Банерна Мережа ЗМІ
СПЕЦКОР::головна Дніпропетровське
інформаційно-аналітичне
інтернет-видання
персональний сайт журналіста Олексія Мазура
Академія Української Преси Життя і Смерть - художньо-аналітичні сторінки Андрія Мазура... [Vox.com.ua] Портал українця Пресса Украины Украинский портАл

головна :: про автора :: "office" :: контакт :: архів-2011 :: архів-2010
коріння дуба, сакури гілля - поетичні сторінки Андрія Мазура
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА, бандюкович - ПОВНА ЖОПА! ЗЕКА - ГЕТЬ!! РЕ-ВО-ЛЮ-ЦІЯ!!! -= СПЕЦКОР =- Повалення леніна - це не вандалізм, а відновлення історичної справедливості. -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на місці Євромайдану мер Куліченко облаштував ярмарок. -= СПЕЦКОР =- Міліція залишила дніпропетровський Євромайдан якраз перед нападом "тітушек". -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на Євромайдан вийшли за різними підрахунками від 500 до тисячі городян. -= СПЕЦКОР =- Азаров сказав, що не боїться ЄвроМайдану. А даремно! -= СПЕЦКОР =- В Януковича язик не повертається сказати слово "українці". Замість цього він вживає "співвітчизники". -= СПЕЦКОР =- Лакейство і "раболєпіє" Януковича не знає меж. -= СПЕЦКОР =- Політика Януковича - це державна зрада і національне приниження українців. -= СПЕЦКОР =-
Пошук на сайті:
метод пошуку: "і" "або"


Було наше - стане “Інтермаша”?

Комунальне підприємство “Аульська хлоропереливна станція” забезпечує рідким хлором водопровідно-каналізаційні господарства 23 областей України; Виробниче управління Аульського районного водопровідного господарства здійснює постачання питної води для населення області, що перевищує два мільйони осіб. Ці, без перебільшення, стратегічні об’єкти опинилися під загрозою передачі в оренду строком на 49 (!) років комерційній структурі ТОВ “Інтермаш”, чиї інтереси активно лобіюють “нові” старі керманичі Дніпропетровщини - Микола Швець (колись знятий Кучмою голова облдержадміністрації, а нині - голова облради) і компанія, здійснюючи тиск на працівників комунальних підприємств. Не зупиняє обласних бонз й звернення облпрокурора, в якому йдеться про неправомірність їхніх дій, зокрема про порушення вимоги Закону України “Про оренду державного та комунального майна”.

***

Інтерес до вищезазначених підприємств цілком зрозумілий, оскільки вони є єдиними прибутковими в водопровідно-каналізаційному господарстві Дніпропетровської області за наявності великої кількості збиткових підприємств, які входять до структури “Облводоканалу”, що знаходяться в критичному стані і вимагають термінових інвестицій.

Обгрунтовуючи необхідність передачі вказаних цілісних майнових комплексів в оренду ТОВ “Інтермаш”, заступник голови облради В. Ф. Залунін заявляє про ніби-то готовність товариства інвестувати в ці об’єкти протягом року 15 млн. грн. (чому б не спрямувати кошти на підйом тих, що ледь животіють?). Разом з тим, за наявними даними, статутний фонд “Інтермаша” становить менше 12 тис. грн., а річний оборот не перевищує 4,5 млн. грн

Про лобіювання керівництвом облради комерційних інтересів ТОВ може свідчити і той факт, що розпорядженням голови облради М. А. Швеця від 11.01.05 № 8-р оплату експертної оцінки цілісних майнових комплексів КП “Аульська ХПС” покладено на зацікавлену комерційну структуру - ТОВ “Інтермаш”. Як свідчить Додаток 1 до розпорядження, в складі робочої комісії для проведення інвентаризації - працівники тієї ж матеріально зацікавленої структури - ТОВ “Інтермаш”.

Трудовий колектив КП “Аульська ХПС” у відповідь на лист заступника голови облради В. Ф. Залуніна, в якому повідомлялось про надходження до облради заяви про оренду їхнього підприємства, на загальних зборах вирішив взяти цілісний майновий комплекс підприємства в оренду створеним ним господарським товариством - ТОВ “Аульська хлоропереливна станція”. За п. 4. ст. 8. Закону України “Про оренду державного та комунального майна” “створене членами трудового колективу господарське товариство має переважне перед іншими фізичними та юридичними особами право укладення договору оренди майна того підприємства..., де створене це товариство”. За п. 6. ст. 9 вказаного Закону “укладення договору оренди майна підприємств з іншими фізичними та юридичними особами здійснюється за умови відсутності заяви господарського товариства, створеного трудовим колективом підприємства... впродовж 20 днів з дня направлення їм повідомлення про намір орендувати відповідно цілісний майновий комплекс підприємства, структурного підрозділу”.

