Банерна Мережа ЗМІ
СПЕЦКОР::головна Дніпропетровське
інформаційно-аналітичне
інтернет-видання
персональний сайт журналіста Олексія Мазура
Академія Української Преси Життя і Смерть - художньо-аналітичні сторінки Андрія Мазура... [Vox.com.ua] Портал українця Пресса Украины Украинский портАл

головна :: про автора :: "office" :: контакт :: архів-2011 :: архів-2010
коріння дуба, сакури гілля - поетичні сторінки Андрія Мазура
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА, бандюкович - ПОВНА ЖОПА! ЗЕКА - ГЕТЬ!! РЕ-ВО-ЛЮ-ЦІЯ!!! -= СПЕЦКОР =- Повалення леніна - це не вандалізм, а відновлення історичної справедливості. -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на місці Євромайдану мер Куліченко облаштував ярмарок. -= СПЕЦКОР =- Міліція залишила дніпропетровський Євромайдан якраз перед нападом "тітушек". -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на Євромайдан вийшли за різними підрахунками від 500 до тисячі городян. -= СПЕЦКОР =- Азаров сказав, що не боїться ЄвроМайдану. А даремно! -= СПЕЦКОР =- В Януковича язик не повертається сказати слово "українці". Замість цього він вживає "співвітчизники". -= СПЕЦКОР =- Лакейство і "раболєпіє" Януковича не знає меж. -= СПЕЦКОР =- Політика Януковича - це державна зрада і національне приниження українців. -= СПЕЦКОР =-
Пошук на сайті:
метод пошуку: "і" "або"


Про "нулів" в погонах з "Міліції Ltd."

Боротьбу за наведення, сказати б, Конституційного ладу на подвір'ї, мешканці будинку № 138, що на вул. Героїв Сталінграда обласного центру ведуть вже протягом трьох років. Весь цей час вони потерпають від п'яної галасливої компанії, яка вдень і вночі збирається у дворі багатоповерхівки, за столиком поряд з торговельною точкою, що цілодобово реалізує харчі, в тому числі й спиртні напої, відпускаючи їх нелегально.

Ті, що збираються за столиком, а це, як правило, чоловіки та жінки віком від 35-ти й старші, що живуть поблизу, розпивають в громадському місці горілку, самогон; криком використовують брутальну, нецензурну лайку; співають блатних пісень; справляють фізіологічні потреби у дворі під деревами на очах у мешканців будинку або використовують як туалет два його перших поверхи.

Жителі ставали свідками групового вживання наркотиків, коли група з 6-7 осіб робила собі ін'єкції на поверхах будинку біля сміттєпроводу, передаючи шприц з рук в руки, не реагуючи на людей, що проходили повз.

Безліч звернень: письмових, телефонних нічних, усних при зустрічах з начальником міського відділу міліції № 7 Вадимом Лісуновим та останні - до начальника обласного управління МВС Володимира Євдокимова та представника міністра МВС в Дніпропетровській області Геннадія Шевченка не призвели до жодного результату.

Роки два тому навести порядок у дворі пообіцяв дільничний В.М. Хижняк. Володимир Миколайович запевняв, що це справа його офіцерської честі. Офіцерська честь міліціонера й досі - матюки; блатні, на всю глотку, пісні; зрошені сечею дерева і трави двору. Бездіяльність Володимира Хижняка аж ніяк не заважає росту його кар'єри: він тепер старший дільничний. На запитання, чи пам'ятає свій крилатий вислів про офіцерську честь, по телефону відповідає стверджувально: "Так, а що вам потрібно? І скоренько, а то поспішаю...".

"Вы не правы, что мы ничего не предпринимаем для наведения порядка, - говорять скаржникам в міськвідділі № 7" відповідальні особи. - ...Мы их и разгоняли, и даже водкой поливали, ну что еще можно придумать? Можно еще стол разломать, за которым эта компания собирается. Но у вас же есть и другие скамейки, что ж, и их ломать? А на чем же тогда бабушки будут сидеть?"

"Такая ситуация - в каждом дворе, что мы можем сделать?..", - безпомічно разводять руками доблесні правоохоронці.

Одного разу жителі викликали міліцію до галасливої кампанії за столиком десь о п'ятій ранку. В цей час там допивали чергову пляшку горілки двоє: один - явно з різноробочих, а другий - успішний ділок вагою за центнер. Часто-густо він навідується у двір на своєму джипі темно-зеленого кольору, номер якого - 789-78 АВ, роздаючи якісь вказівки тим, що складають собою кістяк учасників галасливих посиденьок. Прибувший наряд був радо зустрінутий ним з пропозицією приєднатися до трапези. Перед міліціонерами були поставлені два пластикових стаканчики: таку картину люди спостерігали з вікон будинку. До честі вартових порядку вони вирішили утриматись, запропонувавши замість цього гостинному п'яниці прослідувати за ними у відділення. Оскільки це явно не входило в його плани, ділок ніяк на це не відреагував і згодом, втративши цікавість до людей в погонах, не звертаючи на них жодної уваги, продовжив розпочату ним і компанією о 3-4 годині ранку "справу".

