Банерна Мережа ЗМІ
СПЕЦКОР::головна Дніпропетровське
інформаційно-аналітичне
інтернет-видання
персональний сайт журналіста Олексія Мазура
Академія Української Преси Життя і Смерть - художньо-аналітичні сторінки Андрія Мазура... [Vox.com.ua] Портал українця Пресса Украины Украинский портАл

головна :: про автора :: "office" :: контакт :: архів-2011 :: архів-2010
коріння дуба, сакури гілля - поетичні сторінки Андрія Мазура
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА, бандюкович - ПОВНА ЖОПА! ЗЕКА - ГЕТЬ!! РЕ-ВО-ЛЮ-ЦІЯ!!! -= СПЕЦКОР =- Повалення леніна - це не вандалізм, а відновлення історичної справедливості. -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на місці Євромайдану мер Куліченко облаштував ярмарок. -= СПЕЦКОР =- Міліція залишила дніпропетровський Євромайдан якраз перед нападом "тітушек". -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на Євромайдан вийшли за різними підрахунками від 500 до тисячі городян. -= СПЕЦКОР =- Азаров сказав, що не боїться ЄвроМайдану. А даремно! -= СПЕЦКОР =- В Януковича язик не повертається сказати слово "українці". Замість цього він вживає "співвітчизники". -= СПЕЦКОР =- Лакейство і "раболєпіє" Януковича не знає меж. -= СПЕЦКОР =- Політика Януковича - це державна зрада і національне приниження українців. -= СПЕЦКОР =-
Пошук на сайті:
метод пошуку: "і" "або"


СПЕЦКОР в черзі за цукром

Стояв якось СПЕЦКОР в черзі за дешевим цукром з держрезерву в одному з місцевих маркетів. Серед охочих придбати солодкого піску за 3 грн. 19 коп. за 1кг. були в основному літні люди (в перважній більшості жінки), яких зібралося близько тридцяти: оскільки цукор був ще не розфасований, покупці очікували надходження партій пакетиків. В одні руки відпускали не більше п'яти кілограмів.

- Давно ми не стояли в чергах, - почув журналіст десь спереду (репліки адаптовано українською).

- Самі вже наїлися - тепер нам підкидають, щоб їм... - відгукнулась інша.

Це гнівне зауваження дало старт широкому обміну думками.

- Ну і влада прийшла, все тільки для себе! А розумні ж люди нас попереджували... Не дарма її так не хотіли на сході і півдні, - під'єдналася до розмови наступна емоційна співбесідниця.

- Влаштували на майдані оранжевий шабаш і так миленько обіцяли нам земний рай, але як посідали в крісла - все відразу позабували!

- А що ж ви хотіли від націоналістів?

В цей момент лицем до тих, що стояли позаду, розвернулася інтелігентного, здавалося б, вигляду жінка пенсійного віку і з блиском полум'яної, несамовитої ненависті в очах процідила крізь зуби:

- Ой, я б його, цього гидкого, прищавого роздерла б!.. Я б йому очі повидирала! Як я його ненавиджу! А оцю Юльку...

Тут у СПЕЦКОРА остаточно увірвався терпець і він вже відкрив рота, щоб висловитись напротивагу, але його випередила наступна промовиця:

- Жіночки, побійтеся Бога! Що ви таке кажете? Хіба він винуватий, що з ним така біда сталася? Ви що, забули, яким гарним мужчиною він був до отруєння? І нащо ви йому дорікаєте за цукор? І він, і Юля намагалися не допустити цієї катавасії ще до парламентських канікул, так не проголосували ж! Теперішнє здешевлення, звичайно, запізніле, я, наприклад, нічого солодкого не законсервувала, але нічого - переживу, в мене вже так бувало...

- Де ви, така захисниця, взялися?! Може ви і пенсією своєю задоволені? Що вони з нами зробили: зрівняли тих, в кого 40 років стажу з тими, хто не проробив і двадцяти!

