місці Євромайдану мер Куліченко облаштував ярмарок. -= СПЕЦКОР =- Міліція залишила дніпропетровський Євромайдан якраз перед нападом "тітушек". -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на Євромайдан вийшли за різними підрахунками від 500 до тисячі городян. -= СПЕЦКОР =- Азаров сказав, що не боїться ЄвроМайдану. А даремно! -= СПЕЦКОР =- В Януковича язик не повертається сказати слово "українці". Замість цього він вживає "співвітчизники". -= СПЕЦКОР =- Лакейство і "раболєпіє" Януковича не знає меж. -= СПЕЦКОР =- Політика Януковича - це державна зрада і національне приниження українців. -= СПЕЦКОР =-
Пошук на сайті:
метод пошуку: "і" "або"


САН САНИЧ ЗА ЧЕСНУ ВЛАДУ І ДОБРОБУТ ГРОМАДЯН
Поет і прозаїк Олександр Мороз про гірку правду життя

Минулий візит на Дніпропетровщину кандидата в Президенти України, голови СПУ, депутата Верховної Ради чотирьох скликань О. О. Мороза відбувся місяць тому. У четвер, 23 вересня Олександр Олександрович знову відвідав наш край. Цього разу він провів зустрічі з виборцями й представниками ЗМІ в Павлограді та обласному центрі.

Теперішня армія - "суцільний Мелітополь"

Пресовий захід у Павлограді розпочався з прохання до лідера соціалістів прокоментувати відставку міністра оборони Є. Марчука, зокрема аргументацію нині діючого керманича держави Л. Кучми, з якою той прийняв відставку посадовця.

Висловлені Л. Кучмою критичні зауваження щодо стану справ в українській армії, на переконання О. Мороза, можна висунути й до самого головнокомандуючого, адже, за словами парламентарія, ті негаразди, що є у війську - результат панування теперішньої системи влади, правління Президента. При цьому, соціаліст назвав ситуацію в армії "суцільним Мелітополем" через комерцію, що прийшла у збройні сили, й наголосив на неприпустимості подібного явища. Політик підкреслив, що наведення ладу у цій сфері неможливо без припинення діяльності так званих посередницьких структур.

На його думку, звільнення Є. Марчука також можна пояснити й бажанням Президента використати армію у політичних іграх.

Популярність компартії згасає,
її лідеру президентство не "світить"

Даючи визначення політичним силам відносно їхньої позиції до нинішньої влади, по-справжньому опозиційними Олександр Мороз вважає СПУ і КПУ, називаючи "Нашу Україну" не опозиційною, а конкуруючою з владою в боротьбі за провідну роль у державі. Між тим, замість консолідації очолюваної ним партії з КПУ - у міжпартійних взаємовідносинах напруга. Про її причини та можливе подолання розходжень Олександр Мороз говорить наступне:

- У нас схожі електоральні поля, проте їхні ядра, які є чітко сформованими, не перетинаються. Та незважаючи на це, саме конкуренцією за електорат, якою так переймається актив КПУ, зокрема, її ЦК й перший секретар, можна пояснити його некоректні висловлювання на нашу адресу. На окремі такі закиди, що не витримують жодної критики, вимушений був відповісти секретар політради СПУ у газетах "Сільські вісті", "Товариш" та деяких інших... Проте ми не збираємось вступати з ними в конфронтацію, бо це не піде на користь ні нам, ні КПУ. Від цього конфлікту виграє лише влада. До того ж, ми поважаємо рядових комуністів й прихильників партії, визнаючи їхнї права на власні переконання. Вони більш консервативні, як мені здається, ніж слід бути в цей час, і ми пояснюємо на зустрічах: якщо діяти зараз так, як пропонують ваші керівники, то ми отримаємо той же результат, що і КПРФ в Росії. Ми не зацікавлені в такому підсумку політичних змагань. Я сподіваюсь, у час, що залишився, комуністи порадяться й візьмуть до уваги конкретні обставини політичної кампанії, що стане запорукою адекватної реакції на лист, адресований їм з'їздом СПУ.

