Банерна Мережа ЗМІ
СПЕЦКОР::головна Дніпропетровське
інформаційно-аналітичне
інтернет-видання
персональний сайт журналіста Олексія Мазура
Академія Української Преси Життя і Смерть - художньо-аналітичні сторінки Андрія Мазура... [Vox.com.ua] Портал українця Пресса Украины Украинский портАл

головна :: про автора :: "office" :: контакт :: архів-2011 :: архів-2010
коріння дуба, сакури гілля - поетичні сторінки Андрія Мазура
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА, бандюкович - ПОВНА ЖОПА! ЗЕКА - ГЕТЬ!! РЕ-ВО-ЛЮ-ЦІЯ!!! -= СПЕЦКОР =- Повалення леніна - це не вандалізм, а відновлення історичної справедливості. -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на місці Євромайдану мер Куліченко облаштував ярмарок. -= СПЕЦКОР =- Міліція залишила дніпропетровський Євромайдан якраз перед нападом "тітушек". -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на Євромайдан вийшли за різними підрахунками від 500 до тисячі городян. -= СПЕЦКОР =- Азаров сказав, що не боїться ЄвроМайдану. А даремно! -= СПЕЦКОР =- В Януковича язик не повертається сказати слово "українці". Замість цього він вживає "співвітчизники". -= СПЕЦКОР =- Лакейство і "раболєпіє" Януковича не знає меж. -= СПЕЦКОР =- Політика Януковича - це державна зрада і національне приниження українців. -= СПЕЦКОР =-
Пошук на сайті:
метод пошуку: "і" "або"


Недержавні пенсійні фонди під пильним контролем держави

Закон України "Про недержавне пенсійне забезпечення" був прийнятий Верховною Радою два роки тому. Необхідність його появи, за словами голови спостережної ради Всеукраїнського адміністратора недержавних пенсійних фондів В. А. Ульянова, зумовлена жорсткою об'єктивною реальністю, яка змушує уряди країн в цілому світі вишукувати можливості залучення для виплат пенсій громадянам (на додаток до діючих державних пенсійних програм) приватних коштів: від підприємств, роботодавців, фізичних осіб. В цьому є нагальна соціальна потреба.

Справа в тім, що загальносвітовою тенденцією є старіння населення, зниження ВВП, зменшення людей працездатного віку, за рахунок яких можуть утримуватись пенсіонери. Щодо України, то, якщо збережеться статус-кво, менш ніж через 10 років для того, аби утримати навіть номінально, тобто без врахування інфляційних процесів, пенсії на існуючому рівні, потрібно буде підвищувати податки до 80-90 копійок з кожної трудової гривні. Економіка країни може не витримати такого навантаження. Виправленню цієї ситуації покликані сприяти недержавні пенсійні фонди.

Законом України "Про недержавне пенсійне забезпечення", за запевненнями Володимира Анатолійовича, передбачені дієві механізми здійснення державою пильного контролю і регулювання цієї сфери з метою захисту інтересів громадян. Закон містить низку протидій можливим ризикам, махінаціям і зловживанням. Ці запобіжні заходи були напрацьовані світовою практикою функціонування недержавних пенсійних фондів, які нараховують столітню історію свого існування. Ось лише деякі з них.

Зокрема, Законом регламентована диференціація контролю за діяльністю фондів - він здійснюватиметься декількома незалежними юридичними особами: профільними держкомісіями, Національним Банком, Антимонопольним комітетом. Законодавчо обмежуються пенсійні схеми, дозволені до застосування в системі недержавного пенсійного забезпечення (НПЗ). Обов'язковою вимогою є диверсифікація розміщення активів фондів: на депозитному рахунку в одному Банку їх може знаходитися не більше 10 %; якщо ж йдеться про цінні папери, то не більше 5 % в одних руках. Кошти фонду, що перебувають на збереженні в Банку, у випадку його банкрутства не входять до ліквідаційної маси й виводяться в першу чергу. Унеможливлюється ліквідація недержавних пенсійних фондів (НПФ) шляхом їх банкрутства: для них передбачений особливий режим ліквідації, який надійно страхує вкладника від втрат своїх пенсійних накопичень.

