Банерна Мережа ЗМІ
СПЕЦКОР::головна Дніпропетровське
інформаційно-аналітичне
інтернет-видання
персональний сайт журналіста Олексія Мазура
Академія Української Преси Життя і Смерть - художньо-аналітичні сторінки Андрія Мазура... [Vox.com.ua] Портал українця Пресса Украины Украинский портАл

головна :: про автора :: "office" :: контакт :: архів-2011 :: архів-2010
коріння дуба, сакури гілля - поетичні сторінки Андрія Мазура
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА, бандюкович - ПОВНА ЖОПА! ЗЕКА - ГЕТЬ!! РЕ-ВО-ЛЮ-ЦІЯ!!! -= СПЕЦКОР =- Повалення леніна - це не вандалізм, а відновлення історичної справедливості. -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на місці Євромайдану мер Куліченко облаштував ярмарок. -= СПЕЦКОР =- Міліція залишила дніпропетровський Євромайдан якраз перед нападом "тітушек". -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на Євромайдан вийшли за різними підрахунками від 500 до тисячі городян. -= СПЕЦКОР =- Азаров сказав, що не боїться ЄвроМайдану. А даремно! -= СПЕЦКОР =- В Януковича язик не повертається сказати слово "українці". Замість цього він вживає "співвітчизники". -= СПЕЦКОР =- Лакейство і "раболєпіє" Януковича не знає меж. -= СПЕЦКОР =- Політика Януковича - це державна зрада і національне приниження українців. -= СПЕЦКОР =-
Пошук на сайті:
метод пошуку: "і" "або"


"Справа" Вербаса поповнюється новими сторінками

У четвер, 19 січня, СПЕЦКОР був поінформований головним редактором газети"ЛИЦА" про протестний захід, проведення якого було заплановано наступного дня перед центральною прохідною ВАТ "Дніпрошина". Організатором акції, що мала на меті висловлення на адресу керівника підприємства й за сумісництвом депутата міськради низки претензій, виступало громадське об'єднання "Новая волна".

Свого часу автор, працюючи в "ЛИЦАХ", надрукував кілька критичних статей про директора-депутата В. Вербаса, зокрема про неналежне виконання ним депутатських обов'язків (за весь час депутатства, як зазначають колеги Вербаса по міському парламенту, з 2002 по 2006 рік "достойник" вшанував своєю присутністю лише 2-3 (!) сесії міськради) та зневажливе ставлення до нагальних потреб простих людей, яких, незважаючи на їхній статус справних платників, відключав від опалення у люті морози три зими поспіль, вимагаючи стовідсоткової передоплати за послугу від усіх мешканців відомчого житла, куди "Дніпрошина" постачала тепло.

Оскільки Вербас, так вже сталося, давно в полі професійної уваги журналіста, СПЕЦКОР не зміг оминути своєю увагою анонсовану на 20 число подію.

З'ясовуючи організаційні деталі запланованої акції, дізнався про надзвичайно неприємну для людини, сказати б, Помаранчевого світогляду, подробицю: надибав папірець, в якому організатором акції під гаслом "Чи всіх своїх "героїв" знає "Батьківщина"?" (так називалася стаття автора, що була розміщена на "СПЕЦКОРІ" нещодавно і в якій Вербасу дорікалася дискредитація ним гідної і шанованої політичної сили - "ВО "Батьківщина", куди той вступив, отримавши прохідне місце в партійному списку кандидатів до міськради) виступає Союз православних братств, відомий своєю участю в так званих хресних ходах за двічі несудимого Януковича.

Піднімаючи тему цілковитої невідповідності громадянина, керівника, депутата Вербаса сповідуваним оплотом Майдану - "Батьківщиною" - цінностям і привертаючи до цього увагу в першу чергу демократичної громадськості, місцевої партійної організації (з запрошенням до продовження дискусії представників всіх зацікавлених сторін, в т.ч. і самого Вербаса), взагалі не мав на увазі ніякі "Союзи".

