Банерна Мережа ЗМІ
СПЕЦКОР::головна Дніпропетровське
інформаційно-аналітичне
інтернет-видання
персональний сайт журналіста Олексія Мазура
Академія Української Преси Життя і Смерть - художньо-аналітичні сторінки Андрія Мазура... [Vox.com.ua] Портал українця Пресса Украины Украинский портАл

головна :: про автора :: "office" :: контакт :: архів-2011 :: архів-2010
коріння дуба, сакури гілля - поетичні сторінки Андрія Мазура
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА, бандюкович - ПОВНА ЖОПА! ЗЕКА - ГЕТЬ!! РЕ-ВО-ЛЮ-ЦІЯ!!! -= СПЕЦКОР =- Повалення леніна - це не вандалізм, а відновлення історичної справедливості. -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на місці Євромайдану мер Куліченко облаштував ярмарок. -= СПЕЦКОР =- Міліція залишила дніпропетровський Євромайдан якраз перед нападом "тітушек". -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на Євромайдан вийшли за різними підрахунками від 500 до тисячі городян. -= СПЕЦКОР =- Азаров сказав, що не боїться ЄвроМайдану. А даремно! -= СПЕЦКОР =- В Януковича язик не повертається сказати слово "українці". Замість цього він вживає "співвітчизники". -= СПЕЦКОР =- Лакейство і "раболєпіє" Януковича не знає меж. -= СПЕЦКОР =- Політика Януковича - це державна зрада і національне приниження українців. -= СПЕЦКОР =-
Пошук на сайті:
метод пошуку: "і" "або"


На майдани - без кайданів!

"Києве, встань-но, Січ пробудись,

Львове, не дай заснути!

Ми вже не ті, що були колись...

Площа - це наші Крути!"

(з однієї з революційних пісень, що лунала на Майдані)

У вівторок, 22 листопада жовто-гарячі в цілій Україні знову вийшли на майдани: в такий спосіб вони відзначили День Свободи, яким було оголошено день, коли розпочалася Помаранчева революція, що привела до перемоги Правди і Демократії в країні. У Дніпропетровську волелюбний люд зібрався, як і торік, на місцевому Майдані - центральній площі міста.

І хоча за кількісним показником цьогорічний виступ жовто-гарячих значно поступався минулорічному (декілька сот учасників навідміну від тисячів у листопаді 2004 р.), проте атмосфера заходу була майже повністю відтворена. На святі - такі ж радість і піднесення, як у ті буремні часи. Емоційний підйом особливо посилювався, коли на площі лунали революційні пісні, серед яких "Разом нас багато - нас не подолати!" ("Гринджоли"), "А за вікном майже весна" ("Океан Ельзи"), "Лента за лентою..." та інші.

На вітру майорять національні синьо-жовті та помаранчеві прапори. Серед партійних знамен - НСНУ, "Батьківщина", ГП "ПОРА", КУН, УНА, "Єдина Україна", УНП. З колишніх учасників Помаранчевої коаліції на заході не були представлені лише ПРП та СПУ. Прихильники Юлії Тимошенко за кількістю представників, здається, переважають НСНУ та решту партій.

У виступі заступника голови ДОО "Батьківщина" з ідеологічних питань Володимира Олійника йдеться про певні розчарування від діяльності нової влади, невиконання нею низки вимог й гасел Майдану, відхід від проголошених Помаранчевою революцією ідеалів, недотримання народжених нею цінностей. Люди під синьо-жовто-червоними прапорами скандують "Ю-ЛЯ!", рушають у похід тротуарами центрального проспекту.

Повз місце зібрання Помаранчевих проходять незаангажовані городяни та вороже налаштовані біло-блакитні "елементи". "Чтоб вы все сгорели...", - зло бурчить собі під ніс одна така бабуся, дивлячись на жовто-гарячий "шабаш". Тим часом переможці минулорічного руху опору тиранії кучми-януковича відкорковують "Шампанське".

Спостерігаючи за Майданом-2005, СПЕЦКОР згадує події річної давнини. Тоді наступний після другого туру президентських виборів день він провів вдома у глибокому траурі за світлою Українською перспективою, що з'явилася на обрії після першого туру. Зрештою нескінчені сум і печаль змінилися праведним гнівом і нездоланною жадобою до протестних дій на захист власних громадянських прав. Ранком 23 листопада, пов'язавши собі помаранчеві стрічки, СПЕЦКОР взяв курс до облдержадміністрації. Прийшовши на площу, побачив як збираються інші жовто-гарячі. Через деякий час тут вже було справжнє Помаранчеве море.

