Банерна Мережа ЗМІ
СПЕЦКОР::головна Дніпропетровське
інформаційно-аналітичне
інтернет-видання
персональний сайт журналіста Олексія Мазура
Академія Української Преси Життя і Смерть - художньо-аналітичні сторінки Андрія Мазура... [Vox.com.ua] Портал українця Пресса Украины Украинский портАл

головна :: про автора :: "office" :: контакт :: архів-2011 :: архів-2010
коріння дуба, сакури гілля - поетичні сторінки Андрія Мазура
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА, бандюкович - ПОВНА ЖОПА! ЗЕКА - ГЕТЬ!! РЕ-ВО-ЛЮ-ЦІЯ!!! -= СПЕЦКОР =- Повалення леніна - це не вандалізм, а відновлення історичної справедливості. -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на місці Євромайдану мер Куліченко облаштував ярмарок. -= СПЕЦКОР =- Міліція залишила дніпропетровський Євромайдан якраз перед нападом "тітушек". -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на Євромайдан вийшли за різними підрахунками від 500 до тисячі городян. -= СПЕЦКОР =- Азаров сказав, що не боїться ЄвроМайдану. А даремно! -= СПЕЦКОР =- В Януковича язик не повертається сказати слово "українці". Замість цього він вживає "співвітчизники". -= СПЕЦКОР =- Лакейство і "раболєпіє" Януковича не знає меж. -= СПЕЦКОР =- Політика Януковича - це державна зрада і національне приниження українців. -= СПЕЦКОР =-
Пошук на сайті:
метод пошуку: "і" "або"


Громада захищає свої права: городяни наближаються до європейських стандартів правової поведінки швидше, ніж це робить міська влада

Перед стінами міської ради відбувся мітинг протесту городян проти незаконної забудови прибудинкових територій. Вони зажадали від міської влади негайного припинення неправомірних дій, створення відповідної комісії для розслідування конфліктних ситуацій. Протестувальників підтримали місцеві організації партій "Наша Україна" (колишня ПРП) та "ПОРА".

- До нас масово звертаються жителі міста, переважно з центральних районів, зі скаргами на незаконну забудову прибудинкових територій їхніх будинків, - говорить голова виконкому міського осередку "Нашої України" Павло Хобот. - Дуже часто це будівництво, землевідведення здійснюється за відсутності відповідних дозвільних документів (зареєстровані випадки відвертих фальсифікацій з підробкою підписів), з порушеннями існуючих норм і правил і, що характерно, без жодного узгодження з жителями. Аби захистити свої права жителі будинків створюють ініціативні групи, об'єднуються в будинкові комітети. Днями на житловому масиві Перемога за адресою Проспект Героїв, 1 стався такий інцидент: приїхали будівельники з "Созідатєля" і під охороною приватної структури "Крок", застосовуючи крани й іншу будівельну техніку, заходилися демонтувати конструкції прибудинкової території. Жителі почали висловлювати свій протест, в результаті чого деяких з них було побито. Лише у такий спосіб мешканці будинків, об'єднаних спільним подвір'ям, відстояли свою позицію, відбивши справжню навалу. На жаль, такі випадки вже не поодинокі. Зараз на мітингу присутні представники 10 будинків з ідентичними проблемами. Знаємо, що в столиці діє Форум порятунку Києва - так кияни пртестуюють проти незаконної забудови - такий шлях громадянської самоорганізації вочевидь очікує і Дніпропетровськ.

- Про будівництво яких об'єктів йдеться?

- Наприклад, на ж/м Перемога - це продмаркет "АТБ": тамтешніх жителів влаштовує наявність інших торговельних точок і хоча б в зв'язку з цим новий маркет вони вважають абсолютно зайвим, тим більше, якщо його будівництвом буде знищено прилеглу територію, дитячий, спортивний майданчики, все подвір'я; на Набережній Леніна - оздоровчий центр, але так його можна назвати лише формально, у всякому випадку місцеві жителі інакше ніж "борделем", об'єкт, що будується, не називають і категорично проти будинку розпусти в себе у дворі; за іншою адресою, на центральному міському проспекті, резервуючи прибудинкову територію під будівництво, наставили там такі конструкції, через які жителям не пройти, ні, тим більше, проїхати; на вул. Гоголя у дворі також будується торговельний центр.

- А як себе поводять депутати міськради на цих територіях - адже в компетенції народних обранців - давати чи ні "добро" на будівництво?

