Банерна Мережа ЗМІ
СПЕЦКОР::головна Дніпропетровське
інформаційно-аналітичне
інтернет-видання
персональний сайт журналіста Олексія Мазура
Академія Української Преси Життя і Смерть - художньо-аналітичні сторінки Андрія Мазура... [Vox.com.ua] Портал українця Пресса Украины Украинский портАл

головна :: про автора :: "office" :: контакт :: архів-2011 :: архів-2010
коріння дуба, сакури гілля - поетичні сторінки Андрія Мазура
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА, бандюкович - ПОВНА ЖОПА! ЗЕКА - ГЕТЬ!! РЕ-ВО-ЛЮ-ЦІЯ!!! -= СПЕЦКОР =- Повалення леніна - це не вандалізм, а відновлення історичної справедливості. -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на місці Євромайдану мер Куліченко облаштував ярмарок. -= СПЕЦКОР =- Міліція залишила дніпропетровський Євромайдан якраз перед нападом "тітушек". -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на Євромайдан вийшли за різними підрахунками від 500 до тисячі городян. -= СПЕЦКОР =- Азаров сказав, що не боїться ЄвроМайдану. А даремно! -= СПЕЦКОР =- В Януковича язик не повертається сказати слово "українці". Замість цього він вживає "співвітчизники". -= СПЕЦКОР =- Лакейство і "раболєпіє" Януковича не знає меж. -= СПЕЦКОР =- Політика Януковича - це державна зрада і національне приниження українців. -= СПЕЦКОР =-
Пошук на сайті:
метод пошуку: "і" "або"


Чи потрібна Україні друга офіційна мова?

Круглий стіл, присвячений обговоренню законопроекта про надання російській мові статусу офіційної, зібрав науковців, представників місцевих національно-культурних громад, журналістів. Предметом дискусії став як конкретний законопроект, так і сам принцип функціонування в державі двох та більше офіційних мов. На заході прозвучало багато різних думок.

Серед наведених аргументів за внесення запропонованих змін у мовне законодавство - такі: надання російській статусу офіційної унеможливить всілякі спекуляції навколо мовних питань й позбавить певні політичні сили козирної карти в передвиборчій риториці, створить комфортні умови для чималої кількості російськомовних громадян, зміцнить наукові й культурні зв'язки з Росією та країнами СНД, приведе національне мовне законодавство у відповідність з підписаною Україною європейською Хартією про мови й взагалі законодавче закріплення двомовності є справою необхідною та такою, що об'єктивно відображає українську сучасність.

Поміж контрдоводів: враховуючи реалії в мовній сфері, які склались в окремих регіонах держави, та нерівність умов розвитку української й російської, що спостерігалось протягом тривалого часу в цілій Україні, надання зараз останній статусу офіційної сприятиме саме їй і завдаватиме шкоди українській; в міжнародній практиці поняття "державна" й "офіційна" щодо мови не розмежовуються, є ідентичними, отже прийняття запропонованого закону стане своєрідним українським "ноу-хау"; законодавче оформлення двомовності - надто дорога річ, адже всі документи, вивіски, оголошення та інше доведеться дублювати; запровадження змін може призвести до загострення політичної ситуації, виникнення небажаних конфліктів й суперечок всередині українського суспільства, тож запропонований закон є, що називається, не на часі, й радше має кон'юнктурний характер з яскраво вираженим бажанням певної політичної сили будь-що розширити своє електоральне поле з огляду на парламентські вибори 2006 року.

Особливо палко, іноді навіть агресивно, відстоював підвищення статусу російської відомий своїми шовіністичними висловлюваннями й некоректними заявами на адресу Народного Президента та його прихильників лідер "русской общины", голова облорганізації партії "Союз" Віктор Трухов. Протягом заходу він постійно переривав доповідачів, з якими був незгоден, продовжував робити заперечуючі репліки під час виступів опонентів, не реагуючи на зауваження учасників заходу щодо його недостойної поведінки. Слід зазначити, така манера є звичним стилем "господина" Трухова.

