Банерна Мережа ЗМІ
СПЕЦКОР::головна Дніпропетровське
інформаційно-аналітичне
інтернет-видання
персональний сайт журналіста Олексія Мазура
Академія Української Преси Життя і Смерть - художньо-аналітичні сторінки Андрія Мазура... [Vox.com.ua] Портал українця Пресса Украины Украинский портАл

головна :: про автора :: "office" :: контакт :: архів-2011 :: архів-2010
коріння дуба, сакури гілля - поетичні сторінки Андрія Мазура
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА, бандюкович - ПОВНА ЖОПА! ЗЕКА - ГЕТЬ!! РЕ-ВО-ЛЮ-ЦІЯ!!! -= СПЕЦКОР =- Повалення леніна - це не вандалізм, а відновлення історичної справедливості. -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на місці Євромайдану мер Куліченко облаштував ярмарок. -= СПЕЦКОР =- Міліція залишила дніпропетровський Євромайдан якраз перед нападом "тітушек". -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на Євромайдан вийшли за різними підрахунками від 500 до тисячі городян. -= СПЕЦКОР =- Азаров сказав, що не боїться ЄвроМайдану. А даремно! -= СПЕЦКОР =- В Януковича язик не повертається сказати слово "українці". Замість цього він вживає "співвітчизники". -= СПЕЦКОР =- Лакейство і "раболєпіє" Януковича не знає меж. -= СПЕЦКОР =- Політика Януковича - це державна зрада і національне приниження українців. -= СПЕЦКОР =-
Пошук на сайті:
метод пошуку: "і" "або"


Прогулянки парком ноократичного періоду, Або "Очима Ноократа-2"

Деякий час тому на сайті було розміщено філософське есе Павла Головахи, в якому той обстоював ідеї ноократії, виступаючи в якості засновника і провідника Української Національної Партії Ноократії (дивись "Очима Ноократа"). Зараз до вашої уваги інтерв'ю з автором оригінального трактату.

"СПЕЦКОР": При ознайомленні з викладеним вами матеріалом, присвяченим темі Ноократії, мимоволі згадувалася така собі, екзальтована особистість, яка на початку 90-х користувалась особливою увагою місцевих ЗМІ - йдеться про Червоного, як він себе називав, чарівника, упорядника інституту Бетвіктонату, служителя культу вигаданої ним самим богині Бетвіктони. Асоціації такі виникали не стільки за суттю викладеного, скільки через незвичність, оригінальність поглядів, що пропонувались на розгляд широкого загалу. До того ж, як на мене, сповідувані вами як засновником і провідником, так ви себе називаєте, Української Національної Партії Ноократії принципи, дуже складно застосовувати до такої практичної площини, як політика. Поданий вами матеріал можна розглядати як певний філософський трактат, що має право на існування як безліч інших, але як його можна втілити у сьогодення? Це по-перше.

По-друге: головною темою викладеного вами є те, що людство повинно керуватися у своїй діяльності виключно розумом, іншими словами - "Вся влада розуму!" й розум, наскільки я зрозумів, є, точніше сказати, повинен бути, за вашою логікою, єдиним орієнтиром для людства. Та хіба воно і так не йде за розумом? Хіба рушійними чинниками цивілізації не виступають вчені, митці, їхні винаходи, діяльність?..

- Щодо застосування ідеології Ноократії до сьогодення. Асоціації з формою подання матеріалу як такого собі вчення, певною мірою релігійного, мають сенс, вони зрозумілі. По суті з тих часів, як релігія була відокремлена від держави, її місце не було заповнено жодною з політичних ідеологій: від соціал-демократичної, ліберально-християнської до націоналістичної. Релігія, як така - це світогляд. Жодна з запропонованих політичних ідеологій не містила в собі головної світоглядної бази, що могла б об'єднувати ціле суспільство. На певному етапі розвитку свою консолідуючу функцію почала втрачати і релігія. Альтернативою релігії, а водночас і головною причиною її занепаду став розвиток науки. В цьому контексті наука здобула певну перемогу. Але і вона не зайняла того місця в суспільстві , яке повинна була зайняти.

"СПЕЦКОР": Ноократія має на меті об'єднати релігійні й наукові чинники?..

- Ноократія в першу чергу ставить своєю метою - перед усім дати людству єдину наукову світоглядну базу, принести йому істинні знання, відокремивши зерна від плевел, дати той світогляд, який оснований на реальних знаннях... Практичне застосування ідеології Ноократії, звичайно, більш утилітарне, ніж можна собі уявити. Застосування Ноократії в народному господарстві...

"СПЕЦКОР": От і я про це. Цікаво було б дізнатись яким воно може бути...

- ...Первинне застосування ноократичних ідей - це в першу чергу уявлення людей яким чином поводити себе зі знаннями, тобто ставлення людей до знання, спосіб його використання: яким чином знання здобути, як його надалі використати. Знання не так захоплює пересічну людину. Більшість сподівається на якесь диво, щоб воно вирішило їхні проблеми. Проте реальні зміни на краще в житті людини можуть статися лише тоді, коли вона здобуває, осягає знання, здобуває фах, або покращує його.

"СПЕЦКОР": Мені здається, ви зараз просто вимальовуєте елементарну, нині існуючу схему розвитку особистості, здобуття людиною освіти: дитячий садок, школа, університет, аспірантура і т.д. і т.п.

