Банерна Мережа ЗМІ
СПЕЦКОР::головна Дніпропетровське
інформаційно-аналітичне
інтернет-видання
персональний сайт журналіста Олексія Мазура
Академія Української Преси Життя і Смерть - художньо-аналітичні сторінки Андрія Мазура... [Vox.com.ua] Портал українця Пресса Украины Украинский портАл

головна :: про автора :: "office" :: контакт :: архів-2011 :: архів-2010
коріння дуба, сакури гілля - поетичні сторінки Андрія Мазура
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА, бандюкович - ПОВНА ЖОПА! ЗЕКА - ГЕТЬ!! РЕ-ВО-ЛЮ-ЦІЯ!!! -= СПЕЦКОР =- Повалення леніна - це не вандалізм, а відновлення історичної справедливості. -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на місці Євромайдану мер Куліченко облаштував ярмарок. -= СПЕЦКОР =- Міліція залишила дніпропетровський Євромайдан якраз перед нападом "тітушек". -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на Євромайдан вийшли за різними підрахунками від 500 до тисячі городян. -= СПЕЦКОР =- Азаров сказав, що не боїться ЄвроМайдану. А даремно! -= СПЕЦКОР =- В Януковича язик не повертається сказати слово "українці". Замість цього він вживає "співвітчизники". -= СПЕЦКОР =- Лакейство і "раболєпіє" Януковича не знає меж. -= СПЕЦКОР =- Політика Януковича - це державна зрада і національне приниження українців. -= СПЕЦКОР =-
Пошук на сайті:
метод пошуку: "і" "або"


Чи всіх своїх "героїв" знає "Батьківщина"?

"Вкрай непорядна людина", "це той, хто готовий іти по трупах", "він справжній тиран", "людиноненависник", "тримає носа за вітром", "пристосуванець", "підступний цинік", "працює під надійним "дахом", "шахрай", "організатор Холодомору 2001-2004 рр.", "гауляйтер", "фашист", "лайно" - так характеризують гендиректора ВАТ "Дніпрошина" В.В. Вербаса проінтерв'юйовані СПЕЦКОРОМ робітники підприємства та мешканці відомчого житла збанкрутілого тресту "Дніпроспецбуд" (представники декількох сотень сімей), куди "Дніпрошина" постачала тепло і які, за злим роком, незважаючи на статус справних платників, були відключені від опалення протягом трьох зим поспіль через відсутність стовідсоткової (до останньої копійки, як, за їхніми словами, вимагав Вербас) проплати послуги.

Також серед "заслуг" керівника заводу і за сумісництвом депутата міськради Вербаса - безумовний рекорд за кількістю пропущених сесій міського парламенту: одні обранці говорять, що він був на двох сесіях, інші - на одній. Серед сумлінних депутатів є й такі, що навіть висловлюють сумніви стосовно того, чи зможуть вони ідентифікувати "невловимого" при зустрічі, адже знають його лише за фотографією. З цього приводу у СПЕЦКОРА народилося таке: "Юстас - Вербасу: як будете на сесії, підійдіть к мікрофону і назвіться - Центр забув, як ви виглядаєте".

Тему пропусків підняв свого часу депутат А.К. Немикін - голова профільної комісії міськради. Виступаючи на одній з сесій (жовтень 2003 р.), Анатолій Кузьмич звернув увагу колег на те, що з 12 сесій міськради 4 скликання в 2002 році Вербас був присутній лише на двох, а в 2003 р. - взагалі на жодній. Про це декілька років тому, будучи кореспондентом газети "Лица", автор написав в статті "Директор "Днепрошины" В. Вербас - рекордсмен по пропускам горсессий" (дивись 42 номер видання від 15.12.2003).

В грудні 2005 р. СПЕЦКОР поцікавився, скільки сесій вшанував своєю присутністю Вербас у одного з, здається, постійних учасників засідань міської ради - депутата Загіда Краснова: це сталося перед ефіром чергових "Теледебатів" на 51 каналі, куди СПЕЦКОР також був запрошений в числі інших журналістів. Трохи поміркувавши, той відповів: "Одну".

Закидають цьому діячеві (Вербасу) й перешкоджання в проведенні агітаційних заходів кандидатів в президенти України під час минулої кампанії, й використання адмінресурсу на користь "двічі несудимого" Януковича. Зокрема, перед зустріччю О. Мороза з городянами на площі КСК "Шинник", туди були пригнані вантажівки, які спочатку загороджували в'їзд, а потім намагалися затулити собою імпровізовану сцену.

Але все це аж ніяк не завадило Віталію Володимировичу отримати нещодавно партійний квиток "Батьківщини" - одного з надійних форпостів Помаранчевої коаліції - й зайняти гідне місце у списках кандидатів від БЮТ до міської ради на наступних виборах. Відтепер новоспечений "батьківщинець" Вербас регулярно проводить соцопитування робітників очолюваного ним підприємства на предмет їхніх політичних симпатій з тим, аби, слід розуміти, "скоректувати" ситуацію згідно з його новими уподобаннями.

