Банерна Мережа ЗМІ
СПЕЦКОР::головна Дніпропетровське
інформаційно-аналітичне
інтернет-видання
персональний сайт журналіста Олексія Мазура
Академія Української Преси Життя і Смерть - художньо-аналітичні сторінки Андрія Мазура... [Vox.com.ua] Портал українця Пресса Украины Украинский портАл

головна :: про автора :: "office" :: контакт :: архів-2011 :: архів-2010
коріння дуба, сакури гілля - поетичні сторінки Андрія Мазура
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА, бандюкович - ПОВНА ЖОПА! ЗЕКА - ГЕТЬ!! РЕ-ВО-ЛЮ-ЦІЯ!!! -= СПЕЦКОР =- Повалення леніна - це не вандалізм, а відновлення історичної справедливості. -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на місці Євромайдану мер Куліченко облаштував ярмарок. -= СПЕЦКОР =- Міліція залишила дніпропетровський Євромайдан якраз перед нападом "тітушек". -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на Євромайдан вийшли за різними підрахунками від 500 до тисячі городян. -= СПЕЦКОР =- Азаров сказав, що не боїться ЄвроМайдану. А даремно! -= СПЕЦКОР =- В Януковича язик не повертається сказати слово "українці". Замість цього він вживає "співвітчизники". -= СПЕЦКОР =- Лакейство і "раболєпіє" Януковича не знає меж. -= СПЕЦКОР =- Політика Януковича - це державна зрада і національне приниження українців. -= СПЕЦКОР =-
Пошук на сайті:
метод пошуку: "і" "або"


Люстрація: нагальна потреба чи... дурниця?

Представники низки Дніпропетровських обласних осередків політичних партій, зокрема УНП, УРП "Собор", "Солідарність", СПУ, КУН, заявили про створення ними Комітету по проведенню люстрацій на Дніпропетровщині. Головною метою громадської організації (Комітету) задекларовано зняття із займаних посад та недопущення нових призначень у представницьких й виконавчих органах влади осіб, що скомпрометували себе корупцією, фальсифікаціями народного волевиявлення на минулих президентських виборах, іншими порушеннями Конституції й законів України.

- Ми знаємо, на які кульбіти спроможні можновладці, коли відчувають, що грунт іде з-під їхніх ніг, коли вони усвідомлюють перемогу нових політичних сил, - говорить лідер ДОО УНП Іван Шулик. - Вони легко перефарбовуються, міняють прапори, аби лише утриматись на своїх посадах. Досвід європейських країн засвідчує, що серйозні конструктивні зміни на краще відбувалися там, де після демократичних перетворень мінялася й влада. На початку дев'яностих років стара влада в Україні змогла зберегти свої позиції. Бачимо, до чого це призвело і що це коштувало українському народу. Ми переконані, що сьогодні, після перемоги Віктора Ющенка влада мусить бути оновлена, туди повинні прийти нові люди... На даний момент в Україні немає Закону про люстрацію, він тільки в стадії розробки, отже ми заявляємо про створення громадського Комітету, що домагатиметься прозорої кадрової політики, даватиме належні оцінки тим, хто не має права займати відповідальні посади в органах влади на Дніпропетровщині.

- Було б помилкою з боку обраного Народного Президента не прислухатись до думок тих регіональних політичних, творчих еліт, що його підтримали, - зауважує голова ДОО УРП "Собор" Орина Сокульська. - Важливо, аби при кадровому наповненні вертикалі нової влади було враховано ряд факторів: кредит довіри, який отримав Віктор Андрійович, існуючі у зв'язку з цим народні сподівання, а також фактор часу, адже не за горами й парламентські вибори 2006 року, результат яких буде залежати від змін, що відбуватимуться в державі. При формуванні нової влади дуже важливим є моральний аспект... Кожна організація-учасниця Комітету має й готує ще аналітичні довідки про діяльність старих кадрів в тому чи іншому районі. Ми не беремо на себе роль судів, але прагнемо виступати, сказати б, дорадчою структурою при оцінці діяльності старих й підборі нових кадрів.

- Є чиновники, котрі думають, що одягнувши помаранчеві шарфи, отримають індульгенцією від нової влади, - зазначає керівник осередку КУНу Юрій Береза, - та нехай вони знають, що всі випадки порушення з їхнього боку виборчого законодавства не залишатимуться не поміченими. Ми домагатимемось відповідної правової оцінки такої діяльності в прокуратурі та судах.

- По 27 виборчому округу вже порушено кримінальну справу: стосовно голови ТВК Гамалія ведеться слідство, а керуючий справами райвиконкому, який втручався у виборчий процес, зараз в бігах, адже йому "світить" конкретний термін, - інформує представник СПУ, довірена особа О. Мороза Олександр Моліверов. - Наш Комітет, безумовно, не є якимось каральним органом, проте одна з найголовніших його функцій - висвітлення фактів правопорушень й оприлюднення їх в ЗМІ.

