Банерна Мережа ЗМІ
СПЕЦКОР::головна Дніпропетровське
інформаційно-аналітичне
інтернет-видання
персональний сайт журналіста Олексія Мазура
Академія Української Преси Життя і Смерть - художньо-аналітичні сторінки Андрія Мазура... [Vox.com.ua] Портал українця Пресса Украины Украинский портАл

головна :: про автора :: "office" :: контакт :: архів-2011 :: архів-2010
коріння дуба, сакури гілля - поетичні сторінки Андрія Мазура
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА, бандюкович - ПОВНА ЖОПА! ЗЕКА - ГЕТЬ!! РЕ-ВО-ЛЮ-ЦІЯ!!! -= СПЕЦКОР =- Повалення леніна - це не вандалізм, а відновлення історичної справедливості. -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на місці Євромайдану мер Куліченко облаштував ярмарок. -= СПЕЦКОР =- Міліція залишила дніпропетровський Євромайдан якраз перед нападом "тітушек". -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на Євромайдан вийшли за різними підрахунками від 500 до тисячі городян. -= СПЕЦКОР =- Азаров сказав, що не боїться ЄвроМайдану. А даремно! -= СПЕЦКОР =- В Януковича язик не повертається сказати слово "українці". Замість цього він вживає "співвітчизники". -= СПЕЦКОР =- Лакейство і "раболєпіє" Януковича не знає меж. -= СПЕЦКОР =- Політика Януковича - це державна зрада і національне приниження українців. -= СПЕЦКОР =-
Пошук на сайті:
метод пошуку: "і" "або"


Олександр Мороз: вітчизняній аерокосмічній галузі - державний захист і підтримку

25 червня лідер Соціалістичної партії України, народний депутат Олександр Мороз разом із колегами по фракції відвідав з робочим візитом Дніпропетровськ, в ході якого побував в Державному Конструкторському Бюро "Південне". На зустрічі політика з керівництвом та працівниками підприємства були обговорені нагальні проблеми аерокосмічної галузі, що потребують першочергового вирішення.

Для безпосереднього ознайомлення з нинішним станом ракетобудування а також переспективами розвитку аерокосмічного виробництва соціалісти запланували низку візитів на стратегічні підприємства України. Олександр Мороз, зокрема, вже відвідав Запорізький завод "Мотор-Січ".

Підтримку та стимулювання розвитку аерокосмічної галузі соціалісти вважають одним з пріоритетних напрямків політики СПУ і саме завдяки активній позиції Соцпартії та безпосередньо її зусиллям в Бюджетній резолюції була розширена стаття щодо її державного фінансування.

- 10 червня поточного року Президент України Віктор Ющенко підписав Указ, згідно з яким Кабінету Міністрів доручено розробити комлекс заходів з підтримки ракетно-космічної галузі, в тому числі підготувати нову концепцію розвитку ракетобудування на найближчі роки та розробити нову Національну космічну програму, яка має бути затверджена оріентовно у 2006 році, - говорить головний науковий співробітник, начальник Центра інформаційних зв'язків КБ "Південне" Ю. І. Мошненко. - Нині також здійснюється певна програма, але вона потребує модернізації, отже візит парламентарія, лідера СПУ Олександра Мороза ми якраз і розглядаємо як можливість надати з нашого боку необхідну інформацію для депутатів з тим, аби в законотворчій діяльності вони врахували наші побажання, зауваження.

За станом на 2004 р. середня зарплата на підприємстві складала близько 1000 грн. Щодо плинності кадрів, то кожного тижня з КБ звільняються 3-7 співробітників, проте на їхнє місце приходить більша кількість й це, в основному, молоді спеціалісти, на яких, до речі, Конструкторським бюро, сказати б, взято орієнтир. Одначе їх все одно не вистачає: невисока (на старті кар'єри) зарплата, відсутність соціальних пільг та гарантій не є сприятливими факторами для притоку нової кадрової зміни. То ж ті, що приходять - справжні ентузіасти своєї справи, якими підприємство може пишатися по праву.

- Які головні позитивні моменти цієї політики? Ну, по-перше, приємно ходити коридорами, - продовжує Юрій Іванович, - багато гарних дівчат…

- Невже вони також розуміються на ракетобудуванні?…- цікавляться журналісти.

