Банерна Мережа ЗМІ
СПЕЦКОР::головна Дніпропетровське
інформаційно-аналітичне
інтернет-видання
персональний сайт журналіста Олексія Мазура
Академія Української Преси Життя і Смерть - художньо-аналітичні сторінки Андрія Мазура... [Vox.com.ua] Портал українця Пресса Украины Украинский портАл

головна :: про автора :: "office" :: контакт :: архів-2011 :: архів-2010
коріння дуба, сакури гілля - поетичні сторінки Андрія Мазура
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА, бандюкович - ПОВНА ЖОПА! ЗЕКА - ГЕТЬ!! РЕ-ВО-ЛЮ-ЦІЯ!!! -= СПЕЦКОР =- Повалення леніна - це не вандалізм, а відновлення історичної справедливості. -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на місці Євромайдану мер Куліченко облаштував ярмарок. -= СПЕЦКОР =- Міліція залишила дніпропетровський Євромайдан якраз перед нападом "тітушек". -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на Євромайдан вийшли за різними підрахунками від 500 до тисячі городян. -= СПЕЦКОР =- Азаров сказав, що не боїться ЄвроМайдану. А даремно! -= СПЕЦКОР =- В Януковича язик не повертається сказати слово "українці". Замість цього він вживає "співвітчизники". -= СПЕЦКОР =- Лакейство і "раболєпіє" Януковича не знає меж. -= СПЕЦКОР =- Політика Януковича - це державна зрада і національне приниження українців. -= СПЕЦКОР =-
Пошук на сайті:
метод пошуку: "і" "або"


Жир продався Швецю за 70 000 "зелених"?

31 січня керівник міської організації ПРП Андрій Денисенко на прес-конференції повідомив деталі скандалу, пов'язаного з появою грошей Березовського у Дніпропетровську та отриманням Олександром Жиром великої суми в доларах від голови облради Миколи Швеця. СПЕЦКОР подає пряму мову учасників пресового заходу.

Говорить голова Дніпропетровської міської організації ПРП Андрій Денисенко:

-... Тривалий час ми підтримували Олександра Жира, адже ця людина була прапором, символом боротьби з кучмізмом. Багато чого ми пробачали Олександру Олександровичу, зокрема те, що він не піклувався про місцеву організацію, був постійно відсутнім в області. Сьогодні ми зіткнулися з тим, що Жир нищить нашу місцеву організацію на догоду клану Миколи Швеця. Інформація, яку ми оприлюднемо - гостра, місцями навіть небезпечна.

Почнемо з того, що 24 грудня 2005 року відбулися кадрові зміни в обласному керівництві ПРП. Замість Олександра Жира головою облосередку було обрано Володимира Чернявського. Політична недовіра Жирові винесена абсолютною більшістю голосів: "за" - 47, "проти" - 5, "утрималось" - 11.

Говорить голова обласної організації ПРП Володимир Чернявський:

- Безумовно, сьогоднішня прес-конференція не є легкою для обласної організації, хоча б вже тому, що доводиться виносити на люди наші внутрипартійні проблеми. Розпочався цей конфлікт з того, що людина, яка керувала партією, присвоїла собі право вирішувати все одноосібно. Це стало першим сигналом того, що керівник нехтує рішеннями ради обласної організації, не прислуховується до думки партійців.

Зрештою, ця людина заявила, що вона буде сама визначати, кому бути в місцевих виборчих списках, а кому ні. Коли ж ми не погодилися з цим, він (О.О. Жир - прим. авт.) звернувся до вищого партійного керівництва. На той час вже відбулося засідання обласної ради партії, де було прийняте рішення про винесення недовіри голові облосередку.

Наступного дня нас, мене і Андрія Денисенка, терміново викликали до секретаріату. Там нам поставили умови: не проводити обласну конференцію, намічену на 24 грудня. Ми відповіли, що таке рішення прийняла рада і лише вона може його відмінити. Секретаріат, взявши на себе відповідальність, розпорядився перенести конференцію. Але це протирічить Статуту партії - у секретаріата немає таких повноважень.