- В цьому листі констатувався той відомий факт, що сьогодні керівник КПУ не може перемогти на виборах, - бере слово колега народного депутата, секретар політради СПУ Юрій Луценко. - За нього проголосує східна й частина центральної України, але цього буде недостатньо. На минулих президентських виборах у другому турі навіть за нашої підтримки, комуністи здобули стільки ж, скільки їхні ідеологічні побратими в Росії - 37,2%. На цьогорічних виборах цей результат буде ще менший, адже фракція компартії у ВР минулого скликання складалась з 120 депутатів, а тепер - лише 60. Загальний розвиток політичної ситуації в Україні засвідчує згасання популярності цієї сили. Говорячи про це, ми апелюємо до рядових членів КПУ, оскільки її керівництво, на жаль, не спроможне почути наші аргументи: якщо ми хочемо перемоги лівої ідеї, якщо прагнемо соціалізації економіки, політики, відродження потужного лівого руху - давайте зробимо ставку на політика, за якого може віддати голоси й Східна, й Західна Україна. В даному випадку ми пропонуємо зробити ставку на Олександра Мороза. Тоді він точно потрапить до другого туру і там переможе Ющенка...

- Ви вважаєте, що Янукович туди не потрапить? - прозвучало запитання з зали.

- Якщо комуністи підтримають Мороза, то він обов'язково пройде до другого туру, а Ющенка звідти нікому не "вибити", - пояснив Ю. Луценко. - Тому ми відверто говоримо: хто хоче голосувати за правого Ющенка - о'кєй, але всі інші - голосуйте за Мороза і тоді в другому турі у країни буде вибір, а не Мукачеве. Тоді суспільство зможе вибрати ліву або праву ідею, соціальну або ліберальну політику.

- Певні шанси потрапити до другого туру є і без комуністів, - зауважує Олександр Мороз, - але з їхньою підтримкою було б надійніше.

СПУ - партія сучасних лівих

Одна з журналісток у своєму запитанні поцікавилась відмінностями у програмах СПУ та КПУ. При цьому вона звернула увагу на те, що, як на неї, то переважну більшість еклекторату СПУ складають люди старшого віку. Представниця ЗМІ поцікавилась, чим може бути привабливою Соцпартія для молоді. Перебуваючи у доброму гуморі, Олександр Олександрович відповів:

- Цікаво те, що я відчуваю, що Ви маєте намір проголосувати саме за мене, але ж Вас аж ніяк не можна віднести до представників старшого покоління, - відповів лідер сціалістів, отримавши відповідну реакцію на дотепність.- Соціологія показує, що нас підтримують люди, які молодші за прихильників комуністів приблизно на 12-15 років. До того ж і сама партія складається у переважній більшості з людей продуктивного віку: середній вік наших партійців - 41 рік. Окрім цього, СПУ є членом Соцінтерну, що засвідчує відповідність нашої програми й практичних дій цілям світового соціалістичного руху. Тобто ми є сучасними лівими, що довели ефективність власної політики на міжнародному рівні.

Олександр Мороз зазначив, що Соцпартія чітко заявляє про підтримку підприємництва, малого й середнього бізнесу. Політик акцентував на тому, що мільойни українців, зайнятих у цій сфері, - це, здебільшого, люди, яких держава поставила у нелегкі, спеціфічні умови, тож їм необхідно допомогти у самореалізації, захистити від свавілля властей й криміналу, який часто-густо знаходить покровительство у високих владних кабінетах.

Активна діяльність СПУ в цьому напрямку вже сьогодні призвела до появи симпатиків партії з числа підприємців, серед яких чимало представників молодої генерації.

Одними з складових конкретно молодіжної політики Соцпартії її керівник називає створення робочих місць за рахунок залучення інвестицій як в середині країни, так й з-за її меж, підтримку сімей за допомогою довготермінового кредитування, розширення можливостей для здобуття освіти. Тут О. Мороз посилається на успішну роботу члена фракції СПУ, голови відповідного профільного комітету ВР Станіслава Ніколаєнка.

Зі свого боку Юрій Луценко додає, що соціалісти ставлять собі завдання досягти збільшення відсотка держзамовлення у вищих навчальних закладах й виступають за те, щоб держава визначалась, які спеціалісти їй потрібні у певний час.