"СПЕЦКОР", 23.11.2004:

Надзвичайно велелюдними вийшли масові заходи на підтримку В. Ющенка, що тривали протягом дня 23 листопада. Спочатку помаранчеві зібралися на мітинг перед облдержадміністрацією, потім жовто-гаряче людське море - за різними оцінками, від 20 000 до 50 000 - потекло центральними вулицями міста: до пам'ятника Леніну, що напроти ЦУМу, а звідти, зробивши коло центральним проспектом ім. Карла Маркса, розлилося біля Оперного театру. "Ю-ЩЕН-КО!!!", "КИЇВ МИ З ТОБОЮ!!!", "СХІД І ЗАХІД РАЗОМ!!!", "ЗЕКА - ГЕТЬ!!!", "ГАНЬБА ЦВК!!!", - скандували учасники заходів протягом ходи. Водії висловлювали солідарність звуковими сигналами своїх авто. Багато з них розмахували помаранчевими стрічками, виставляли з вікон транспаранти на підтримку Ющенка.

- Ми демонструємо свою волю: непокору антинародному режиму! - виступає перед натовпом лідер обласної організації Української республіканської партії "СОБОР" Орина Сокульска (нині - заступник голови ОДА). - Сьогодні Україна у небезпеці. Влада хоче привести на президентську посаду кримінальну, злочинну особу. Ми маємо силу сказати "НІ!" криміналу. Ми не допустимо згортання демократії! Ми захистимо СВОБОДУ!

- Социалистическая партия полностью и безоговорочно поддержала Виктора Андреевича Ющенко и мы - с вами! - говорить секретар міськкома СПУ Юрій Агеєв. - Сегодня здесь - тысячи молодых лиц! Спасибо вам за то, что вы пришли, за то, что сказали этим негодяям, что МЫ НЕ КОЗЛЫ! МЫ НЕ РАБЫ! Долой режим Кучмы и КУЧМОНОИДОВ!!! Оппозиционные силы Днепропетровщины обратились к депутатам обласного и городского советов: "В Украине произошел государственный переворот. Власть узурпировала криминально-олигархическая клика. Она грубо извратила волю народа массовыми фальсификациями и беспрецедентными нарушениями Конституции Украины и Закона о выборах Президента. Киевский, Львовский, Тернопольский, Ивано-Франковский, Винницкий горсоветы выразили недоверие ЦВК и признали Президентом Украины Виктора Ющенко... Призываем депутатов обл- горсоветов, руководствуясь статьями 38 и 140 Конституции Украины, ст. 25 Закона о местном самоуправлении в Украине, поддержать решения вышеназванных советов и присоединиться к требованиям народа Украины - провозгласить Виктора Ющенко Президентом!". Не допустим преступников к власти! ЮЩЕНКО - ПРЕЗИДЕНТ!

- Діюча влада програла вибори і зробила все, аби їх сфальсифікувати, але наш народ по всій Україні... захищає своє волевиявлення, - виступає довірена особа В. Ющенка Ігор Сухов. - ...Україна піднялася з колін!

- Віктор Ющенко переміг не тільки на Заході і в Центрі України, він переміг би і в Дніпропетровську, якби не така завелика кількість відкріпних талонів, додаткових списків, порушень у спецдільницях! - звертається з промовою голова облорганізації Народного Руху Віктор Сиченко (нині - нач. облуправління освіти). - Захистимо свої голоси! Захистимо свій вибір!

У своєму слові представник єврейської міської громади оголосила про підтримку організацією Віктора Ющенка.

- Результаты экзитполов не стыкуются с официальными данными ЦИК,- говорить аналітик Дніпропетровського Центру соціальних досліджень "Наша Україна" Андрій Золотарьов. - Опросы, проведенные на Днепропетровщине Центром Разумкова, свидетельствуют, что Виктор Ющенко набрал здесь во втором туре 37 % . Цифра Центризбиркома - 30 % , остальное - украдено, записано Януковичу... "Нет!" власти донецкого Пахана!

