Банерна Мережа ЗМІ
СПЕЦКОР::головна Дніпропетровське
інформаційно-аналітичне
інтернет-видання
персональний сайт журналіста Олексія Мазура
Академія Української Преси Життя і Смерть - художньо-аналітичні сторінки Андрія Мазура... [Vox.com.ua] Портал українця Пресса Украины Украинский портАл

головна :: про автора :: "office" :: контакт :: архів-2011 :: архів-2010
коріння дуба, сакури гілля - поетичні сторінки Андрія Мазура
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА, бандюкович - ПОВНА ЖОПА! ЗЕКА - ГЕТЬ!! РЕ-ВО-ЛЮ-ЦІЯ!!! -= СПЕЦКОР =- Повалення леніна - це не вандалізм, а відновлення історичної справедливості. -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на місці Євромайдану мер Куліченко облаштував ярмарок. -= СПЕЦКОР =- Міліція залишила дніпропетровський Євромайдан якраз перед нападом "тітушек". -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на Євромайдан вийшли за різними підрахунками від 500 до тисячі городян. -= СПЕЦКОР =- Азаров сказав, що не боїться ЄвроМайдану. А даремно! -= СПЕЦКОР =- В Януковича язик не повертається сказати слово "українці". Замість цього він вживає "співвітчизники". -= СПЕЦКОР =- Лакейство і "раболєпіє" Януковича не знає меж. -= СПЕЦКОР =- Політика Януковича - це державна зрада і національне приниження українців. -= СПЕЦКОР =-
Пошук на сайті:
метод пошуку: "і" "або"


"Донецькі" мотиви дніпропетровських пісень про регіональний патріотизм

Частка дніпропетровців у виборчих списках всіх партій складає 4,3 %, що в чотири рази менше частки Дніпропетровщини в національному бюджеті країні - такими даними поділився з представниками місцевих ЗМІ голова Асоціації аналітиків політики Владислав Романов під час чергового засідання прес-клубу в обласній спілці журналістів. "Я називаю речі власними іменами: Дніпропетровську область не поважають", - зробив висновок політолог.

За словами Романова, Дніпропетровщина розглядається політичними силами лише як електоральний ресурс.

- Наші (місцеві) політичні еліти представлені ненадійно, - говорить аналітик. - Розрахунок показує, що в майбутньому парламенті область може розраховувати лише на 9-11 місць, нині в ВР 17 представників Дніпропетровщини (тих, що були обрані на мажоритарних округах). В усіх інших випадках Дніпропетровці, як правило, знаходяться в непрохідній частині списків... Це є тенденцією останніх років - Дніпропетровська область втрачає свої позиції в політичному просторі країни.

Пізніше, відповідаючи на запитання, Владислав Романов дасть таке пояснення цьому явищу:

- Дніпропетровщина тривалий час була постачальницею вищих адміністративно-партійних кадрів СРСР і область фактично виснажила свій ресурс, - зазначив аналітик. - Наголошую: еліта виховується, вона не з'являється так просто. Є й такий важливий аспект - під час президентства Кучми майже вся дніпропетровська еліта перебралася до Києва. Це теж сприяло тому, що маємо зараз... Для мене, патріота своєї області, це є болючим питанням. Дніпропетровщині потрібно формувати власні сили, тоді ми будемо цікаві для всієї держави.

Віддаючи належне високим почуттям Владислава Євгеновича до ріднокраю та його стурбованості з приводу втрати місцевою елітою позицій на республіканському владному олімпі, СПЕЦКОР не може утриматись від деяких зауважень й запитань.

Щодо втрати регіональною елітою позицій...

Наш земляк Кучма перебував на найвищій посаді протягом 10 років і за цей час, як справедливо було зазначено, місцева політико-адміністративна еліта збільшила своє представництво на національному управлінському рівні. Ну і як конкретно від цього виграла Дніпропетровщина? Яким таким особливим щастям розжилася? Хіба область отримала надпотужного імпульсу для розвитку? Якщо так, то де його прояви? Де результати прогресу? Чи може покращилося життя простих людей? Здається, однаково страждали, терпіли кучмівське лихоліття разом з цілою Україною. Хіба що покращили особисту долю окремі представники місцевої політико-адміністративної еліти. Та це аж ніяк не сприяло (та чи могло сприяти?) якимось кардинальним змінам на краще в життєдіяльності Придніпров'я. То чи слід сумувати за тим, що в нинішньому парламенті "наших" може стати менше?

