Банерна Мережа ЗМІ
СПЕЦКОР::головна Дніпропетровське
інформаційно-аналітичне
інтернет-видання
персональний сайт журналіста Олексія Мазура
Академія Української Преси Життя і Смерть - художньо-аналітичні сторінки Андрія Мазура... [Vox.com.ua] Портал українця Пресса Украины Украинский портАл

головна :: про автора :: "office" :: контакт :: архів-2011 :: архів-2010
коріння дуба, сакури гілля - поетичні сторінки Андрія Мазура
УКРАЇНА - ЦЕ ЄВРОПА, бандюкович - ПОВНА ЖОПА! ЗЕКА - ГЕТЬ!! РЕ-ВО-ЛЮ-ЦІЯ!!! -= СПЕЦКОР =- Повалення леніна - це не вандалізм, а відновлення історичної справедливості. -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на місці Євромайдану мер Куліченко облаштував ярмарок. -= СПЕЦКОР =- Міліція залишила дніпропетровський Євромайдан якраз перед нападом "тітушек". -= СПЕЦКОР =- У Дніпропетровську на Євромайдан вийшли за різними підрахунками від 500 до тисячі городян. -= СПЕЦКОР =- Азаров сказав, що не боїться ЄвроМайдану. А даремно! -= СПЕЦКОР =- В Януковича язик не повертається сказати слово "українці". Замість цього він вживає "співвітчизники". -= СПЕЦКОР =- Лакейство і "раболєпіє" Януковича не знає меж. -= СПЕЦКОР =- Політика Януковича - це державна зрада і національне приниження українців. -= СПЕЦКОР =-
Пошук на сайті:
метод пошуку: "і" "або"


З польових досліджень політичної телереклами парламентської кампанії 2006 р: серед головних претендентів на перемогу в номінації "політично некоректної й соціально-шкідливої" - агітацйні ролики блоків Н. Вітренко та "За Союз"

Однією з характерних відмінностей нинішньої парламентської виборчої кампанії від попередньої президентської в контексті такої важливої складової, як політична телевізійна реклама, є значне її очищення від чорного піару та всіляких брудних випадів, цинічних наклепів на опонентів. Це - яскраве свідчення успішного просування демократичних процесів, загального оздоровлення суспільно-політичного клімату, неодмінними супутниками яких виступають підвищення рівня політичної культури й толерантності. Та все ж в діжці меду не без ложки дьогтю. Окремі партії і блоки в своїй телепропаганді продовжують ділити українців на сорти; розмежовувати країну на схід і захід, протиставляючи громадян за територіальною належністю, релігійними уподобаннями, мовою.

Особливе занепокоєння у зв'язку з цим викликає політична реклама Блоку Вітренко, а також анімаційна агітка Блоку "За Союз".

В першому випадку виборцю нав'язується різко негативний образ ветерана-упівця, який зухвало поводить себе з колишнім фронтовиком Радянської Армії. За сюжетом рекламного ролику вояк УПА - на це вказує відповідна форма, в яку той одягнутий - прийшовши в магазин, найнахабнішим чином відтісняє від прилавка ветерана ВВВ, коли той вже було протягнув гроші для покупки. Ображений дідусь справедливо обурюється, наголошуючи на своєму статусі ветерана Великої Вітчизняної. На це "упівець" відповідає: "Я теж ветеран, але ти свою війну програв". Потім глядач чує рішучу заяву Наталії Михайлівни: "Не дамо переписати історію!". До речі, цей напис на прапорі Блоку виконано з граматичною помилкою в останньому слові - "історИя".

Реальне життя насправді засвідчує, що нині в привілейованому стані якраз перебувають ветерани Радянської Армії, в той час як ветеранам УПА й досі відмовляють у праві бути належно пошанованими на державному рівні на знак визнання їхньої героїчної боротьби за незалежну українську державу. І саме ветерани УПА - в зневажених, усунутих з "черги".

Така реклама є вельми некоректною, образливою для значної частини громадян країни і не лише тих, що живуть на її західних теренах. Ветеранам УПА - Визнання та Вдячність!

До непристойності примітивним є й інший "шедевр" піар-технологів Блоку Вітренко. Учениця молодших класів російською мовою просить у вчительки дозволу вийти в туалет. Вчителька відмовляє, вимагаючи, аби дитина попросилася українською. Чи не є цей сюжет автобіографічним, з дитинства майбутньої провідниці "Народної опозиції"? Можливо, в цьому неприємному епізоді і криється пояснення такої агресивної ненависті Наталії Михайлівни до всього українського?