Хвилин через 10-15 до місця події прибула іномарка сірого кольору. З неї вийшов чоловік у спортивному костюмі й швидко підійшов до столика. "Це на підмогу товстуну чи міліції?", - промайнуло у спостерігачів дійства, зайнявших свої позиції перед вікнами, як перед телеекранами. Поведінка нового персонажу скоріше наводила на думку про його причетність до органів охорони правопорядку. Він уважно оглянув столик, зазирнувши навіть і під нього, потім проінспектував те, що знаходилось у пакетах випивох. Далі послідувала його команда до них на "підйом". На товстуна це не справило жодного враження. Він демонстративно ще раз наповнив стакани. Таке нахабство не на жарт роздратувало прибульця на іномарці і той накинувся на товстуна з тим, аби змусити його піднятися.

- Полегше, майор! - почулася репліка жирного.

Як "майору" не було важко, та все ж таки, йому вдалося з допомогою міліціонерів заштовхати товстуна до свого авто. Іншого собутильника наряд повів до відділення пішки - самі міліціонери прибули сюди теж пішим ходом.

Та цей випадок до покращення ситуації не призвів. Наступними днями компанія продовжила свої галасливі посиденьки, а активісти багатоповерхівки - свою боротьбу з ними.

У відповідь на чергову скаргу мешканців з міського Управління міліції за підписом в.о. його начальника В.В. Сабадаша надійшов лист, де йшлося про запланований вартовими порядку профілактичний захід: проведення зустрічі жителів багатоповерхівки з відповідальними працівниками Бабушкінського райвідділу, представниками райвиконкому та ЖЕУ. Була вказана й конкретна дата - 11.08.2005. Те, що лист надійшов на 5 днів пізніше визначеної дати зборів, жителів обурило, та особливо не здивувало. Черговий цинічний жест з боку міліціянтів, які, повідомляючи про захід, і не збиралися його проводити, мешканці багатоповерхівки сприйняли стійко, бо вже звикли до зневажливого до себе ставлення правоохоронців.

В листі також повідомлялося, що факти, викладені в скарзі, підтверджені лише частково, без пояснень, що саме не підтвердилося. Далі йшлося, що "встановити осіб, які порушували тишу, виявилося неможливим". І це при тому, що в скарзі були вказані конкретні імена й адреси "невідомих осіб", до того ж раніше судимих. З огляду на цю обставину дивно, що дані, які містилися в скарзі, здобули хоч часткове підтвердження.

Одне з пояснень таких абсурдних дій людей в погонах - в наступному визнанні начальника міськвідділу № 7, що в Бабушкінському районі, Вадима Лісунова: "Работать не с кем, кого ни возьми - абсолютный ноль". Цю фразу в бесідах зі скаржниками він повторює постійно. Погоджуючись з критичним висловлюванням начальника щодо своїх підлеглих, люди, роблячи адекватні висновки з нездатності вплинути на ситуацію в міськвідділі його керівника, додають до численних "нулів" й самого Лісунова.

Виправдовуючи бездіяльність міліціонерів, Лісунов також наголошує на нестачі транспорту, пального, канцтоварів та найголовніше - мізерній зарплаті.

Щодо транспорту та пального. Міліцейський "Бобік" прибував до горезвісного двору чи не сотню разів. Якби до порушників спокою (одних і тих самих, для кого приїзд "ментів" - звичний пункт в їхній щоденній розважальній програмі) хоча б одного разу були застосовані дієві санкції, дозволені законом способи впливу - то вдалося б зекономити каністри дорогоцінного пального. Тут не пального не вистачає - а явно чогось іншого.

Щодо зарплати. Виявляється, підняті міністром Луценком виплати - ніщо в порівнянні з непомірними апетитами службовців. Та наскільки вони виправдані? Хіба якість їхньої служби заслуговує на високе матеріальне заохочення? Тим більше, що мало хто з міліціонерів в дійсності живе на нього. Як от наприклад, лейтенант Бовкун.

Цей дільничний, як припускають самі скаржники, поєднує в собі щонайменше дві іпостасі: правоохоронця і підприємця. В першій він завжди виступає або як свідомий цинік, або як щирий дегенерат, в другій - як успішний, розсудливий бізнесмен.

Отже, коли він у формі МВС, на визови приїжджає з трьохгодинним запізненням. Не заставши за столиком галасливу компанію, яка до того часу, стомлена сама собою, розійшлася, піднімається до викликавших наряд, вчергове будить їх настійливими дзвінками у двері десь о третій-четвертій ночі й з незрозумілою посмішкою запитує: "В чем, собственно, проблема? За столиком ведь никого нет". Так що це: зухвале нахабство служаки, чи природня інтелектуальна обмеженість, що в своїх проявах межує з дебілізмом?