Безумовно визнаючи право громадян та будь-яких їхніх об'єднань на проведення публічних акцій, в останню чергу автор хотів би бачити під заводською прохідною саме таких активістів, тим більше з гаслами, взятими з його журналістських матеріалів. Заходи з такими учасниками - недоречні й безперспективні, адже скверну скверною не виженеш-не вб'єш. Отже, не відмовляючись від жодного слова власних матеріалів про Вербаса, автор рішуче відмежовується від таких "послідовників-союзників".

В той же час усвідомлення СПЕЦКОРОМ можливості використання своїх публікацій світоглядними опонентами в жодному разі не може бути перешкодою для журналіста (зокрема, члена Національної спілки журналістів України, щирого прихильника Майдану, активного учасника помаранчевих подій в Дніпропетровську, дописувача у той час електронної газети "Сила народу") у чесному виконанні свого професійного обов'язку.

Продовжуючи з'ясовувати організаційні аспекти, СПЕЦКОР вийшов на зв'язок з Г.П. Басаном - представником громадського руху "Новая волна". Геннадій Петрович сказав, що саме це об'єднання виступає офіційним ініціатором акції, про що свідчить відповідна заява в міськвиконкомі. Походження листівки, де в якості організатора названий Союз православних братств, та ступінь "спорідненості" НВ з СПБ достеменно з різних причин з'ясувати не вдалося.


Захід біля заводської прохідної повинен був тривати з 6 до 9 та з 15 до 17 години. СПЕЦКОР, прибувши на місце о п'ятнадцятій, протестувальників не застав. Одначе, про оголошену акцію недвозначно свідчили відразу декілька обставин.

Будучи вірним своєму жорсткому, авторитарному стилю поведінки, Вербас підгототувався до можливої зустрічі з протестувальниками в найкращих традиціях кучмізму: під'їзди до прохідної й адміністративного корпусу "Дніпрошини" були надійно перекриті вантажівками.Така картина один до одного нагадала СПЕЦКОРУ, як під час минулої президентської кампанії влада зустрічала в Кривому Розі Народного кандидата, теперішнього Президента України Віктора Ющенка: тоді проспекти на шляху високого гостя й ескорта преси так само були надійно перекриті, різниця лише в тому, що замість вантажівок були використані тролейбуси. Хто ж повірить Вербасу, що ідея перегородити вантажівками в'їзди до площі перед КСК "Шинник" і спробувати затулити імпровізовану сцену, щоб не допустити зустрічі городян з кандидатом в президенти Морозом влітку 2004 року- не його, як він тепер інтерпретує.

Безпосередньо на майданчику перед прохідною стояв, зрозуміло, на який випадок (доправляння протестуючих громадян до пункта охорони порядку), заздалегідь прибулий "РАФік" - здається, це саме той, який закріплений за одним з опорних пунктів. Через вікна прохідної було видно, що там зібралися чи не кілька загонів заводської охорони - в такій чисельності у звичайні, "некритичні" для Вербаса дні її не побачиш. Посилене патрулювання здійснювалося й на спільній для прохідної, заводоуправління та інших адмінбудівель площі: змерзлі охоронці пильнували порядок, ходячи взад-вперед, вглядуючись в обличчя "підозрілих" незаводчан.

В пік протистояння на Майдані помаранчеві зігрівали гарячим чаєм своїх опонентів з біло-блакитного табору... Зрозуміло, що такої зустрічі непрошених гостей від Вербаса ніхто не в праві вимагати. Тут інше - навіть у 23-градусний мороз із сильним північним вітром (фактори, що не сприяють проведенню масових й тривалих заходів), Вербас все одно підготувався так, ніби завод хтось збирався атакувати, брати штурмом. У таких діях, з дозволу сказати, "батьківщинця" - повне ігнорування і неприйняття принципів Майдану, серед яких відкритість, прозорість, демократизм та й елементарна людяність. Замість цього Вербас надає перевагу "стрільбі з гармат по горобцях".

