Банерна Мережа ЗМІ
СПЕЦКОР::головна Дніпропетровське
інформаційно-аналітичне
інтернет-видання
персональний сайт журналіста Олексія Мазура
Академія Української Преси Життя і Смерть - художньо-аналітичні сторінки Андрія Мазура... [Vox.com.ua] Портал українця Пресса Украины Украинский портАл

головна :: про автора :: "office" :: контакт :: архів-2011 :: архів-2010
коріння дуба, сакури гілля - поетичні сторінки Андрія Мазура
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА, бандюкович - ПОВНА ЖОПА! ЗЕКА - ГЕТЬ!! РЕ-ВО-ЛЮ-ЦІЯ!!! -= СПЕЦКОР =- Повалення леніна - це не вандалізм, а відновлення історичної справедливості. -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на місці Євромайдану мер Куліченко облаштував ярмарок. -= СПЕЦКОР =- Міліція залишила дніпропетровський Євромайдан якраз перед нападом "тітушек". -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на Євромайдан вийшли за різними підрахунками від 500 до тисячі городян. -= СПЕЦКОР =- Азаров сказав, що не боїться ЄвроМайдану. А даремно! -= СПЕЦКОР =- В Януковича язик не повертається сказати слово "українці". Замість цього він вживає "співвітчизники". -= СПЕЦКОР =- Лакейство і "раболєпіє" Януковича не знає меж. -= СПЕЦКОР =- Політика Януковича - це державна зрада і національне приниження українців. -= СПЕЦКОР =-
Пошук на сайті:
метод пошуку: "і" "або"


СВОБОДУ не спинити?

10 листопада народний депутат України 3-4 скликань, лідер партії Всеукраїнське об'єднання "СВОБОДА" Олег Тягнибок відвідав Дніпропетровськ, де на запрошення автора і ведучої передачі "Теледебати" Віталії Шилової (ДОДТРК) взяв участь у її, доволі популярній серед широкої глядацької аудиторії, програмі. Як довідався СПЕЦКОР, перед ефіром заступник гендиректора ДОДТРК Віктор Ожогін у брутальній формі висловив Віталії Шиловій претензії з приводу її рішення запросити на теледебати Олега Тягнибока. Він вимагав, аби той заплатив за ефір. До речі, жодних подібних вимог щодо попереднього учасника передачі - ватажка соціал-демократів (о) Віктора Медведчука - Ожогін не висував. "Тягнибок - народний депутат і за Законом має право на оприлюднення своїх поглядів у ЗМІ, - захищалася ведуча, - та й свободу слова ніхто ж не відміняв". При цьому "шеф" був настільки розлючений, що жінці здалося: ще трохи - і піде в рукопашну. На щастя цього не сталося. На прямий телеефір Шилова вийшла без видимих ознак участі в "ближньому бою". В цей день її фірмовий стильний помаранчевий костюм, здається, особливо їй личив. До вашої уваги - окремі уривки "Теледебатів" за участю депутата ВР Олега Тягнибока.

Шилова: Наш сьогоднішній гість - народний депутат України, лідер Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Олег Тягнибок. Вітаємо вас, Олег Ярославович. Як дісталися Дніпропетровська?

Тягнибок: Дякую, славно, незважаючи на туман.

Ш: Хочу похвалитися - народний обранець завітав саме до нашої студії, відгукуючись на наше запрошення, отже фактично ми маємо ексклюзивну нагоду поспілкуватись з ним. Спочатку пропоную переглянути відеосюжет (йде хроніка Помаранчевої революції: багатотисячні демонстрації, помаранчеві знамена, скандування "Ю-щен-ко!" ). Наш попередній гість Віктор Медведчук, переглянувши цей сюжет, якось засумував, його не порадувало побачене. Які цей сюжет викликав відчуття у вас, ваш коментар? З тих пір минув рік. Чи справдилися сподівання?

Т: На жаль, всі сподівання, які мали місце рік тому, виявилися марними. Люди йшли на Майдан не заради грошей, посад. Вони хотіли зміни системи влади. Прикрість є в тому, що ні одна обіцянка Майдану, не була виконана. Жодне з гасел, які скандували тоді, не реалізовано. Приміром, "Бандитам - тюрми!". Назвіть мені хоча б одного бандита, якого посадили б за фальсифікації, порушення виборчого законодавства - таких немає. Вимагали реприватизації, націоналізації. Спочатку оголосили про список з 3 000 підприємств, потім 30, 9, 3, далі зосередилися лише на "Криворіжсталі" і на НЗФ та й все. Говорили про чесну прозору владу, про інше ставлення влади до людей, але все виявилося зовсім не так.