- Цинізм влади перейшов межу, - заявляє депутат Верховної Ради 2-3 скликань, лідер облорганізації ПРП Олександр Жир. - Цинізм влади вимагає сьогодні найрішучіших заходів у відповідь... Виборчими дільницями керувала бритоголова братва, а не Закон. Кажу з відповідальністю, є численні факти, організації правопорушень виборчого законодавства нашим головою облдержадміністрації - Яцубою й головою облради - Булавкою. Ганьба!

- "Любіть Україну, як сонце любіть!"...Збиратися на такі заходи під такими прапорами і є любити Україну, це і є не називатись, а бути справжнім українцем! - промовляє письменник з Києва, член НСПУ Василь Письменний. -...

"Для всіх на світі українців
Ганьби чорнішої нема,
Віддати Хамові, злочинцю
Ключ від державного керма!"

Мені дуже тепло на серці від того, що Січеславці розуміють, де правда, де справжня Україна. Україна єдина!

В одноголосно прийнятій резолюції мітингу, зокрема йдеться: "Переконлива перемога В. Ющенка є беззаперечною... Бандити при владі, порушуючи законність та мораль, всупереч вибору народу перейшли рубіж. Розцінюємо намагання змінити результати виборів на користь депутата від влади як державний переворот...

Вимагаємо від ВР:

- провести надзвичайне засідання, на якому дати оцінку діям держпосадовців, причетним до підготовки державного перевороту в Україні шляхом фальсифікації виборів;

- змінити склад ЦВК;

- негайно оголосити правдиві результати Президентських виборів."

Заходи на захист демократії і в підтримку Ющенка вирішено проводити кожного дня. Їхні учасники, серед іншого, закликають й до бойкоту продукції підприємств та послуг установ, якими керують представники злочинних кланів, зокрема "ТАСС комерц-банка" (він належить керівнику штабу Януковича - С. Тигіпко); мережі автозаправок НЕФТЕК, якою заправляє син ректора НГАУ, голови обласного штабу Януковича - Геннадія Півняка; "Сармат"; шоколадної фабрики "АВК", що належить "донецьким".

Відтоді СПЕЦКОР кожного революційного дня на місцевому Майдані. З обіду до пізнього вечора - стоїть на площі, ближче до півночі - звітує про виступи жовто-гарячих, розміщуючи матеріали на персональному сайті, а також на dnepr.info та silanaroda.com. Його інтернет-діяльність не залишається не поміченою - в літературно-мистецькому та публіцистичному часописі # 3-4 (січень-червень 2005 р.) голова дніпропетровської філії Національної спілки письменників Леся Степовичка в статті-спогадах про Помаранчеву революцію в Дніпропетровську "Революція скінчилася? Хай живе революція!" серед інших згадає і про СПЕЦКОРА: "...Молодий журналіст Олексій Мазур один з небагатьох, хто сміливо і об'єктивно висвітлював помаранчеві події в електронній газеті "Сила народу". Статті цього автора з посиланнями на spetskor.dnepr.info з'являються і в деяких місцевих друкованих виданнях, зокрема в опозиційно налаштованих "Популярной газете" та "Батьківщині".

"СПЕЦКОР", 24.11.2004 - 25.11.2004:

24 листопада помаранчеві знову зібралися на площі перед облдержадміністрацією і будівлею облради, де в цей день відбувалась позачергова сесія. Учасники велелюдного заходу зажадали від народних обранців стати на бік народу та підтримати його вибір. Натомість депутати висловили підтримку Януковичу й засудили дії прихильників В. Ющенка. Більше того, у виступах окремих депутатів навіть була піднята тема... автономізації східної України. На такі безглузді, безвідповідальні, відверто сепаратистські ідеї помаранчеві відреагували гучноголосим "ГАНЬБА!!!" та "СХІД І ЗАХІД РАЗОМ!!!".

Звідси захисники демократії попрямували до центральної площі, на якій височить пам'ятник вождю світового пролетаріату - саме це місце було обране для їхніх зборів кожного дня о 13:00. "Говорим Ленин - подразумеваем Ющенко, говорим Ющенко - подразумеваем Украину!", - дотепно висловився у виступі представник Соцпартії, довірена особа О. Мороза в 27 окрузі, Олександр Моліверов.

