Банерна Мережа ЗМІ
СПЕЦКОР::головна Дніпропетровське
інформаційно-аналітичне
інтернет-видання
персональний сайт журналіста Олексія Мазура
Академія Української Преси Життя і Смерть - художньо-аналітичні сторінки Андрія Мазура... [Vox.com.ua] Портал українця Пресса Украины Украинский портАл

головна :: про автора :: "office" :: контакт :: архів-2011 :: архів-2010
коріння дуба, сакури гілля - поетичні сторінки Андрія Мазура
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА, бандюкович - ПОВНА ЖОПА! ЗЕКА - ГЕТЬ!! РЕ-ВО-ЛЮ-ЦІЯ!!! -= СПЕЦКОР =- Повалення леніна - це не вандалізм, а відновлення історичної справедливості. -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на місці Євромайдану мер Куліченко облаштував ярмарок. -= СПЕЦКОР =- Міліція залишила дніпропетровський Євромайдан якраз перед нападом "тітушек". -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на Євромайдан вийшли за різними підрахунками від 500 до тисячі городян. -= СПЕЦКОР =- Азаров сказав, що не боїться ЄвроМайдану. А даремно! -= СПЕЦКОР =- В Януковича язик не повертається сказати слово "українці". Замість цього він вживає "співвітчизники". -= СПЕЦКОР =- Лакейство і "раболєпіє" Януковича не знає меж. -= СПЕЦКОР =- Політика Януковича - це державна зрада і національне приниження українців. -= СПЕЦКОР =-
Пошук на сайті:
метод пошуку: "і" "або"


УНП виступила на захист трудових прав ремісників - працівників Дніпропетровського Будинку побуту "Центральний"

Сотні майстрів, що працюють в Будинку побуту "Центральний", одному з структурних підрозділів ВАТ "Мода-Сервіс", опинилися під загрозою втратити робочі місця, а городяни - можливість отримувати якісні послуги за прийнятними, доступними для пересічних українців цінами. Причину такого стану речей трудовий колектив вбачає в політиці нових власників ВАТ, які різко - в 15-20 (!) разів - підняли плату за оренду приміщень в Будинку, унеможлививши подальший розвиток підприємств, що надають населенню широкий спектр побутових послуг. Ремісники звинувачують нових хазяїв в махінаціях з акціями, підступності й зухвалості, з якими ті прибрали ВАТ до своїх рук.

Зокрема, майстри обурені тим, як відбувалися останні збори акціонерів. Проведення заходу й те, що йому передувало, викликало в них асоціації з кіно, знятому в жанрі детективного трилеру та ще й з елементами вестерну.

Місцем події був призначений клуб культури десь на міських околицях, отже, здолавши чималу відстань, зацікавлені акціонери мали докласти зусиль для розшуку об'єкту. Проявляючи принциповість й передбачливість, прибули за потрібною адресою завчасно - майже за півтори години до початку зборів й відразу відчули себе в ролі небажаних гостей: на їхньому шляху стала численна охорона, сформована з чоловіків кремезної статури.

Чудеса "гостинності" тривали: "не своїх" для нових власників акціонерів вперто не хотіли впускати в приміщення, залишаючи на морозі, реєструвати, а потім, незважаючи на великий запас часу, прибулих оголосили такими, що не встигли пройти відповідну процедуру реєстрації. До речі, за деякими спостереженнями, охоронців на заході було чи не більше самих акціонерів.

Але навіть якщо захід і відбувся б із дотриманням всіх норм і правил - навряд чи вдалося б виправити ситуацію на користь робітників: володарів акцій серед них було замало, бо свого часу переважна більшість продала цінні папери, довіряючи і слідуючи настійливим рекомендаціям тепер вже колишньої голови правління ВАТ - Ю.В. Продан. Тоді Юлія Власівна зуміла переконати, що в інтересах підприємства, на будівлю якого (багатоповерхівка розташована в самісінькому центрі міста), за її словами, почав зазіхати "Приватбанк" - передати акції в розпорядження засновнику й головному інвестору - "Агробанку", що і було зроблено. Та згодом, констатують колишні акціонери, виявилось, що у "Приватбанка" опинилося близько 90 % акцій.

В тому, що вони врешті-решт залишились у програші, робітники визнають і власну провину, адже не будучи достатньо обізнаними в юридичних й фінансових питаннях, повірили на слово колишній директорці Юлії Власівні й поступилися своїми акціями за символічну ціну.

Далі послідували зміни в керівництві ВАТ. Нові хазяї (до речі, хто вони - досі остаточно не відомо) спілкуються з трудовим колективом через свого ставленика паперовими директивами-попередженнями про майбутні репресії тим, хто не встигне до певної дати укласти нові угоди про оренду, а працівникам "Моди-Сервіс" - пропонують писати заяви про звільнення. В штатному розкладі залишаються лише сторожі й охоронці. Задум зрозумілий - припинити існування підприємств з комплексного побутового обслуговування населення й спустілу будівлю використовувати вже в якихось інших цілях. Незгідним - вказують на двері, а для отримання відповідних роз'яснень рекомендують звертатися на... Кіпр.

