Банерна Мережа ЗМІ
СПЕЦКОР::головна Дніпропетровське
інформаційно-аналітичне
інтернет-видання
персональний сайт журналіста Олексія Мазура
Академія Української Преси Життя і Смерть - художньо-аналітичні сторінки Андрія Мазура... [Vox.com.ua] Портал українця Пресса Украины Украинский портАл

головна :: про автора :: "office" :: контакт :: архів-2011 :: архів-2010
коріння дуба, сакури гілля - поетичні сторінки Андрія Мазура
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА, бандюкович - ПОВНА ЖОПА! ЗЕКА - ГЕТЬ!! РЕ-ВО-ЛЮ-ЦІЯ!!! -= СПЕЦКОР =- Повалення леніна - це не вандалізм, а відновлення історичної справедливості. -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на місці Євромайдану мер Куліченко облаштував ярмарок. -= СПЕЦКОР =- Міліція залишила дніпропетровський Євромайдан якраз перед нападом "тітушек". -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на Євромайдан вийшли за різними підрахунками від 500 до тисячі городян. -= СПЕЦКОР =- Азаров сказав, що не боїться ЄвроМайдану. А даремно! -= СПЕЦКОР =- В Януковича язик не повертається сказати слово "українці". Замість цього він вживає "співвітчизники". -= СПЕЦКОР =- Лакейство і "раболєпіє" Януковича не знає меж. -= СПЕЦКОР =- Політика Януковича - це державна зрада і національне приниження українців. -= СПЕЦКОР =-
Пошук на сайті:
метод пошуку: "і" "або"


Заміщувальна терапія - не панацея, та все ж таки шанс для ін'єкційних наркозалежних

За офіційними даними в Дніпропетровській області - понад 15 000 хворих на наркоманію, це 5-й показник по Україні. Найгірша ситуація серед міст Дніпропетровщини у Кривому Розі (близько 5 тис. наркозалежних), обласному центрі - (4,6 тис.), Нікополі та Орджонікідзе. Ця статистика охоплює лише тих, які перебувають на обліку в наркологічних кабінетах, реальна ж кількість осіб, що знаходяться у полоні диявольського зілля, за спостереженнями спеціалістів, мінімум в чотири рази більша. 80 % наркозалежних вживають наркотики ін'єкційно, а це - очаг розповсюдження ВІЛ, СНІД, гепатитів. З метою запобігання подальшому розпоширенню небезпечних інфекцій й лікування ін'єкційних наркозалежних в Дніпропетровську незабаром (як очікується, з жовтня поточного року) почне діяти програма із заміщувальної (рос. - "заместительной") терапії - хворим пропонуватимуть перейти з наркотичного зілля на пероральне вживання іншого препарату, який позбавлятиме мук "ломок", підтримуватиме їх в належному стані для того, аби бути соціально активними і дієздатними, й, поступово знижуючи наркозалежність, сприятиме перемозі в боротьбі зі страшним недугом. Про це йшлося на засіданні круглого столу, що відбувся в обласному центрі за участю медичних працівників, представників місцевих органів влади й охорони правопорядку.

Міський нарколог Юрій Тарнавський у своєму слові зазначив, що заміщувальна терапія, яка широко розповсюджена у світі, безумовно не панацея, але для певної категорії наркозалежних - це вихід.

Програма запроваджуватиметься згідно із наказом № 161 міністерства охорони здоров'я України. Необхідні ліки будуть закуплені благодійним фондом "Міжнародний Альянс з ВІЛ та СНІД в Україні". Заміщувальна терапія реалізовуватиметься в шести регіонах країни: в Криму, Одеській, Миколаївській областях, Києві, Донецьку, Дніпропетровську. Пацієнти, яким пропонуватиметься пройти відповідний курс, відбиратимуться за низкою показників індивідуальних медичних обстежень з числа тих, що нині перебувають на обліку у нарколога. Їхня кількість, зокрема в Дніпропетровську, залежатиме від обсягу препаратів, які незабаром отримає місто, але орієнтовно, їх буде 30 - 50 чоловік. Враховуючи вищенаведені статистичні дані з кількості наркозалежних в регіоні, - це менше, ніж крапля у морі, та все ж таки шанс для когось. Вважається, що порятунок одного ін'єкційного наркомана запобігає можливому інфекційному зараженню 10 осіб.

