Банерна Мережа ЗМІ
СПЕЦКОР::головна Дніпропетровське
інформаційно-аналітичне
інтернет-видання
персональний сайт журналіста Олексія Мазура
Академія Української Преси Життя і Смерть - художньо-аналітичні сторінки Андрія Мазура... [Vox.com.ua] Портал українця Пресса Украины Украинский портАл

головна :: про автора :: "office" :: контакт :: архів-2011 :: архів-2010
коріння дуба, сакури гілля - поетичні сторінки Андрія Мазура
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА, бандюкович - ПОВНА ЖОПА! ЗЕКА - ГЕТЬ!! РЕ-ВО-ЛЮ-ЦІЯ!!! -= СПЕЦКОР =- Повалення леніна - це не вандалізм, а відновлення історичної справедливості. -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на місці Євромайдану мер Куліченко облаштував ярмарок. -= СПЕЦКОР =- Міліція залишила дніпропетровський Євромайдан якраз перед нападом "тітушек". -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на Євромайдан вийшли за різними підрахунками від 500 до тисячі городян. -= СПЕЦКОР =- Азаров сказав, що не боїться ЄвроМайдану. А даремно! -= СПЕЦКОР =- В Януковича язик не повертається сказати слово "українці". Замість цього він вживає "співвітчизники". -= СПЕЦКОР =- Лакейство і "раболєпіє" Януковича не знає меж. -= СПЕЦКОР =- Політика Януковича - це державна зрада і національне приниження українців. -= СПЕЦКОР =-
Пошук на сайті:
метод пошуку: "і" "або"


"Подонбасились"...

В чергових "Теледебатах" на 51 каналі зійшлися політичні сили, які в своїй виборчій кампанії чи не більше за всіх інших розігрують регіональну карту: Партію регіонів представляв народний депутат, голова обласного виборчого штабу Блоку Януковича Олег Царьов, "Громаду" - депутат міськради, керівник міського штабу виборчого об'єднання Загід Краснов. Від перших й досі "тхне" ПіСУАРом - ця нехитра конструкція назавжди стала яскравим символом їхньої регіональної політики; другі, під здійснюваним з-за океану керівництвом Павла Лазаренка, хочуть пройти до Верховної Ради на гаслах про захист інтересів Дніпропетровщини і дніпропетровчан, роблячи ставку на так званий "регіональний патріотизм".

Хоча ці партії виступають опонентами одна одній (до того ж Дн-ська область є єдиною, де "Громада" може, принаймні теоретично, претендувати на суперництво з ПР, адже неможливо навіть уявити, щоб об'єднання Павла Лазаренка чинило гідну конкуренцію тим же "Регіонам" й взагалі будь-якій іншій політичній силі за межами означеної території), насправді вони є дуже близькими по своїй суті, бо обидві є, сказати б, "донецькими" за сповідуваними цінностями, пріоритетами, ментальністю. Ріднять їх і оцінки поточних політичних подій, і програмові цілі.

Наприклад, Краснов і Царьов єдині в своїх різко негативних характеристиках доволі знакового візиту голови "Нафтогазу України", лідера КУНу Олексія Івченка до Росії, під час якого той спілкувався з тамтешніми посадовцями українською.

- Мне не понятно, когда в ту страну, где дружески относятся по этому вопросу и почти даром дают газ (що значить "даром"? - прим. авт.), Ивченко едет с переводчиком, - з характерним акцентом висловлюється уродженець сонячного Дагестану Загід Краснов. - Этого шага со стороны России (підвищення цін на газ - прим. авт) можно было ожидать даже только из-за этого.

Отже, українського урядовця Івченка звинувачено в тім, що під час офіційного (!) візиту до Росії, той, представляючи Державу, вів спілкування... державною, рідною для себе, українською мовою. Що ж тут "кримінального"? Адже, перетинаючи кордон, українці не перестають бути українцями!

Захист національних інтересів - справа складна і копітка. Ведення перемовин українською - один з її елементів. Хочеться вірити, що часи проросійського Кучми, коли зовнішня політика України максимально відповідала російським інтересам і у всіх проявах будувалась за принципами "чего изволите?", назавжди минули. Відтепер ситуацію слід виправляти, ставлячи все з голови на ноги. Те, що такий процес викликає незадоволення у росіян, цілком зрозуміло. Дивує, що до них в своїй реакції приєднуються окремі громадяни України, які продовжують дивитися на світ не українськими, а російськими очима. Але це якраз і є гіркими наслідками панування попередніх режимів.

