Банерна Мережа ЗМІ
СПЕЦКОР::головна Дніпропетровське
інформаційно-аналітичне
інтернет-видання
персональний сайт журналіста Олексія Мазура
Академія Української Преси Життя і Смерть - художньо-аналітичні сторінки Андрія Мазура... [Vox.com.ua] Портал українця Пресса Украины Украинский портАл

головна :: про автора :: "office" :: контакт :: архів-2011 :: архів-2010
коріння дуба, сакури гілля - поетичні сторінки Андрія Мазура
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА, бандюкович - ПОВНА ЖОПА! ЗЕКА - ГЕТЬ!! РЕ-ВО-ЛЮ-ЦІЯ!!! -= СПЕЦКОР =- Повалення леніна - це не вандалізм, а відновлення історичної справедливості. -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на місці Євромайдану мер Куліченко облаштував ярмарок. -= СПЕЦКОР =- Міліція залишила дніпропетровський Євромайдан якраз перед нападом "тітушек". -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на Євромайдан вийшли за різними підрахунками від 500 до тисячі городян. -= СПЕЦКОР =- Азаров сказав, що не боїться ЄвроМайдану. А даремно! -= СПЕЦКОР =- В Януковича язик не повертається сказати слово "українці". Замість цього він вживає "співвітчизники". -= СПЕЦКОР =- Лакейство і "раболєпіє" Януковича не знає меж. -= СПЕЦКОР =- Політика Януковича - це державна зрада і національне приниження українців. -= СПЕЦКОР =-
Пошук на сайті:
метод пошуку: "і" "або"


Колишній керівник регіонального виборчого штабу В. Ющенка Сергій Чукмасов відтепер соціаліст

Задовго до старту президентських перегонів С.О. Чукмасов був призначений Віктором Ющенком (й представлений ним особисто під час проведення в Дніпропетровську Форуму "Нашої України") керівником регіонального представництва "НУ", а від офіційного початку виборчої кампанії очолив обласний штаб майбутнього Президента. Робота Чукмасова й сформованої ним команди отримувала високі оцінки в Центральному штабі, позитивні характеристки висловлювалися самим Ющенком та й його партнеркою по коаліції "Сила народу" Юлією Тимошенко. Зокрема, такі оцінки були дані під час їхнього візиту на Дніпропетровщину наприкінці серпня минулого року. Незабаром замість Чукмасова на керівну посаду в штабі був призначений інший, від "Батьківщини".

Ця новина стала справжньою якщо не сенсацією, то, принаймні, великою несподіванкою - точно, адже, здавалося б, нічого не віщувало можливість саме такого розвитку подій. Зміни, що відбулись, у багатьох як активістів-"ющенківців", так і незаангажованих аналітиків викликали чимало запитань з приводу доцільності заміни керівника на фінішній прямій виборчого марафону, користі від такого кроку та, головне, чіткої мотивації прийнятого рішення.

Слід зазначити, кандидатура Чукмасова як керівника спочатку офіційного представництва "Нашої України", а потім і виборчого штабу викликала чимало критики з боку деяких лідерів обласних партій, що входять до Блоку "Наша Україна". Найбільше критичних стріл було випущено зі стану місцевих УНП, ПРП, до яких в оцінці Чукмасова приєдналася більшість осередків політичних партій-учасниць Блоку.

Враховуючи політичне минуле колишнього депутата Верховної Ради Чукмасова (перебування серед соціал-демократів об'єднаних, зміна партій та фракцій в парламенті), його опоненти вбачали в ньому ставленика адмінресурсу, головним завданням якого є дискредитація лідера Блоку "Наша Україна" та зрив кампанії Ющенка в регіоні. Одначе діяльність Чукмасова в період виборчих перегонів сприяла переоцінці думок та змінам в ставленні до нього багатьох (хоча й не всіх). Отже існуючі тертя поступово долалися, антагонізм замінювався партнерством на користь загальній справі. І от коли механізм агітаційної кампанії за Віктора Ющенка при всіх складностях процесу, здавалося б, набрав потрібні для фінішного ривка оберти, сталися зміни, що по суті своїй не могли не ускладнити його роботу. Принаймні, певні дезорганізаційні моменти можна було спостерігати наочно.

Окремі представники команди Чукмасова схильні вбачати в ротації, що мала місце, суто технічні моменти, а саме - посилення всередені коаліції "Сила народа" позиції альянсу Тимошенко-Зінченко. Дехто до цього додає, акуратно натякаючи на деяку напругу, що виникла в особистісних стосунках між Чукмасовим та Зінченком.

