Банерна Мережа ЗМІ
СПЕЦКОР::головна Дніпропетровське
інформаційно-аналітичне
інтернет-видання
персональний сайт журналіста Олексія Мазура
Академія Української Преси Життя і Смерть - художньо-аналітичні сторінки Андрія Мазура... [Vox.com.ua] Портал українця Пресса Украины Украинский портАл

головна :: про автора :: "office" :: контакт :: архів-2011 :: архів-2010
коріння дуба, сакури гілля - поетичні сторінки Андрія Мазура
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА, бандюкович - ПОВНА ЖОПА! ЗЕКА - ГЕТЬ!! РЕ-ВО-ЛЮ-ЦІЯ!!! -= СПЕЦКОР =- Повалення леніна - це не вандалізм, а відновлення історичної справедливості. -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на місці Євромайдану мер Куліченко облаштував ярмарок. -= СПЕЦКОР =- Міліція залишила дніпропетровський Євромайдан якраз перед нападом "тітушек". -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на Євромайдан вийшли за різними підрахунками від 500 до тисячі городян. -= СПЕЦКОР =- Азаров сказав, що не боїться ЄвроМайдану. А даремно! -= СПЕЦКОР =- В Януковича язик не повертається сказати слово "українці". Замість цього він вживає "співвітчизники". -= СПЕЦКОР =- Лакейство і "раболєпіє" Януковича не знає меж. -= СПЕЦКОР =- Політика Януковича - це державна зрада і національне приниження українців. -= СПЕЦКОР =-
Пошук на сайті:
метод пошуку: "і" "або"


ВСЯ ВЛАДА РАДАМ! Олександр Мороз за підвищння статусу рад всіх рівнів

ВСЯ ВЛАДА РАДАМ! Олександр Мороз за підвищння статусу рад всіх рівнів Перебуваючи з робочим візитом у Дніпропетровську, лідер СПУ Олександр Мороз виступив на регіональній нараді за участю депутатів всіх рівнів й активу області, зустрівся з громадськістю, керівництвом облорганізації СПУ, дав прес-конференцію.

Представницький захід, який відбувся в одному з найстаріших в країні театрів - Українському музично-драматичному ім. Тараса Шевченка (до речі, заклад веде свій родовід з 1918 р. і лише на рік молодший від Львівського театру ім. Марії Заньковецької) - зібрав близько тисячі учасників. Вів регіональну нараду голова облради Микола Швець.

Громадсько-політичний актив, а це - народні депутати Верховної Ради, обласних, міських, районних, селищних рад, лідери партій і громадських організацій, керівники підприємств й представники трудових колективів, освітяни, митці, студентська молодь - зібрався для того, аби детально проаналізувати зміст й концепцію запропонованої політреформи, обмінятися думками з приводу перспектив, що відкриваються в світлі майбутнього запровадження в життя важливих політичних перетворень, висловити зауваження й пропозиції.

Плюралізм в оцінці окремих аспектів аж ніяк не став на перешкоді усвідомленню необхідності політичних змін, що серед іншого мають на меті значно підвищити статус представницьких органів влади. Адже це не лише сприятиме подальшому реальному й дієвому розвитку та зміцненню демократії в країні, що вже само по собі є великим позитивом з огляду на спадок відійшовшого в історію кучмізму з притаманною йому узурпацією повноважень виконавчим органом влади, але й надаватиме радам та їхнім виконкомам реальні важелі для здійснення соціально-політичного, економічного курсу в інтересах територіальної громади, суспільної користі, прогреса в державі в цілому.

Цей захід, до речі, перший такий в Україні, став підготовчим до проведення Всеукраїнських Зборів депутатів всіх рівнів, що відбудеться 23 квітня в Києві, куди Дніпропетровщина делегує 142 делегати - про це поінформував заступник керівника апарату Верховної Ради, член оргкомітету з проведення Зборів, депутат ВР Юрій Богуцький.

Зібрання вислухало доповідь послідовного прихильника політреформи, голову Соцпартії, керівника фракції соціалістів в парламенті Олександра Мороза:

- Основним успіхом Помаранчевої революції, що дала відлік новому часу в Україні, є, на мій погляд, не стільки відсторонення від влади попереднього режиму, скільки внесення змін до Конституції, що визначають зміну системи влади в Україні. Ми заклали підвалини для демократичного розвитку країни, запровадження європейської моделі управління. Вона переконує, що стабільність суспільства, прогрес в економіці, її ефективність і соціальна спрямованість, захист прав людини і демократичні взаємини всередині держави можливі тоді, коли влада стає підконтрольною суспільству... Депутати рад всіх рівнів дедалі усвідомлюють, що вони повинні володіти реальними важелями управління. Якщо цього немає, то тоді присутність депутатів в виборчих органах влади - певною мірою антураж, бо вони не вирішують питання, які повинні вирішувати для нормального розвитку громади на тій чи іншій території... Власне, логіка всієї політичної реформи зводиться до того, аби владу зробити демократичною і поставити під контроль виборця, тоді існуючі проблеми будуть вирішуватися простіше, ефективніше - це йтиме на користь тих людей, що проживають в конкретному регіоні. Отже, головною ланкою влади на місцевому рівні буде представницький орган і його виконком, що в проміжок між сесіями вирішуватиме всі нагальні питання.

Говорячи про взаємовідносини та розподіл компетенції між держадміністраціями і радами на місцях у світлі майбутніх перетворень, політик, зокрема, зазначив, що держадміністрації не матимуть права втручатися у формування бюджету, кадрову політику - цим займатимуться ради. Держадміністрації піклуватимуться про належне виконання своїх функцій правоохоронних органів, прокуратури, судів. При цьому, райдержадміністрації, за різними варіантами, або взагалі ліквідовуватимуться, або створюватимуться одна на декілька районів. Обласні ж держадміністрації (голова - призначається Президентом) зберігатимуться із значно зменшеними повноваженнями, переданими на користь рад та їх виконкомів.