Після цього відбулося термінове засідання обласної ради, де було підтверджене раніше прийняте рішення про проведення обласної конференції. На початку заходу я, виконуючи доручення секретаріату, повідомив присутнім про його рішення, проте делегати конференції з ним не погодились і конференція була проведена.

Андрій Денисенко:

- За всім цим криється дещо більше, ніж проблема формування партійних списків... Хочу нагадати, що Олександр Жир був керівником комісії ВР з розслідування вбивства Георгія Гонгадзе. Для партії це була надзвичайно відповідальна і важлива справа, особливо враховуючи те, що на момент трагедії дружина Георгія - Мирослава - працювала прес-секретарем ПРП. Отже, розслідування резонансної справи стало для партії моральним обов'язком.

Як же ми здивувалися, коли рік тому від Олександра Єльяшкевича, Миколи Мельниченка і самої Мирослави Гонгадзе почали отримувати інформацію про те, що Жир безпосередньо причетний до продажу плівок Мельниченка російському олігарху Борису Березовському.

Довірені особи Березовського - Фельштинський і Гольдфарб - привезли в Україну до генпрокуратури диктофон, записи і чіпи - ті самі речові докази, які, за твердженнями Олександра Жира, знаходилися під його особистим контролем. Він прагнув зв'язатися з посланцями опального олігарха, приєднатися до них і взяти участь в передачі цих доказів прокуратурі. Весь цей час я і Володимир Чернявський були разом із Жиром біля прокуратури і бачили, як він нервував, але люди Березовського вже на нього не зважали.

Згодом ми довідалися від самого Жира (у відкритому листі до голови ПРП Пинзеника, розповсюдженому на пресовому заході, зазначається, що це сталося тоді, коли Жир був напідпитку - прим. авт.), що його виборчу кампанію у 2002 році фінансував Борис Абрамович. Ми, як свідки, готові підтвердити це в суді. Зрозуміло, що це саме ті кошти, які він отримав від продажу диктофону, записів і чіпів Мельниченка. Так на наших очах розтанув героїчний образ Жира, який ми змалювали самі собі і транслювали його в інформаційний простір.

Влітку цього року відбулась ще одна знакова подія, яка визначила наше і більшості партійних організацій ставлення до Олександра Жира. Сталася змова між Жиром і керівником облради Миколою Швецем - колишнім кучмістом № 1 в області. Я особисто є свідком того, як Олександр Олександрович Жир отримував гроші від Миколи Антоновича Швеця. Йдеться про, як мінімум, $ 50 000. Про ці факти я також готовий свідчити в суді. Є однопартійці, які готові підтвердити, що Жир публічно визнавав факт одержання цих коштів...

Коли у Миколи Антоновича були великі проблеми з прокуратурою, коли міністр внутрішніх справ Юрій Луценко вручав йому повістку на летовищі, Олександром Жиром і мною були пущені в хід певні документи, що пішли через пресу, депутатські запити, іншими каналами, які засвідчували про нашу давню "любов" до Миколи Антоновича. Це призвело до того, що від Швеця на нас вийшли посередники, які запропонували за певну фінансову винагороду дати Миколі Антоновичу стратегічно важливий для нього перепочинок, не дошкуляти йому новими критичними матеріалами. Ні я, ні Жир не замислювали цю нашу операцію для того, аби стягнути зі Швеця гроші. Остаточне рішення з цього приводу приймав особисто Жир. Він дав свою згоду. Я погодився лише з однією умовою - мораторій, але не більше. Вийшло ж так, що далі Жир здійснив низку кроків, які зміцнили його співпрацю зі Швецем.

На цих переговорах було дипломатично вирішено вважати передання коштів поверненням Миколою Швецем боргу Олександру Олександровичу за кампанію 2002 року, під час якої Швець доклав особистих зусиль для зняття Жира з реєстрації кандидатом в депутати. Жир говорив, що стільки йому коштувала та виборча кампанія, і Швець, відшкодовуючи цю суму, у такий спосіб спокутує свої гріхи. Я вже казав, звідки в нього з'явилися кошти на кампанію 2002 року.