"До чого тут "прозорість" і "демократизм", якщо "Дніпрошина" - стратегічне підприємство і потребує належної охорони", - можуть заперечити журналісту. Ніхто з цим не сперечається, але ж Вербас бере на себе місію політика - він є депутатом міськради і хоче ним залишатися й надалі, прилипнувши до "Батьківщини". А як же до нього дістатися інакше, як не прийшовши до заводських стін, якщо на сесіях його не буває, в депутатських комісіях мабуть не працює, особистий прийом громадян навряд чи здійснює. Нічого не скажеш - позиція сміливого зайця: проголосити себе політиком і сховатися за заводською охороною і вантажівками.

Зв'язавшись з Геннадієм Басаном, СПЕЦКОР отримав таку інформацію про проведену акцію. За визнанням організатора, здійснити захід запланованою кількістю учасників й провести намічену агітаційно-пропагандистську роботу в повному обсязі не вдалося. Цьому завадили важкі погодні умови. В підсумку, акцією були охоплені лише окремі заводчани, яким були роздані відповідні матеріали: ксерокопії листа-звернення виборців 24 округу про невиконання депутатом Вербасом своїх депутатських обов'язків й низки критичних статей СПЕЦКОРА: останньої з сайту - "Чи всіх своїх "героїв" знає "Батьківщина"?" й інших, які свого часу були надруковані в газеті "ЛИЦА".

Протягом заходу до його учасників виходили представники адміністрації "Дніпрошини" й міліції. Показуючи посвідчення здалеку, вони відмовлялись називати себе, рекомендуючи припинити акцію й залишити місце її проведення.

Геннадій Басан заявив, що подібні виступи перед прохідною заводу "Новая волна" проводитиме ще не раз.

Як би кому не хотілося, але "справа Вербаса" стає дедалі резонанснішою. Те, що вона не додасть "Батьківщині" популярності й рейтингу - безсумнівно. Чи не привід це для партійного керівництва, особливо напередодні чергових визначальних для долі країни виборів, серйозно замислитись над доцільністю перебування в лавах "батьківщинців" такої одіозної персони як Вербас? СПЕЦКОР Христом Богом просить: зверніть на це увагу зараз! Не дайте ситуації загостритись! Не допустіть конфлікт до тієї стадії, яка справді може призвести до певних й незаслужених електоральних втрат достойної політичної сили. Рятуймо "Батьківщину"!

P.S. З поважних й добре поінформованих джерел СПЕЦКОРУ стало відомо, що на Вербаса подано до суду через те, що, передаючи відомче житло "Дніпрошини" до комунальної власності, мав сплатити місту мільйон гривень, але замість обіцяної суми сплатив лише 150 тис. З 87 переданих будинків придатними до проживання в них визнано лише чотири.:: СПЕЦКОР :: СВОБОДА - ЗДОБУТОК ХОРОБРИХ! :: Дніпропетровське інформаційно-аналітичне Інтернет-видання "СПЕЦКОР" потребує інвестицій для подальшого розвитку: покращення матеріально-технічної бази й створення штату співробітників. Цей сайт є результатом індивідуальних творчих, матеріальних, технічних й організаційних зусиль автора. Створення відповідних умов для діяльності команди однодумців дозволить "СПЕЦКОРУ" вийти на якісно новий рівень, що значно сприятиме реалізації патріотичної місії Інтернет-видання. Бізнесмени з Україною в серці, відгукніться! "СПЕЦКОР" розраховує на вашу допомогу. Тел: 8 066 449-70-21 е-маil: spetskor@ukr.net :: СВОБОДУ НЕ СПИНИТИ! :: СПЕЦКОР ::
Архіви статей: 2011  2010  2009  2008  2007  2006  2002-2005
© Олексій Мазур 2002-2013
© Веб-дизайн, Андрій Мазур 2002-2013
Всі права захищені. Використання матеріалів СПЕЦКОР дозволяється
за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на СПЕЦКОР.

Украинская Баннерная Сеть

Warning: require_once() [function.require-once]: Unable to access /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Warning: require_once(/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php' (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64