- Авжеж! Всі вони мають добру кваліфікацію, хист, бездоганно володіють комп'ютерами. От скажімо, роки чотири тому молодь почала зорганізовувати новорічні "капусники", відродили виступи самодіяльності, - з непідробним ентузіазмом звітує головний науковий співробітник. - Номери користуються великою популярністю: в Палаці Культури машинобудівників - повні аншлаги. Так от, авторка й сценаристка, молода співробітниця Юлія Клименко - спеціаліст з систем управління - брала участь в морському пуску в Лонг-Біч, працювала на командному судні.

- Головною метою нашої зустрічі було те, аби ми відчули підтримку у вирішенні нагальних проблем, які виникли в галузі, у підприємства з затвердженням бюджету 2005 року, - звертається до представників ЗМІ (серед яких були як місцеві, так й з Києва) генеральний конструктор "Південного", доктор технічних наук, професор, академік Національної академії наук України Станіслав Миколайович Конюхов. - Перед усе, мається на увазі підвищена ставка ПДВ, через що постраждали замовлення, отримані з-за кордону. Депутати обіцяли нам допомогти, адже вони зрозуміли цю проблему. Обговорювалися також питання, пов'язані з підготовкою молодої генерації спеціалістів, отриманням на це відповідного державного замовлення, забезпеченням нових кадрів житлом, взагалі подальшого розвитку соціальної інфраструктури КБ "Південне" та інш. По всіх напрямках у нас відбулась дуже змістовна бесіда, яка в кінцевому рахунку, сподіватимемось, призведе до зміни ситуації на краще. У нас є всі підстави розраховувати на підтримку галузі з боку Верховної Ради, зокрема таких політиків, як лідер СПУ Олександр Мороз.

- З групою народних депутатів, в тому числі від Дніпропетровської області, ми приїхали сюди, аби наочно переконатися у перспективах ракетно-космічної галузі, підприємства, - коментує Олександр Мороз. - Мені було дуже приємно тут побувати, та разом з тим відчувається певна тривога за долю підприємства. Люди можуть й готові працювати, вони є піонерами в цій галузі в Україні, а за деякими напрямками роботи - і в світі. І от зараз є два варіанти подальшого розвитку подій: або втратити досягнуті високі позиції, або, відповідним чином підтримавши виробництво, надати новий імпульс ракетобудуванню, наукомістким технологіям, зокрема шляхом забезпечення диверсифікації виробництва. У спеціалістів, менеджерів підприємства є своє бачення, вони знають, яким чином можна досягти прогресу. Треба дуже уважно підійти до прийняття поправок до бюджету поточного року й створити належні умови для функціонування підприємства, інакше в нього тріщатиме по швах фонд заробітної плати - може пропасти близько 25 млн. грн. - майже половина фонду з/п.

Ми приїхали для того, аби визначити, якої саме підтримки потребує підприємство і їдемо звідси з твердим переконанням, що маємо відстояти висловлену позицію КБ, "Південмашу", адже за всім цим - перспектива цілої України. Всім зрозуміло: якщо зруйнуються такі гіганти - зруйнується економіка країни. СПУ та її фракція в парламенті сьогодні є впливовою політичною силою, яка готова взяти на себе відповідальність за ситуацію в Україні.

Чимало запитань журналісти адресували Олександру Морозу з приводу нинішньої економічної ситуації в країні та роботи уряду.

- Працювати уряду зараз надзвичайно важко, - розмірковує соціаліст. - Необхідно справлятися з забезпеченням колосальних соціальних виплат, що пов'язані зі збільшенням у поточному році мінімальних зарплат, пенсій, виплат при народженні дитини, фінансового забезпечення інших соціальних статей. Безумовно, це вимагає від уряду пошуків коштів для покриття цих витрат. Зрозуміла й реакція людей на невідповідність заяв уряду з повсякденними реаліями. Це дійсно є проблемою. Але мені б не хотілося, аби на підставі тимчасових труднощів робилися поспішні сумні прогнози...

Головну запоруку виправлення нинішньої економічної ситуації вбачаю в розвитку власного вітчизняного виробництва. Якщо сьогодні спостерігається висока ціна на деякі види продуктів споживання, то по суті це є реакцією на непередбачену бюджетом грошову емісію, соціальні доплати, які мали місце в країні, починаючи з вересня минулого року. Це реакція, яку соціалісти передбачали, про яку, зокрема, я попереджав під час президентської кампанії. Нейтралізація цього явища й порятунок - в збільшенні виробництва товарів й продуктів споживання в Україні. Це видно на прикладі підприємства, де ми зараз перебуваємо, а також інших з розряду стратегічних: простежується загальна тенденція - люди вміють й бажають працювати, готові нарощувати обсяги виробництва і його якість, зберігати інтелектуальний кадровий потенціал - треба лише державі створити прийнятні умови для розвитку.

