Банерна Мережа ЗМІ
СПЕЦКОР::головна Дніпропетровське
інформаційно-аналітичне
інтернет-видання
персональний сайт журналіста Олексія Мазура
Академія Української Преси Життя і Смерть - художньо-аналітичні сторінки Андрія Мазура... [Vox.com.ua] Портал українця Пресса Украины Украинский портАл

головна :: про автора :: "office" :: контакт :: архів-2011 :: архів-2010
коріння дуба, сакури гілля - поетичні сторінки Андрія Мазура
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА, бандюкович - ПОВНА ЖОПА! ЗЕКА - ГЕТЬ!! РЕ-ВО-ЛЮ-ЦІЯ!!! -= СПЕЦКОР =- Повалення леніна - це не вандалізм, а відновлення історичної справедливості. -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на місці Євромайдану мер Куліченко облаштував ярмарок. -= СПЕЦКОР =- Міліція залишила дніпропетровський Євромайдан якраз перед нападом "тітушек". -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на Євромайдан вийшли за різними підрахунками від 500 до тисячі городян. -= СПЕЦКОР =- Азаров сказав, що не боїться ЄвроМайдану. А даремно! -= СПЕЦКОР =- В Януковича язик не повертається сказати слово "українці". Замість цього він вживає "співвітчизники". -= СПЕЦКОР =- Лакейство і "раболєпіє" Януковича не знає меж. -= СПЕЦКОР =- Політика Януковича - це державна зрада і національне приниження українців. -= СПЕЦКОР =-
Пошук на сайті:
метод пошуку: "і" "або"


Панікувати зарано

20 жовтня 2005 року набуває чинності наказ № 360 Міністерства охорони здоров'я України про новий порядок відпуску лікарських засобів в аптеках. Згідно з ним близько 60 % медикаментів, зареєстрованих в Україні, відпускатиметься за рецептами. Нововведення викликало занепокоєння серед певної частини населення, здебільшого пенсіонерів, які побоюються, що нові правила призведуть до виникнення ускладнень в придбанні ними необхідних ліків. Старенькі, зокрема, непокояться, що відтепер для того аби придбати звичні для них лікувальні засоби, їм потрібно буде простоювати черги в поліклініках, витрачати на це додаткові кошти, сили й зрештою здоров'я. Дехто прогнозує у зв'язку з цим появу так званого "чорного" ринку медикаментів, посилення корупції та різноманітних маніпуляцій й зловживань у цій сфері.

Запровадженню нових норм було присвячене чергове засідання прес-клубу в обласній філії Національної спілки журналістів України. На запитання представників місцевих ЗМІ відповідали спеціалісти медичної галузі.

Заступник начальника Головного управління охорони здоров'я облдержадміністрації Вадим Гавва у своєму слові акцентував на тому, що поки немає остаточних списків медикаментів, які відпускатимуться за рецептом й без нього. Отже бити на сполох з приводу того, що хтось з хворих позбавиться через вже згадуваний наказ Міністерства можливості безперешкодно придбати звичні для нього ліки, ще як мінімум передчасно. В Україні зареєстровано майже 14 000 лікарських засобів, зазначив посадовець, й 40 % з них згідно наказу можна буде купити в аптеках без відповідного документу від лікарів, а це - досить вагома частка.

Спеціаліст вмотивував нововведення намаганням Міністерства впорядкувати обіг медикаментів, підвищити контроль за їхньою якістю й відповідальність лікарів за виписані ними рецепти, ліквідувати шкідливу практику самолікування, адаптувати український ринок медикаментів до стандартів Європейського Союзу, який передбачає високу частку ліків, що відпускаються за рецептами.

- Провізори, до яких люди звертаються в аптеках за порадами щодо придбання ліків, не мають можливості провести належне обстеження, з'ясувати причини занедужання, поставити точний діагноз та це й не є їхніми функціями, - говорить В. Гавва, - На жаль, досить часто хвора людина користується порадами рідних, друзів, знайомих, сусідів, які є хибні - така практика є неприйнятною й небезпечною. Для отримання якісного лікування хворому перед усе потрібно звертатися до лікарів.

Відповідальний працівник міського управління охорони здоров'я Людмила Курепіна зазначила, що візит до поліклініки в будь-якому разі не буде зайвим, адже це сприятиме виявленню хвороб на ранніх стадіях розвитку й унеможливлюватиме ускладнення.

Донедавна лікар вищої категорії, а нині пенсіонер, за плечима якого 35-річний стаж роботи в галузі медицини, Анатолій Сулима з Кривого Рогу навів таке порівняння:

- Для того аби дізнатись, справною машина є чи ні, слід проїхати на ній. От і в випадку з цим наказом так само: сказати хороший він чи ні можна буде, лише запровадивши його. Якщо виникатимуть певні негаразди, то треба буде їх усувати, роблячи відповідні корективи.

Заступник директора з медзабезпечення ОКП "Фармація" Юрій Юрченко наголосив на тому, що нові норми значно упорядковують відносини між медициною й фармацією, запроваджують дієві механізми належного контролю за обігом медикаментів.

Відповідаючи на запитання щодо можливого виникнення дефіциту рецептурних бланків, медичні працівники запевнили, що цього не трапиться. Таких документів виготовлено більше ніж достатньо й нині вони зберігаються на складах з 3-4 місячним запасом.

До речі, згідно із наказом мінздраву на рецептурні бланки заборонено нанесення будь-якої рекламної інформації. Отже із введенням його в дію бланки, в яких пацієнту рекомендують скористатися тією чи іншою аптекою, - відійдуть у незворотнє минуле.

Присутня на заході ветеран праці Лідія Янчукова висловила побажання, аби лікарі не забували за рецептурною писаниною дивитись на самого хворого, адже часто-густо відвідини комунальних медичних закладів проходять без достатньої уваги до пацієнта.

