Банерна Мережа ЗМІ
СПЕЦКОР::головна Дніпропетровське
інформаційно-аналітичне
інтернет-видання
персональний сайт журналіста Олексія Мазура
Академія Української Преси Життя і Смерть - художньо-аналітичні сторінки Андрія Мазура... [Vox.com.ua] Портал українця Пресса Украины Украинский портАл

головна :: про автора :: "office" :: контакт :: архів-2011 :: архів-2010
коріння дуба, сакури гілля - поетичні сторінки Андрія Мазура
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА, бандюкович - ПОВНА ЖОПА! ЗЕКА - ГЕТЬ!! РЕ-ВО-ЛЮ-ЦІЯ!!! -= СПЕЦКОР =- Повалення леніна - це не вандалізм, а відновлення історичної справедливості. -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на місці Євромайдану мер Куліченко облаштував ярмарок. -= СПЕЦКОР =- Міліція залишила дніпропетровський Євромайдан якраз перед нападом "тітушек". -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на Євромайдан вийшли за різними підрахунками від 500 до тисячі городян. -= СПЕЦКОР =- Азаров сказав, що не боїться ЄвроМайдану. А даремно! -= СПЕЦКОР =- В Януковича язик не повертається сказати слово "українці". Замість цього він вживає "співвітчизники". -= СПЕЦКОР =- Лакейство і "раболєпіє" Януковича не знає меж. -= СПЕЦКОР =- Політика Януковича - це державна зрада і національне приниження українців. -= СПЕЦКОР =-
Пошук на сайті:
метод пошуку: "і" "або"


Педагогічні пристрасті

Окремі представники трудового колективу Педагогічного училища Дніпропетровського національного університету, що здійснює підготовку вихователів для дитячих садків, учителів початкової школи, на спеціально скликаній ними прес-конференції виступили з гострою критикою на адресу директора педучилища Михайла Гугеля.

Працівниці зі стажем у 30 й більше років - викладачі вищої категорії Світлана Стефанська, Євгенія Василенко, викладач Лариса Колесник (10 років очолювала профком закладу) та інші звинуватили керівника у перешкоджанні підвищенню статусу навчального закладу; порушенні Типового Положення про атестацію педпрацівників - заміні об'єктивних критеріїв оцінювання особистими уподобаннями, непроведенні відкритих уроків - обов'язкової умови атестації, прийнятті рішення без персонального обговорення; наданні фірмам в оренду приміщень двох дев'ятиповерхових гуртожитків, що в одному з центральних районів, за значно заниженими порівняно з загальноприйнятими по місту тарифами: є такі, що сплачують лише 78 коп. за квадратний метр.

Освітяни припустили, що адміністрацією закладу навмисно створюється штучне зниження вступного конкурсу через що відповідно падає якісний рівень контингету студентів. Це призводить до збільшення відрахувань, а відтак і скорочення загальної кількості студентів. Таким чином звільняються місця у гуртожитках, площу яких потім можна здавати в орнеду

При цьому, обурені викладачі акцентують, що й ті кошти, які надходять від оренди від комерційних груп (близько 300 000 грн. на рік) не спрямовуються на проведення необхідного ремонту будівлі - дах учбового закладу постійно протікає, а в аудиторіях верхнього поверху воду збирають цеберками - і в той же час студентів примушують здавати чималенькі суми на ремонт.

Серед іншого, викладачі дорікають, що один з орендаторів - магазин "Сантехніка" - зайняв приміщення їдальні, унеможлививши її функціонування. Вони також висунули претензії з приводу того, що: значна кількість фірм у гуртожитках створює перевантаження електромережі й через це студенти змушені користуватись електроплитками за графіком; розташоване на подвір'ї учбового корпусу СТО "Fiat" створює небезпеку для студентів й викладачів; частину приміщення спортивного залу училища перетворено на платну сауну, яка цілодобово працює для сторонніх користувачів.

Також було зазначено, що директор, користуючись діючою в училищі з 1997 року контрактною системою, звільняє незручних для себе працівників (так були звільнені викладачі вищої категорії А.М. Кутняк, С.З. Стефанська, Є.М. Василенко). За їхніми словами, директор просто нав'язує контрактну систему, хоча за Законом, це не є обов'язковою формою трудового договору для вищих навчальних закладів першого рівня акредитації, яким є педучилище. З цього приводу обкомом профспілки зроблене Подання про порушення трудового законодавства.