Інформація про такі соцопитування - не "агентурні" дані. Про це СПЕЦКОР дізнався в процесі особистої бесіди від самого Віталія Володимировича, якому зателефонував задля висловлення низки претензій морально-етичного плану, суть яких зводилася до дискредитації ним "Батьківщини", враховуючи шлейф, що тягнеться за керівником-депутатом, самою своєю наявністю в лавах достойної політичної сили.

Зателефонувавши в приймальню директора, журналіст назвався автором низки критичних статей про керівника підприємства (газета "Лица" за №№ 42 від 15.10.2003; 44 від 29.10.2003; 51 від 17.12. 2003; 53 від 30.12.2003; 8 від 25.02.2004 та інш.) і, зазначивши про привід для появи чергового матеріалу з цієї ж серії, попросив з'єднати з Вербасом.

Від секретарки дізнався, що завдяки виданим "на гора" статтям, незважаючи на термін їхньої давності, про мене й досі пам'тають, а в цю хвилину Віталій Володимирович відсутній. Далі послідувала пауза, після якої мене попросили ще трохи зачекати. Через деякий час секретарка поінформувала, що директор якраз з'явився і готовий зі мною поспілкуватись.

Віталій Володимирович, нехай і неохоче, але, слід віддати йому належне, на контакт із критично налаштованим щодо нього журналістом все-таки пішов.

В процесі жвавих й енергійних перемовин обидві сторони вкотре обмінялися низкою взаємних претензій. Вербас звинуватив журналіста у тенденційному підході, свідомому чи ні викривленні фактів й вкотре відкинув всі висунуті на його адресу звинувачення.

Стосовно ж "інкримінованої" йому організації Холодоморів сказав, що відключати людей від тепла чи ні - не в його компетенції, що передоплати за тепло ніколи у жителів не вимагав і дати тепло за відсутністю стовідсоткової оплати теж був не в змозі.

В той же час логіка постраждалих така.

По-перше, справні платники не мають страждати через те, що не сплачують сусіди.

По-друге, Вербас - керівник підприємства, котельня якого опалює їхні домівки, і перекриття труби з теплом - не прерогатива чергового по котельні. Це питання не може не стосуватися Вербаса напряму і бути поза його компетенцією.

По-третє, якщо Вербас сам і не вимагав стовідсоткової передоплати у громадян, що не передбачено законом, то він вимагав це від збанкрутілого "Дніпроспецбуду", який автоматично перекладав цей тягар на людей. Не знати про банкрутство тресту Вербас не міг, відтак його позиція, м'яко кажучи, не є переконливою.

По-четверте, якби Віталій Володимирович був спроможний до прояву елементарного людського співчуття та ще й сумлінно підходив до свого депутатства, то міг би зрушити проблему з мертвої точки хоча б ініціюванням розгляду на сесії міської ради питання передачі відомчого житла неіснуючого відомства до комунальної власності. Навряд чи депутати не прислухалися до такої впливової людини. Ні перше, ні друге не могло відбутися, бо піклування про людські долі не є для Вербаса природним. Та й як же він про них піклуватиметься, якщо його не буває на сесіях? Більше того, демонструючи свою незбагненну жорстокість, керівник підприємства й депутат лише поглиблював проблему, доводячи людей до нестерпних страждань у 15-20 градусні морози.

"В качестве решения текущих проблем с отоплением четырех домов треста "Днепроспецстрой", в которые "Днепрошина" подает тепло, Вербас предложил обратившемуся к нему по этому поводу корреспонденту (Олексію Мазуру - прим. ав.) погасить имеющуюся на тот момент задолженность потребителей в 8 тыс. грн., разделив с журналистом сумму пополам: "Я - 4 тыс. и вы столько же - и тогда тепло будет, идет?". Не нашлось у газетчика столько денег, и триста семей (в том числе ветераны ВОВ и труда, остарбайтеры, грудные младенцы) продолжали мерзнуть до апреля. Не дотянул до тепла лишь один из многострадальцев - выбросился дед с восьмого этажа. Нельзя сказать, что самоубийство непосредственно было вызвано только невыносимыми условиями существования и нечеловеческими страданиями в условиях жуткого холода, но и они сыграли свою роль в этой трагедии. Жаль, что тогда не нашлось у Вербаса, директора предприятия с полумиллиардным оборотом, всех восьми тысяч, может, пожил бы еще старик"

/Алексей Мазур, "ЛИЦА", № 42 от 15.10.2003/

Немає тепер в живих і остарбайтерів. Одна така нещасна бабця якось поремствувала, що, працюючи в фашистській Німеччині у війну, зазнаючи моральних і фізичних тортур, не знала такого холоду, який влаштував їй у наші дні співвітчизник-депутат Вербас. Відтоді окремі гарячкуваті голови, що в емоціях називали Вербаса "фашистом", серйозно замислились над адекватністю такої характеристики - "чи не є Вербас гірше за них?".