Ш: Ви вважаєте, олігархи здолали Ющенка?

Т: Одна з ваших київських колег, яка вміє гостро писати - Тетяна Коробова...

Ш: І навіть лаятись...

Т: Так, вона влучно написала про Помаранчеву революцію, сказавши, що в ній одні мільйонери перемогли інших мільярдерів і, очевидно, тепер перші хочуть стати такими ж мільярдерами, а цей народ, який ми бачили, вони використали й забули про нього, тепер він їх не цікавить.

Ш: Слово мають наші журналісти й експерти.

Ірина Кабанова, "51 канал": Минулого року я була на Майдані, провела там тиждень... Чи буде Майдан цього року, чи буде він єдиним чи поділеним на декілька майданчиків? Чи пустять туди Тимошенко? Чи братиме участь у цьогорічному Майдані ваша партія?

Т: Я не знаю. В будь-якому випадку якоїсь вказівки по партії "їхати на Майдан" ми робити не будемо, бо, відверто кажучи, немає такого бажання. Якщо хтось виявить власну приватну ініціативу, то, безумовно, ніхто цьому заперечувати не стане. Але я не впевнений, чи зможу я там побачити щось нове. Навпаки, можливо розчарування проявиться ще більше. Ми зараз, напевно, належимо до однієї великої партії розчарованих. Я не піду на Майдан.

Ш: Один мій знайомий політолог Андрій Золотарьов якось сказав: "краще програти з Ющенком, ніж перемогти з Януковичем". Ви згодні з цією тезою?

Т: Те, що "Свобода" підтримувала Ющенка - це було правильним рішенням: ми докладали зусиль для того, аби змінити систему влади і повалити режим Кучми. Просто сьогодні приходить розуміння, що Ющенко - тимчасова фігура. Це одна із сходинок, яку потрібно було подолати українському суспільству на шляху до омріяної держави.

Ш: Чи можна вважати політреформу порятунком для держави?

Т: Ні. Але вона потрібна.

Олексій Мазур, "СПЕЦКОР": Пане Олеже, чи визначилась очолювана вами "СВОБОДА" зі своїм виборчим форматом, хто ваші потенційні союзники в парламентських перегонах? Ви ставите собі за мету створити у Верховній Раді націоналістичну фракцію. Чи є це завдання реальним?

Т: Теперішні часи найбільш сприятливі для досягнення поставленої мети - створення в парламенті фракції націоналістично-патріотичних сил. Сьогодні люди розчаровані діями нинішньої влади, яка сповідує повністю ліберальну політику, це якесь таке центристське гниле болото, що називається ні риба, ні м'ясо, якась така безхребетність, неактивність. До того ж нас очікує доволі складна зима, відповідно суспільство радикалізуватиметься. Через це є дуже вірогідним, що голоси віддаватимуться саме рішучим, цілеспрямованим, принциповим політикам і політичним структурам. Всеукраїнське об'єднання "СВОБОДА" має чотири варіанти, які розглядає, стосовно свого формату участі у виборах. Звичайно, ідеальним було б створення національного потужного блоку, який мав би реальні шанси проходження до парламенту, але, на превеликий жаль, я відчуваю негативну тенденцію старого римського правила "розділяй і володарюй": амбіції певних лідерів можуть стати на заваді формуванню такого потужного блоку. Як би там не було, якщо нам не вдасться домовитись з нашими потенційними союзниками, ми будемо готові брати участь у виборах самостійно.

Ш: Шухевич, УНА-УНСО заявляли про те, що ведуться подібні перемовини.

Т: Ми ведемо перемовини з нинішнім лідером УНА-УНСО Шухевичем. Сьогодні не зовсім визначений юридичний статус цієї політичної сили - тривають судові процеси. Якщо очолювана паном Шухевичем структура не буде зареєстрована і не матиме потрібного статусу, ми не виключаємо того, що він особисто і окремі його соратники будуть запрошені нами до наших виборчих списків.