Є очевидним, що енергетичний шантаж з боку Росії все одно, рано чи пізно, але послідував би. Адже її сусідка Україна завдяки перемозі Помаранчевої революції пішла зовсім іншим шляхом, демократичним, європейським. Протиріччя, які є між державами - світоглядні, принципові. Зрозуміло, що конфліктів у зв'язку з цим не уникнути, тим більше, враховуючи імпер-шовіністичні амбіції росіян. Але вважати винною у розпочатому Росією газовому шантажу українську, а не російську сторону - абсурд.

Зрештою, не зайвим було б нагадати Краснову та його однодумцям і такий принцип: "Краще вмерти стоячи, ніж жити на колінах!". Але зрозуміти це під силу лише гордим людям, як, власне, й вирішити газову проблему з честю і гідністю для країни.

Позицію громадівця Загіда Краснова цілком підтримав та розвинув тему регіонал Олег Царьов:

- По этому поводу я уже выступал, в том числе и на этом канале. После выступления, когда я первый сказал, что украинская делегация общалась с российской посредством переводчика, мне даже пригрозили иском "национал-озабоченные"...(сміх в студії)

Олексій Мазур, "СПЕЦКОР": Давайте будемо більш коректними.

Віталія Шилова, ведуча: Да..

"СПЕЦКОР": Що значить "озабоченные"? А я вважаю, що це нормальні люди. І це не смішно...

Царьов:.. Не знаю...

Під час передачі "СПЕЦКОР" також задав запитання щодо проросійського вектору Партії регіонів:

- Вам не здається, що проросійський вектор у вашої партії настільки потужний, що її можна вважати скоріше Партією Регіонів Росії, а не України?..

Царьов: Я очень часто это слышу, особенно в Киеве. Хочу сказать… Была одна большая страна. Есть два народа, которые никогда не сражались друг против друга - украинский и русский (хіба росіяни ніколи не чинили українцям зла, а українці не захищалися? - прим. авт.) Наши проблемы во многом общие. У нас одни и те же перспективы по выходу из кризиса. И то, что мы сегодня искусственно нагнетаем русофобию, антирусскую риторику…

Шилова: Шесть человек из семи присутствующих в студии говорят по-русски…

Щодо сповідуваного партіями "регіонального патріотизму" (на цьому особливо наголошував громадівець Краснов, протиставляючи "Громаду" іншим партіям, в списках яких дніпропетровці трапляються рідко або за номерами, далекими від першої десятки), то обрана стратегія є не тільки хибною, але й великою мірою небезпечною, такою, що засвідчує відсутність у цих політичних сил державницького мислення, бачення української перспективи в цілому.

Виходячи з тієї містечковості, якою озброївся Павло Іванович, складається враження, що "Громада" у всеукраїнському парламенті збирається вирішувати лише проблеми окремого регіона, що взагалі є місією нездійсненною в принципі та ще й ніби налаштовує дніпропетровчан на суперечки з цілою Україною. Такі тривожні тенденції в українській історії вже мали прецеденти.

Стосовно ж оптимізації співвідношень центрального й місцевих бюджетів, то чимало слушних пропозицій з цього приводу можна знайти в виборчих програмах багатьох достойних партій, чий всеукраїнський статус є поза сумнівами.

І взагалі в парламент потрібно іти для того, аби створювати сприятливі умови для розвитку цілої країни, а не перетягувати ковдру з одного регіону на інший.:: СПЕЦКОР :: СВОБОДА - ЗДОБУТОК ХОРОБРИХ! :: Дніпропетровське інформаційно-аналітичне Інтернет-видання "СПЕЦКОР" потребує інвестицій для подальшого розвитку: покращення матеріально-технічної бази й створення штату співробітників. Цей сайт є результатом індивідуальних творчих, матеріальних, технічних й організаційних зусиль автора. Створення відповідних умов для діяльності команди однодумців дозволить "СПЕЦКОРУ" вийти на якісно новий рівень, що значно сприятиме реалізації патріотичної місії Інтернет-видання. Бізнесмени з Україною в серці, відгукніться! "СПЕЦКОР" розраховує на вашу допомогу. Тел: 8 066 449-70-21 е-маil: spetskor@ukr.net :: СВОБОДУ НЕ СПИНИТИ! :: СПЕЦКОР ::
Архіви статей: 2011  2010  2009  2008  2007  2006  2002-2005
© Олексій Мазур 2002-2013
© Веб-дизайн, Андрій Мазур 2002-2013
Всі права захищені. Використання матеріалів СПЕЦКОР дозволяється
за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на СПЕЦКОР.

Украинская Баннерная Сеть

Warning: require_once() [function.require-once]: Unable to access /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Warning: require_once(/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php' (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64