Володимир Ульянов наголошує, що участь громадян у системі НПЗ є виключно добровільною справою. При цьому він зазначає, що запроваджуване в країні недержавне пенсійне забезпечення розраховано перед усе на людей працездатного віку. Система НПФ не регламентує мінімального внеску. Якщо, акцентує Володимир Анатолійович, звертаючись до подібного фонду і укладаючи відповідну угоду в одному з її пунктів людина побачить зазначену певну мінімальну суму внеску, яка вимагається - це перший тривожний сигнал щодо благонадійності обраної установи.

Законодавством передбачається три види НПФ: корпоративний, професійний (вони є закритими для сторонніх, адже зорганізовуються підприємствами для своїх працівників або ж профспілками для їхніх членів) та відкритий, до якого можуть долучитися всі бажаючі, як юридичні, так і фізичні особи. Внески можуть здійснюватися фізичною особою на свою користь; її родичами за першою лінією (батьки, діти, подружжя); підприємством на користь працівників - ці внески не знімаються з зарплатні: якщо на підприємстві вирішать запроваджувати систему НПЗ, відповідні внески робитимуться як додаткові соціальні програми, співробітники отримуватимуть пенсії на додаток до обов'язкової державної.

Серед факторів, що мають спонукати підприємства до створення системи НПЗ для своїх робітників: підвищення соціальної привабливості установи; розширення інвестиційних можливостей -допускається використання підприємством до 5 % коштів з одного пенсійного фонду як інвестиції через власні цінні папери; зменшення бази оподаткування - відрахування підприємства в НПФ на користь працівників відносяться до валових витрат, вони не зменшують з/п робітника, не включаються в фонд оплати праці, а значить, з них не здійснюються відрахування до Пенсійного Фонду України, соцстрахування та інш. Запровадження на підприємстві НПФ також сприятиме підвищенню ефективності праці робітників, підвищенню престижності й формуванню позитивного іміджу підприємства, розвитку соціального партнерства між робітниками і керівництвом установи.

В системі недержавного пенсійного забезпечення людина сама визначає свій пенсійний вік в діапазоні плюс-мінус 10 років від визначеного державою. В разі нещасного випадку, наприклад, інвалідності, виплати починають здійснюватися негайно. Накопичену суму можна отримувати як протягом певного терміну, так і одноразово.

З моменту надходження до фонду внесків повна їхня сума записується на персональний поточний рахунок вкладника. На відміну від банківських, внески до пенсійного фонду не перестають бути власністю вкладника. Кожного місяця на них нараховуються інвестиційні прибутки фонду за спеціально розробленою системою нарахування процентів.:: СПЕЦКОР :: СВОБОДА - ЗДОБУТОК ХОРОБРИХ! :: Дніпропетровське інформаційно-аналітичне Інтернет-видання "СПЕЦКОР" потребує інвестицій для подальшого розвитку: покращення матеріально-технічної бази й створення штату співробітників. Цей сайт є результатом індивідуальних творчих, матеріальних, технічних й організаційних зусиль автора. Створення відповідних умов для діяльності команди однодумців дозволить "СПЕЦКОРУ" вийти на якісно новий рівень, що значно сприятиме реалізації патріотичної місії Інтернет-видання. Бізнесмени з Україною в серці, відгукніться! "СПЕЦКОР" розраховує на вашу допомогу. Тел: 8 066 449-70-21 е-маil: spetskor@ukr.net :: СВОБОДУ НЕ СПИНИТИ! :: СПЕЦКОР ::
Архіви статей: 2011  2010  2009  2008  2007  2006  2002-2005
© Олексій Мазур 2002-2013
© Веб-дизайн, Андрій Мазур 2002-2013
Всі права захищені. Використання матеріалів СПЕЦКОР дозволяється
за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на СПЕЦКОР.

Украинская Баннерная Сеть

Warning: require_once() [function.require-once]: Unable to access /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Warning: require_once(/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php' (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64