Банерна Мережа ЗМІ
СПЕЦКОР::головна Дніпропетровське
інформаційно-аналітичне
інтернет-видання
персональний сайт журналіста Олексія Мазура
Академія Української Преси Життя і Смерть - художньо-аналітичні сторінки Андрія Мазура... [Vox.com.ua] Портал українця Пресса Украины Украинский портАл

головна :: про автора :: "office" :: контакт :: архів-2011 :: архів-2010
коріння дуба, сакури гілля - поетичні сторінки Андрія Мазура
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА, бандюкович - ПОВНА ЖОПА! ЗЕКА - ГЕТЬ!! РЕ-ВО-ЛЮ-ЦІЯ!!! -= СПЕЦКОР =- Повалення леніна - це не вандалізм, а відновлення історичної справедливості. -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на місці Євромайдану мер Куліченко облаштував ярмарок. -= СПЕЦКОР =- Міліція залишила дніпропетровський Євромайдан якраз перед нападом "тітушек". -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на Євромайдан вийшли за різними підрахунками від 500 до тисячі городян. -= СПЕЦКОР =- Азаров сказав, що не боїться ЄвроМайдану. А даремно! -= СПЕЦКОР =- В Януковича язик не повертається сказати слово "українці". Замість цього він вживає "співвітчизники". -= СПЕЦКОР =- Лакейство і "раболєпіє" Януковича не знає меж. -= СПЕЦКОР =- Політика Януковича - це державна зрада і національне приниження українців. -= СПЕЦКОР =-
Пошук на сайті:
метод пошуку: "і" "або"


Нинішня виборча кампанія набагато чистіша за попередні й проходить без ускладнень та серйозних порушень

Черговий прес-клуб в обласній спілці журналістів був присвячений обговоренню застосування нових виборчих законів на місцевих виборах й особливостей цьогорічної кампанії.

Директор департаменту демократії та урядування Агенції США з міжнародного розвитку (USAID) Кетрін Стівенс у своєму слові зазначила, що майбутні вибори до ВР та місцевих рад в Україні опиняться в центрі уваги цілої світової спільноти, адже вони визначатимуть подальший шлях, яким йтиме країна.

За даними проведеного місцевим відділенням Комітету виборців України довготермінового спостереження на території Дніпропетровської області, виборча кампанія з організаційно-правової точки зору відбувається без серйозних проблем. Не спостерігається значного втручання у виборчий процес посадових осіб. Зафіксовані нечисленні випадки застосування адмінресурсу не дозволяють говорити про системність такого роду порушень.

У той же час, КВУ звертає увагу на наявність ускладнень з підготовкою до проведення місцевих виборів, зокрема щодо формування територіальних виборчих комісій. На даний момент в області склалася ситуація, коли під загрозу поставлена нормальна організація виборів до місцевих рад. Обмежені часові рамки, в які були поставлені органи місцевого самоврядування, призвели до того, що більшість тервиборчкомів було сформовано ще до новорічних свят, за старим законом і дещо похапцем. Це викликало необхідність подальшого перезатвердження складу комісій, внесення змін до них і т.д.

Разом з тим, моніторинг розподілу керівних посад в тервиборчкомах не виявив якоїсь тенденційності, порушень законодавства, надання переваг певним політичним силам.

Голова обласного відділення КВУ Олексій Безуглий передбачає виникнення декількох проблемних аспектів безпосередньо в день волевиявлення, серед яких - вірогідна невисока явка виборців та певні технічні незручності для громадян через завеликі розміри бюлетеня, що може дещо загальмувати процес голосування та спричинити появу черг на дільницях.

Даючи ж оцінку загальному ходу виборчої кампанії, О. Безуглий зазначив, що " в цілому, якщо порівнювати з попередніми кампаніями, зокрема, 2002, 2004 років, то нинішня є набагато спокійнішою й чистішою. Майже не спостерігається чорного піару, значно поменшало адмінресурсу і це - безперечний здобуток".

У своєму слові голова Асоціації аналітиків політики, політолог Владислав Романов звернув увагу на наявність у поточній політичній ситуації в Україні відразу декількох ризиків. Перехід до нової моделі політичного устрою відбувається, за думкою науковця, надто швидко й ще не набув адекватного відбитку в громадській свідомості.

- Процес партизації політичного життя надто прискорений, - відзначає політолог. - Для партій настав золотий час: йдуть фінансові потоки, вони активно розбудовуються, здійснюють свій піар. Але цей процес не супроводжується зростанням довіри до політичних партій як інституту суспільства... Фактично відбувається персоніфікація партійних брендів, і я не думаю, що це можна розцінювати позитивно.

Владислав Романов вважає перехід до пропорційної системи виборів надто сміливим експериментом. Аналітик побоюється, що це може призвести до негативних наслідків на місцевому рівні, коли, за його словами, може бути позбавлений керованості процес забезпечення життєдіяльності міст внаслідок виникнення гострих конфліктів й суперечок в обраних за партійними списками міських радах; блокування окремими фракціями через отримання відповідних директив з їхніх центральних офісів голосування з актуальних питань, наприклад, затвердження міського бюджету.

Серед інших проблемних, на його думку, аспектів переходу на пропорційну систему Романов виділив і докорінні зміни нею налагодженого механізму взаємовідносин між місцевими урядами й громадами, депутатом й виборцями.

Та, незважаючи на "бурхливість", за висловлюванням науковця, політичного процесу, в цілому він є позитивним, адже свідчить про розвиток демократії в країні.

- Важливо аби не сталося відхилення в бік такої собі квазі-партійної диктатури, - резюмував В. Романов. - Принаймні, про це слід говорити, а майбутні вибори стануть лакмусовим папірцем для перевірки дієздатності політичних структур.

Виконавчий директор Дніпровського центру соціальних досліджень Ганна Колохіна у своєму виступі навела таку цікавинку: за спостереженнями Центру, дуже часто обсяг присутності тієї чи іншої політичної сили в місцевих ЗМІ виявляється зворотньо пропорційним її реальному рейтингу серед виборців. Щодо соціального статусу місцевих кандидатів у депутати всіх рівнів, то більшість з них - 23 % - є керівниками підприємств різних форм власності, представниками бізнесу.:: СПЕЦКОР :: СВОБОДА - ЗДОБУТОК ХОРОБРИХ! :: Дніпропетровське інформаційно-аналітичне Інтернет-видання "СПЕЦКОР" потребує інвестицій для подальшого розвитку: покращення матеріально-технічної бази й створення штату співробітників. Цей сайт є результатом індивідуальних творчих, матеріальних, технічних й організаційних зусиль автора. Створення відповідних умов для діяльності команди однодумців дозволить "СПЕЦКОРУ" вийти на якісно новий рівень, що значно сприятиме реалізації патріотичної місії Інтернет-видання. Бізнесмени з Україною в серці, відгукніться! "СПЕЦКОР" розраховує на вашу допомогу. Тел: 8 066 449-70-21 е-маil: spetskor@ukr.net :: СВОБОДУ НЕ СПИНИТИ! :: СПЕЦКОР ::
Архіви статей: 2011  2010  2009  2008  2007  2006  2002-2005
© Олексій Мазур 2002-2013
© Веб-дизайн, Андрій Мазур 2002-2013
Всі права захищені. Використання матеріалів СПЕЦКОР дозволяється
за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на СПЕЦКОР.

Украинская Баннерная Сеть

Warning: require_once() [function.require-once]: Unable to access /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Warning: require_once(/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php' (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64