Ш: Яким є реальний відсоток людей, що підтримують національну ідею з готовністю проголосувати за партії, які сповідують її?

Т: Теоретично, згідно з опитуваннями, за таку ідею, яку сповідуємо ми, при певних обставинах готові проголосувати 10-12% українських виборців. Розумію, що на практиці такий високий показник навряд чи буде досягнутий, але при правильному, сучасному веденні РR-кампанії і зваженому підході у формуванні партійного списку, подолання нами тривідсоткового бар'єру є завданням цілком реальним.

Ш: Чи буде задіяний аміністративний ресурс?

Тягнибок (посміхаючись): З нашого боку?

Шилова (посміхаючись у відповідь): Ні, звичайно. Я маю на увазі владу.

Т: Проти нас він буде задіяний. З боку влади взагалі? Звичайно, що адмінресурс використовуватиметься. Ющенко з Януковичем підписали пакт "Молотова-Рібентропа" і один з його пунктів - амністія фальсифікаторам виборчого процесу. Тобто це є прямою дорогою для фальсифікації виборів 2006 року. Той, хто працюватиме у відповідних комісіях і буде психологічно готовий до фальсифікацій, знатиме - завтра прийде нова влада, нові люди, вони між собою домовляться і його покарано не буде.

Ш: Мені здається, Ющенко веде свою гру, яку ми ще до кінця не розуміємо.

Т: Оточення Ющенка.

Ш: А мені здається, це - "оточенко", тобто оточення думає, що воно веде свою гру, а насправді головний гравець - Ющенко. Запитання нашого експерта.

Юрій Райхель, політичний оглядач, заступник головного редактора обласної газети "Зоря": Яка ваша економічна програма? От ви висловили таке формулювання: "ліберальне болото". За проведення якої економічної політики виступають українські націоналісти?

Т: Це соціально зорієнтована ринкова економіка. Пріоритетом є захист вітчизняного товаровиробника і я думаю, це потрібно робити в першу чергу, запровадження національної енергетичної програми, тобто обстоювання енергетичної незалежності української держави.

Ш: Якби вам випало формувати уряд, представників яких політичних сил ви б долучили саме до реалізації економічної політики?

Т: ...Гм... Дуже дякую за досить вдале і слушне запитання. Воно потребує додаткового обміркування. Я зараз не готовий на нього відповісти.

Райхель: Ви за соціально-орієнтовану економічну політику, але ж вона неможлива без накопичення в суспільстві певного матеріального рівня для її запровадження. Була спроба її провести: на початку року підвищили пенсії і т.д. і т.п. Відомо, чим все це закінчилося. Чи не здається вам, що Україна сьогодні не дуже готова до проведення такої західно-європейської соціально-орієнтованої політики: до цього потрібно ще йти і йти.

Т: Я погоджуюсь з вами. Але проблема України, власне, не в європейському виборі, а в тім, що тут надто часто змінюються уряди. Пригадую, коли прийшов на керівну посаду в кабміні Янукович, він моментально подав в парламент свій новий бюджет, який кардинально відрізнявся від того, що був розроблений до цього. Оскільки депутати здатні миттєво формувати ситуативну більшість навколо нового прем'єра, вони, зрозуміло, проголосували за цей бюджет. Потім прийшов новий прем'єр-міністр з новим бюджетом. Тільки-но усунули Юлію Володимирівну, прийшов Юрій Єхануров, почавши пропонувати свій підхід до бюджету. Завтра прийде його наступник і знов-таки запропонує своє. Ось де проблема, наслідками якої - невиконання бюджету, неможливість виходу держави на стабільний рівень. Повинна бути така система, за якої незалежно від того, хто прийде - має бути чіткий курс економічної політики. Поки в нас отаке хитання, поки до влади приходять сили, що мають абсолютно різні погляди щодо економічної моделі та самої влади, доки в нас буде така нестабільна ситуація. Але погодьтеся, що сьогодні дуже багато українців живуть за межею бідності. Тому не говорити про соціальний захист населення, не прагнути здійснити його на практиці - це величезна помилка.

Кабанова: Держвласність, яка залишається, шматується різними фінансовими групами. З десяти найкрупніших груп, вісім належить євреям, одна - українцю, інша - татарину. Про це, зокрема, йдеться в одному з номерів журнала "Кореспондент". Чи не вбачаєте ви в цьому загрозу для національної безпеки?