- Хіба це зробили вони? Нова влада закон про пенсії ще не чіпала, окрім того, що провела через бюджет її підвищення до прожиткового мінімуму, бо Янукович робив це незаконно і тимчасово. Розрахунок же пенсії залишився з часів колишнього прем'єра. Чому ви тоді мовчали, як маніпулювали з середніми заробітками, зменшуючи їх і збільшуючи середній за 2002 рік, від чого залежали наші пенсії. А тепер влада тільки піднараховує до наших сум додатки і додає їх до прожиткового мінімуму, то що ви з них хочете? Я теж не задоволена рівнем своєї пенсії, особливо в порівнянні з тими, хто пропрацював зовсім мало. Але ж і ті - люди, як же їм платити менше прожиткового мінімуму. Цього ж і Конституція не дозволяє. Ображає те, що пенсія більшості людей продовжує обертатися навколо мінімуму і ніяк від нього не відірветься.

- А ви знаєте, що є пенсії по 15-30 тис. грн.?

- Знаю, але це не Ющенко з Юлєю придумали. І зараз вони не можуть знизити ці пенсії, оскільки є Закон, який не дозволяє погіршувати умови життя людини. Владі залишається єдиний шлях - підвищувати таким як ми. А от дожити до цього - дійсно, завдання не з простих. Ви ж бачите, новий уряд породіллям дає аж по вісім тисяч, допомогу на дітей збільшив, а на нас, мабуть, поки не вистачає. З підвищення пенсій радості мало, але і зрозуміти ситуацію можна.

- Ну добре, а м'яса по 17 гривень наїлася?

- Ні, не судилося. Я купувала курятину по 11 грн, так як Юля і обіцяла. Правда, і це тривало недовго - ціни скочили вгору. Отут не маю чого сказати... Але я вважаю, що все це саме заслуга "януковичів", які все, що йде від нової влади, саботують. І з цукром так само!

- При чому тут до цукру "януковичі". Це Порошенко - шоколадний король! Він і нагрів руки на цукрі.

- Може і Порошенко, не знаю. Я його особисто захищати не збираюсь...

- Та хіба тільки цукор - все подорожчало! І ще дорожчає кожен день!

- Люди, та коли ж ми перестанемо вимірювати життя дешевою ковбасою і горілкою? В житті ж є й інші цінності. І я впевнена, якби був обраний Янукович, то подорожчання було б таке саме, а може, й це скоріше - ще більше! Але при його владі ви б так рти не розкривали, бо знали б, що за це можна отримати кийком по голові. Він би з нами тільки такою "мовою" і розмовляв, адже вона для нього звична.

В цей час на візочку привезли останню порцію цукру і полемісти згадали, що тут, в маркеті, вони, перед усе, покупці.

Не можна не погодитись із щирою і безкорисливою захисницею теперішньої влади щодо наявності в житті інших цінностей, окрім "дешевої ковбаси". Справді, новий уряд до влади привів Помаранчевий Майдан, готовий голодувати на холоді заради захисту свободи і демократії. Але ж позитивні політичні зміни в кінцевому рахунку повинні неодмінно відбитися на добробуті людей. Про це засвідчує досвід успішних демократичних країн. Можна впевнено прогнозувати, що так буде і в Україні. Завдання уряду - наблизити цю пору якнайшвидше. Народ країни, де перемогла Помаранчева революція, заслуговує на це.:: СПЕЦКОР :: СВОБОДА - ЗДОБУТОК ХОРОБРИХ! :: Дніпропетровське інформаційно-аналітичне Інтернет-видання "СПЕЦКОР" потребує інвестицій для подальшого розвитку: покращення матеріально-технічної бази й створення штату співробітників. Цей сайт є результатом індивідуальних творчих, матеріальних, технічних й організаційних зусиль автора. Створення відповідних умов для діяльності команди однодумців дозволить "СПЕЦКОРУ" вийти на якісно новий рівень, що значно сприятиме реалізації патріотичної місії Інтернет-видання. Бізнесмени з Україною в серці, відгукніться! "СПЕЦКОР" розраховує на вашу допомогу. Тел: 8 066 449-70-21 е-маil: spetskor@ukr.net :: СВОБОДУ НЕ СПИНИТИ! :: СПЕЦКОР ::
Архіви статей: 2011  2010  2009  2008  2007  2006  2002-2005
© Олексій Мазур 2002-2013
© Веб-дизайн, Андрій Мазур 2002-2013
Всі права захищені. Використання матеріалів СПЕЦКОР дозволяється
за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на СПЕЦКОР.

Украинская Баннерная Сеть

Warning: require_once() [function.require-once]: Unable to access /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Warning: require_once(/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php' (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64