На круглому столі були також наведені дані реалізації пілотного проекта в Херсоні, що за підтримки профільних організацій ООН триває з березня 2004 р. Для курсу заміщувальної терапії було відібрано групу з 40 ін'єкційних наркозалежних. 22 з них вдалося "зістрибнути" з ігли і це при тому, що у деяких наркостаж становив понад 12 років. Якщо на початку курсу доза регулярного вживання препарата-заміщувача в середньому дорівнювала 30-50 мг, то нині це - 4-8 мг й обнадійлива тенденція до подальшого зниження зберігається. Пацієнти працюють, налагодилися відносини в їхніх родинах.

Декілька з них були пристуні під час обговорення запровадження проекту в Дніпропетровську й інформували присутніх про стан свого здоров'я: яким він був до початку курсу й теперішній. Хворі, які донедавна вважали себе безнадійними, оскільки неодноразово вдавалися до коштовного та, на жаль, безуспішного лікування, зараз цілком соціально адаптовані й мають внутрішню впевненість в кінцевому й повному подоланні згубної наркотичної залежності.

В Україні в якості препарата-заміщувача буде виступати "бупренорфін", або "етнок", що те ж саме, індійського виробництва (апробація саме цього препарату триває в Херсоні). В світі досить розпоширений й інший, набагато дешевший заміщувач - "метадон" (вартість його середньої річної норми на пацієнта становить $ 150, "бупренорфіна" - $ 1500), та українські медики вимушені були від нього відмовитись через наполегливі протести щодо можливого застосування цього препарату в Україні з боку наших правоохоронців:

- З приводу "метадона" у відповідних колах спеціалістів відбувались дуже бурхливі дискусії, - коментує голова благодійного фонду "Віртус", регіональний координатор запровадження програми заміщувальної терапії Леонід Власенко, - На якомусь з етапів керівництво СБУ й ВБНОНу зайняло категорично заперечувальну позицію щодо ввозу цього препарату на територію України, мотивуючи небезпекою його можливого проникнення на чорний ринок. Отже мінздрав піддався тиску з боку правоохоронних органів й вирішив починати запроваджувати заміщувальну терапію не з "метадону", а з "бупренорфіну": нехай він й дорожчий, але не викликає негативного ставлення до себе правоохоронців. На жаль, навіть в плані лікування наркозалежних, останнє слово все ж таки виявилось саме за ними, а не за медиками... Є тут й інший аспект. Розумієте, в іноземних країнах застосування "метадону" було розпочато вже з шістдесятих років минулого сторіччя. Радянський Союз цей метод лікування не визнав, відкинув його й з тих пір "метадон" став для радянської системи таким же певного роду ідеологічним подразником, як "Кока-кола". Пам'ятає "не ходите, дети, в школу, пейте, дети, "Кока-колу"? Так санкцій зазнав і "метадон". Його назвали отрутою, якою капіталісти отруюють свій народ: тоді радянська преса писала, що наркоманія притаманна лише капіталістичним країнам, це їхній біч, і вони, будучи не в силах її побороти, вигадали "метадон". Певні люди старої закваски від цих стереотипів ще не відійшли, особливо - в правоохоронних органах . Але є й інша точка зору: дехто вважає, що міліції вигідно зберігати "статус кво", адже вони мають від цього відповідний зиск - їм вигідно, аби в країні утримувався певний рівень наркоманії з тим, щоб мати можливість використовувати наркоманів у власних цілях, зокрема, методом тиску й залякувань добиватись від них, коли це буде потрібно, відповідних свідчень, показів, грошей. Тут міліції значно легше, адже наркомани - це люди, яких видно й спіймати їх, а потім використати значно простіше, ніж викрити корупційні діяння та низку інших злочинів. От і буває так, що міліціонер, схопивши наркомана, каже: обирай, або я на тобі виконаю потрібний мені план з розкриття, або плати гроші...