Така деталь - після свого відсторонення Чукмасов не зменшив своєї активності заради успіху початої ним справи, організаційно сприяючи в регіоні кампанії Ющенка, а потім й Помаранчевій революцїї. До речі, до того, як Чукмасов залишився, сказати б, поза справами, його кандидатура розглядалася чи не найвірогіднішою в прогнозах щодо губернаторської посади. Проте, як бачимо, сталося зовсім по-іншому і, як показав час, далеко не найкращим чином. До слова, кулуарність призначення на посаду голови ОДА Касьянова, дуже нагадує те, як було відсторонено Чукмасова.

Отже, салют перемоги Чукмасов зустрів у тіні. Можна констатувати, що затрачени ним зусилля не принесли бажаних для нього й, за думкою багатьох, заслужених дивідендів. "Порядочный человек уходит с фуршета голодным", - так співчутливо й напівжартома коментували ситуацію з Чукмасовим його соратники...

Проте, якщо Чукмасов і пішов голодним, та все ж таки не без намірів повернутися до столу, в якій би світлиці той не стояв - головне аби страви були смачні й вишукані. Відповідне меню він знайшов у Олександра Мороза: Чукмасов вступив в СПУ й очолив обласний штаб з парламентських виборів 2006 року. Що й казати, Сан Санич отримав сильного гравця: ображений на несправедливе до себе ставлення з боку попередніх патронів, Чукмасов з усіх сил намагатиметься довести власну цінність і продуктивність вмілим веденням парламентської кампанії тепер вже на боці соціалістів - одного з найбільш вагомих суперників "Нашої України" в боротьбі за депутатські мандати.

Щось подібне буває в футболі: провідному гравцю за якихось причин не знаходять достойного місця в команді, і той вимушений іти в іншу. Реалізуючи себе на новому місці, найбільшу компенсацію заподіяної йому шкоди й солодке втамування амбіцій він, природно, отримуватиме, забиваючи голи у ворота саме рідної колись команди.

В такій ситуації є запитання не стільки до гравця, скільки до його попереднього тренера, який не розгледів фоліанта, не знайшов спільної мови з талантом. Але окрім спільного, футбол і політика мають багато відмінностей. Поміняти команду - не те, що змінити політичну ідеологію, тим більш, вже вкотре. Про такого політичного гравця можна сказати, що він, м'яко кажучи, не обтяжений принциповістю позиції, а переконання його - не тверді, адже не мають в основі незламного стрижня. Чи гідна така поведінка громадян-виборців, яким політик чергового разу пропонує себе в новій якості? Хіба електорат не достойний поваги? Чи він - лише засіб досягнення бажаного результату?

Хоча з іншого боку не рідкість, коли для політика парламент чи будь-яке інше високе крісло - не засіб досягнення цілі заради суспільного прогресу, а кінцева особиста мета, до якої він ладен іти під будь-якими прапорами і гаслами.

Між тим Олександр Мороз, так виходить, продовжує притягувати до себе різні нестійкі як в політико-ідеологічному, так і морально-етичному плані "елементи". Так, до його фракції приєдналися дніпропетровські депутати-мажоритарники Л. Сергієнко та В. Клименко. Обидва, коли було треба - вірні "кучмісти-януковичи", а тепер, бачите, при Морозі, мабуть такі ж вірні. Перший - "шпалеровий барон" (почесний керівник шпалерової фабрики "Дніпромайн"), другий - колишній заступник голови облдержадміністрації. Зрозуміло, що політичні біографії "достойників" свідчать про багато що, але аж ніяк не про їхні демократичні переконання й волелюбні устремління.:: СПЕЦКОР :: СВОБОДА - ЗДОБУТОК ХОРОБРИХ! :: Дніпропетровське інформаційно-аналітичне Інтернет-видання "СПЕЦКОР" потребує інвестицій для подальшого розвитку: покращення матеріально-технічної бази й створення штату співробітників. Цей сайт є результатом індивідуальних творчих, матеріальних, технічних й організаційних зусиль автора. Створення відповідних умов для діяльності команди однодумців дозволить "СПЕЦКОРУ" вийти на якісно новий рівень, що значно сприятиме реалізації патріотичної місії Інтернет-видання. Бізнесмени з Україною в серці, відгукніться! "СПЕЦКОР" розраховує на вашу допомогу. Тел: 8 066 449-70-21 е-маil: spetskor@ukr.net :: СВОБОДУ НЕ СПИНИТИ! :: СПЕЦКОР ::
Архіви статей: 2011  2010  2009  2008  2007  2006  2002-2005
© Олексій Мазур 2002-2013
© Веб-дизайн, Андрій Мазур 2002-2013
Всі права захищені. Використання матеріалів СПЕЦКОР дозволяється
за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на СПЕЦКОР.

Украинская Баннерная Сеть

Warning: require_once() [function.require-once]: Unable to access /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Warning: require_once(/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php' (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64