Т: Звичайно.

Ш: Чому? Тому що фінансові джерела контролюються неукраїнцями?

Т: В тому числі. Їхня політика ведеться не в інтересах збагачення української держави, а для поповнення власних кишень і вивезення капіталів за кордони України.

Райхель: Ви вважаєте, це відбувається лише через їхню національно-етнічну належність, або все ж таки для цього існують чисто економічні причини, що спонукають їх чинити так?

Т: Я вважаю, що для людини, яка не є, скажімо, прив'язаною до цієї землі і до цього народу, принципово не стоїть питання, чи залишати їй тут свій бізнес, чи ні.

Райхель: Прив'язаність до землі, ви вважаєте, визначається етнічною належністю або чимось іншим?

Т: В тому числі й етнічним походженням.

Ш: Пропоную вам переглянути наше невеличке, нерепрезентативне соцдослідження з приводу ставлення городян до націоналізму як такого. (Опитані дніпропетровці в преважній більшості дають відповіді, що засвідчують їхнє негативне ставлення до цієї ідеології та незнання ними правдивої суті націоналізму). Ваш коментар.

Т: Напевно слід перед усе пояснити, що таке "націоналізм". Як правило, особливо на теренах східної України, люди оцінюють націоналізм так, як це їм втлумачувала радянська комуністично-більшовицька пропаганда. Взагалі, націоналізм, в моєму розумінні, є найвищою формою патріотизму, це є любов до своєї землі, хати, родини. Це є любов до своєї матері. Хіба в цьому є щось погане? Шовінізм, про що йшлося зокрема в сюжеті, - це дійсно погане явище. Шовінізм - це бажати чужого, націоналізм - це любити і поважати своє. Я, наприклад, глибоко поважаю і шаную багатьох представників різних національностей. Більше того - серед моїх друзів є неукраїнці. Але вони шанують нашу мову, поважають наші звичаї, культуру, не насміхаються з всього українського. В протилежному випадку, моє ставлення до таких людей, які зневажають Україну, звичайно, негативне. Представників інших національностей я шаную, але українців я люблю більше. І це не є злочином.

Ш: Які основні принципи розробленої "Свободою" Програми захисту українців?

Т: Програма містить 5 розділів. Перший: "Геноцид українців у 20 столітті. Подолання наслідків та відновлення справедливості". Ми вимагаємо, щоб геноцид українців, під час якого було знищено понад 20 мільйонів наших співвітчизників, було визнано злочином проти людства. Вимагаємо суду над комуністичною ідеологією як над людиноненависницькою і її заборону, так само як і ліквідацію всіх комуністичних символів. Памятники Леніну, Косіору, Петровському увіковічують тих, хто був причетний до організації голодоморів в Україні, під час яких - 1921-22, 32-33, 46-47 рр. - загинуло понад 15 000 000 українців. Лише вдумайтеся в цю цифру! І сьогодні катам українського народу стоять памятники по всій Україні і їхніми іменами називають міста і вулиці!? Наступний розділ стосується ОУН-УПА. Це дуже делікатна тема і якщо буде час, я б хотів пояснити, адже це є дуже важливим аспектом.

Ш: Якщо можна, ми поговоримо про це в наступній передачі.

Т: Домовилися.

Ш: Подальші пункти Програми...

Т: Вони стосуються захисту української мови; українського інформаційного простору, адже він фактично відсутній, і в цьому плані Україна чи не єдина в світі держава; обстоювання соціальної й національної справедливості; проведення люстрації: вважаю, що з державних посад повинні бути усунені на 5 чи більше років (відповідний законопроект я подав до ВР) комуністи, кадебісти і кучмісти, що долучилися до фальсифікацій виборів, сепаратизму, розкрадання держмайна. Щодо комуністів, маються на увазі ті, що займали керівні посади в комсомолі, компартії, починаючи від рівня райкомів. Таким шляхом успішно пройшли Чехія, Польща, Прибалтійські країни. Погляньте, як вони зараз чудово живуть. Рівень їхнього економічного зростання, соціального захисту і, що дуже важливо, політичної довіри населення до влади є на порядок вищими ніж в нас. Через те, що, вочевидь, 90 % оточення Ющенка підпало б під цю люстрацію, він побоявся політичної відповідальності і не підтримав люстрацію. Через це виникло дуже багато тих проблем, які ми маємо зараз.