- Приміром, на Перемозі депутат міськради Жуков, який прислухається до думок жителів його округу, не давав ніякого погодження на будівництво АТБ, але, як бачимо, це не стало перешкодою для правопорушників; на вул. Гоголя - це округ депутата Гельфера - таке погодження, незважаючи на позицію жителів, є.

Серед вимог протестувальників - введення мораторію на будівництво будь-яких об'єктів до документального закріплення за кожним будинком прибудинкової території, розрахованої у відповідності з санітарними нормами, та створення єдиної комісії з розгляду конфліктних ситуацій, де на паритетних умовах були б представлені громадськість, влада й фахівці відповідного профілю. Мітингуючі також вимагали затвердження генерального плану розбудови міста з обов'язковим проведенням низки заходів з укріплення схилів та балок.

До обурених громадян, які вимагали зустрічі з міським головою, вийшов його заступник Євген Заєць. Посадовець був митєво взятий гнівними протестувальниками у щільне кільце:

- У нас на Перемозі волкодави в чорних сорочках з приватної охоронної фірми "Крок", допомагаючи будівельникам з "Созідатєля" зайняти нашу прибудинкову територію, травмували пенсіонера й дитину! Ви дозволяєте ведення протизаконних будівельних робіт за відсутності розділу прибудинкових територій!

- Жителям двох 28-поверхових будинків потрібен якийсь життєвий простір! Нас же просто замуровують цими будівельними роботами! Самі ж будинки знаходяться в аварійному стані! По стінах будинків - їм по 25 років - йдуть тріщини, ліфти не працюють: ви уявляєте, як хворій літній людині, мамі із візочком, жінкам, дітям підніматися на цю висоту пішки?! Замість того, аби допомагати нам у вирішенні проблем, ви лише їх загострюєте, роблячи наше життя нестерпним!

- У нас вистачає продуктових магазинів, що поблизу, навіщо нам ще один супермаркет АТБ? Якщо це робиться в наших інтересах, то чому не питають нашої думки з цього приводу? Може й побили нас "Кроківці" теж в наших інтересах?! Вони навіть собак на нас нацьковували! Замість торговельного закладу, знаходження якого тут абсолютно недоцільне, ви б краще побудували невеличку бібліотеку, або клуб для молоді, або розбили б сквер. Ми б вас в цьому підтримали. Та ні, ви все робите навпаки! Не так, як хоче громада.

- Наша боротьба триває вже третій рік. Ми були у мера Куліченка, у вас в кабінеті, у прокурора...

- Рішенням міської ради створено комісії по трьох об'єктах: Набережна Леніна, 16; парк ім. Володі Дубініна; вулиця Гоголя, 4... - відповідає Заєць. - В першому випадку готується рішення сесії з скасування дозволу на будівництво...

- Але ж нині воно благополучно триває! Поки рішення буде прийнято, об'єкт буде збудовано!

- У мене немає компетенції особистим рішенням втручатись у ситуацію,- захищається посадовець.

- У вас взагалі цікава позиція: для позитивного рішення сесії ви все підписуєте, ви зі всім згодні - "Домотехніку" нам під самі вікна - пришпандьорити; всю природоохоронну зону вздовж Дніпра - забудувати; по Бульвару Слави різних "гадюшників" - нашпигувати; наші двори - позабудовувати - це ж все ви підписували! Ви чимось взагалі думали? А тепер ви "не маєте компетенції"...

- Чому ж тепер відміняєте раніше прийняті рішення? Чи проходили вони тоді відповідні експертизи?

- Зрозуміло, чому вони були прийняті: важко було відмовити бізнесменам! Здогадуємось, через що саме... Ви, як і вся влада отут в місті, все робити проти народу! Для чого ви взагалі перебуваєте на своїй посаді? Яка від вас користь як держслужбовця! Виходить, що ми, городяни, утримуємо вас для того, аби ви всіляко шкодили нам!

- У нас є висновок головного архітектора області Соколова, в якому той наводить низку законів й нормативів, які були порушені дозвільними документами, виданими за вашим сприянням й "благословінням"! Його висновків ми домоглися після звернення до Верховної Ради.

- Пам'ятаєте, як ви нам під самими вікнами хотіли теплопункт побудувати? І ви тоді наполягали, що всі рішення щодо цього прийняті у відповідності зі всіма нормами і правилами, що все "узгоджено"!?

- Ви були проти і ми його не побудували, - відповідає Заєць.

- Як вам не соромно таке казати?! Теплопункт не було побудовано через те, що власними зусиллями жителі домоглися проведення декількох експертиз, а потім захистили свою позицію в суді. Лише після цього на побудову теплопункту було накладене "вето"!

