Банерна Мережа ЗМІ
СПЕЦКОР::головна Дніпропетровське
інформаційно-аналітичне
інтернет-видання
персональний сайт журналіста Олексія Мазура
Академія Української Преси Життя і Смерть - художньо-аналітичні сторінки Андрія Мазура... [Vox.com.ua] Портал українця Пресса Украины Украинский портАл

головна :: про автора :: "office" :: контакт :: архів-2011 :: архів-2010
коріння дуба, сакури гілля - поетичні сторінки Андрія Мазура
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА, бандюкович - ПОВНА ЖОПА! ЗЕКА - ГЕТЬ!! РЕ-ВО-ЛЮ-ЦІЯ!!! -= СПЕЦКОР =- Повалення леніна - це не вандалізм, а відновлення історичної справедливості. -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на місці Євромайдану мер Куліченко облаштував ярмарок. -= СПЕЦКОР =- Міліція залишила дніпропетровський Євромайдан якраз перед нападом "тітушек". -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на Євромайдан вийшли за різними підрахунками від 500 до тисячі городян. -= СПЕЦКОР =- Азаров сказав, що не боїться ЄвроМайдану. А даремно! -= СПЕЦКОР =- В Януковича язик не повертається сказати слово "українці". Замість цього він вживає "співвітчизники". -= СПЕЦКОР =- Лакейство і "раболєпіє" Януковича не знає меж. -= СПЕЦКОР =- Політика Януковича - це державна зрада і національне приниження українців. -= СПЕЦКОР =-
Пошук на сайті:
метод пошуку: "і" "або"


"ПОМАРАНЧЕВИЙ ВОДЕВІЛЬ". Режисер-постановник - губернатор С. Касьянов (місце дії - майданчик перед ОДА)

На початку тижня (понеділок, 28 лютого) театральне життя обласного центру збагатилося ще однією прем'єрою. Реакція, яку викликало дійство, - від бурхливих оплесків до гнівного "ГАНЬБА!" під акомпанемент імпровізованих барабанів - засвідчила, що воно не залишило байдужими місцевих, і не тільки, театралів, та не лише їх.

Широкому суспільному резонансу багато в чому сприяли відразу декілька визначних факторів. По-перше, високий статус персони режисера-постановника; по-друге, місце проведення спектаклю - на відкритому (та ще й такому представницькому) майданчику, вхід до якого, зрозуміло, був вільний; по-третє, і тут новаторство керівника проекту беззаперечне - вперше "помаранчева тематика" була повністю адаптована для захисту тих, проти кого виступав на вулицях волелюбний жовто-гарячий люд, обстоюючи демократію в країні й вимагаючи зміни старої влади. У Дніпропетровську ж вона вивела на площу, обчіпляла помаранчевими стрічками, гаслами й знаменами тих, кого під час президентських виборів відряджала під біло-голубими прапорами і російськими триколорами підтримувати Януковича й скандувати "Геть Ющенка!". Тепер вони скандують протилежне: "Ющенко - НАШ (!) Президент, Касьянов - наш губернатор!", ще й повчають з трибун справжніх й щирих прихильників В.А. Ющенка: "Президента нужно слушаться, его воля для нас закон и вообще хватит революций - пора работать!". Так нині організується захист того, хто, керуючись інстинктом самозбереження, записався до лав помаранчевих за "три дні" до перемоги Революції, легко зрадивши свого старого "хазяїна".

У кращих традиціях жанру політичного фарсу із використанням адмінресурсу сюди були звезені автобусами кілька сот громадян - представників трудових колективів підприємств, навчальних, медичних, торговельних закладів міста й області, також "тусовалися" працівники облдержадміністрації, співробітники у цивільному відповідних служб. Були гості з Марганця, Нікополя, Павлограда, Кривого Рогу... Серед помічених на заході, роль номінального організатора якого дісталася "Спілці роботодавців Дніпропетровськой області", дехто з депутатів обл-, міськради.

Між тим жовто-гарячі, що напротивагу збіговиську вимагали відставки Касьянова, продовжували розпізнавати в тепер вже помаранчевих лавах його захисників своїх колишніх опонентів. Один з них впізнав у жінці з помаранчевою стрічкою активну прихильницю Януковича, яка під час заходу біло-голубих біля Оперного театру - це було одного грудневого дня - відзначилась досить неординарним вчинком: вибігла з рядів прихильників на той час "провладного опозиціонера" ближче до бульвару проспекта Карла Маркса, де зібрались ющенківці, й повернувшись до них спиною та задерши пальто, продемонструвала зад, засвідчивши у такий спосіб своє ставлення до Помаранчевої революції, завдяки якій Президенство Ющенка з мрії перетворилось на реальність.

