Банерна Мережа ЗМІ
СПЕЦКОР::головна Дніпропетровське
інформаційно-аналітичне
інтернет-видання
персональний сайт журналіста Олексія Мазура
Академія Української Преси Життя і Смерть - художньо-аналітичні сторінки Андрія Мазура... [Vox.com.ua] Портал українця Пресса Украины Украинский портАл

головна :: про автора :: "office" :: контакт :: архів-2011 :: архів-2010
коріння дуба, сакури гілля - поетичні сторінки Андрія Мазура
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА, бандюкович - ПОВНА ЖОПА! ЗЕКА - ГЕТЬ!! РЕ-ВО-ЛЮ-ЦІЯ!!! -= СПЕЦКОР =- Повалення леніна - це не вандалізм, а відновлення історичної справедливості. -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на місці Євромайдану мер Куліченко облаштував ярмарок. -= СПЕЦКОР =- Міліція залишила дніпропетровський Євромайдан якраз перед нападом "тітушек". -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на Євромайдан вийшли за різними підрахунками від 500 до тисячі городян. -= СПЕЦКОР =- Азаров сказав, що не боїться ЄвроМайдану. А даремно! -= СПЕЦКОР =- В Януковича язик не повертається сказати слово "українці". Замість цього він вживає "співвітчизники". -= СПЕЦКОР =- Лакейство і "раболєпіє" Януковича не знає меж. -= СПЕЦКОР =- Політика Януковича - це державна зрада і національне приниження українців. -= СПЕЦКОР =-
Пошук на сайті:
метод пошуку: "і" "або"


Джентльменство ціною в 50 копійок

Спекотною неділею пенсіонерка Людмила Михайлівна намагалася дістатися громадським транспортом лівого берега. В центрі несподівано для себе дізналася, що прохід на вулицю Миронова від ЦУМу до зупинки тролейбуса № 7 перекрито у зв'язку з будівельними роботами. Припустивши, що у зв'язку з цим перенесено й зупинку і тролейбуси розвертаються просто під мостом, як це бувало не раз, літня жінка попрямувала туди в обхід по вул. Ширшова і далі Харківською. Одначе незабаром зрозуміла, що помилилась, адже вже під мостом побачила тролейбус № 7, який рухався звичним маршрутом - реконструкція вулиці Миронова не зачепила самої зупинки (пішла б жінка в обхід вул. Московською не сталося б і прикрої пригоди - цей шлях надійніше виводить на кінцеву).

"Невже ж доведеться повертатися", - з розпачем мовила вона собі, втомлена від спеки й зайвої, як виявилось, прогулянки. Сподіваючись на поблажливість водія, несміливо, навмання підняла руку, пробуючи зупинити тролейбус у невстановленому для цього місці. На її щастя, як здалося жінці в ту мить, борт № 1519 зупинився й відчинив двері.

- Дуже дякую, - сказала, входячи в салон Людмила Михайлівна.

Тієї ж миті до неї підскочив кондуктор й голосно промовив, що її "дякую" нікому не потрібне - потрібно платити.

- В мене пенсійне, - відповіла Людмила Михайлівна. - Посвідчення з собою.

Розлютившись, кондуктор криком пояснив для всіх присутніх, а пасажирів було чимало, що "...вона любителька їздити "на халяву" - звикла це робити й нахабно зупиняє тролейбуси де хоче, сідає і не платить за послугу". Ще він кричав, що водій зупинився, ризикуючи втратити роботу, через те, що порушив правила заради її - "невдячної і нахабної".

До дискусії долучився салон. Пасажири, не розуміючи, чому с пенсіонерки вимагають оплату запитували, чи, бува, не комерційний це рейс. Та один з них став на бік екіпажу: водій справді ризикував, надав послугу і йому потрібно за це сплатити.

- Виходить, що свій "подвиг" водій здійснив в надії на повну компенсацію свого ризику і точно вирахував, що це сума в 50 копійок! - зауважила Людмила Михайлівна.