- Я в такій обстановці перебувати не можу... - вимовив втомлений Заєць, явно не встигаючи реагувати на кулеметні черги претензій й звинувачень зі всіх боків, і запросив всіх учасників заходу у повному їхньому складі до зали в міськвиконком.

В приміщенні дискусія набула більш упорядкованого характеру.

Щодо об'єкту на Набережній Леніна, 16, з приводу якого, за словами Зайця, комісією міськради вже підготовлене рішення про припинення будівництва, з'ясувалось, що рішення про припинення будівництва і демонтажу зведених конструкцій вже було прийнято ДАБК через відсутність у замовників на будівництво відповідних дозвільних документів два роки тому. Таку ж оцінку щодо незаконності будівельних робіт дала свого часу й прокуратура. Та незважаючи на це, роботи на майданчику ніколи не припинялись й міська влада не вживала жодних заходів щодо їхнього припинення. А нещодавно замовники домоглися рішення суду, в якому той забороняє ДАБК перешкоджати в проведенні будівельних робіт. Протягом двох років на території будівельного майданчика вже травмувалися 2 дитини.

- ДАБК дійсно давав таку рекомендацію - призупинити й демонтувати зведені конструкції, а на замовника, через невиконання ним цих рекомендацій накладався штраф, - коментує Заєць. - Після припинення самовільних будівельних робіт замовник оформив документи у відповідності з існуючими нормами...

Щодо дитячого парку ім. Володі Дубініна, де в центральній його частині фірмою "Прудхом-Лімітед", незважаючи на протести городян, будувався розважальний заклад для дорослих - з баром, казино й кегельбаном, то заступник мера навів рішення комісії про відмову цій фірмі у продовженні терміну оренди земельної ділянки для будівництва об'єкту.

- Чому ж, незважаючи на рішення сесії, що було прийняте раніше, про заборону проведення будівельних робіт в парковій зоні, "Прудхом-Лімітед" таки дали дозвіл на будівництво? - поцікавились представники громади.

- Справа в тім, що ця територія не є територією парку, - відповів Заєць.

- Та як же таке може бути, якщо вона знаходиться чи не в самому центрі парку?! Це все одно, що центральну кімнату помешкання оголосити такою, що до нього не входить.

- Смійтесь - не смійтесь, але це так - до меж парку за документами вона не входить, - зауважує чиновник. - Та як би там не було, повторюю, що на цьому питанні ми ставимо крапку: рішення про будівництво буде відмінено і тема для дискусії у зв'язку з цим - вичерпана.

- Цю територію ви вилучили з паркових меж абсолютно штучно - це повний абсурд.

Наступним предметом для розгляду став об'єкт на перетині вулиць Гоголя й Шевченка. Заєць поінформував, що рішенням міськради створено комісію для розгляду ситуації й замовнику робіт, не позбавляючи його ліцензії на експлуатацію земельної ділянки, рекомендовано переглянути певні архітектурно-проектувальні рішення.

Знов піднімаючи питання про недоцільність будівництва АТБ на Проспекті Героїв, протестувальники у своїх виступах на додаток до того, що будівництво не погоджено ні з депутатом, ні з громадою, супроводжується низкою порушень санітарно-епідеміологічних норм й побиттям (!) жителів, навели і такий факт:

- З приводу цієї проблеми з викладом всіх обставин наш депутат (міської ради) Жуков звернувся до мера Куліченка і той дав письмове доручення своєму заступнику Зайцю: "На підставі неодноразових звернень мешканців будинків №№ 1-3 по Проспекту Героїв щодо будівництва торговельного комплексу АТБ-маркет прошу вас розглянути питання про заборону будівництва закладу... Прошу терміново зупинити роботи. Без згоди мешканців роботи неможливі". Це сталося в квітні, і з тих пір - жодної реакції. Це через вашу, товариш заступник Заєць, бездіяльність ми постраждали, коли нас, що стали на захист своєї прибудинкової території, побили "кроківці".

- Як тільки я отримав це доручення від мера, відразу ж направив його для виконання до Інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю, оскільки всі дозволи на будівництво, як і рішення щодо його призупинення, знаходяться в компетенції цієї служби, яка підпорядкована міській раді, - звітує Заєць. - З тих пір це питання знаходилось під контролем. Днями стався інцидент, про який ви кажете. Я викликав до себе відповідальних представників АТБ і провів з ними бесіду. Вони продемонстрували мені дозвіл Інспекції ДАБК від 11 березня...

- Але ж Куліченко анулював цей дозвіл в квітні!