Слід зазначити, відомче житло тресту розташоване не на виборчому окрузі Вербаса - на сусідньому. Та від цього воно не перестає перебувати в місті Дніпропетровську, а люди не престають бути людьми...

А от які звинувачення на адресу директора СПЕЦКОР почув, що називається, з самого робітничого середовища:

- Вербас підвищує зарплату адміністрації й робітникам підприємства абсолютно непропорційно: першим - на 70-80 %, другим - лише на 10 %; те ж саме щодо нарахувань премій;

- травми, отримані працівниками на підприємстві, адміністрація воліє видавати за побутові. Був наведений такий приклад: одного разу постраждала молода людина - син заступниці директора по кадрах. Матері коштувало багато зусиль те, аби травма була зафіксована, як і належить - виробничою. Незважаючи на спротив, мати добилася свого. Через деякий час вона позбулася роботи - скоротили її посаду. Тут йдеться про представницю самої адміністрації, що вже й казати про пересічну трудову людину;

- маніпулює акціями підприємства: проводить додаткові емісії, доцільність яких викликає у робітників великий сумнів та й не додає оптимізму на отримання дивідендів;

- створивши диктаторський режим правління, привніс на завод велику плинність кадрів;

- зорганізував цех регенерації, функціонування якого пов'язано з виділенням дуже шкідливих речовин, через що людям немає чим дихати, йдуть викиди і в оточуюче середовище, та Вербаса це мало хвилює.

Порівнюючи нинішнього керівника з попереднім - Тютіним, шинники зазначають, що попередник Вербаса був куди більш порядною, чуйною людиною, легко йшов на контакт з простими робітниками.

"Тютін був нормальним мужиком, але банда його таки додавила, - висловлюються інтерв'юери. - А Вербас ненавидить й боїться людей. До нього не протиснутись. В цехах майже ніколи не буває, з простим людом не спілкується. Одного разу прибіг як вшпарений для того, аби придушити можливий виступ протесту. З тих пір взагалі - не дай, Боже, десь щось таке сказати. Тримає підприємство в їжачих рукавицях. Це людина жорстка і навіть жортстока, підступна і слизька. І проти нього - не попреш. До того, що він сам директор, так ще й застрахований дуже надійним і високим дахом."

Зі слів співбесідників СПЕЦКОР дізнався, що Віталій Володимирович прийшов на завод з села. Спочатку працював у цеху зборки. У своїй кар'єрі просувався як комсомольський, а потім й партійний активіст. Все робив так, аби максимально догодити вищому керівництву. Так і виплив на гору.

Проведене СПЕЦКОРОМ опитування поза заводськими стінами безумовно не можна вважати репрезентативним. Зрозуміло, що тут не йдеться про організоване опитування цілого колективу чи навіть окремих його підрозділів. Можливо, висловлені оцінки не відповідають реальному стану речей і є хибні. Та все ж таки вони є. Чи не привід це для того, аби замислитися як самому Вербасу, так і його новим однопартійцям? Чи може прикрасити партію людина з таким шлейфом негативу, і чи сприятиме це рейтингу політичної сили?

З одного боку, мати в своїх лавах таку потужну постать, як керівник великого промислового підприємства - справа надзвичайно спокуслива і вигідна. А з іншого... Коли Вербас був сам по собі - він дискредитував лише себе самого. Віднині він став частиною "Батьківщини"...

P.S.: СПЕЦКОР запрошує до продовження дискусії Віталія Вербаса, представників місцевої організації "ВО "Батьківщина" та будь-яких зацікавлених осіб.:: СПЕЦКОР :: СВОБОДА - ЗДОБУТОК ХОРОБРИХ! :: Дніпропетровське інформаційно-аналітичне Інтернет-видання "СПЕЦКОР" потребує інвестицій для подальшого розвитку: покращення матеріально-технічної бази й створення штату співробітників. Цей сайт є результатом індивідуальних творчих, матеріальних, технічних й організаційних зусиль автора. Створення відповідних умов для діяльності команди однодумців дозволить "СПЕЦКОРУ" вийти на якісно новий рівень, що значно сприятиме реалізації патріотичної місії Інтернет-видання. Бізнесмени з Україною в серці, відгукніться! "СПЕЦКОР" розраховує на вашу допомогу. Тел: 8 066 449-70-21 е-маil: spetskor@ukr.net :: СВОБОДУ НЕ СПИНИТИ! :: СПЕЦКОР ::
Архіви статей: 2011  2010  2009  2008  2007  2006  2002-2005
© Олексій Мазур 2002-2013
© Веб-дизайн, Андрій Мазур 2002-2013
Всі права захищені. Використання матеріалів СПЕЦКОР дозволяється
за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на СПЕЦКОР.

Украинская Баннерная Сеть

Warning: require_once() [function.require-once]: Unable to access /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Warning: require_once(/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php' (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64