Пенсіонерка їхала до кінцевої зупинки на проспекті "Правди" і всю дорогу водій з кондуктором голосно, аби всім було чути, обмінювалися образливими для літньої жінки репліками. Так водій, кілька разів гукав кондуктора: "Ну що, ця ненормальна ще їде?". Той же неодмінно відповідав якоюсь грубістю на зразок: "їде, їде, і відмороженими очима дивиться на мене".

Збираючись виходити, скривджена пасажирка підійшла до водія:

- Ще раз хочу подякувати вам за добрий вчинок, що підібрали мене, але разом з тим застерігаю: нормальна людина, роблячи добро, сама при цьому відчуває моральне задоволення. А чому ви так несамовито розлютилися, вимагаючи 50 копійок? Мабуть щось всередині у вас не так, зверніть на це увагу.

На це водій і кондуктор, перебиваючи один одного, розрядилися цілою низкою образливих висловів.

- Як вам не соромно, - вже зі сльозами на очах ледь вимовила жінка. - Врешті-решт, я - ветеран праці, 37 років стажу, маю вищу освіту і все життя пропрацювала інженером на відповідальних посадах. Майже чотири десятки років праці я віддала державі, хіба я заслужила від вас, нікчем, такі лайливі слова на свою адресу?!

Після інциденту, який обурив до глибини душі, пенсіонерка вирішила звернутися в Управління електротранспорту. Там їй висловили щирі співчуття й дали відповідну команду в Депо № 1. Через деякий час до Людмили Михайлівни надійшов лист:

"Адміністрація Депо № 1 сповіщає, що Ваша скарга, вх. № 17 від 3.08.05 розглянута на оперативній нараді в присутності нач. Депо. Від водія тролейбуса Хондошка В.А. і кондуктора-контролера Присиченка П.Х. взяті письмові пояснення.

Наказом по Депо № 352 від 10.08.05 водію Хондошку оголошено догану, кондуктору-контролеру Присиченку оголошено догану, премія за серпень не начислена.

Адміністрація Депо № 1 просить у Вас, Людмило Іванівно (в тексті прикра помилка. - прим. авт.), вибачення за грубість, виявлену до Вас нашими робітниками при виконанні службових обов'язків".

Листа підписано начальником Депо № 1 М.С. Дядюрою. Людмила Михайлівна задоволена. Щоправда, вона вимагала особистих вибачень, але після отриманого листа на цьому вже не наполягає.

Ця історія видається повчальною як для нахаб, яким не минулося, так і для пасажирів. Ображена жінка продемонструвала як потрібно домагатися відновдення справедливості, захисту громадянських прав, людської гідності.:: СПЕЦКОР :: СВОБОДА - ЗДОБУТОК ХОРОБРИХ! :: Дніпропетровське інформаційно-аналітичне Інтернет-видання "СПЕЦКОР" потребує інвестицій для подальшого розвитку: покращення матеріально-технічної бази й створення штату співробітників. Цей сайт є результатом індивідуальних творчих, матеріальних, технічних й організаційних зусиль автора. Створення відповідних умов для діяльності команди однодумців дозволить "СПЕЦКОРУ" вийти на якісно новий рівень, що значно сприятиме реалізації патріотичної місії Інтернет-видання. Бізнесмени з Україною в серці, відгукніться! "СПЕЦКОР" розраховує на вашу допомогу. Тел: 8 066 449-70-21 е-маil: spetskor@ukr.net :: СВОБОДУ НЕ СПИНИТИ! :: СПЕЦКОР ::
Архіви статей: 2011  2010  2009  2008  2007  2006  2002-2005
© Олексій Мазур 2002-2013
© Веб-дизайн, Андрій Мазур 2002-2013
Всі права захищені. Використання матеріалів СПЕЦКОР дозволяється
за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на СПЕЦКОР.

Украинская Баннерная Сеть

Warning: require_once() [function.require-once]: Unable to access /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Warning: require_once(/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php' (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64