- ...Еволюція розуму відбувалася у людства в ті періоди його історії, коли вид, тримав іспит на виживання через потрапляння до складних умов. Для людей шанс вижити у скрутні часи завжди давав розум - він став чи не єдиним інструментом, засобом для виживання. Люди вдосконалюють розум і розвиваються. Набагато ноократичнішим по відношенню до того суспільства, яке ми маємо, можна вважати людське суспільство в ті часи, коли воно винайшло спосіб здобувати вогонь...

"СПЕЦКОР": Що сьогодні Ноократія вважає тим вогнем, який людство повинно навчитися здобувати?

- На сьогодні - це знання про людину, про життя.

"СПЕЦКОР": Так це ж сфера діяльності окремих наук, зокрема таких як біології, фізіологія. Людина та її життя завжди під пильною увагою науковців відповідного профілю, яка ж тут роль сповідуваної вами Ноократії?

- Абсолютно точно, що це біологія, природознавство, але на додаток - це ще і знання про молекулярну будову людини, електромагнітні поля. Це - вся природа, сутність людини як така, перекладена у фізико-хімічні параметри...

"СПЕЦКОР": Гаразд, ми розклали людину на молекули, досконало їх вивчили... Як, керуючись цими знаннями, можна дійти до висновку, куди сьогоднішній України іти - до ЄС, НАТО чи до ЄЕП, чи урівнювати за своїм статусом вояків ОУН-УПА з солдатами Червоної Армії, чи ні, що робити з політреформою, як реагувати на інші зміни, що відбуваються в політичному, громадському вимірах?.. Ви ж в даному випадку виступаєте як речник політичної сили, принаймні, такою ви декларуєте УНПН, а не якоїсь науково-дослідницької лабораторії з вивчення людини та її природи?

- Питання зрозуміле. Ноократія є ідеєю не стільки для того, щоб заохотити окрему групу людей до опанування якогось там вчення. Ноократія є національною ідеєю і відпочатку вона з'явилася як варіант об'єднавчої, національної ідеї: на міжконфесійному, міжетнічному та інших рівнях. Ця модель є об'єднавчою не лише для України, а для цілого світу... Лише знання може реально об'єднати і мусульманина, і християнина, і атеїста. В цьому контексті питання про те, куди іти Україні постає зовсім в іншій площині. Досвід України, в тому як вона примудрялась виживати незважаючи на гноблення, яке терпіла століттями - унікальний для світу. Україна має піднестися вище того, що собою являє ЄЕП, Євросоюз. Одне з головних питань сьогодення - вирішення енергетичних питань.

"СПЕЦКОР": Який рецепт пропонується Ноократією?

- Все це зводиться до одного - люди мають зробити певний вибір: енергетичні ресурси вичерпні в принципі, ми маємо знайти спосіб задовільнити себе за рахунок власних нафтових ресурсів і далі віднаходити нові джерела енергії.

"СПЕЦКОР": Це знов таки питання науково-дослідницьких інститутів...

- ...Але це також і питання волі людей. Люди можуть жити за інерцією, користуючись вже існуючими джерелами енергії. Але ж потрібно усвідомлювати, що вони незабаром скінчаться. Потрібно віднаходити нові джерела. Це питання - цілої нації. Або ми купляємо нафту, або ми витрачаємо ці кошти на дослідницьку роботу й забезпечуємо енергетичну незалежність.

"СПЕЦКОР": Але ж для того, аби це усвідомити, зовсім не обов'язково бути полум'яним ноократом... Гаразд, давайте уточнемо певні організаційні моменти: скільки зараз налічує в своїх лавах українська ноократична партія, на якій стадії знаходиться реєстраційний процес?

- За останнім партійним "переписом" в УНПН зараз півсотні членів. Всі вони - дніпропетровці.

"СПЕЦКОР": Разом вас "багато"...

За словами провідника, робота з юридичного оформлення функціонування організації під винайденим ним брендом "УНПН" просувається дуже мляво та зрештою самі ноократи не мають намірів форсувати цей процес. Вони скоріше прагнитимуть здобути успіх як особистості, ніж виступаючи гуртом.

Серед вчених мужів, в працях яких Павло та його нечисленні однодумці знайшли ідеологічні орієнтири для діяльності українських ноократів - росіяни Вернадський, Франк (останній, до речі, як поінформував провідник УНПН, винайшов сам термін "ноократія"), словак Ковач, американець російського походження Епштейн.:: СПЕЦКОР :: СВОБОДА - ЗДОБУТОК ХОРОБРИХ! :: Дніпропетровське інформаційно-аналітичне Інтернет-видання "СПЕЦКОР" потребує інвестицій для подальшого розвитку: покращення матеріально-технічної бази й створення штату співробітників. Цей сайт є результатом індивідуальних творчих, матеріальних, технічних й організаційних зусиль автора. Створення відповідних умов для діяльності команди однодумців дозволить "СПЕЦКОРУ" вийти на якісно новий рівень, що значно сприятиме реалізації патріотичної місії Інтернет-видання. Бізнесмени з Україною в серці, відгукніться! "СПЕЦКОР" розраховує на вашу допомогу. Тел: 8 066 449-70-21 е-маil: spetskor@ukr.net :: СВОБОДУ НЕ СПИНИТИ! :: СПЕЦКОР ::
Архіви статей: 2011  2010  2009  2008  2007  2006  2002-2005
© Олексій Мазур 2002-2013
© Веб-дизайн, Андрій Мазур 2002-2013
Всі права захищені. Використання матеріалів СПЕЦКОР дозволяється
за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на СПЕЦКОР.

Украинская Баннерная Сеть

Warning: require_once() [function.require-once]: Unable to access /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Warning: require_once(/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php' (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64