Усунути клани від керування галузями економіки

Була заторкнута й тема стратегічних галузей економіки. Відповідаючи на запитання, Олександр Мороз, зокрема, висловив глибоке переконання в тому, що енергетика, як, до речі, й інші окремі галузі, повинна перебувати у державній власності. Приватизацію обленерго політик розцінив як велику помилку, адже це відбилося лише на збільшенні тарифів і ні до чого хорошого не призвело. Такий крок посилив гніт й на дрібне та середнє підприємництво. Соціаліст рішуче виступив за корегування ситуації, що склалась в цій сфері.

Юрій Луценко детальніше зупинився на проблемах вугільної галузі, що є дуже актуальним для Павлограда, особливо після приватизації "Павлоградвугілля":

- Можливо, соціальні виплати нових господарів підприємства дещо послабили напругу і тим не менш... Соціалісти заявляють про необхідність руйнування монополії - потрібно забрати з одних рух весь ланцюг: вугілля, кокс, руда, метал. Тут спостерігаються величезні податкові пільги, колосальні недоплати до держбюджету. Відомі всім пани купляють вугілля, особливо коксуюче, за цінами, що є заниженими відносно світових як мінімум на 10-12 доларів за тону. До того ж держава виплачує їм дотації. Тобто вони за безцінь отримують сировину, вивозять її за кордон і через торговельні дома в офшорних зонах досягають надприбутків. Зрозуміло, що за ці кошти можна утримувати футбольні клуби й іноді навіть давати подачки шахтарям аби ті мовчали. Головне наше завдання - демонополізація й переведення процесу на світові ціни без ніяких податкових пільг. Потрібно покінчити пограбування держави й робітників, зайнятих у цій галузі. Все дуже просто: вугілля має коштувати стільки, скільки воно коштує в світі. Відповідною повинна бути і зарплата шахтарів. Метал повинен продаватися підприємством, зареєстрованим в Україні. Таким чином буде наведено лад, різко збільшений бюджет і врешті-решт один клан позбудеться можливості перекривати кисень всій економіці держави.

- Зверніть увагу на таку дивну річ: керівники підприємств організують шахтарів на акції протесту, ті приїжджають до Києва, вибивають в держави гроші на зарплату, регреси та інші потреби, а все це в підсумку потрапляє до кишені тих, хто відрядив робітників на ці акції, - зазначає Олександр Мороз. - Якщо, скажімо, шахта в Донбасі відпускає рядове вугілля за 140 грн., а в Житомирі його купляють за 500-600 грн., то тоді незрозуміло, на якому ж етапі збільшується вартість? Чому це так відбувається? Дивіться: Пінчук і Ахметов отримали в подарунок "Криворіжсталь" і на другий день підняли на 600 грн. ціну на метал, що випускається в Україні. Ото вже розумники. Не заплативши вважай нічого за підприємство, почали заправляти такими капіталами. Звичайно, у такому випадку можна займатися будівництвом стадіону вартістю 200 000 000 в Донецьку. Уявляю, яка це буде грандіозна споруда. Але ж ці двісті мільйонів "сидять" в 1,5 млрд., які вони виручатимуть лише за рахунок підвищення ціни металу, що реалізовуватиме комбінат. Це не економіка, а пограбування. І якщо це робиться під патронатом Президента Кучми, то я вважаю, що він діє всупереч інтересам держави.

***

Прес-конференція проходила в місцевому історичному музеї. Після завершення заходу лідер СПУ з великим задоволенням та зацікавленістю оглянув експонати, серед яких були і предмети старовинного українського побуту й господарства. Слід зазначити, Олександр Олександрович виявив неабияку обізнаність у цих речах, провівши невеличкий іспит серед присутніх щодо назв та призначення інструментарію, з якими українці вели господарство, поралися в побуті.

***

Теперішня влада цинічна й зухвала як ніколи

Після проведених зустрічей з виборцями в Павлограді, прибувши до Дніпропетровська, в бліц-інтерв'ю для місцевих журналістів Олександр Мороз сказав, що він не відчув поліпшення настрою людей після приватизації "Павлогралвугілля". Робітники стурбовані недостатньою увагою нових хазяїв до соціальної сфери, не задоволені рівнем зарплат. Отже позитивних змін в результаті передання підприємства до приватних рук соціаліст не угледів й виступив за те, аби "Павлоградвугілля" було повернуто державі.

Порівнюючи, на прохання представників ЗМІ, теперішню виборчу кампанію з минулими в Україні, соціаліст відзначив, що нинішня вирізняється більшою безцеремонністю у діях влади. Вона, за спостереженнями О. Мороза, повністю ігнорує закон й не намагається цього приховати: всі неподобства чиняться з цинічною відкритістю й зухвалістю.