До того ж, чи варто ремствувати з приводу "втрати позицій" й вірогідного зменшення кількості дніпропетровчан в парламенті, якщо цей орган функціонально не покликаний представляти й захищати інтереси окремих територій, а натомість має визначати загальний курс, формуючи відповідне політичне підгрунтя для гармонійного розвитку цілої країни.

Вся країна, безумовно, не є чимось абстрактним, вона дійсно складається з регіонів. Але чи можна побудувати благо в окремому з них без оздоровлення соціально-економічної ситуації в інших? Хіба шлях до доброботу українських земель не в оптимізації співвідношень векторів розвитку областей, налагодженні взаємовигідних міжрегіональних відносин, виробленні гармонійної, врівноваженої системної регіональної політики, спрямованої, перед усім, на зміцнення національної Єдності й Соборності, а не перетягування ковдри з одного регіону на інший.

Але для цього потрібно, щоб в парламент прийшло якомога більше людей державницького мислення, спроможних бачити українську перспективу в цілому. Чи багато таких серед тих 11 - найбільш вірогідних дніпропетровців-депутатів? Дуже дискусійне питання. Адже серед них чимало колишніх кучмістів, політичних хамелеонів, пристосуванців, політиків старої формації, які не відповідають високим стандартам морально-етичних якостей політичного діяча, висунутим Майданом. Якраз такі народні обранці й перетворюють Верховну Раду на місце для лобіювання інтересів окремих політичних кланів, регіональних бізнесових еліт. Та чи слід іти у них в фарватері? Чи це шлях для України?

В піснях про "регіональний патріотизм" окремих солістів дніпропетровського політикуму, які лунають в тому числі на противагу "донецьким", легко простежуються тіж самі "донецькі" мотиви: сам по собі сповідуваний ними підхід є "донецьким" за своєю суттю, адже він штучно протиставляє Дніпропетровщину іншим регіонам, мимоволі сприяючи створенню відповідного грунту для проростання вже знайомих по Сєвєродонєцьку тривожних тенденцій, від яких так і тхне ПіСУАРом.

Навряд чи слід співчувати з приводу зменшення відсотку таких "кадрів" в національній еліті...

Владислав Євгенович жалкує з приводу того, що в складі ВР наступного скликання буде всього 11 дніпропетровчан. А якщо б їх було 111, як би це сприяло Дніпропетровщині? Все одно це не більшість, якою б можна було проводити через парламент визначальні для розвитку регіону закони.

І якщо "наших" в еліті поменшало, то це не значить, що "Дніпропетровщину не поважають". На якій підставі зроблено висновок про недостатній рівень поваги? Зменшення чи збільшення присутності тієї чи іншої регіональної еліти на національному рівні - процес природний, який саморегулюється й чи доречно тривожитись з приводу якихось тут змін? Якщо вони відбулися, значить на те були причини. До того ж, сам же В.Є. Романов дуже добре й правдиво про них і розповів.

Зрештою, головне, аби в виграші опинилася вся Україна, а розвиток регіонів був сталим і не залежав від обсягів присутності їхніх еліт на національному рівні. Все інше - суто технічні питання. Такої мети можна скоріше досягти, якщо владну еліту поповнюватимуть носії Української Ідеї, а не так званого регіонального патріотизму, за яким часто-густо - лише вузько-корпоративні інтереси окремих політико-бізнесових угрупувань.:: СПЕЦКОР :: СВОБОДА - ЗДОБУТОК ХОРОБРИХ! :: Дніпропетровське інформаційно-аналітичне Інтернет-видання "СПЕЦКОР" потребує інвестицій для подальшого розвитку: покращення матеріально-технічної бази й створення штату співробітників. Цей сайт є результатом індивідуальних творчих, матеріальних, технічних й організаційних зусиль автора. Створення відповідних умов для діяльності команди однодумців дозволить "СПЕЦКОРУ" вийти на якісно новий рівень, що значно сприятиме реалізації патріотичної місії Інтернет-видання. Бізнесмени з Україною в серці, відгукніться! "СПЕЦКОР" розраховує на вашу допомогу. Тел: 8 066 449-70-21 е-маil: spetskor@ukr.net :: СВОБОДУ НЕ СПИНИТИ! :: СПЕЦКОР ::
Архіви статей: 2011  2010  2009  2008  2007  2006  2002-2005
© Олексій Мазур 2002-2013
© Веб-дизайн, Андрій Мазур 2002-2013
Всі права захищені. Використання матеріалів СПЕЦКОР дозволяється
за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на СПЕЦКОР.

Украинская Баннерная Сеть

Warning: require_once() [function.require-once]: Unable to access /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Warning: require_once(/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php' (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64