Свого часу Будинок побуту був побудований за кошти, виділені міськвиконкомом і підприємствами сфери побутового обслуговування й переданий на баланс швейній фабриці № 1 - теперішня "Мода-сервіс". Надалі, враховуючи внесок у будівництво вище згаданих підприємств, за ними було документально закріплено право безоплатної оренди приміщень Будинку. В 1994 р. на базі швейної фабрики створено ВАТ "Мода-Сервіс". Поступово оренда почала ставати платною, але не обтяжливою. Подальший розвиток подій вже викладено. Потерпілими в цій ситуації вважають себе як акціонери-невдахи ВАТ "Мода-Сервіс", так і численні орендатори приміщень Будинку. Спільна біда їх об'єднала - вони консолідовано намагаються відстояти власні інтереси.

В цьому їм допомагає обласна організація Української Народної Партії, до якої звернулися представники ініціативної групи, високо поціновуючи внесок народників у перемогу Помаранчевої революції. Партійні активісти із прапорами УНП беруть участь разом із працівниками Будинку в акціях протесту, керівництво місцевої організації - голова облосередку Іван Шулик, його заступник Анатолій Сокоринський, лідер міської організації Георгій Рябцев - допомагають представникам ініціативної групи із захисту трудових прав ремісників "прориватися" до приймалень високопосадовців.

А нещодавно в місті відбувся велелюдний захід: вздовж центрального проспекту вишукувався ланцюг працівників Будинку. Всі - з революційною символікою: хто з з яскравими помаранчевими стрічками, хто в жовто-гарячих хустинках. В руках - транспаранти з вимогою відновлення справедливості. Над живим ланцюгом - стяги Української Народної Партії. Потім учасники акції пройшлися до мерії, де відбувся мітинг.

- Невідомі багатії, "круті" здійснюють спроби забрати ваше майно, ваші робочі місця, вигнати сотні працівників Будинку побуту на вулицю, - виступає лідер УНП Іван Шулик, звертаючись до протестувальників. - Ми з вами прийшли сюди для того, аби заявити про нашу рішучу позицію місцевій владі, яка дотепер байдуже споглядала за цим беззаконням, що здійснюється над людьми праці, їхніми сім'ями. Ця стара влада, яка, на жаль, залишається після перемоги Помаранчевої революції, вже давно втратила довіру народу... Та нехай вона зайвого разу відчує, що прийшли нові часи, що люди вже не мовчатимуть, не терпітимуть свавілля, а відстоюватимуть свої права! І якщо буде потрібно, Дніпропетровський майдан знову збереться й скаже своє слово!

До протестувальників вийшов заступник міського голови Павло Куделя. Він сказав, що вирішення всіх спірних питань відбуватиметься виключно у відповідності з чинним законодавством й спробував запевнити робітників, що вони не будуть ущемлені в своїх правах. Він також поінформував про зустріч мера Івана Куліченка з новим виконвчим директором ВАТ "Мода-Сервіс" Сергієм Святченком, протягом якої останній заявив про безпідставність побоювань працівників Будинку побуту щодо зміни профілю підприємства. Посадовець зауважив, що додатково розглядатимуться й питання щодо розміру оренди.

На це представники трудящих заявили, що не вірять Святченку й висловили свої сумніви у щирості зайнятої владою позиції щодо подолання конфліктної ситуації.

Відповідні листи, звернення, позови направлені до Президента України, Кабінету міністрів, прокуратури, суду. Бабушкінським райсудом вже розпочато розгляд.:: СПЕЦКОР :: СВОБОДА - ЗДОБУТОК ХОРОБРИХ! :: Дніпропетровське інформаційно-аналітичне Інтернет-видання "СПЕЦКОР" потребує інвестицій для подальшого розвитку: покращення матеріально-технічної бази й створення штату співробітників. Цей сайт є результатом індивідуальних творчих, матеріальних, технічних й організаційних зусиль автора. Створення відповідних умов для діяльності команди однодумців дозволить "СПЕЦКОРУ" вийти на якісно новий рівень, що значно сприятиме реалізації патріотичної місії Інтернет-видання. Бізнесмени з Україною в серці, відгукніться! "СПЕЦКОР" розраховує на вашу допомогу. Тел: 8 066 449-70-21 е-маil: spetskor@ukr.net :: СВОБОДУ НЕ СПИНИТИ! :: СПЕЦКОР ::
Архіви статей: 2011  2010  2009  2008  2007  2006  2002-2005
© Олексій Мазур 2002-2013
© Веб-дизайн, Андрій Мазур 2002-2013
Всі права захищені. Використання матеріалів СПЕЦКОР дозволяється
за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на СПЕЦКОР.

Украинская Баннерная Сеть

Warning: require_once() [function.require-once]: Unable to access /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Warning: require_once(/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php) [function.require-once]: failed to open stream: No error: 0 in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php' (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64