А от свідчення інших двох сусідок з багатоповерхівки про Бовкуна-бізнесмена. Одягнутий "з голочки" за останнім писком моди, зупиняє маршрутку, щойно вийшовши з Троїцького ринку. Жителькам будинку, що були в салоні мікроавтобусу - чути його цінні вказівки (мабуть подільникам) щодо оптимізації торговельного процесу, які той жваво передає мобілкою. Фрази, що долітають до вух жінок, недвозначно характеризують Бовкуна як обізнаного в сфері "купи-продай", досвідченого підприємця.

Взагалі подейкують, що основні, сказати б, володарі акцій "Троїцького" - саме люди в погонах. Та й сам ринок розташований поряд з обласним Управлінням МВС.

Ще один вид комерційної діяльності, в якій були помічені співробітники відділення № 7 - приватні перевезення таксомотором. Один з дільничних не розлучається з кермом - зрозуміло, що є перешкодою для тісного контакту з жителями ввіреної йому для служби з охорони порядку території.

Отже виходить, що головні зусилля міліціонери віддають комерційній діяльності, а на чергування до відділу приходять відпочити, відіспатись. Буде бензин й бажання - може й приїдуть. Приїхавши на місце правопорушення - посвітять ліхтариками у фізіономії тричі знайомих "невідомих осіб", піднімуться до викликавших за поясненнями й заявою, яка потім ніким ніколи й ніде не розглядається та повертаються у відділ досипати. "Ну что, менты уже приезжали?" - цікавиться тим часом у компанії щойно до неї підійшовший новий учасник, і гамірні розваги тривають й надалі.

Чи не єдиний виняток в середовищі бездіяльних міліціонерів - старлей Олег Бєсов. В його чергування жителям спокійніше. Чомусь на виклики той реагує завжди вчасно, приїжджає і вдень, і вночі за лічені хвилини після виклику, а головне - знаходить переконливі аргументи у виховних бесідах з правопорушниками, адже після спілкування з ним, ті не з'являються у дворі цілими тижнями.

Жителі звертаються з конкретною пропозицією: позбутися всіх "нулів", комерсантів в погонах, залишивши на службі таких як Бєсов, доплачуючи їм з вивільнених коштів. Тоді у виграші будуть всі - громадяни, бо матимуть надійний захист і спокій, міліція, - бо нарешті почне виконувати свою місію, маючи належне фінансове забезпечення й держава, в якій міліція таки буде з народом і діятиме в його інтересах. Утримання ж баласту, в якості якого виступають безвідповідальні правоохоронці, видається надто коштовним "задоволенням" для платників податків - громадян України.

P.S. Нещодавно жителі багатоповерхівки відважились на жест відчаю: за допомогою працівників ЖЕКу й в присутності (для, сказати б, правового забезпечення дійства) вже згадуваного старшого лейтенанта міліції Олега Бєсова демонтували традиційне місце збору порушників їхнього спокою - столик з лавками цільної міцної металевої конструкції. Та це не відвадило гамірну наволоч мікрорайону з їхнього двору: відтепер вона збирається на лавках, на яких раніше відпочивали пенсіонери й добропорядні жителі будинку. "Вы еще у нас допишитесь!" - процідив одного разу бабулям крізь зуби один з постійних учасників "алкозібрань", ніде не працюючий громадянин Цапенко, за прізвиськом "Цап".

Мерзоту приваблює торговельна точка, що знаходиться неподалік, адже пиво й безліцензійну горілку там відпускають цілодобово. Райвідділ зробив декілька несміливих спроб запросити власницю лотка на бесіду. Та успішно проігнорувала запрошення, не стала наполягати на зустрічі й міліція. "Нулі" в погонах, як їм і годиться, вкотре продемонстрували нульовий результат. Мешканці багатоповерхівки звернулися з листом, де виклали свої проблеми, до податкової інспекції. Відтепер "без надії сподіваючись", чекають відповіді з цієї інстанції.:: СПЕЦКОР :: СВОБОДА - ЗДОБУТОК ХОРОБРИХ! :: Дніпропетровське інформаційно-аналітичне Інтернет-видання "СПЕЦКОР" потребує інвестицій для подальшого розвитку: покращення матеріально-технічної бази й створення штату співробітників. Цей сайт є результатом індивідуальних творчих, матеріальних, технічних й організаційних зусиль автора. Створення відповідних умов для діяльності команди однодумців дозволить "СПЕЦКОРУ" вийти на якісно новий рівень, що значно сприятиме реалізації патріотичної місії Інтернет-видання. Бізнесмени з Україною в серці, відгукніться! "СПЕЦКОР" розраховує на вашу допомогу. Тел: 8 066 449-70-21 е-маil: spetskor@ukr.net :: СВОБОДУ НЕ СПИНИТИ! :: СПЕЦКОР ::
Архіви статей: 2011  2010  2009  2008  2007  2006  2002-2005
© Олексій Мазур 2002-2013
© Веб-дизайн, Андрій Мазур 2002-2013
Всі права захищені. Використання матеріалів СПЕЦКОР дозволяється
за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на СПЕЦКОР.

Украинская Баннерная Сеть

Warning: require_once() [function.require-once]: Unable to access /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Warning: require_once(/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php' (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64