Ш: За вашими спостереженнями, скільки відсотків українців нині у Верховній Раді?

Т: Менше половини.

Ш: А мільйонерів - 300?

Т: Так.

Андрій Богатирьов, журналіст газети "Наше місто": А ви не побоюєтесь того, що через проведення подібної люстрації не буде кому керувати навіть райдержадміністрацією? На Дніпропетровщині вже третій місяць немає губернатора. Може підшукують, не можуть знайти гідного українця?

Ш: Скоріше "нашеукраїнця"...

Т (сміючись): Дуже влучно. Справа в тім, що в кадрових питаннях нам насадили комплекс, що освічених кадрів дуже мало. Скажіть, хіба важко знайти серед 49 млн. українців, ну нехай 40 млн., кваліфікованих людей? Невже при владі повинні бути лише ті, які впродовж останніх десятиліть сиділи на своїх посадах і нічого не робили окрім того, що професійно нас з вами обкрадали? Невже немає толкових молодих людей? На Майдані казали про необхідність тотальної кадрової заміни. Де вона?

Райхель: Ви кажете про необхідність проведення люстрації. Гаразд. Припустимо навіть, що у вас є достатній для цього кадровий потенціал. Який буде механізм люстрації? Для цього ж потрібно буде змінювати законодавство. Ви навели приклад Чехії, Польщі, Прибалтики, до цього ще можна додати Німеччину після Другої світової. Але ж там було відповідне законодавче поле...

Т: Абсолютно з вами погоджуюсь. Саме тому я і запропонував проект Закону "Про люстрацію", який зараз внесений до порядку денного Верховної Ради.

Ш: Скажіть, чи залишилась у вас образа на Ющенка з приводу того, що він виключив вас з фракції "Наша Україна" за вашу "історичну" промову на горі Яворині?

Т: Це не Ющенко мене виключив. Тоді, до речі, наскільки я знаю, він був проти цього. У мене відбулась розмова з Зінченком, який порекомендував мені добровільно написати заяву про вихід з фракції. Я відмовився від цього і сказав, що якщо ви хочете мене виключати - виключайте, я розумію ситуацію, я не буду робити з цього приводу ніяких гучних заяв, що в принципі і сталося. Після виключення я був активним учасником Помаранчевої революції... Щодо моєї промови, яка стала приводом для виключення. Те, що показував "Інтер", була груба фальсифікація. Це були змонтовані сюжети. Вони взяли з мого виступу чотири окремі речення, які стосуються різних тем. Я виграв чотири суди з цього приводу. Була проведена експертиза автентичного мого виступу Київським інститутом науково-дослідних експертиз і вона показала, що виступ не містить жодних закликів, жодних слів, які б порушували українське законодавство. Тепер, що я там казав. Я називав окупантів, що окуповували Україну і перерахував їх і говорив про мафію, яка на той час, на мою, як політика, думку керувала Україною і яка мала чітке, конкретне національне обличчя. Від цих слів я не відмовляюся.

Ш: Є чутки, що губернатором Дніпропетровщини стане або Геннадій Москаль, або Петро Порошенко. Чи є у вас з цього приводу якась інформація?

Т: Ой, Боже вас упаси...

Ш: Від кого? Від першого, другого, чи...

Т: Від цих обох і від багатьох інших, їм подібним, кандидатури яких, напевно, розглядаються.

Райхель: Наступне моє запитання торкається релігійної сфери. Останнім часом комуністи палко покохали Православіє. Хоча з історії сторінок не викинеш, в тому числі і масові розстріли ними священиків. Як ви розглядаєте ваші відносини з церквою?