Не оминули журналісти й тему "Криворіжсталі". У своєму коментарі О. Мороз акцентував на тому, що ініціатором розпочатого нині судового процесу якраз були соціалісти, зокрема, народний депутат Валентина Семенюк (зараз очолює Фонд держмайна).

- Слава Богу, що власник не зруйнував всю систему виробництва й схему управління, зосередившись лише на напрямку реалізації продукції, - зауважує Мороз. - "Криворіжсталь" є прибутковим підприємством, і готове й має все необхідне для того, аби в подальшому успішно працювати як державне. Потреби передавати його до приватних рук не було й немає. Це стратегічний для України об'єкт. Переконаний - йому й надалі належить залишатись в державній власності. Фракція СПУ в Верховній Раді розробила законопроект, де вказала підприємства, які за жодних умов не можуть бути приватизовані, серед них - "Криворіжсталь", Одеський припортовий завод (в цьому році він може дати 100 000 000 $ прибутку, а при відповідних вдосконаленнях - й всі 200 млн.), Укртелеком, Луганський тепловозобудівельний завод, Харківський "Турбоатом" та інші. Не діло вирішувати теперішні бюджетні проблеми шляхом розпродажу перлин української економіки. Але розгляд цього законопроекту блокується деякими фракціями. Наступного сесійного тижня соціалісти знову будуть домагатися включення цього питання до порядку денного.

Щодо політичної реформи соціаліст № 1 висловив впевненість, що її майбутньому нічого не загрожує, адже для будь-якої ревізії законодавчо закріплених змін до Конституції немає ані політичних, ані юридичних підстав.

- Система влади в країні стане ефективною, підконтрольною народу, і такій європейській моделі влади альтернативи просто не існує, - переконаний лідер СПУ Олександр Мороз. - Окрім цього є ще й гарантія Президента Ющенка, який на представницькому заході в Палаці "Україна" сказав, що на цій темі поставлена крапка: не пізніше першого січня наступного року зміни до Конституції починають діяти.

P.S. Нещодавно з плавучої платформи у Тихому океані в районі острова Різдва здійснено запуск ракети "Зеніт-3SL", яка точно вивела на задану орбіту супутник вагою 5500 кг. Замовники констатували своє цілковите задоволення від здійсненого запуску й вкотре переконались у найвищій ступені надійності продукції КБ "Південне" та "Південмашу".

І на останок така цікавинка: найнадійнішою в світі ракетою на сьогодні вважається "Циклон-2" (made in Ukraine, "Pivdenne"). Вона має стовідсотковий результат: з проведених 112 запусків "Циклон -2" жодного разу не підводив і завжди, як в прямому, так і опосередкованому значенні виявлявся "на висоті".:: СПЕЦКОР :: СВОБОДА - ЗДОБУТОК ХОРОБРИХ! :: Дніпропетровське інформаційно-аналітичне Інтернет-видання "СПЕЦКОР" потребує інвестицій для подальшого розвитку: покращення матеріально-технічної бази й створення штату співробітників. Цей сайт є результатом індивідуальних творчих, матеріальних, технічних й організаційних зусиль автора. Створення відповідних умов для діяльності команди однодумців дозволить "СПЕЦКОРУ" вийти на якісно новий рівень, що значно сприятиме реалізації патріотичної місії Інтернет-видання. Бізнесмени з Україною в серці, відгукніться! "СПЕЦКОР" розраховує на вашу допомогу. Тел: 8 066 449-70-21 е-маil: spetskor@ukr.net :: СВОБОДУ НЕ СПИНИТИ! :: СПЕЦКОР ::
Архіви статей: 2011  2010  2009  2008  2007  2006  2002-2005
© Олексій Мазур 2002-2013
© Веб-дизайн, Андрій Мазур 2002-2013
Всі права захищені. Використання матеріалів СПЕЦКОР дозволяється
за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на СПЕЦКОР.

Украинская Баннерная Сеть

Warning: require_once() [function.require-once]: Unable to access /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Warning: require_once(/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php' (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64