Банерна Мережа ЗМІ
СПЕЦКОР::головна Дніпропетровське
інформаційно-аналітичне
інтернет-видання
персональний сайт журналіста Олексія Мазура
Академія Української Преси Життя і Смерть - художньо-аналітичні сторінки Андрія Мазура... [Vox.com.ua] Портал українця Пресса Украины Украинский портАл

головна :: про автора :: "office" :: контакт :: архів-2011 :: архів-2010
коріння дуба, сакури гілля - поетичні сторінки Андрія Мазура
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА, бандюкович - ПОВНА ЖОПА! ЗЕКА - ГЕТЬ!! РЕ-ВО-ЛЮ-ЦІЯ!!! -= СПЕЦКОР =- Повалення леніна - це не вандалізм, а відновлення історичної справедливості. -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на місці Євромайдану мер Куліченко облаштував ярмарок. -= СПЕЦКОР =- Міліція залишила дніпропетровський Євромайдан якраз перед нападом "тітушек". -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на Євромайдан вийшли за різними підрахунками від 500 до тисячі городян. -= СПЕЦКОР =- Азаров сказав, що не боїться ЄвроМайдану. А даремно! -= СПЕЦКОР =- В Януковича язик не повертається сказати слово "українці". Замість цього він вживає "співвітчизники". -= СПЕЦКОР =- Лакейство і "раболєпіє" Януковича не знає меж. -= СПЕЦКОР =- Політика Януковича - це державна зрада і національне приниження українців. -= СПЕЦКОР =-
Пошук на сайті:
метод пошуку: "і" "або"


Чому потонула нікопольська "Аврора"? Скидається на те, що до цього доклався сам її "капітан"

КСП "Аврора" Нікопольського району Дніпропетровщини тривалий час гриміла як одне з провідних сільсько-господарських підприємств в області. Знаним і шанованим кучмівською владою був її "капітан" - Андрій Помазанський. Особливо відзначалися досягнення "Арори" за успішно запроваджуване реформування... Нині флагман опинився на дні, а проти "рульового" прокуратурою порушено кримінальну справу.

Нещодавно Апеляційний суд Дніпропетровської області скасував рішення Нікопольського райсуду про визнання законним реформування КСП "Аврора".

За словами заслуженого юриста Миколи Бесараба, який відстоював інтереси трудового колективу підприємства, реформування КСП "Аврора" відбулось з цілою низкою грубих порушень законодавства, зокрема "Про колективіні сільсько-господарські підприємства", статуту господарства.

Згідно з існуючою нормативно-правовою базою керуюча роль в КСП належить загальним зборам, до того ж такі питання як ліквідація господарства вирішуються кваліфікованою більшістю голосів членів КСП. Свої голоси працівники можуть делегувати уповноваженим, оскільки зібрати одночасно весь колектив (в даному конкретному випадку - майже півтори тисячі чол.) - вкрай складно та, можливо, не так вже й необхідно. Є відповідна пропорція - 1:4, отже подальшу долю "Аврори" повинні були вирішувати не менш ніж 330 уповноважених.

Протоколи про вибори своїх уповноважених "аврорівці" шукали близько року: весь цей час керівництво КСП тримало документи в суворій таїні. Коли ж, нарешті, протоколи стали надбанням громадськості, виявилось, що на заході (за паперами) були присутні лише 60 уповноважених. Серед них чимало таких, які давно звільнилися з КСП і, як з'ясувалось, навіть гадки не мали про те, що їх обрали уповноваженими. Зрозуміло, що цей документ - стовідсоткова "липа". Також було підмінено діючий Статут КСП і згідно з новою редакцією кількість уповноважених взагалі не регламентувалася: скільки кому заманеться - стільки й буде. Ці сфальшовані документи долучили до справи "заднім числом" за мовчазної згоди місцевих служителів Феміди.

На вже згадуваних зборах, в яких фактично взяли участь 20-30 осіб, наближених до керівництва КСП, приймається рішення про створення ТОВ.

- Відтак керівник КСП Андрій Помазанський забезпечив собі безперешкодний доступ до майна підприємства й землі, - коментує Микола Бесараб.