Викладачі наголошують, що в навчальному закладі, який має зрощувати майбутнього вчителя культивується атмосфера залякування, приниження професійної й людської гідності, здійснюється адміністративний диктат. Тиску піддаються як педагогічний склад, так і студенти, що особливо проявилось під час виборів директора училища в 2004 р. Після них Гугель розпочав відверту розправу з тими, хто голосував не за нього: звільнено викладача Є.М. Василенко, видаються накази про стягнення, чиняться перешкоди науковій роботі викладачів та інш.

Тривожить викладачів і намагання директора відділити Педучилище від ДНУ. В прагненні Гугеля зробити навчальний заклад автономним, вони вбачають бажання керівника стати повновладним хазяїном закладу комунальної власності для того, аби вільно розпоряджатися його майном.

За роз'ясненням СПЕЦКОР звернувся безпосередньо до директора Педучилища М.С. Гугеля. Ось що Михайло Семенович відповів з приводу висловлених претензій:

- Статус навчального закладу визначається Міністерством освіти і науки України. Педучилище є вузом першого рівня акредитації. З пропозицією про підвищення статусу мають право виступати органи місцевого самоврядування, адже наш заклад - комунальний, належить до власності територіальних громад міст, селищ області і підвищення рівня акредитації не залежить від ініціативи директора. Для того, аби наш заклад став коледжем, в ньому повинні працювати 75 % викладачів з науковими ступенями, з них - 50 % на постійній основі, 25 % - з погодинною оплатою праці. 10 % викладачів повинні бути докторами наук. Сьогодні у нас немає потрібної кількості фахівців такого рівня. Ми намагаємось просуватись у цьому напрямку. Низка наших викладачів працює над кандидатськими, є пошукувачами ступенів. Раніше ніж вони захистяться, претендувати на звання коледжу не можна.

Є й інші складнощі, наприклад розбіжності між законами про освіту і працю. Не визначено, хто такий випускник коледжу - вчитель-бакалавр: які його функціональні обов'язки, ким має працювати в школі, на яку зарплату повинен розраховувати? Як можна готувати бакалаврів, якщо немає відповідей на ці питання? Сьогоднішні бакалаври працюють тими і отримають таку ж з/п, що і випускники технікумів, училищ. Всі ці питання є робочими. У департаменті вищої освіти МОН нам рекомендували не поспішати із намаганням підвищити стаус закладу. Все це відбудеться поступово разом із подальшим реформуванням системи освіти.

СПЕЦКОР: Щодо атестації, проведення якої відбувається не належним чином...

- Атестація у нашому закладі відбувається згідно з існуючими нормативами. Всі її етапи - під пильним контролем обласної атестаційної комісії, на завершальній стадії вона обов'язково виїжджає безпосередньо на місце. Будь-які порушення одразу були б нею виявлені... Відкриті уроки проводяться за графіком. Без відкритих уроків атестація не відбувається. Матеріали відкритих занять - в методичному кабінеті.

СПЕЦКОР: Наступні зауваження торкаються оренди приміщень гуртожитку...

- Оскільки заклад є комунальними, то рішення з приводу оренди приймається не директором Педучилища, а відділом власності обласної ради, який виносить свої пропозиції на затвердження сесії. Ціни теж встановлює не училище. Є методика, вироблена Кабміном, згідно з нею, орендну плату встановлює відділ власності облради: відділ відряджає на місце експерта, який складає відповідний акт з встановленням вартості приміщень, на підставі якого робиться розрахунок щомісячної орендної плати. 70 % цієї плати залишається в училищі, 30 % - йде до обларди. (директор демонструє низку дозвільних документів за підписами М. Швеця та В. Залуніна...)

СПЕЦКОР: Чи правда, що деякі фірми платять всього 78 коп. за кв. метр?

- Здається, мова йде про майстерню з прирізки скла, що знаходиться у підвальному приміщенні: без вікон, з комунікаційними трубами над головою... Тому там і така орендна плата. Училище бере таку орендну плату, яка затверджена відповідними документами. Я можу лише виконувати затверджені рішення. Моєї компетенції тут не більше і не менше.

СПЕЦКОР: Вас звинувачують у неефективному використанні коштів від оренди...

- Розпорядження цими коштами теж не є виключною компетенцією училища. Згідно з Постановою Кабміну позабюджетні кошти враховуються як бюджетні. Відтак фінансовий відділ обласного управління освіти розписує по статтях, як ці кошти ми повинні витратити. В поточному році вперше за останні дванадцять ми отримали на ремонтні роботи 70 тис. грн. До цього нам виділяли на утримання примішень кошти з річного розрахунку 1 грн. на один кв. метр. У нас 10 700 кв. м. Що можна зробити за цю суму? Якби ми не використовували кошти від оренди, тут все давно розсипалося б.