Виборчий Блок "За Союз" відзначився рекламною анімацією, де один з головних персонажів російської казки про трьох богатирів провчає, шмагаючи по сідницях того, хто закликає думати по-українськи - в даному випадку носієм відомого президентського заклику чомусь виступає заєць, схожий на... Віктора Андрійовича.

Такі зразки телевізійного продукту є головними претендентами на першість в номінації "політично некоректної й соціально-шкідливої реклами".

В змаганнях за звання найоригінальнішого рекламного продукту поза конкуренцією - рекламний ролик виборчого Блоку "Держава - Трудовий союз", в якому персонаж, що нагадує діда Щукаря з "Поднятой целины", хитрувато насміхається над гаслами і обіцянками всіх поспіль політичних партій, ніби він один точно знає, що ніхто (в тому числі і "Держава - Трудовий союз"?) не збирається їх виконувати.

Серед "яскравих" зразків сірої й невиразної (хоча й політично коректної) продукції - реклама СПУ, Українського Народного блоку Костенка-Плюща, Ліберальної та Селянської партій, ПНЕРУ, Партії Відродження, ППСУ Олександра Зінченка та багатьох інших політичних сил.

Так і тхне "совком" від рекламних роликів Блоку Литвина. Його "МИ" - це розмиті і знеособлені сукупності людей. Використовуючи у рекламній кампанії Блоку старі фотографії цілих трудових колективів чи окремих представників, свідомо чи ні Володимир Михайлович ніби намагається викликати у людей ностальгію за застійною стабільністю радянського зразка. Литвин збирається повернути "старе добре" минуле?

До речі, чи знають ці люди, що нині їх використовують в рекламних цілях? Чи давали вони (або їхні рідні) персональну згоду на використання свого зображення з метою популяризації іменного блоку Володимира Литвина?

Авантюрно-безвідповідальними та хамовито-безапеляційними виглядають політичні реклами Партії регіонів та Блоку "Не Так!".

Сумні почутя навіює реклама ПЗУ. Похмурі фарби в супроводі уривка з відомого класичного музичного твору радше пригнічують сучасну людину й справляють відштовхуючий, негативний ефект, протилежний тому, на який, мабуть, розраховувала ця політична сила.

Виникають певні сумніви в доречності запозичення біло-блакитного "тому що..." Громадянським блоком ПОРА-ПРП під орудою В. Кличка. Його (блоку) рекламний ролик надто перенасичений добре знайомими гаслами та символами, поданими в новій редакції. В підсумку вийшла така собі суміш.

Емоційно впливовю є політична реклама "Нашої України". Звернення до Майдану не можуть не викликати відповідного відгуку в учасників Помаранчевої революції. Ця реклама несе великий енергетичний заряд і в цій номінації вона - серед безперечних лідерів.:: СПЕЦКОР :: СВОБОДА - ЗДОБУТОК ХОРОБРИХ! :: Дніпропетровське інформаційно-аналітичне Інтернет-видання "СПЕЦКОР" потребує інвестицій для подальшого розвитку: покращення матеріально-технічної бази й створення штату співробітників. Цей сайт є результатом індивідуальних творчих, матеріальних, технічних й організаційних зусиль автора. Створення відповідних умов для діяльності команди однодумців дозволить "СПЕЦКОРУ" вийти на якісно новий рівень, що значно сприятиме реалізації патріотичної місії Інтернет-видання. Бізнесмени з Україною в серці, відгукніться! "СПЕЦКОР" розраховує на вашу допомогу. Тел: 8 066 449-70-21 е-маil: spetskor@ukr.net :: СВОБОДУ НЕ СПИНИТИ! :: СПЕЦКОР ::
Архіви статей: 2011  2010  2009  2008  2007  2006  2002-2005
© Олексій Мазур 2002-2013
© Веб-дизайн, Андрій Мазур 2002-2013
Всі права захищені. Використання матеріалів СПЕЦКОР дозволяється
за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на СПЕЦКОР.

Украинская Баннерная Сеть

Warning: require_once() [function.require-once]: Unable to access /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Warning: require_once(/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64

Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/inshe/dialab/setlinks_b1908/slsimple.php' (include_path='.:/usr/local/php52/share/pear') in /sata1/home/users/spetskor/www/www.spetskor.dp.ua/footer.php on line 64