Коментуючи заяву генпрокуратури з приводу експертизи плівок Мельниченка, голова СПУ назвав її недолугою й невдалою спробою відвести звинувачення від посадових осіб, причетних до епізодів, зафіксованих у розмовах в кабінеті глави держави.

Говорячи про свої перші кроки у разі обрання Президентом, Мороз, серед іншого, пообіцяв скасувати всі антиконституційні укази та акти Президента Кучми (зокрема унеможливити продаж землі, негайно вивести українські війська з Іраку), створити належні умови для доведення до логічного завершення розслідування резонансних злочинів, передання їх до судового розгляду, адже справи ці розслідувані, а їхні головні фігуранти добре відомі.

Мотивуючи неголосування очолюваної ним фракції за створення ЄЕП, народний депутат підкреслив, що договір про вільну торгівлю з Росією був ратифікований парламентом ще декілька років тому, тож потрібно, аби він працював зараз. Те, що угода про ЄЕП чисто піарівський хід перед виборами, зауважує Олександр Олександрович, підтвердив президент Росії В. Путін, коли сказав, що над цим документом ще потрібно попрацювати.

- Візьмемо конкретний приклад, - пояснює соціаліст,- якщо газ запускатиметься у виробництво в Росії за ціною $ 20 за 1000 метрів куб., а в Україні по $ 60, то це ставитиме наші виробництва у нерівні можливості. Я вже не кажу про дотації - якщо їх не буде, то нам доведеться закривати весь Донбас. До того ж, уряд нам обіцяв перед усе зону вільної торгівлі без вилучень, тепер виходить, що вилучення передбачаються по більш ніж 200 товарам. Треба все вираховувати по-новому і в цьому сенсі Путін правий.

Збагаченню олігархів за рахунок народу потрібно покласти край

Мітинг, що відбувся на площі перед Палацем культури НТЗ (колишній ПК ім. Карла Лібкнехта) був під загрозою зриву. За інформацією представників обласної СПУ, на місці проведення заходу у терміновому порядку владою була запланована низка розважальних заходів. Проте завдяки втручанню народних депутатів перешкоди були усунені.

Отже цього разу обійшлося без конфліктів, які виникли місяць тому перед проведенням зустрічі О. Мороза з виборцями біля КСК "Шинник". Тоді адміністрація "Дніпрошини" на чолі з її директором, депутатом міськради В. В. Вербасом (через свою надзвичайну зайнятість він регулярно пропускає сесії), не давала дозволу на проведення заходу, перешкоджаючи людям в доступі на площу, заганяючи туди вантажівки.

У своєму виступі Олександр Мороз піддав різкій критиці здійснену теперішнім прем'єром В. Януковичем доплату до пенсій, назвавши цей захід популістським й тимчасовим, висловивши критичні зауваження щодо джерел, з яких здійснюється доплата. Такі кошти, за словами народного депутата, потребують належного законодавчого оформлення, проведення їх через Пенсійний Фонд, чого не було зроблено. Якби мова йшла про перерозподіл фінансових потоків, на чому наполягають соціалісти задля підвищення пенсій, а не доплат до них, підкреслює О. Мороз, тоді б не було загрози інфляції, в іншому випадку - вона є суттєвою і ознаки такого розвитку ситуації можна побачити вже сьогодні, адже внаслідок грошової емісії, якою роздаються доплати, зростають ціни на продукти харчування, медикаменти, бензин і т.д. і т.п.

Лідер соціалістів передбачає, що через декілька місяців джерела, з яких зараз здійснюються доплати, будуть вичерпані.

Отже теперішні "благодійні" доплати емісійними грошима, єдина мета яких - "замакітрити голови пенсіонерів"- лідер СПУ характеризує піарівською акцією, яка є дуже небезпечною.

О. Мороз пропонує замість доплат повернути розрахункову базу пенсії 376 грн., яку Кабмін під керівництвом того ж "благодійника" Януковича замінив на 306 грн., тоді б пенсії піднялися і це - на постійно, а не так як зараз з доплатами.