СПЕЦКОР: З приводу електроплит в гуртожитках, якими через надзвичайне навантаження з боку фірм на електромережі, студенти змушені користуватися за графіком.

- В одному з двох наших гуртожитків проживає основна кількість студентів закладу. Там плити - газові. В іншому гуртожитку плити електричні і там дійсно є графік. Необхідність його впровадження викликана тим, що, на жаль, неодноразово фіксувалися випадки, коли студенти включали плити зранку й забували їх виключити, йдучи на заняття. Ці плити працювали цілими днями і ночами, коли ними ніхто не користувався: цього не витримували тени й горіли. Відтепер, плити вмикаються за декілька годин до початку занять, після них і о десятій вечора вимикаються. Жодних інших причин для задіяння графіку немає.

СПЕЦКОР: Щодо СТО, яке створює небезпеку для студентів і викладачів та їдальні, приміщення якої віддано фірмі...

- СТО розташовано в гаражних боксах, які у дворі училища, що за навчальним корпусом. Там студенти й викладачі не ходять... Стосовно їдальні. Вона у нас є - розташована в приміщенні гуртожитку, бо в навчальному корпусі немає для цього приміщень, які б відповідали нормам СНІП для їдалень. Ну, отак ця споруда збудована. Раніше тут була їдальня в підвалі нижче рівня каналізаційних стоків. Тому, як тільки траплялась якась аварія - все це опинялось в нашій їдальні. В 1992 році під час капітального ремонту навчального корпусу санітарні служби заборонили функціонування цієї їдальні. До того ж, розпався міжшкільний трест їдалень, який обслуговував наш заклад і все своє обладнання він забрав. Було знайдено приміщення і фірму, яка своїм коштом повністю відремонтувала його й придбала необхідне обладнання. Їдальня ця розрахована на 60 місць. Ми не проти того, аби під час занять послугами їдальні користувалися сторонні люди.

СПЕЦКОР: Чи нав'язуєте ви контрактну систему, яка не є обов'язковою з метою подальшого звільнення незручних для вас працівників?

- За весь час функціонування контрактної системи в училищі звільнено всього три особи. В одному з цих випадків то був викладач, предмет якого виключили з навчального плану. Це сталося за рік до закінчення котракту. Цей рік вона ще працювала, викладаючи скасований предмет. В іншому випадку, після завершення дії контракту, була звільнена людина, яка давно досягла пенсійного віку, до того ж, не було й можливості забезпечити її необхідними годинами. Контрактна система дійсно не є обов'язковою і в Педучилищі ніхто нікого не примушує укладати контракти. Чому вона була запропонована? Тому що вона створює для викладача додаткові переваги і це наочно підтверджує вищенаведений випадок, коли навіть при скасуванні предмету заклад, за діючого укладеного з працівником контракту, вимушений був забезпечувати його роботою й оплатою за неї. Із здобуттям Україною незалежності кількість часів російської мови скорочується. Як предмет російська мова вже не займає того місця, яке вона займала до того. Звичайно ж, звільняються її викладачі. Кожного року з Міністерства нам надходять відповідні документи, які регламентують кількість годин з тієї чи іншої дисципліни. Контрактна система, як я вже сказав, не є обов'язковою. Закон пропонує на вибір інші системи оформлення трудових відносин. Людина в праві обирати.

СПЕЦКОР: Вас звинувачують у тім, що ви намагаєтесь зробити заклад автономним з метою стати його повновладним господарем...

- Знову ж таки, Статус закладу визначається його власником. Педучилище - комунальний заклад. Не в моїй, як директора, компетенції, робити тут якісь корективи: чи то організовувати, чи то реорганізовувати заклад. Я - найманий працівник. Статус закладу може бути змінено або Постановою Кабміна, або рішенням облради. Я не можу вплинути на вирішення цих питань. Навряд чи моя думка може бути сприйнятою цими інституціями як інструкція до виконання. Єдине, на що я можу розраховувати, так це на те, аби моя думка при прийнятті рішення була взята до уваги.

СПЕЦКОР: Ваші опоненти, як аргумент за зняття вас з займаної посади, наводять висновки комісії облуправління освіти за підписом начальника відділу Антона Димури, де ректору ДНУ Миколі Полякову рекомендовано відсторонити вас від виконання обов'язків...