Серед тих, хто зайняв критичну позицію до законопроекту - доцент НГУ Віталій Василенко. Говорячи, зокрема, про студентську молодь Дніпропетровська, він констатував позитивні зміни у ставленні до викладання українською. Молоді люди, за його словами, вже усвідомили важливість володіння державною для подальшої професійної кар'єри, а відтак слухають лекції українською без спротиву, який чинився студентами у минулі роки. Прийняття ж законопроекту може звести нанівець досягнуті позитивні тенденції в розширенні сфери вживання української мови в освітянській галузі.

Політичний оглядач, заступник головного редактора обласної газети "Зоря" Юрій Райхель у своєму слові підкреслив необхідність максимальної виваженості у прийнятті рішень щодо внесення змін у мовне законодавство і звернув увагу на можливість врегулювання проблемних моментів у мовній сфері в рамках нині існуючого законодавчого поля. При цьому, як приклад, він навів ситуацію із національними меншинами в США: незважаючи на велику кількість іспаномовних американців (в штаті Флорида, приміром, їх близько 85 %, в Техасі - понад 60 %), там не йдеться про підвищення статусу іспанської.

Негативне ставлення до запропонованого лідером СПУ законопроекта висловив і представник Азербайджанської національно-культурної громади Ельдар Фарідов, ставши на захист української:

- Мы что не видим, как на деле обстоит ситуация с украинским языком в Украине? Сначала нужно его из "подполья" вывести, надежно защитить и создать все условия для развития, а потом уже о других думать.

Інші російськомовні в якості одного з беззаперечних, на їхню думку, аргументів за надання російської статусу офіційної навели те, що дискусія під час проведення круглого столу відбувалася саме на "языке межнационального общения".

- Це вам ще один зайвий доказ того, яка мова знаходиться у привілейованому стані, а яка потребує захисту, - рішуче відповів викладач університету В. Василенко.

На останок така деталь: захід чомусь відбувся без участі представників партій й громадських організацій національно-демократичного спрямування, в діяльності яких обстоювання захисту і розвитку української мови, культури, традицій посідає чи не визначне місце, приміром - Українська Народна Партія, Всеукраїнське товариство "Просвіта" ім. Т. Шевченка, Національна спілка письменників України та інш. Можливо, це прикрий прорахунок організаторів (місцевих соціалістів), а може так зроблено навмисно? Для того, аби на публічному заході не було піддано законопроект партійного лідера нищівній критиці? Та, як бачимо, і без цього, до честі зібрання, тут було висловлено чимало слушних доводів проти ініціативи, яку інакше як зрадницькою, по відношенню до рідної мови, назвати важко, принаймні, такої оцінки дотримується автор статті.:: СПЕЦКОР :: СВОБОДА - ЗДОБУТОК ХОРОБРИХ! :: Дніпропетровське інформаційно-аналітичне Інтернет-видання "СПЕЦКОР" потребує інвестицій для подальшого розвитку: покращення матеріально-технічної бази й створення штату співробітників. Цей сайт є результатом індивідуальних творчих, матеріальних, технічних й організаційних зусиль автора. Створення відповідних умов для діяльності команди однодумців дозволить "СПЕЦКОРУ" вийти на якісно новий рівень, що значно сприятиме реалізації патріотичної місії Інтернет-видання. Бізнесмени з Україною в серці, відгукніться! "СПЕЦКОР" розраховує на вашу допомогу. Тел: 8 066 449-70-21 е-маil: spetskor@ukr.net :: СВОБОДУ НЕ СПИНИТИ! :: СПЕЦКОР ::
Архіви статей: 2011  2010  2009  2008  2007  2006  2002-2005
© Олексій Мазур 2002-2013
© Веб-дизайн, Андрій Мазур 2002-2013
Всі права захищені. Використання матеріалів СПЕЦКОР дозволяється
за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на СПЕЦКОР.

Украинская Баннерная Сеть

Warning: require_once() [function.require-once]: Unable to access /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Warning: require_once(/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php' (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64