- Те, що я пропоную - зовсім інше, - говорить оратор. - Ми можемо підняти мінімальні зарплати і пенсії на багато більше - до 400 грн. з 1 січня 2005 року, але за рахунок перерозподілу фінансових потоків, простіше кажучи, за рахунок повернення людям того, що нині осідає в кишенях олігархів.

Суттєві надходження до бюджету, зокрема, зможе забезпечити наведення елементарного ладу на митницях, де товари перевозяться без мита, через що примножуються капітали олігрхів, наближених до влади. За наведеними даними, на митницях кожного року розкрадається близько 15-20 млрд. грн.

Низка потужних підприємств і бізнесових структур в Україні, користуючись прикриттям влади, не сплачують податки. Їм уряд штучно створив пільги, а це, за підрахунками голови СПУ, ще близько 60 млрд. грн.

Покращенню ситуації сприяло б введення державної монополії на реалізацію деяких видів продуктів, в тому числі - лікеро-горільчаних виробів. Сьогодні баснословні прибутки в цій галузі йдуть в приватну кишеню.

Вищенаведені заходи могли б значно покращити ситуацію і, підкреслив лідер соціалістів, задіяні таким чином кошти неодмінно позитивно вплинули б на економіку, адже вони "живі", зв'язані товарами і послугами, а не емісійні, які сьогодні, за висловом політика, малює С. Тигіпко. Саме завдяки "живим" грошам можна було б і покращувати фінансування освіти, медицини та інших галузей.

Негативна оцінка була дана і запланованому урядовим проектом виділенню з держбюджету 6 млрд. грн. для проведення взаємозаліків по боргах за комунальні послуги і повернення громадянам втрачених заощаджень. Такі заходи, на думку Олександра Мороза, можна використовувати частково, аби залік не перевищував 15-20 %. В іншому випадку від таких взаємозаліків виграють лише обленерго та інші компанії, що виступають посередниками між державою та людиною. Людям потрібно вертати гроші.

Олександр Мороз наголосив на тому, що реальне покращення життєвого рівня громадян не можна досягти без відродження економіки, виробництва, чого зараз в Україні немає. Задля цього потрібні інвестиції. Їхнє залучення, як наголосив соціаліст № 1, неможливе без декриміналізації країни, покладення краю пануванню злочинної системи.

Головну загрозу від влади кандидат у Президенти, соціаліст О. Мороз вбачає не стільки в можливій фальсифікації результатів виборів, скільки у ймовірному визнанні їх недійсними через організацію за допомогою бандюків дебошів на виборчих дільницях, виявлення численних порушень або й дестабілізації ситуації в країні. І все це з метою повернення того ж Кучми в якості кандидата на третій термін або взагалі введення надзвичайного стану, з якого зможе вивести тільки сильна рука Леоніда Даниловича. Вихід Олександр Мороз вбачає в одному - не пропустити в другий тур кандидата від влади.

Зрештою, наголошує Олександр Мороз, все буде залежати від політичного вибору громадян: буде чесна влада - тоді для всіх один закон і порядок в державі, добробут кожної сім'ї.:: СПЕЦКОР :: СВОБОДА - ЗДОБУТОК ХОРОБРИХ! :: Дніпропетровське інформаційно-аналітичне Інтернет-видання "СПЕЦКОР" потребує інвестицій для подальшого розвитку: покращення матеріально-технічної бази й створення штату співробітників. Цей сайт є результатом індивідуальних творчих, матеріальних, технічних й організаційних зусиль автора. Створення відповідних умов для діяльності команди однодумців дозволить "СПЕЦКОРУ" вийти на якісно новий рівень, що значно сприятиме реалізації патріотичної місії Інтернет-видання. Бізнесмени з Україною в серці, відгукніться! "СПЕЦКОР" розраховує на вашу допомогу. Тел: 8 066 449-70-21 е-маil: spetskor@ukr.net :: СВОБОДУ НЕ СПИНИТИ! :: СПЕЦКОР ::
Архіви статей: 2011  2010  2009  2008  2007  2006  2002-2005
© Олексій Мазур 2002-2013
© Веб-дизайн, Андрій Мазур 2002-2013
Всі права захищені. Використання матеріалів СПЕЦКОР дозволяється
за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на СПЕЦКОР.

Украинская Баннерная Сеть

Warning: require_once() [function.require-once]: Unable to access /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Warning: require_once(/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php' (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64