- Нечисленну групу моїх опонентів очолює викладач Колесник, яка два роки тому, після того, як в мене закінчився контракт, претендувала на посаду керівника закладу. Згідно з законом, директор училища обирається загальними зборами трудового колективу, а потім власник або уповноважений ним орган відповідно з рішеннями зборів призначає директора. На цих зборах Колесник не набрала навіть третини голосів. Вважаю, тут має місце образа на колектив, що її не обрали директором. Після того вона і почала свою діяльність зі звернень до різних інстанцій. З тих пір за її листами у закладі побувало багато різних комісій. Якщо ви бажаєте, можете пройтися по аудиторіях і запитати викладачів, що вони з цього приводу думають... Щодо висновків комісії. Дійсно, працювала комісія, в складі якої були представники облуправління, університету. Стосовно її висновків... Були пропозиції щодо покращення роботи. Такі пропозиції робить будь-яка комісія.

СПЕЦКОР: Чи була там рекомендація щодо вашого звільнення?

- Рекомендація щодо мого звільнення була. Начальник відділу вищої освіти облуправління Димура не пропрацював в жодному навчальному закладі жодного дня. Він не провів жодного уроку, не прочитав жодної лекції. Він не знає, як здійснюється організація навчального процесу. В комісії були різні люди, що переревіряли різні напрямки. Вони внесли свої пропозиції. Перевіряючи свою ділянку, Димура не переглянув жодного документа. Він не знав, які документи йому потрібно продивитись, які документи йому потрібно затребувати, аби виконати свою місію. Він написав, що начебто мною порушується контракт: було зроблено висновок, що заклад не виконує план з набору студентів і це є порушенням контракту. Але ж він не дивився протоколів приймальної комісії. У нас при плані у 175 чол. було прийнято 274 студенти. Це є виконанням чи невиконанням плану? Також було зроблено висновок про те, що вчителі не проходять курси з підвищення кваліфікації. Це - абсолютна маячня. Без цього не можна було б пройти жодної атестації. Діяльність Димури я розцінюю як адміністративне кілерство, бо він вже прийшов до закладу з метою усунути мене з посади. Всі необхідні дані я надав облуправлінню, ДНУ. Звідти до мене немає жодних претензій.

СПЕЦКОР: Як давно Антон Димура працює в обласному управлінні?

- Це зовсім молода людина, працює в облуправлінні лише перший рік. Здається, він зайняв посаду після виборів.

СПЕЦКОР: Чи є правдою, що частину приміщення спортзали ви віддали під сауну?

- "Сауна" - це окрема будівля, яка стоїть поряд з будівлею спортзали. Останній функціонує згідно з відповідними нормами. Та й сама "сауна" - це не "сауна", а оздоровчий центр. Це приміщення здається в оренду. В цій "сауні" миються діти, що постійно мешкають в гуртожитках. Вони користуються нею безкоштовно. У нас існує така домовленість з цим підприємством. Реагуючи на скарги, його перевіряла і прокуратура, і санстанція. Ніяких порушень закону не виявлено.:: СПЕЦКОР :: СВОБОДА - ЗДОБУТОК ХОРОБРИХ! :: Дніпропетровське інформаційно-аналітичне Інтернет-видання "СПЕЦКОР" потребує інвестицій для подальшого розвитку: покращення матеріально-технічної бази й створення штату співробітників. Цей сайт є результатом індивідуальних творчих, матеріальних, технічних й організаційних зусиль автора. Створення відповідних умов для діяльності команди однодумців дозволить "СПЕЦКОРУ" вийти на якісно новий рівень, що значно сприятиме реалізації патріотичної місії Інтернет-видання. Бізнесмени з Україною в серці, відгукніться! "СПЕЦКОР" розраховує на вашу допомогу. Тел: 8 066 449-70-21 е-маil: spetskor@ukr.net :: СВОБОДУ НЕ СПИНИТИ! :: СПЕЦКОР ::
Архіви статей: 2011  2010  2009  2008  2007  2006  2002-2005
© Олексій Мазур 2002-2013
© Веб-дизайн, Андрій Мазур 2002-2013
Всі права захищені. Використання матеріалів СПЕЦКОР дозволяється
за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на СПЕЦКОР.

Украинская Баннерная Сеть

Warning: require_once() [function.require-once]: Unable to access /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Warning: require_once(/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php' (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64