Коли стало відомо про наміри "біло-голубих" провести захід біля Оперного театру на підтримку їхнього президента, оголошеного ЦВК, помаранчеві вирушили туди. Там людський потік зустріли міліцейські кордони та металеві паркани, що загородили вхід на майдан перед будівлею театру. Пропускали тільки тих, кого привозили автобусами з підприємств та навчальних закладів. Їхня кількість була незрівняно меншою від жовто-гарячих, які скандуваннями та піснями заглушували динаміки "театралів". До того ж ті виявилися напрочуд нестійкими: натовп поступово танув на очах: одні залишали захід, інші переходили на бік Ющенківців. Хто залишався, демонстрували свою нестримну некоректність, а то й відверто ХАМську поведінку. На таке неподобство активісти з табору помаранчевих відповіли жбурлянням декількох яєць, що точно влучили у транспарант "Янукович - наш Президент". Впало в око така дивна деталь: у "януковичів" не було жодного національного прапору - лише партійні ("ПР", "СДПУ(о), НДП).

Ще через деякий час на площі перед театром не залишилось нікого, окрім міліціонерів та технічних працівників. Свій успіх чесний люд відзначив гучноголосим "ПЕРЕМОГА!!!" та святковим салютом. Після цього був здійснений піший хід на 15 км: з центра міста проспектом ім. Карла Маркса до кінця проспекта ім. Гагаріна, де розташована більшість ВУЗів та студентських гуртожитків.

Протягом ходи спостерігалась звична картина: з вікон та балконів люди вітали тисячі демонстрантів, розмахуючи жовто-гарячими стрічками, водії авто - висловлювали свою громадянську позицію на підтримку Народного Президента довгими гудками.

Лише в одному з гуртожитків знайшлася купка хуліганів-прихильників Януковича, що зустрічали ходу нецензурною лайкою.

25 листопада жовто-гарячі за доброю традицією прийшли до пам'ятника Леніна, постамент якого на час проведення заходу наряджається в помаранчеву символіку. Для зігрівання тут лунають пісні "Океана Ельзи", "Гринджолів","ВВ", "Тартака", Руслани, місцевого самобутнього рок-гурту "Вертеп" "ДДТ" ("Последняя осень", "Родина") "КИНО" ("Перемен!"), В. Сюткин ("Стильный оранжевый галстук") та інш.

До присутніх зі словами підтримки звертаються відомі в місті діячі культури та мистецтва, зокрема, голова Дніпропетровського осередку Національної спілки письменників - Л. Степовичка, заслужений артист України, керівник театру одного актора "Крик" - М. Мельник. Останній, до речі, висловив занепокоєння щодо тиску на себе з боку влади, проте підкреслив, що його громадянська позиція, незважаючи на це, є непохитною.

Цікавинкою зібрання стала присутність на заході тележурналістів з Австрії, що приїхали висвітлювати матч між віденською "Аустрією" та нашим "Дніпром". Один з представників австрійської делегації навіть виступив з імпровізованої трибуни. Він побажав, аби Україна стала такою ж демократичною й заможною, як Австрія.

Чесний, за відсутності фальсифікацій, поєдинок третього туру групового турніру Кубку УЄФА між дніпрянами та віденцями завершився перемогою українців - 1:0. Такий результат гарантував нашій команді вихід до 1/16 розіграшу Кубка УЄФА за тур до закінчення відбіркового турніру. ПЕ-РЕ-МО-ГА!!! ПЕ-РЕ-МО-ГА!!! ПЕ-РЕ-МО-ГА!!!

СПЕЦКОР, 27.11.2004:

Зранку 27 листопада помаранчеві пікетували Дніпропетровську облраду на знак протесту проти позачергового засідання сесії, на якій, за побоюваннями прихильників всенародно обраного Президента Віктора Ющенка, мало бути розглянуте питання про створення так званої чи то Донецько-Криворізької, чи то східно-української республіки в складі Дніпропетровської, Донецької, Луганської областей. Підтримати антиконституційні, сепаратистські ідеї прийшли місцеві комуністи. Тримаючи червоні прапори, вони скандували: “Вся власть советам!” й виступали за скасування в Україні інститута президентства. На це захисники територіальної цілісності України відповідали гучноголосим “Ганьба!!!”, “Схід і захід разом!!!”, “Україна єдина!!!”. Комітет національного порятунку прийняв заяву, в якій вимагає від прокуратури притягнути до відповідальності голову облради Галину Булавку, губернатора Володимира Яцубу та всіх депутатів, хто порушує Основний Закон України. Серед транспарантів жовто-гарячих - “Булавку й Яцубу - до суду”, “булавку в крісло Януковичу”.