Далі починаються маніпуляції з майном (передача без передачі), в підсумку яких початкова балансова вартість майна в 60 млн. грн. зменшується до 28 млн., а пізніше - до 20 млн. грн. З благословіння райдержадміністрації Помазанський стає одноосібним хазяїном підприємства, фактично залишаючи пайщиків ні з чим.

- За часи хазяйнування Помазанського майна "сплавили" на мільйони гривень, - зазначає Бесараб. - Зокрема, кудись зникли 22 000 поросят й 1 000 корів. Від них не залишилося ні ніжок, ні ріжок. Туди ж пішли техніка, механізми. Всьому цьому є відповідне документальне підтвердження. Та через деякий час Помазанський відчув, що громадськість й Закон починають до нього добиратися. Тоді для того, аби до нього важче було б дістатися, Помазанський швиденько домовляється з новомосковською фірмою "Олімпекс-Агро", яка свого часу доклалася до банкрутства банку "Україна" - її керівник Сергій Сек взяв кредиту 40 млн. гривень і так не повернув його - про передачу їй всього майна й створення дочірнього підприємства - "Олімпекс-Агро - "Аврора".

Відстояти інтереси трудового колективу "Аврори" в Нікополському суді через низку зрозумілих, несприятливих, сказати б, для торжества правосуддя факторів, не вдалося. Та в Апеляційному суді "аврорівці" святкували перемогу: результат засідання - ухвала про скасування рішення суду першої інстанції про визнання законним реформування КСП "Аврора". Згідно з тією ж ухвалою справу повернуто до райсуду для повторного розгляду новим складом суддів.

За інформацією М. Бесараба, проти Помазанського районною прокуратурою вже порушено кримінальну справу.

Заслужений юрист (до речі, Микола Іванович паралельно веде цілу серію подібних справ) вбачає у прийнятому рішенні прецедент:

- Сьогодні в Україні - тисячі, десятки тисяч господарств, які були реформовані у такий злочиний спосіб. Лише на Дніпропетровщині "розпатронено", розкрадено близько 500 господарств. Тому прийняте судове рішення підтверджує, що наші суди справді можуть бути справедливими й об'єктивними. Маємо всі підстави розраховувати на остаточну перемогу в районному суді.

До відновлення справедливості доклалися й нікопольські активісти УНП. Одна з них, працівниця "Аврори", начальниця цеху Тамара Шинкаренко, взяла участь в судовому засіданні в якості свідка, надавши суду інформацію про численні порушення при реформуванні КСП.

При підготовці матеріалу автору пригадалося, як за кучмівського лихоліття на базі Нікопольської "Аврори" влаштовувались виїзні зразково-показові семінари, конференції, на яких "Аврора" ставилася у приклад іншим господарствам за трудові надбання, успіхи в реформуванні й розпаюванні. Як годиться, такі гучні заходи за головування на них нардепа-аграрія, дніпропетровця Олександра Шевченка (нині він в Народній партії Литвина) рясно й смачно заїдалися-запивалися... Чи не тими поросятками та корівками?:: СПЕЦКОР :: СВОБОДА - ЗДОБУТОК ХОРОБРИХ! :: Дніпропетровське інформаційно-аналітичне Інтернет-видання "СПЕЦКОР" потребує інвестицій для подальшого розвитку: покращення матеріально-технічної бази й створення штату співробітників. Цей сайт є результатом індивідуальних творчих, матеріальних, технічних й організаційних зусиль автора. Створення відповідних умов для діяльності команди однодумців дозволить "СПЕЦКОРУ" вийти на якісно новий рівень, що значно сприятиме реалізації патріотичної місії Інтернет-видання. Бізнесмени з Україною в серці, відгукніться! "СПЕЦКОР" розраховує на вашу допомогу. Тел: 8 066 449-70-21 е-маil: spetskor@ukr.net :: СВОБОДУ НЕ СПИНИТИ! :: СПЕЦКОР ::
Архіви статей: 2011  2010  2009  2008  2007  2006  2002-2005
© Олексій Мазур 2002-2013
© Веб-дизайн, Андрій Мазур 2002-2013
Всі права захищені. Використання матеріалів СПЕЦКОР дозволяється
за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на СПЕЦКОР.

Украинская Баннерная Сеть

Warning: require_once() [function.require-once]: Unable to access /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Warning: require_once(/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php' (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64