- Які властивості "бупренорфіна" та його вплив на людину? Виходить, що одну залежність людині заміняють іншою?

- Наркотична залежність - кримінальна, адже вона штовхає людину на злочин. Мова йде про заміну кримінальної залежності - контрольованою. Заміщувальна терапія призначена для лікування людей, що мають опіатну залежність. При вживанні "бупренорфіна", він приймається перорально, пацієнт зберігає здоров'я, працездатність, він веде нормальний спосіб життя, покращує фізичні кондиції, у нього не виникає "ломки", але він не може обійтися без цього препарату.

- Чи є якісь побічні явища?

- Якщо доза підібрана правильно, то у людини не виникає різких змін у поведінці, настрої. Після прийому в людини можливе деяке підвищення тонусу, вона може стати більш жвавою, говірливою, але все це в незначній мірі. Такі зміні часто-густо є непомітними як для оточення пацієнта, наприклад його рідних, співробітників, так і для самого пацієнта. Можуть бути небажані побічні ефекти у вигляді запорів або тимчасових послаблень сексуальної функції, але ж у наркоспоживачів вона і так значно послаблена.

- Наскільки заміщувальна терапія розпоширена в світі?

- Зараз нею охоплено близько 800 000 чоловік. "Метадоном" лікують не лише в західних країнах, але й з недавнього часу в Китаї, Ірані.

- У Дніпропетровську відбір пацієнтів буде проходити серед наркозалежних, які перебувають на офіційному обліку, тобто, сказати б, людині з вулиці заміщувальна терапія буде недоступна?

- Можна прийти і з вулиці, але лише через кабінет нарколога.

- Лікування для хворих буде безплатним?

- Саме так. Відповідні кошти надходитимуть з благодійного фонду "Міжнародний Альянс з ВІЛ і СНІДу В Україні".

- Скільки триватиме лікувальний курс?

- Ці терміни дуже індивідуальні. В Херсоні є пацієнти, які знизили протягом півтора року вживання "бупренорфіну" до мікродози й близькі до того, аби повністю припинити курс. Є ж випадки, коли заміщувальна терапія триває десятиліттями.:: СПЕЦКОР :: СВОБОДА - ЗДОБУТОК ХОРОБРИХ! :: Дніпропетровське інформаційно-аналітичне Інтернет-видання "СПЕЦКОР" потребує інвестицій для подальшого розвитку: покращення матеріально-технічної бази й створення штату співробітників. Цей сайт є результатом індивідуальних творчих, матеріальних, технічних й організаційних зусиль автора. Створення відповідних умов для діяльності команди однодумців дозволить "СПЕЦКОРУ" вийти на якісно новий рівень, що значно сприятиме реалізації патріотичної місії Інтернет-видання. Бізнесмени з Україною в серці, відгукніться! "СПЕЦКОР" розраховує на вашу допомогу. Тел: 8 066 449-70-21 е-маil: spetskor@ukr.net :: СВОБОДУ НЕ СПИНИТИ! :: СПЕЦКОР ::
Архіви статей: 2011  2010  2009  2008  2007  2006  2002-2005
© Олексій Мазур 2002-2013
© Веб-дизайн, Андрій Мазур 2002-2013
Всі права захищені. Використання матеріалів СПЕЦКОР дозволяється
за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на СПЕЦКОР.

Украинская Баннерная Сеть

Warning: require_once() [function.require-once]: Unable to access /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Warning: require_once(/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php' (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64