Сесія таки не відбулась. Депутатів зібралося замало, тож вони обмежились проведенням наради. Разом з тим, на прес-конференції для представників ЗМІ В. Яцуба відмежувався від сепаратистських настроїв. Мер міста Іван Куліченко також виступив проти розколу України.

На центральній площі міста - традиційному місці збору помаранчевих - яблуку не було де впасти. Протягом заходу, що тривав з 13:00 аж до пізнього вечора, цієї суботи тут побували, за власною оцінкою “СПЕЦКОРА”, понад 50 000 людей. Розбито наметове містечко. Чи не кожне авто, що проїжджало повз, було прикрашено помарачевою символікою, а водії вітали зібрання довгими гудками. Були й весільні кортежі, прикрашені візерунками жовто-гарячого кольору. Пізніше вулицями міста пройшла організована автоколонна з прапорами “ТАК! Ющенко” з декількох десятків машин.

Серед тих, хто звернувся до присутніх зі словами підтримки - колишні депутати Верховної Ради: донедавна голова обласного виборчого штабу “Нашої України” Сергій Чукмасов (на цій посаді його змінив нардеп від “Батьківщини” Федорчук), керівник облорганізації партії “Наша Україна” (бувша “ПРП”) Олександр Жир; лідер “Океана Ельзи” Святослав Вакарчук, телеведучий Олексій Дівєєв-Церковний, вийшовший на волю після піврічного ув’язнення колишній директор Центрального ринку “Озерка” - Григорій Єфименко, керівник облосередку Української народної партії Іван Шулик, голова обласної філії Національної спілки письменників Леся Степовичка, депутати міськради, журналістка обласного телебачення (“51 канал”) Віталія Шилова, представники малого та середнього бізнесу.

Один з них піддав нищівній критиці В. Януковича за його некоректне висловлювання на адресу Віктора Ющенка:

- Выступая на привокзальной площади в Киеве перед привезенными с Донбасса своими сторонниками, так называемый президент охарактеризовал нашего Ющенко «нашкодившим котом Леопольдом». Трудно, конечно, вникнуть в логику премьера и понять, что именно он имел в виду, но одно можно сказать совершенно четко: в известном мультфильме против кота Леопольда выступали никто другой, как мыши. Причем, одна из них была маленькая и рыжая, а другая - большая и толстая!.. На меня, как бизнесмена, нынешняя власть безусловно оказывала соответствующее давление, но я открыто заявляю: они, конечно, могут отнять у меня бизнес, но я ни за что не позволю отнять мою совесть и голос, который я отдал Виктору Ющенко!:: СПЕЦКОР :: СВОБОДА - ЗДОБУТОК ХОРОБРИХ! :: Дніпропетровське інформаційно-аналітичне Інтернет-видання "СПЕЦКОР" потребує інвестицій для подальшого розвитку: покращення матеріально-технічної бази й створення штату співробітників. Цей сайт є результатом індивідуальних творчих, матеріальних, технічних й організаційних зусиль автора. Створення відповідних умов для діяльності команди однодумців дозволить "СПЕЦКОРУ" вийти на якісно новий рівень, що значно сприятиме реалізації патріотичної місії Інтернет-видання. Бізнесмени з Україною в серці, відгукніться! "СПЕЦКОР" розраховує на вашу допомогу. Тел: 8 066 449-70-21 е-маil: spetskor@ukr.net :: СВОБОДУ НЕ СПИНИТИ! :: СПЕЦКОР ::
Архіви статей: 2011  2010  2009  2008  2007  2006  2002-2005
© Олексій Мазур 2002-2013
© Веб-дизайн, Андрій Мазур 2002-2013
Всі права захищені. Використання матеріалів СПЕЦКОР дозволяється
за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на СПЕЦКОР.

Украинская Баннерная Сеть

Warning: require_once() [function.require-once]: Unable to access /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Warning: require_once(/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php' (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64