Від Швеця гроші передавалися через посередників. Я був однією з ланок цього механізму... Кошти йшли через Сергія Лященка (управління апарату облради - прим. авт.) до мене, а від мене до Жира... Готівкою... Банкнотами... З рук в руки. Загальна їхня сума - $ 70 000. З них понад $ 50 000 пішло особисто Жиру, інші - на партію.

Коло замкнулося. В результаті вийшло так, що Швець повернув Жиру гроші Березовського. І якщо Жир свого часу продав за ці гроші плівки Мельниченка, то сьогодні за кошт Швеця Жир намагається продати всю обласну ПРП.

Від людей з оточення Швеця дізналися, що "наші" шефи про все домовилися, обговоривши місцеві виборчі списки. Ми принципово проти введення до списків людей, що займалися фальсифікацією виборчого процесу, кучмістів, представників швецівського клану.

Навколо Жира сформувалася певна група бізнесменів з доволі сумнівною репутацією, інтереси яких пов'язані з керівництвом обласної ради і які знаходяться в непримиренній опозиції до мера Дніпропетровська Івана Куліченка. Перед усе маю на увазі Георгія Іванова та депутата міськради Олександра Жукова. Вони активно допомагають Жирові фальсифікувати документи задля створення паралельного осередку ПРП. Вже фактично вироблені дублікати печатки, свідоцтва. І це при тому, що і печатка, і свідоцтва ніким не губилися, знаходяться відповідно у голови обласної і міської організацій.

Говорить член ради обласної організації ПРП Павло Хобот:

- Міська організація ПРП не погодилася висунути в якості кандидата на посаду міського голови депутата міськради Олександра Жукова. Ми побачили, що Жуков насправді є таким собі "кандидатом-торпедою" Миколи Швеця проти Івана Куліченка. Штаб Жукова очолюється людиною з оточення Швеця. Є такий варіант, що низка технічних кандидатів знімуть свої кандидатури і закликають проголосувати за Жукова - єдину альтернативу Куліченку. Якщо ж нині діючому меру вдасться виграти, то вибори будуть оголошені недійсними через численні факти порушень і після цього будуть призначені повторні.

***

Опоненти Жира висловили свою позицію у відкритому листі до лідера ПРП Віктора Пинзеника і тепер очікують відповіді. Шанси на доведення своєї правоти у цьому конфлікті, враховуючи низку обставин і логіку подій, що відбуваються, оцінюють як дуже незначні. В цій прес-конференції Володимир Чернявський, Андрій Денисенко і Павло Хобот брали участь, будучи, зі слів прибувшого на кінець пресового заходу представника Олександра Жира, вже виключеними з ПРП.:: СПЕЦКОР :: СВОБОДА - ЗДОБУТОК ХОРОБРИХ! :: Дніпропетровське інформаційно-аналітичне Інтернет-видання "СПЕЦКОР" потребує інвестицій для подальшого розвитку: покращення матеріально-технічної бази й створення штату співробітників. Цей сайт є результатом індивідуальних творчих, матеріальних, технічних й організаційних зусиль автора. Створення відповідних умов для діяльності команди однодумців дозволить "СПЕЦКОРУ" вийти на якісно новий рівень, що значно сприятиме реалізації патріотичної місії Інтернет-видання. Бізнесмени з Україною в серці, відгукніться! "СПЕЦКОР" розраховує на вашу допомогу. Тел: 8 066 449-70-21 е-маil: spetskor@ukr.net :: СВОБОДУ НЕ СПИНИТИ! :: СПЕЦКОР ::
Архіви статей: 2011  2010  2009  2008  2007  2006  2002-2005
© Олексій Мазур 2002-2013
© Веб-дизайн, Андрій Мазур 2002-2013
Всі права захищені. Використання матеріалів СПЕЦКОР дозволяється
за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на СПЕЦКОР.

Украинская Баннерная Сеть

Warning: require_once() [function.require-once]: Unable to access /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Warning: require_once(/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php' (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64