Банерна Мережа ЗМІ
СПЕЦКОР::головна Дніпропетровське
інформаційно-аналітичне
інтернет-видання
персональний сайт журналіста Олексія Мазура
Академія Української Преси Життя і Смерть - художньо-аналітичні сторінки Андрія Мазура... [Vox.com.ua] Портал українця Пресса Украины Украинский портАл

головна :: про автора :: "office" :: контакт :: архів-2011 :: архів-2010
коріння дуба, сакури гілля - поетичні сторінки Андрія Мазура
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА, бандюкович - ПОВНА ЖОПА! ЗЕКА - ГЕТЬ!! РЕ-ВО-ЛЮ-ЦІЯ!!! -= СПЕЦКОР =- Повалення леніна - це не вандалізм, а відновлення історичної справедливості. -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на місці Євромайдану мер Куліченко облаштував ярмарок. -= СПЕЦКОР =- Міліція залишила дніпропетровський Євромайдан якраз перед нападом "тітушек". -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на Євромайдан вийшли за різними підрахунками від 500 до тисячі городян. -= СПЕЦКОР =- Азаров сказав, що не боїться ЄвроМайдану. А даремно! -= СПЕЦКОР =- В Януковича язик не повертається сказати слово "українці". Замість цього він вживає "співвітчизники". -= СПЕЦКОР =- Лакейство і "раболєпіє" Януковича не знає меж. -= СПЕЦКОР =- Політика Януковича - це державна зрада і національне приниження українців. -= СПЕЦКОР =-
Пошук на сайті:
метод пошуку: "і" "або"


Художник Тимофій Строганов: "Живопис - мистецтво мовчазне, і прекрасне лише тоді, коли створює настрій, передає почуття"

У галереї сучасного мистецтва "City-Art", що в обласному центрі на вул. Чкалова, 35, відкрилася персональна виставка живописця та графіка Тимофія Строганова.

Художник живе й працює в Дніпропетровську. Академічної освіти не має. У 70-ті роки навчався в майстерні відомого дніпропетровського художника Станіслава Черевка. Роботи Строганова зберігаються в колекції Дніпропетровського художнього музею, в приватних колекціях України, Німеччини, Росії, США, Ізраїля та Франції.

У творчому доробку митця виставки у Дніпропетровському художньому музеї (1988р.), в галереї "Хіларіс" (Дніпропетровськ, 1988), в серії колективних виставок "Коло" (1999-2004), Асоціації арт-галерей України - "Художники Придніпров'я. Новий відлік 2003-2004" (Дніпропетровськ - Нікополь - Київ).

Цього року художник отримав запрошення від Центру сучасного мистецтва "Совіарт" на персональну виставку в Києві та Київське Міжнародне Бієнале - 2006.

Спілкуючись з представниками ЗМІ на відкритті виставки в "City-Art", мистецтвознавець Олена Годенко ("Пан-Українська галерея") схарактеризувала творчість Тимофія Строганова як таку, що стоїть за рамками мейн-стріму, тобто офіційного потоку - вона, за її словами, відверта, тиха, інтимна, великою мірою сповідальна, не зорієнтована на галас та іноді буває різкувата, що викликає суперечливі настрої, почуття. Все це, на думку мистецтвознавця, засвідчує про особливий стиль художника, природність внутрішнього світу автора, що відкривається у його картинах.

Особливо до вподоби пані Олені роботи Строганова, виконані в жанрі інтер'єру: "Незважаючи на удаване нехтування існуючими канонами, Тимофій Строганов залишається у руслі загальноєвропейської традиції, він - вишуканий і стильний. Художник вибудовує свій індивідуальний картинний простір (особливо у жанрі інтер'єру), у пастку якого потрапляє сам. "Жива" манера, де відкрито прочитуються оголені лінії та патьоки фарби, робить його мистецтво відвертим одкровенням душі."