- Давайте поцікавимось цим у самої Інспекції ДАБК, - звертається Заєць до викликаного ним на зустріч з городянами заступника начальника цієї служби Анатолія Андрійовича. - Ви анулювали це дозвільне рішення?

-Ні, - відповідає той.

- Як так?! Чому?! - обурюються протестувальники.

- Поясніть їм, - дає вказівку заступник міського голови.

- Дозвіл Інспекції ДАБК видається на підставі низки документів, - неохоче відповідає той, - мені їх перераховувати?

- Яке рішення було прийнято з приводу конкретного доручення мера? - запитують в того.

- ...Дозвіл видається на підставі рішення міськвиконкому, узгодження проектів, висновків Укрінвестекспертизи, - продовжує Анатолій Андрійович.

- Наше питання до вас, які ви дії вжили на виконання доручення мера? - наполягають на конкретній відповіді протестувальники.

- ...

- Чому ви мовчите? Вам немає що відповісти?

- ...

- Які тоді дії вжили ви, Євгене Івановичу? - запитують в заступника міського голови.

- ... Якщо вони знов почали будівельні роботи, то будемо займатись цим питанням... - зітхає Євген Іванович.

Як же тоді це питання могло перебувати під контролем, як зазначив вище Євген Заєць, якщо контролююча служба ніяк не прореагувала на доручення мера й причини цієї бездіяльності так і залишилися не з'ясованими. А відповіді заступника начальника ДАБК, взагалі породжують сумніви в адекватності чиновника.

- Та ми ж вже три роки ходимо до вас із цією проблемою, скільки ж можна? Чому ж бездієте протягом цього часу?!

Учасники мітингу у своїх виступах наголошували на неприпустимості ігнорування владою позиції територіальної громади.

- В моєму роду - запорозькі козаки, мої діди пройшли війну від першого дня до останнього, і я не дозволю мною маніпулювати, як вам заманеться! - заявила одна з активісток . - Ми не дозволимо, аби всі питання вирішувалися виключно на користь тих, в кого є гроші! Так, ми бідні, але в нас є гордість за себе! І якщо закон надає територіальній громаді право вирішального голосу - бути тому, чи іншому об'єкту на її території, чи ні - ми будемо користатись цим правом і захищати його, як би ви нам не протидіяли! Ви руйнуєте наші двори, позбавляючи наших дітей спортивних майданчиків, ви виштовхуєте наших дітей на вулицю, яка їх охоче приймає - звідси зростання наркоманії, проституції, злочинності загалом. Ми не дамо вам це зробити!

Свого часу, коли було розроблено міський статут, влада всі вуха протринділа, яка вона в нас європейська, який гарний, у відповідності до найсучасніших європейських стандартів розробила вона статут, що делегував територіальній громаді досить широкі повноваження. Та переписати його звідкись й дотримуватись його - зовсім різні речі.

Дніпропетровська влада в низці випадків продовжує найнахабнішим чином ігнорувати волю громади, демонструючи своє справжнє обличчя, в якому європейські риси зовсім не вгадуються. Проте, вирішуючи власні проблеми, городяни стають все рішучішими, послідовнішими й компетентнішими, в тому числі щодо знання своїх прав й засобів їхнього відстоювання. В цьому - їхня людська гідність й громадянська зрілість, а відтак і європейськість.:: СПЕЦКОР :: СВОБОДА - ЗДОБУТОК ХОРОБРИХ! :: Дніпропетровське інформаційно-аналітичне Інтернет-видання "СПЕЦКОР" потребує інвестицій для подальшого розвитку: покращення матеріально-технічної бази й створення штату співробітників. Цей сайт є результатом індивідуальних творчих, матеріальних, технічних й організаційних зусиль автора. Створення відповідних умов для діяльності команди однодумців дозволить "СПЕЦКОРУ" вийти на якісно новий рівень, що значно сприятиме реалізації патріотичної місії Інтернет-видання. Бізнесмени з Україною в серці, відгукніться! "СПЕЦКОР" розраховує на вашу допомогу. Тел: 8 066 449-70-21 е-маil: spetskor@ukr.net :: СВОБОДУ НЕ СПИНИТИ! :: СПЕЦКОР ::
Архіви статей: 2011  2010  2009  2008  2007  2006  2002-2005
© Олексій Мазур 2002-2013
© Веб-дизайн, Андрій Мазур 2002-2013
Всі права захищені. Використання матеріалів СПЕЦКОР дозволяється
за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на СПЕЦКОР.

Украинская Баннерная Сеть

Warning: require_once() [function.require-once]: Unable to access /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Warning: require_once(/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php' (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64