Пославшись на досвід європейських країн, О.О. Мороз наголосив на переконливих перевагах затвердженої українським парламентом пропорційної системи виборів, коли партії стають основним інструментом формування влади. Він зазначив, що така система сприяє підвищенню і ролі, і відповідальності партій, адже за таких обставин вони опиняються під пильною увагою суспільства, виборців, які оцінюють їхню діяльність й роблять відповідні висновки: прорахунки, невиправдання покладених сподівань, невиконання передвиборчих обіцянок дорого коштуватимуть партіям - поразками на виборах. Відтак, це неабияк стимулюватиме їх до сумлінної праці во благо громадян, докладання максимуму зусиль для соціального прогресу, а значить, і забезпечення власної кращої долі.

Користуючись нагодою, політичний лідер зупинився на низці інших пріоритетів в діяльності очолюваної ним партії. Серед іншого, він заявив про прагнення СПУ максимально сконсолідувати народ України, унеможлививши виникнення напруги у відносинах всередині суспільства, причинами якої - певні особливості менталітету громадян-жителів різних регіонів. Таке завдання має, зокрема, розроблений законопроект про надання статусу офіційних мовам національних меншин в місцях їх компактного проживання, в тому числі російській, там, де ними користується більшість населення. Компетенція приймати подібне рішення, к слову, належатиме представницькому органу влади.

В галузі міжконфесійних взаємин О.О. Мороз виступив за дотримання толерантності і терпимості.

Не оминув лідер соціалістів і тему євроінтеграційних устремлінь України. При цьому він наголосив, що для того, аби увійти до ЄС, Україні зовсім необов'язково вступати до НАТО, оскільки це, як сказав політик, не є неодмінною передумовою для входження країни до Євросоюзу. Олександр Олександрович дав зрозуміти, що констатує цю обставину із задоволенням, адже СПУ - проти приєднання України до цього військово-політичного альянсу. В будь-якому разі соціаліст № 1 переконаний - досягати європейських стандартів життя потрібно найскоріше тут, в Україні.

Спілкуючись із журналістами на влаштованій ним прес-конференції, голова СПУ дав високу оцінку кадровому потенціалу очолюваної ним партії; поінформував про набираючий обертів процес створення фракцій СПУ в місцевих радах; розцінив як помилкове рішення Уряду про можливість не реприватизації, а доплати за приватизацію "Криворіжсталі", підкресливши, що він взагалі проти того, аби цей комбінат передавати у приватні руки; назвав відверто провокаційним розповсюджену керівником "Народного руху за єдність" Б. Бойком заяву про нібито причетність Мороза до справи із зникнення журналіста Георгія Гонгадзе та наявність на плівках майора Мельниченка його (лідера СПУ) голосу, а самого Бойка схарактеризував як штатного провокатора; даючи відповідь на запитання щодо свого ставлення до можливого візиту в Україну Бориса Березовського, сказав, що це його аж ніяк не цікавить і він абсолютно до цього байдужий.

У Дніпропетровську Олександра Мороза супроводжували його колеги по партії, народні депутати Йосип Вінський, Микола Рудьковський, Віталій Шибко, а також дніпропетровці-мажоритарники, які нещодавно приєдналися до фракції СПУ Анатолій Клименко та Леонід Сергієнко. До речі, щодо останніх у журналістів виникли запитання, як вони змогли знайти собі місця в стані соціалістів. Сан Санич дав ухильну відповідь, мовляв, люди хороші. А нардеп Франчук, перший зять Кучми, який також "приМОРОЗився", за словами лідера СПУ, "дуже шанована людина в своєму окрузі".

Поцікавилися журналісти й наявністю конфлікту всередині обласного осередку СПУ між головою організації Ю.О. Алєксєєнком та депутатом Верховної Ради В.Я. Шибком. Зокрема, прозвучало запитання, чому в якості куратора Дніпропетровщини замість дніпрпетровця Шибка призначено Йосипа Вінського. На це Олександр Мороз відповів, що конфлікту як такого - немає, є певні тертя. Щодо зміни куратора, то це обумовлено завантаженістю на зовнішньо-політичному напрямку, в міжнародній діяльності депутата Шибка.:: СПЕЦКОР :: СВОБОДА - ЗДОБУТОК ХОРОБРИХ! :: Дніпропетровське інформаційно-аналітичне Інтернет-видання "СПЕЦКОР" потребує інвестицій для подальшого розвитку: покращення матеріально-технічної бази й створення штату співробітників. Цей сайт є результатом індивідуальних творчих, матеріальних, технічних й організаційних зусиль автора. Створення відповідних умов для діяльності команди однодумців дозволить "СПЕЦКОРУ" вийти на якісно новий рівень, що значно сприятиме реалізації патріотичної місії Інтернет-видання. Бізнесмени з Україною в серці, відгукніться! "СПЕЦКОР" розраховує на вашу допомогу. Тел: 8 066 449-70-21 е-маil: spetskor@ukr.net :: СВОБОДУ НЕ СПИНИТИ! :: СПЕЦКОР ::
Архіви статей: 2011  2010  2009  2008  2007  2006  2002-2005
© Олексій Мазур 2002-2013
© Веб-дизайн, Андрій Мазур 2002-2013
Всі права захищені. Використання матеріалів СПЕЦКОР дозволяється
за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на СПЕЦКОР.

Украинская Баннерная Сеть

Warning: require_once() [function.require-once]: Unable to access /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Warning: require_once(/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php' (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64