Т: Те, що комуністи перед виборами використовують зовсім неспівставні речі - союз антирелігійних і православних людей - це є, безумовно, їхньою спробою отримати якомога більше голосів виборців. Я би хотів повернутися до подій 15 жовтня в Києві. Тоді вийшли комуністи разом з вітренківцями, і в їхньому стані можна було побачити прапори зюганівців, лимонівців і з десяток російських триколорів. Власне, зв'язок українських комуністів з московською православною церквою пояснює, звідки ноги ростуть. Тобто замовлення йде однозначно з Кремля, однозначно з Росії. Моя позиція є такою. Взагалі, я виховувався в священицькій родині, мій дід був священиком. Моїй мамі, вона 1945 р.н., було лише 5 років, коли цілу родину виселили на Сибір тільки через те, що дід, будучи українським священиком, не захотів переходити до Московського патріархату. Я вважаю, що в Україні повинна бути сформована Єдина Українська Помісна Православна Церква. Очевидно вона має об'єднати православні українські розгалуження, а пізніше було б зовсім непогано, якби та Церква об'єдналася б з Українською Греко-Католицькою Церквою, оскільки обряди в них є абсолютно однаковими.

Ш: Яке ваше ставлення до язичників?

Т: Я поважаю тих людей, які хоч в щось вірять. Віра є особистою справою кожного.

Кабанова: Ви згадували про ОУН-УПА... Я робила сюжет про місцевих учасників цього національно-визвольного руху: вони обурювалися тим, що їх й досі такі як Вітренко, звинувачують у різних гріхах, всіляко зневажають...

Т: На східній Україні в багатьох людей складається неправильне враження щодо Української Повстанської Армії. Вона була створена 14 жовтня 1942 року, коли Степан Бандера і багато інших провідників вже сиділи в німецькому концтаборі "Загсенхаузен". Відповідно говорити про співпрацю УПА з німцями некоректно. Збройні повстанські загони створювалися в першу чергу на Волині для захисту українського мирного населення від звірств і терору польської Армії Крайової. Звідти вже ті загони переросли в УПА, яка воювала на своїй землі, захищаючи її від польських, фашистських, більшовицьких окупантів.

Ш: На завершення три бліц-запитання. Чи вірите ви в те, що: Литвин причетний до вбивства Гонгадзе?

Т: Не знаю.

Ш: ... Що Ющенко вороже налаштований до Росії?

Т: Ні.

Ш: ... Що Тимошенко лобіює інтереси "Приватбанка" і групи "Приват"?

Т: Не виключаю цього.

Ш: У вас є декілька секунд для звернення до глядачів.

Т: Мені дуже приємно перебувати сьогодні на Дніпропетровщині, на славній Січеславщині. Я дуже вдячний за запрошення і можливість виступити перед вами. Ми зараз знаходимося на тому етапі, коли ми повинні зрозуміти, що де б ми не жили - чи на Галичині, чи в Таврії, чи на Сіверщині, чи на Слобожанщині, ми є єдиною нацією. Нам потрібно дотримуватись власної національної ідеї, ми повинні сьогодні захищати своє, рідне, українське. Я переконаний, що ми зможемо побудувати таку державу, в якій буде комфортно всім громадянам, державу, в якій пануватиме соціальна і національна справедливість.

Ш: Велике спасибі - відмінна кінцівка цих теледебатів. Наступного четверга на теледебатах можлива участь... нехай це стане певним сюрпризом для глядачів, можливим сюрпризом. До наступної зустрічі в ефірі.:: СПЕЦКОР :: СВОБОДА - ЗДОБУТОК ХОРОБРИХ! :: Дніпропетровське інформаційно-аналітичне Інтернет-видання "СПЕЦКОР" потребує інвестицій для подальшого розвитку: покращення матеріально-технічної бази й створення штату співробітників. Цей сайт є результатом індивідуальних творчих, матеріальних, технічних й організаційних зусиль автора. Створення відповідних умов для діяльності команди однодумців дозволить "СПЕЦКОРУ" вийти на якісно новий рівень, що значно сприятиме реалізації патріотичної місії Інтернет-видання. Бізнесмени з Україною в серці, відгукніться! "СПЕЦКОР" розраховує на вашу допомогу. Тел: 8 066 449-70-21 е-маil: spetskor@ukr.net :: СВОБОДУ НЕ СПИНИТИ! :: СПЕЦКОР ::
Архіви статей: 2011  2010  2009  2008  2007  2006  2002-2005
© Олексій Мазур 2002-2013
© Веб-дизайн, Андрій Мазур 2002-2013
Всі права захищені. Використання матеріалів СПЕЦКОР дозволяється
за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на СПЕЦКОР.

Украинская Баннерная Сеть

Warning: require_once() [function.require-once]: Unable to access /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Warning: require_once(/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php' (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64