Інший направду жовто-гарячий впізнав у чоловікові з транспарантом в підтримку Касьянова співробітника одного з райвідділів міліції, який брав активну участь у приборканні виступів протестувальників в рамках регіональної акції "За Україну без Кучми".

Не дивно, що таке зібрання вперто не хотіло надавати слово представникам Політичної ради, куди увійшли учасники коаліції "Сила народу" та СПУ. Ці партії, які були в авангарді Помаранчевої революції, - рішучі у своїх вимогах щодо відставки губернатора-хамелеона.

Ввечeрі театрали Дніпропетровщини і цілої України з випусків новин ДОДТРК, ICTV, "Інтера" дізналися про схвальні рецензії спектаклю на свіжому повітрі. Всі сюжети як один - "Дніпропетровщина визначилась у своєму виборі, вона - за губернатора Касьянова", "дніпропетровчани висловили довіру й підтримку новопризначеному голові облдержадміністрації". При цьому кількість учасників з кількох сотень перетворилася на "понад дві тисячі". Отже все було зроблено, "як в старі, добрі часи". А в інформаційному повідомленні "Інтера", що радше нагадувало "хвалебную оду" на адресу Касьянова, губернатор був названий добре відомою й популярною в області політичною постаттю, яка здобула симпатії жителів регіону конкретними справами, та ідеально компромісною кандидатурою серед місцевого політикуму на керівну посаду в області...

"За що боролися, на те й напоролися...", - так коментують активні учасники Помаранчевої революції на Дніпропетровщині призначення на посаду голови облдержадміністрації Сергія Касьянова.

Їхнє розчарування легко зрозуміти. Новоспечений губернатор приєднався до жовто-гарячого руху, одягши відповідного кольору шалик й декілька разів публічно виступивши на підтримку Віктора Ющенка, лише на завершальному етапі Помаранчевої революції. До того, народний аграрій, депутат ВР й успішний бізнесмен нічим "таким" не вирізнявся й особливих симпатій до демократичних перетворень аж ніяк не виказував. Навпаки, діяв, як то мовиться, цілком в руслі рішень "партії й уряду". Іншими словами, успішно виконував призначену йому роль одного з "гвинтиків", на якому трималася кучмівська система влади та взагалі серед місцевого політикумку був персоною малопомітною й майже невідомою для широкого загалу. Можна впевнено припускати, що переважна більшість дніпропетровців й жителів регіону дізналася про Касьянова якраз у зв'язку з його призначенням. Як тут не згадати ще одне: "Тихіше їдеш - далі будеш". Але хіба це гасло Помаранчевої революції?!

Така деталь - на презентаційній прес-конференції, яку Касьянов проводив вже в новій своїй іпостасі, після слів про усвідомлювану ним відповідальність за область, в якості найвидатніших постатей, якими знаменита Дніпропетровщина, він назвав лише чотирьох: Блаватську, Янгеля, Щербицького, Брежнєва (!).

Незгодні з новопризначенням приходять щоденно до стін облдержадміністрації й проводять мітинги протесту під прапорами "Сили народу", СПУ, "Пори": "Ющенко - так! Касьянову - ні!".:: СПЕЦКОР :: СВОБОДА - ЗДОБУТОК ХОРОБРИХ! :: Дніпропетровське інформаційно-аналітичне Інтернет-видання "СПЕЦКОР" потребує інвестицій для подальшого розвитку: покращення матеріально-технічної бази й створення штату співробітників. Цей сайт є результатом індивідуальних творчих, матеріальних, технічних й організаційних зусиль автора. Створення відповідних умов для діяльності команди однодумців дозволить "СПЕЦКОРУ" вийти на якісно новий рівень, що значно сприятиме реалізації патріотичної місії Інтернет-видання. Бізнесмени з Україною в серці, відгукніться! "СПЕЦКОР" розраховує на вашу допомогу. Тел: 8 066 449-70-21 е-маil: spetskor@ukr.net :: СВОБОДУ НЕ СПИНИТИ! :: СПЕЦКОР ::
Архіви статей: 2011  2010  2009  2008  2007  2006  2002-2005
© Олексій Мазур 2002-2013
© Веб-дизайн, Андрій Мазур 2002-2013
Всі права захищені. Використання матеріалів СПЕЦКОР дозволяється
за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на СПЕЦКОР.

Украинская Баннерная Сеть

Warning: require_once() [function.require-once]: Unable to access /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Warning: require_once(/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php' (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64