- Нині в деяких містах і районах області можна спостерігати випадки саботажу з боку програвшої влади: там відключають то воду, то опалення, то розповідають байки, що Ющенко не буде виплачувати пенсії і т. д. і т. п. - це також стосується піднятої нами теми, - висловлює занепокоєння заступник голови ДОО УНП Анатолій Сокоринський. - А в Жовтих Водах, наприклад, тиждень тому було обрано нового секратаря міськради, який дозволяв собі репліки на кшталт: "Не дай Боже нам дочекатися нової влади" й залякував жителів всілякими негараздами. Отже ми маємо дати оцінку і таким діячам.

До речі, сказати б, запрошення на довірливу бесіду - одна з можливих форм діяльності Комітету. При цьому його організатори обіцяють повну відкритість, публічність заходу, на якому могли б бути присутніми всі бажаючі, а надто - представники "четвертої влади". Учасники прес-конференції, на якій було оприлюднено ініціативу з проведення люстрацій, пожартували з приводу доцільності присутності на заходах з "розбору польотів" й медичних працівників, в тому числі карети швидкої допомоги. Всі ініціатори проекту рішуче заявили й про особисту готовність пройти подібну процедуру.

- Ми, безумовно, розуміємо делікатність цієї справи, - зазначив, резюмуючи, І. Шулик. - Можна сказати, що ми збираємось іти стежкою, якою в Україні ще ніхто не ходив. Одночасно, очищення влади уявляється нам вкрай необхідним. Сподіваємося, що започаткована нами ініціатива буде підтримана і в інших регіонах України та певної мірою пришвидчить процес розроблення й прийняття ВР закону про люстрацію.

А от лідер Дніпропетровської обласної організації партії "Наша Україна" (колишня ПРП), екс-депутат ВР Олександр Жир, який представляє політичну силу, що була партнером вищеназваних партій у Помаранчевій революції, висловлюючи особисту точку зору, назвав пропоновану люстрацію... дурницею.

- Ми не обговорювали це питання в партійних структурах, але я глибоко переконаний, що так звана люстрація - це, вибачайте на слові, дурниця, і не дай Боже нам в державі дійти до такого, - висловлюється Олександр Олександрович. - Президент Ющенко, він у нас, слава Богу , розумний, не ставить завдання з переслідування тих, хто дотримувався чи дотримується іншої думки. Якщо людина фахівець, немає різниці, який в неї партквиток... І давайте не плутати люстрацію з правовою відповідальністю. Якщо, скажімо, голова Нікопольської райдержадміністрації разом із довіреною особою Януковича організовують міліціонерів і бритоголових пацанів, аби ті відбирали у журналістів відеокамери, то за такі речі ці люди повинні нести відповідальність. І якщо у діях будь-якої особи є склад злочину, то її справедливе покарання не є справою люстрації, це регламентується Законом.

- Люстрація - це заборона протягом певного терміну на професію для чиновників або політичних діячів, які представляли минулий режим, принаймні, саме в такому сенсі, свого часу, вона була запроваджена, приміром, в Чехії, - пояснює колега О. Жира, голова міської організації партії "Наша Україна" Андрій Денисенко. - На сьогодні в Україні дуже важко визначити чинники, ознаки, за якими можна було б здійснювати люстраційний процес...

- Це є дурниця і ми нею займатися не будемо - все, крапка, - резюмує Олександр Жир.:: СПЕЦКОР :: СВОБОДА - ЗДОБУТОК ХОРОБРИХ! :: Дніпропетровське інформаційно-аналітичне Інтернет-видання "СПЕЦКОР" потребує інвестицій для подальшого розвитку: покращення матеріально-технічної бази й створення штату співробітників. Цей сайт є результатом індивідуальних творчих, матеріальних, технічних й організаційних зусиль автора. Створення відповідних умов для діяльності команди однодумців дозволить "СПЕЦКОРУ" вийти на якісно новий рівень, що значно сприятиме реалізації патріотичної місії Інтернет-видання. Бізнесмени з Україною в серці, відгукніться! "СПЕЦКОР" розраховує на вашу допомогу. Тел: 8 066 449-70-21 е-маil: spetskor@ukr.net :: СВОБОДУ НЕ СПИНИТИ! :: СПЕЦКОР ::
Архіви статей: 2011  2010  2009  2008  2007  2006  2002-2005
© Олексій Мазур 2002-2013
© Веб-дизайн, Андрій Мазур 2002-2013
Всі права захищені. Використання матеріалів СПЕЦКОР дозволяється
за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на СПЕЦКОР.

Украинская Баннерная Сеть

Warning: require_once() [function.require-once]: Unable to access /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Warning: require_once(/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php' (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64