З того часу як трудовий колектив висловив бажання взяти самостійно в оренду цілісний майновий комлекс КП “Аульська ХПС”, він відчуває постійний тиск з боку облради, особливо - заступника голови В. Ф. Залуніна, аж до погроз, про що, зокрема, йдеться в заяві трудового колективу прокурору Дніпропетровської області В. В. Шубі.

Отже керівництво облради проігнорувало переважне право трудового колективу КП взяти в оренду цілісний майновий комплекс підприємства навіть при тому, що заява про таке рішення направлена своєчасно, до того ж за найвищою орендною ставкою, передбаченою законом - 10 % від балансової вартості об’єкта.

Зі своєю бідою колектив звернувся до народних депутатів. Відгукуючись, депутати ВР Сергій Соболєв (“Наша Україна”), Григорій Омельченко (БЮТ), Віталій Шибко (СПУ), Борис Олійник (КПУ) та голова спеціальної комісії з питань приватизації Верховної Ради Валентина Семенюк направили депутатське звернення голові облради М. А. Швецю, прокурору області В. В. Шубі, начальнику облуправління Служби безпеки України М. В Куркіну, в якому, серед іншого, просили пояснити, чи враховані тут наступні питання:

- відповідність процедури передачі в оренду цілісних майнових комплексів КП “Аульська ХПС” та Виробничого управління Аульського районного водопровідного господарства вимогам Закону України “Про оренду державної та комунальної власності”, Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” та Закону України “Про захист економічної конкуренції”; - економічна доцільність передачі в оренду зазначених об’єктів, які не потребують додаткових заходів щодо оздоровлення їхньої діяльності;

- рівень фахової та професійної підготовки, а також досвід роботи у сфері водопровідно-каналізаційного господарства потенційних орендарів, що є необхідною умовою подальшого ефектиіного функціонування зазначених підприємств як стратегічно важливих для Дніпропетровщини й України в цілому;

- наявність згоди членів трудових колективів КП “Аульська ХПС” та ВУ АРВГ на оформлення орендних відносин щодо цілісних спмайнових комплексів цих підприємств.

Після цього прокурор області Володимир Шуба у листі до голови облради Миколи Швеця зазначив: “Законом України “Про оренду державного та комунального майна (ч. 2 ст. 4 в редакції від 29.06.04) встановлено, що не можуть бути об’єктами оренди об’єкти державної власності, що мають загальнодержавне значення і не підлягають приватизації відповідно до ч. 2 ст. 5 Закону України “Про приватизацію державного майна”. Об’єкти інженерної інфраструктури та благоустрою міст, включаючи мережі, споруди, устаткування, які пов’язані з постачанням спожтвачам води, а також відведенням і очищенням стічних вод, включені до ч. 2 ст. 5 останнього із зазначених Законів.

...В разі прийняття обласною радою позитивного рішення з питання передачі в оренду даних підприємств ( “Інтермашу” - прим. авт.) буде порушено вимоги Закону України “Про оренду державного та комунального майна”.

Завдяки вжитим заходам розглядання цього питання на сесіїї було відкладене. Одначе керівництво облради продовжує підготовку до передачі вказаних об’єктів в оренду зацікавленій комерційній структурі - ТОВ “Інтермаш”, про що свідчить лист В. Ф. Залуніна від 25.01.05 на ім’я генерального директора ДОКП “Облводоканал” В. А. Пантюшкіна.

В той же час на розгляді у Верховній Раді України знаходиться законопроект, винесений спеціальною контрольною комісією з питань приватизації, спрямований на недопущення приватизації та обмеження передачі в оренду стратегічних підприємств, якими є КП “Аульська ХПС” та ВУ АРВГ. Можливо, лише його затвердження спроможне остаточно поставити крапку в дійстві, що має всі ознаки корупційного.:: СПЕЦКОР :: СВОБОДА - ЗДОБУТОК ХОРОБРИХ! :: Дніпропетровське інформаційно-аналітичне Інтернет-видання "СПЕЦКОР" потребує інвестицій для подальшого розвитку: покращення матеріально-технічної бази й створення штату співробітників. Цей сайт є результатом індивідуальних творчих, матеріальних, технічних й організаційних зусиль автора. Створення відповідних умов для діяльності команди однодумців дозволить "СПЕЦКОРУ" вийти на якісно новий рівень, що значно сприятиме реалізації патріотичної місії Інтернет-видання. Бізнесмени з Україною в серці, відгукніться! "СПЕЦКОР" розраховує на вашу допомогу. Тел: 8 066 449-70-21 е-маil: spetskor@ukr.net :: СВОБОДУ НЕ СПИНИТИ! :: СПЕЦКОР ::
Архіви статей: 2011  2010  2009  2008  2007  2006  2002-2005
© Олексій Мазур 2002-2013
© Веб-дизайн, Андрій Мазур 2002-2013
Всі права захищені. Використання матеріалів СПЕЦКОР дозволяється
за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на СПЕЦКОР.

Украинская Баннерная Сеть

Warning: require_once() [function.require-once]: Unable to access /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Warning: require_once(/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php) [function.require-once]: failed to open stream: No error: 0 in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php' (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64