А от коментарій мистецтвознавця, поета Віталія Старченка: "Пейзажі Строганова - це інтерпретація почувань людини розкутої, не "замордованої" академічними студіями художньо-вузівської системи. Він пише в унісон легкому диханню на природному обширі, вдивляючись у міріади градацій барв - незавченість палітри дозволяє йому в кожному пейзажі, в кожному стані природи віднаходити те колористичне зерно, яке проростає повноцінною гармонією своєрідного кольоровідчуття.

Окрема грань творчості художника - живописний інтер'єр. У великій мірі це продовження пейзажного живопису, так би мовити, переливання безмежного простору краєвидів в обмежений стінами простір побутування художника, де речі олюднені, а отже "оприроднені". Удавана композиційна випадковість, несподіваність точок зору в таких інтер'єрах споріднені з "невипадковою випадковістю" - із впорядкованим хаосом природи".

Ділячись власними міркуваннями, Тимофій Строганов, зокрема зазначає, що живопис - мовчазне мистецтво і прекрасне лише тоді, коли створює настрій, передає відчуття, отже художник - за живе, емоційно забарвлене мистецтво, в якому відбувається зіткнення контрастів, "чорного і білого". В творчості європейських майстрів пензля Строганов спостерігає тенденції до дедалі більшої особистісності, індивідуалізації, заглиблення у психологію людини.

При цьому митець наголошує на постійній боротьбі, яку веде за власну внутрішню свободу, без якої не можливий творчий процес. "СПЕЦКОР", продовжучи заторкнуту художником й одночасно таку близьку до себе, тему свободи, записав ексклюзивне бліц-інтерв'ю з Тимофієм Строгановим після пресового заходу, у виставковому холі галереї.

- Як вам, з точки зору творчої людини, Помаранчева революція?

- Мені сподобалось, - відповідає Строганов. - Ви знаєте, в ній за тим впливом, який вона справляла на людей, було дещо психоділичне. Дії призвели до змін. Зміни завжди краще ніж застій. Все інше - політика, та це вже не моя парафія.

- Під час прес-конференції ви торкнулися теми внутрішньої, особистісної свободи як неодмінного чинника творчого процесу. Чи залежить внутрішня свобода людини від ступеню свободи в країні?

- Безумовно. Приміром, якщо ви прибуваєте до Америки, ви відчуваєте цю свободу відразу. Це нормально, і так повинно бути повсюди. Рівень свободи апріорі повинен бути дуже високим. Він має бути закріпленим на рівні підсвідомості, з моменту народження людини. Впевнений - прийдешні покоління в нашій країні будуть саме такими. Мистецтво не може не оновлюватись, це не природньо для нього. Якщо оновлення відчутні в повітрі - вони будуть і в мистецтві, без цього воно приречене на загибель.:: СПЕЦКОР :: СВОБОДА - ЗДОБУТОК ХОРОБРИХ! :: Дніпропетровське інформаційно-аналітичне Інтернет-видання "СПЕЦКОР" потребує інвестицій для подальшого розвитку: покращення матеріально-технічної бази й створення штату співробітників. Цей сайт є результатом індивідуальних творчих, матеріальних, технічних й організаційних зусиль автора. Створення відповідних умов для діяльності команди однодумців дозволить "СПЕЦКОРУ" вийти на якісно новий рівень, що значно сприятиме реалізації патріотичної місії Інтернет-видання. Бізнесмени з Україною в серці, відгукніться! "СПЕЦКОР" розраховує на вашу допомогу. Тел: 8 066 449-70-21 е-маil: spetskor@ukr.net :: СВОБОДУ НЕ СПИНИТИ! :: СПЕЦКОР ::
Архіви статей: 2011  2010  2009  2008  2007  2006  2002-2005
© Олексій Мазур 2002-2013
© Веб-дизайн, Андрій Мазур 2002-2013
Всі права захищені. Використання матеріалів СПЕЦКОР дозволяється
за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на СПЕЦКОР.

Украинская Баннерная Сеть

Warning: require_once() [function.require-once]: Unable to access /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Warning: require_once(/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php' (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64