- Невже для того, щоб придбати анальгін від застуди потрібно буде обов'язково іти в поліклініку за рецептом? - задають запитання медикам. - Або, приміром, аспірін, щоб "збити" температуру...

- Давайте, по-перше, зачекаємо появи переліку рецептурних ліків, - відповідає Вадим Гавва. - А по-друге, як правило жаропонижуючі в переважній більшості не входять в рецептурну групу. Принаймні для швидкого ефекту з усунення симптомів хвороби, ви завжди зможете скористатись медикаментами безрецептурної групи. Але усуваючи прояви хвороби, ви не усуваєте саму хворобу. А для цього потрібно звертатись до спеціалістів. До того ж, якщо раніше рецепти виписувалися лише в поліклініці, то зараз це зможе зробити й лікар стаціонарного відділення, взагалі будь-який лікар, в якого є ліцензія на медичну діяльність, печатка. Сюди ж входять й лікарі, що займаються приватною діяльністю. Щодо хронічних хворих, то вони отримуватимуть рецепти з продовженим терміном дії.

Окрім врегулювання обігу окремих виробів медичного призначення, завданням нормативного акту міністерства охорони здоров'я є також офіційне затвердження форми журналу обліку отруйних та сильнодіючих лікарських засобів, що підлягають предметно-кількісному обліку в медзакладах.

А от, що думають з приводу наказу пересічі дніпропетровці, опитані СПЕЦКОРОМ на вулицях міста.

Анатолій Дей, працює на "Південмаші":

- Це я повинен буду кожен раз ходити до лікарні, а там же ніхто на тебе безкоштовно навіть не подивиться , не те що... Відтак з наших гаманців витягуватимуться додаткові кошти. Мабуть цей міністр, коли приймав таке рішення, дивився не в той бік, куди потрібно.

Ігор Журавський, держслужбовець:

- Часто-густо буває так, що виписуючи рецепт, лікар спрямовує пацієнта в конкретну аптеку, з якою, скажімо так, він дружить. Введення в дію такої норми сприятиме підвищенню гонорарів лікарів. З іншого боку, справді, аби люди не займались самолікуванням, що може призвести до трагічних наслідків та й для того, щоб не можна було купити ось так просто наркотичні засоби - це корисна ініціатива мінздраву. Але тоді потрібно, щоб і лікарі виписували пацієнтам саме необхідні їм ліки, які б змогли надати хворому дієву допомогу.

Ганна, студентка медакадемії.

- Я сама медик і цю ініціативу підтримую, так і потрібно - нам буде легше лікувати пацієнтів.

Костянтин, студент 5-го курсу медакадемії, працює в аптеці:

- Хворі дуже часто самі ставлять собі діагноз й купляють не ті ліки, які їм справді потрібно. Така ситуація потребує виправлення. Ініціатива міністерства охорони здоров'я спрямована в першу чергу на захист самих людей, це - в їхніх інтересах.

Олена Сіткіна:

- Щодо ініціативи мінздраву, то в мене до неї негативне ставлення. По-перше, досі немає переліку ліків, які придбатимуться виключно за рецептами й тих, які цього не потребуватимуть - це сприяє нездоровому ажіотажу серед населення, яке зараз почало скуповувати медикаменти. По-друге, для мене буде дуже проблематично викроювати необхідний час для візиту за рецептом до лікарні.

Тамара Миколаївна, пенсіонерка:

- Мінздрав підтримую, можливо, це призведе і до покращення якості ліків, адже зараз багато неякісних медикаментів і тут необхіднно здійснювати належний контроль.

Наталья Жикало:

- Ініціативу міністра охорони здоров'я - Миколи Поліщука - схвалюю, адже це унеможливить вільний продаж психотропних й наркотичних засобів.

Арсентій Якович Ємєльянов, пенсіонер:

- Якщо для того, аби придбати ліки від головного болю, від тиску мені потрібно буде обов'язково прийти до лікарні й вистояти чергу за рецептом - то це нікуди не годиться. Уявляю, скільки зайвих клопотів з'явиться. Розпорядження міністерства, якщо воно вступить в силу, перед усе, дуже "вдарить" по пенсіонерам. Вони ж знають, які медикаменти їм потрібно й чудово в них орієнтуються, бо мають давні недуги. Навіщо ж створювати додаткові труднощі з цими рецептами?:: СПЕЦКОР :: СВОБОДА - ЗДОБУТОК ХОРОБРИХ! :: Дніпропетровське інформаційно-аналітичне Інтернет-видання "СПЕЦКОР" потребує інвестицій для подальшого розвитку: покращення матеріально-технічної бази й створення штату співробітників. Цей сайт є результатом індивідуальних творчих, матеріальних, технічних й організаційних зусиль автора. Створення відповідних умов для діяльності команди однодумців дозволить "СПЕЦКОРУ" вийти на якісно новий рівень, що значно сприятиме реалізації патріотичної місії Інтернет-видання. Бізнесмени з Україною в серці, відгукніться! "СПЕЦКОР" розраховує на вашу допомогу. Тел: 8 066 449-70-21 е-маil: spetskor@ukr.net :: СВОБОДУ НЕ СПИНИТИ! :: СПЕЦКОР ::
Архіви статей: 2011  2010  2009  2008  2007  2006  2002-2005
© Олексій Мазур 2002-2013
© Веб-дизайн, Андрій Мазур 2002-2013
Всі права захищені. Використання матеріалів СПЕЦКОР дозволяється
за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на СПЕЦКОР.

Украинская Баннерная Сеть

Warning: require_once() [function.require-once]: Unable to access /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Warning: require_once(/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php' (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64